Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Sneer: ha lesz egy kis időm, még lehet egyszerűsítem egy kicsit az EXCEL-st, mivel eltelt 5 év, és vannak új ötletek, meg bővült az EXCEL tudás tárháza is :)

MÁS!
Bajvívó/Aleggheri stílus (védekező) (HGB, 14. oldal): a leírásból nem derül ki, hogy a fegyver + kiegészítő fegyverhasználathoz szükséges képzettséget hogyan kapja meg, vagy megkapja-e; nekem az a logikus, hogy mondjuk a hárítófegyver használatot kapja meg Af-on vagy esetleg az sem kell hozzá, hanem a fegyvereket automatikusan tudja együtt használni (de a hárítótőrt kiegészítő fegyverként csak védekezésre). Mi erről a KM konzílium véleménye? Mi a gyakorlat?

Link a hozzászóláshoz

igen, de ez nem egyértelmű számomra annyiban, hogy ez fegyverhasználat, hárítófegyer használat, mert azért nem mindegy a dolog... ha az utóbbi, akkor pl. meg kell tanuljam saját kp-ből a fegyverhasználatot rája, vagy az szükségtelen? vagy esetleg csak akkor kell, ha önmagában is használni akarom a hárítótőrt?

Link a hozzászóláshoz
On 2016. 05. 12. at 13:53-kor Weilon írta:

Üdv,

Hát én nem teljesen értek egyet a Doldzsah papos témával, hiszen egy pap nem istene csodáinak kimutatásával lesz igaz pap. Hanem a hit és az elkötelezettség amellyel istene felé tekint és betartja tanait és lelki támaszt nyújt  a híveknek...

De majd inkább megmutatom, hogy kell csinálni ;)

Senki nem mondta, hogy egy pap istene csodáinak kimutatásával lesz pap. Ne adjunk egymás szájába szavakat.  Én az elhívást használtam, ami fogalmilag a keresztény teológiában (ahonnan az analógiát vettem) a következő.

Elhívás fogalma:

Az elhívás fogalma azt jelenti, hogy Isten valakit a kegyelme által kiválaszt korábbi életközegéből, gazdasági vagy személyes kapcsolataiból, életközösségéből, megélhetési formájából kiemeli és ezzel egyúttal feladattal, küldetéssel látja el. Ez a feladat lehet egész életre szóló is, vagy lehet egyszeri alkalomra vonatkozó.

 
Míg más vallások papjai tudatos neveltetésük során készülnek arra, hogy elhívásban részesüljenek, addig a dzsad papok nem. Őket életvitelük, érdemeik alapján, már felnőtt fejjel választja ki az adott dzsad istenség, csak az elhívás után lesznek pappá. (Van olyan közülük, aki addig írni-olvasni se tud!). Az, hogy az életpályájuk az elhívás után azonos, nem vitatta senki.
 
A kérdés az volt, hogy váltott kasztú-e a Doldzsah-pap. A választ megkaptam.
 
Sneer és Daelon: A válaszokat köszönöm.
Link a hozzászóláshoz
On 5/14/2016 at 20:30-kor Catsmile írta:

igen, de ez nem egyértelmű számomra annyiban, hogy ez fegyverhasználat, hárítófegyer használat, mert azért nem mindegy a dolog... ha az utóbbi, akkor pl. meg kell tanuljam saját kp-ből a fegyverhasználatot rája, vagy az szükségtelen? vagy esetleg csak akkor kell, ha önmagában is használni akarom a hárítótőrt?

