Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

MAGUS UTK2


nekdolan

Recommended Posts

Én is beleártanám magamat.

Régóta játszom és mesélek. Szerintem a legkezelhetőbb rendszer a nagy zöld és a tekercsek a régi bestivel, summával.

Ha mindenképpen pénzt akarnak a kiadványokkal lehúzni akkor nem a rendszert kellene megváltoztatni hanem ezeket összefésülni és újra kiadni. Esetleg futhatna 2 rendszer is egymás mellett melyeket egy első könyvben irnának le. A tekercsek féle és az eredeti karakter alkotás. DE minden más tökéletesen le van irva. Maximum a következetlenségeket kellene megmagyarázni és kész. Pl: Minap olvastam, hogyan hall a zombi ha nincs füle. Hát csokolom ha a mágia mozgatja a testét a hallását miért nem adhatja úgyanaz?

Ha mindenképpen pénzt akarnak én ezt javasolnám nekik, esetleg egy havonta megjelenő kalandmodúllal amit a játékosok akár 2-2500ft-ért is megvennének már csak azért is, hogy ne menjen csődbe a kiadó és legyen jövő honapban is.

Uff beszéltem.

Link a hozzászóláshoz
12 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Én is beleártanám magamat.

Régóta játszom és mesélek. Szerintem a legkezelhetőbb rendszer a nagy zöld és a tekercsek a régi bestivel, summával.

Ha mindenképpen pénzt akarnak a kiadványokkal lehúzni akkor nem a rendszert kellene megváltoztatni hanem ezeket összefésülni és újra kiadni. Esetleg futhatna 2 rendszer is egymás mellett melyeket egy első könyvben irnának le. A tekercsek féle és az eredeti karakter alkotás. DE minden más tökéletesen le van irva. Maximum a következetlenségeket kellene megmagyarázni és kész. Pl: Minap olvastam, hogyan hall a zombi ha nincs füle. Hát csokolom ha a mágia mozgatja a testét a hallását miért nem adhatja úgyanaz?

Ó, nagyon sok dolog nincs tökéletesen leírva. A mágiarendszer úgy ahogy van katasztrófa.

Amúgy a zombit nem mágia mozgatja, emlékeim szerint le van írva, hogy jó minőségű, nem túl rohadt test kell neki, mert a saját izmai dolgoznak. A mágia csupán az Élet Princípiumát hivatott "pótolni".

12 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Ha mindenképpen pénzt akarnak én ezt javasolnám nekik, esetleg egy havonta megjelenő kalandmodúllal amit a játékosok akár 2-2500ft-ért is megvennének már csak azért is, hogy ne menjen csődbe a kiadó és legyen jövő honapban is.

Ez nem működőképes gazdasági modell.

12 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Hát kérem akkor ezek az emberek még nem hallottak a szerepjátékról.

Hehe. Ez meg nem érv. Ez kb olyan, mint amikor leírják, hogy a Varázsló nem csinál ezt vagy azt, mert nem. Pedig biztos, hogy lesz olyan körülmény vagy olyan varázslóiskola, ami miatt márpedig fog olyat csinálni. Nem lehet minden varázslót leírni egy lepellel. Ez egy tanulható tudomány, mindenkinek más oka van megtanulni, és mindenki mást fog kezdeni a tudásával.

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Hehe. Ez meg nem érv. Ez kb olyan, mint amikor leírják, hogy a Varázsló nem csinál ezt vagy azt, mert nem. Pedig biztos, hogy lesz olyan körülmény vagy olyan varázslóiskola, ami miatt márpedig fog olyat csinálni. Nem lehet minden varázslót leírni egy lepellel. Ez egy tanulható tudomány, mindenkinek más oka van megtanulni, és mindenki mást fog kezdeni a tudásával.

Hát jó. Mindegyik kasztnak meg van az erőssége. 

Aki lovagi tornára akar járni, ne panaszkodjon, hogy ki marad az életéből egy tömegpusztító fegyver létrehozása.

Aki pedig varázsolgatni akar, és tűz apokalipszist létrehozni, ne panaszkodjon, ha az első túlütéses nyilvessző leszedi a fejét.

Ez az én véleményem,  minden kaszt kijátszható és élvezhető. A panaszosok általában olyan emberek szoktak lenni, és itt igazat kell adnotok. Akik iszonyatosan szeretnének "gyakni" és "varázsolni egyszerr" Valljuk be az táp. Vagy szeretnének varázsolni, de nem értik, vagy nem látják át, vagy egyszerüen csak buták hozzá ( mindegyikkel találkoztam már), hogy a meglévő mágia rendszert alkalmazzák. Hibás a rendszer? Pff na ja. De egyik törvénykönyvben sem javítottak rajta oly mértékben, hogy számomra elfogadható legyen. Sőt több helyen rontottak rajta. Kitartok a mellett: A Nagy Zöld a legjobb....

2 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Ez nem működőképes gazdasági modell.

Nem ilyen munkakörben dolgozom elismerem igazad van. Az összefésülős rendszer mellet viszont kitartok.

 

2 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Amúgy a zombit nem mágia mozgatja, emlékeim szerint le van írva, hogy jó minőségű, nem túl rohadt test kell neki, mert a saját izmai dolgoznak. A mágia csupán az Élet Princípiumát hivatott "pótolni".

Megfogtál, ám akkor is. Olyan elképzelhetetlen egy őselem alapú világban, hogy a teremtett lény mágiával hall? Miért kell a hibát keresni. Fogadjuk el és élvezzük a játékot. 

Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Nem ilyen munkakörben dolgozom elismerem igazad van. Az összefésülős rendszer mellet viszont kitartok. 

Az rendben van. Az ETK-t lehetne kalapálni sokat, hogy sokkal használhatóbb rendszert kapjunk. Kérdés kinek éri ez meg, amikor már van egy rakás jobban működő rendszer a világban, és úgyse lennél te az etalon, nem tudod erővel elvenni a többi kiadást az emberektől, nincs értelme tovább fragmentálni a MAGUS közönségét.

 

9 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Megfogtál, ám akkor is. Olyan elképzelhetetlen egy őselem alapú világban, hogy a teremtett lény mágiával hall? Miért kell a hibát keresni. Fogadjuk el és élvezzük a játékot. 

Ja, a hallás simán működhet mágiával, félreérthető voltam. Csak helyesbítettem a mozgatást, már ha igazam van, most nem nézek utána, pedig itt az ölemben az ETK, de ma már kinyitottam egyszer, és az elég is volt NyT-ig.

Sir Thomas és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Darabolo: lelkesnek tűnsz, írj kalandokat!

Egy jó minőségű kaland leírása és kidolgozása nem kis feladat. Maroknyi jó kalandot láttam csak, pedig sokat a kezemben fogtam. A többségük csak fércmunka, a legtöbbet a grafikus dolgozhatott velük, mert minden egyéb elég ratyi ezekben. És itt nem a M-ra gondolok, hanem általában beszélek, beleértem a népszerű, nem magyar rendszereket is D&D, WH, SR, CoC stb.  Az utolsó kifejezetten tetszetős asszem Trónok Harcához volt, a "Peril at Kings Landing". Na az össze lett rakva rendesen szerintem. De az ilyen ritka, mint a fehér holló és még azon is volna mit finomítani. 

Gagyi kalandokat nem lehet eladni, max külföldön, ahol a pénz nem számít. Jót írni viszont időbe kerül Nem kevésbe. Szóval szerintem ez az ötlet ugorható. :)

Link a hozzászóláshoz

Érzek egy kis ironiát a hangodból, no de mindegy :)

Spec magam írom kis csapatom kalandjait. Eleinte probálkoztam HIVATALOS kalandokkal, de az istenért se sikerült a jutalmazás rendszerükkel vagy a logikájukkal megbírkoznom. Pl: soha nem fogok rájönni egy 6. tsz vari miért akar 3 embert felbérelni azért, hogy megszerezzen egy könyvet, mikor simán elteleportálhatja, vagy hogy egy 1tsz.-ű kaland miért ad a játékosoknak 2 azaz kettő db. feketacél tört benne darabonként 1 db 10 karátos rubinnal! Barátok közt is legalább 6-7000 aranyat ér. Mivel BM használta mannatárólásra így drágakő igaz drágaságnak minősül ergo a karátonként 500a irányár szorozva 10-el. Meg is jöttünk 100.000 arany érték az első kalandnál. FORRÁS: Nagy Zöld : mintakaland!!!!

Summa-summárium magam csinálom a kalandokat, előfordulhatnak a magus-sal szemben következetlenségek,  az én kis csapatom mégis élvezi, jókat nevetünk, sokat agyalunk és mindenek előtt élvezzük ezt a "komoly alapokra fektetett, oltári nagy baromságot".

Igenis megvenném  a jól kidolgozott kalandokat, mégis felhívnám a figyelmedet, hogy nem megújítani akartam a rendszert, csak elmondtam szerény kis véleményem. Hozzá tettem nem ez a szakmám, nem értek hozzá. Én így látom jónak.

Uff beszéltem.

Link a hozzászóláshoz

Lehet, de nem kötözködésnek írtam, hanem csak azért, mert az optimista szavaid bár inspirálóak, de kevés valódi tapasztalatról árulkodnak. A szándék persze tisztelendő, de a dolgok megváltoztatásához ez még nem elégséges. :) 

Ha írsz 12 kiadható modult, abból már el lehet indulni valamerre. Ahogy a Kalandozók is összehoztak már ilyenből 2 kötetnyit. 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...