Ha nem hárítófegyver használat lenne akkor azt külön fel kéne venni, vagy a kétkezes harcmodort, ami egy nonszensz mert az azt jelentené, hogy a stílus oktatása nem foglalja magába a stílus használatához szükséges képzettségeket. A kiegészítő fegyververhasználat mester fok lehetővé teszi, hogy a hárítófegyverrel is támadj, de ez csak a másodkézben lévő fegyverre vontakozik. Nem tudom, hogy van e olyan szituáció ahol egy bajvívó a tőrkardja helyett egy hárítófegyverrel harcolna. Ha nincs nála a kard akkor egyszerűen elfut :D . Szabad akaratából biztosan nem cselekszik ilyet, és mivel bajvívó nem veheti fel a kiegészítő fegyverhez tartozó hagyományos fegyverhasználat képzettséget, vagy bármilyen más képzettséget amivel nem rendelkezik alapból (lásd HBG ). De Hulla majd korrigál, ha tévednék.

Kéréds: Csatacsillag (HBG) milyen fegyvernek minősül? Szúró, zúzó esetleg egyéb ?

Link a hozzászóláshoz

nekdolan: éppen azt akarom tisztázni, hogy mi/minek tekinthető ez a kieg. fegyverhasználat (mert alapból ilyen képzettség nincs sehol leírva), pl. lehet olyan, mint a dzsenneknél a kétkezes harc a dzsambiára (és csak arra), vagy lehet hárítófegyver Mf, amit te írtál (és akkor a hárítófegyverrel is tud támadni)... mondjuk mindkét esetben tudnia kell használnia az adott kieg. fegyvert, tehát legalább egy Af fegyverhasználatot kapnia kell rá 

a szabad képzettség felvételről meg ne is beszéljünk, mert kb. olyan 37. szinten lenne rá lehetősége legkorábban :D (mondjuk pl. az irodalom pedig illene hozzá, de azt sem lehet :D csak olvas és nem ír verseket, nah, meg persze irodalmi szinten beszéli a nyelvet, de sebaj :D )
arról nem is beszélve, hogy ha kekeckedünk, akkor elvileg a stílusok képzettségeit sem vehetnék fel :D

Sneer: én nem siettetlek :-P szóval csak nyugisan :) egyébként készül a méregkalkulátor új verziója (remélem a héten meglesz), és a régiben meg találtam egy hibát... nem ártott neki, hogy leporoltam :D

 

Link a hozzászóláshoz

Én nem kekeckedni akarok, de amikor én legutóbb bajvívót hoztam táborba, ami éppenséggel szintén Allegheri stílust használt az bizony nem vehetett fel semmilyen extra képzettséget. Kivétel ugrás :) . Szerintem abból, hogy ez egy deffenzív stílus egyértelműen következik, hogy a hárítófegyver használatra gondoltak az írók.

Hárítófegyver használatához nem kell az adott fegyververhez tartozó fegyverhasználatot felvenni mert ez két egymsától eltérő és független képzettség. Csak akkor kell felvenni, ha mint normál fegyver szeretné forgatni valaki az adott fegyvert. A pajzsal való támadáshoz sem kell a pajzshoz tartozó "fegyverismeretet" felvenni.

Minden tisztességes szabályrendszerben létezik a szabályt felülíró szabály avagy kivétel gondolata. Ha le van írva, hogy Alegheri stílusú bajvívó ilyen, olyan extra képzettségeket kap vagy kaphat akkor azt a bajvívó megkapja vagy (bizonyos esetekben) felveheti kp-ból. Bajvívó első szinten egy rakat képzettséget kap. Ezt ellensúlyozza az, hogy nem vehet fel új képzettséget. Ez az ára a dolognak.

Link a hozzászóláshoz

Az etk szerint a szakmán belül fel van sorolva az ékszerészet. Na most ez külön képzetségként kivan emelve a papok paplovagokban teljesen más kp értékkel. A kérdés ezzel kapcsolatban, hogy a kiirásotokban az szerepel hogy mindíg az etk a mérvadó és csak utána a többi akkor ez azt jelenti hogy ezt a képzetséget szakma kp val meglehet tanulni avagy sem?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok, lenne egy sürgős kérdésem:
Az Erigowi Íjász kasztnál le van írva, hogy leszereléskor nem viheti el felszerelését, de ha 3 évet leszolgált, akkor 4k6+6 arannyal indul, mert magas a zsold.

A nyári táborban akkor most a kiírás alapján mégis megkapja az 1 rend fegyverzetet (könnyű nyílpuska + még mi?) vagy felszerelést nem, viszont megkapja a +4k6+6 aranyat amiből felszerelést vehet?

Előre is köszi a válaszokat!

Link a hozzászóláshoz

A Harcosok kiegészítőben a toroni rendszerű gladiátor viadal leírásában szerepel, hogy masszív acéllal megerősített számszeríjat használnak két döfésre alkalmas heggyel, ami K6+2 -t sebez. Később viszont a végén az új fegyverek táblázatánál K6 a sebzése a nyílpuska szuronynak. E kettő közül melyik használható a táborban?

Erre a nyílpuska szuronyra is alkalmazható az, hogy ha abbitból szeretném, akkor 10x, tehát 2 helyett 20 ezüst az ára?

Szerintetek mennyibe kerülhet egy könnyű nyílpuskát abbit veretesen megerősíteni, vagy egyenesen abbitból kovácsolni minden fém részét, hogy a nyílpuska szuronnyal közelharcban is használhatóvá váljon és ne kelljen félteni, hogy egy ütés és használhatatlan lesz?

Szeretnék az Erigowi Íjászomnak egy nyílpuska szuronyos abbit erősítésű (hogy könnyebb és strapabíróbb legyen) könnyű nyílpuskát.
(ötlet: http://vignette4.wikia.nocookie.net/dragonage/images/e/e0/Varric_battle.jpg/revision/latest?cb=20101120203840 )

Link a hozzászóláshoz

Tyrael a kiírásban szereplő időpont azaz amikor a kaland indul és a karakteret mikor kalandozó lett nem ugyanaz az időpont.Ne keverd a két vagyoni helyzetet (időpontot).

A nyári tábor kaland indulásakor a karakter leírás szerinti vagyoni helyzete van a kalandozódnak. A karakterednek megvan az egy rendbeli fegyverzete pl. a normál könnyű nyílpuska és ami még ebbe  fogalomba beletartozhat.Az extrák (abbitacél stb.) és  többi felszerelés megvásárolandó azaz inkább jelzi, hogy mennyi vagyonnal rendelkezik a karaktered a kaland indulásakor.

Link a hozzászóláshoz

Tyrael két különböző szuronyól van szó.két ágúról és egy ágúról. Mindkettő használható a táborban.

Az abbitacéllal megerősített nyílpuska 80 arany.

 Erigowi Íjásznak egy szuronyos abbit erősítésű könnyű nyílpuskát.A régi fegyverét alakítják át így 80 aranyból levonhat 8 aranyat.Ez 72 arany plusz rá a szurony 2 arany.74 arany összesen Tyrael.

 

Crowstone, Tyarel a leszerelése utáni 4k6+6 aranyából vett magának X évvel ezelőtt egy nyílpuskát meg célzóvizet stb. .Ez a  könnyű nyílpuskája most 8 aranyat ér.(most az abbitos,szuronyos tovább fejlesztést nem ide véve).Azt nem mondom hogy eladhatja ,mert a karakter alkotásban az van hogy nála van a  rendbeli fegyverzet (ilyenkor persze a kaland során már meg lehet válni  már tőlük ha a játékos így szeretné).Ezért is jó hogy Tyrael is  a megerősítésről átalakításról írt.(Abban meg igazad van hogy még egy szuper nyílpuskának is  van STP-je ami elkophat idővel ha nem rendeltetés szerűen használják.)

Link a hozzászóláshoz

Ha valakinek van Kétkezes harc Mf-a, akkor mi kell neki az alkar- és lábszárvédő használatához?

Hárítás Af-ot nem vehet fel a leírása alapján, mivel elvileg kizárja egymást a kettő (mert a Hárítás az előbbinek egy korlátozottabb, csak védekezésre használható változata).

Szóval mit kell felvenni hány kp-ért, hogy használhassam és megkapjam a lábszár- és alkarvédő +18-as VÉ bónuszát?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...