Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

A Kapcsolatokkal kapcsolatban merült fel a kérdésem, ha a csapatnak van fejenként 10 kapcsolata (pl: nevesített történelmi személy) akkor az azt jelenti hogy akár a teljes városi vezetést ismerheti a papi székkel és titkos inkvizícióval és a pyarroni titkosszolgálattal együtt merhát az jó esetben is 50 egymástól eltérő személy különböző felső körökben.....

Valamint Silver a sirenari erdőjárók akik csak elfek lehetnek (elméletben) nem kapják meg a CÉ25-öt, de akkor kik kapják meg? egy félelf is már igencsak aggastyán lesz mire egy elf még csak épp hogy elmult gyereknek lenni. Persze egy vonatkozik a többi szervező-szabályértelmező-jogtudorra is. Ezt hogy magyarázzák?

Link a hozzászóláshoz
4 perccel ezelőtt-kor Crowstone írta:

A Kapcsolatokkal kapcsolatban merült fel a kérdésem, ha a csapatnak van fejenként 10 kapcsolata (pl: nevesített történelmi személy) akkor az azt jelenti hogy akár a teljes városi vezetést ismerheti a papi székkel és titkos inkvizícióval és a pyarroni titkosszolgálattal együtt merhát az jó esetben is 50 egymástól eltérő személy különböző felső körökben.....

Valamint Silver a sirenari erdőjárók akik csak elfek lehetnek (elméletben) nem kapják meg a CÉ25-öt, de akkor kik kapják meg? egy félelf is már igencsak aggastyán lesz mire egy elf még csak épp hogy elmult gyereknek lenni. Persze egy vonatkozik a többi szervező-szabályértelmező-jogtudorra is. Ezt hogy magyarázzák?

Az első bekezdésed kapcsán: igen, pontosan így van, jól látod a dolgot. Valószínűleg csapat szinten ismerhettek szint "mindenkit" a városban.

A második bekezdés: ETK26.oldal "a kasztból fakadó CÉ alap az elfek esetében nem jár, ..."

Tehát a szabálykönyv szerint úgy kell értelmeznünk vagy fajból, vagy kasztból kapsz CÉ-alapot. Egyébként az elf faji CÉ alapja: 20, bár nem tudom erre vonatkozott-e az általad írt 25-ös szám?!

 

Üdv,

H.

Link a hozzászóláshoz

Az elf-félelf CÉ nekem is böki a csőröm egy ideje. Marha vicces, h egy íjász kasztnál az ember gyakorol mint állat, kap 20-255 induló CÉ-t, míg az az az elf vagy félelf aki amúgy szintén lehet a kaszt tagja, csak a "faji" CÉ-t kapja, még ha ezzel rosszabbul is jár adott esetben. Miért? Nem jár be az órákra? Vagy mi?

persze ez csak elmélet, nem ide való :-)

Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor Crowstone írta:

A Kapcsolatokkal kapcsolatban merült fel a kérdésem, ha a csapatnak van fejenként 10 kapcsolata (pl: nevesített történelmi személy) akkor az azt jelenti hogy akár a teljes városi vezetést ismerheti a papi székkel és titkos inkvizícióval és a pyarroni titkosszolgálattal együtt merhát az jó esetben is 50 egymástól eltérő személy különböző felső körökben.....

A titkos inkvizíció-nak csak Domvik hítűek a tagjaik - ha jól emlékszem - és nem nagyon reklámozzák magukat.

Gondolom a Pyarroni inkvizíció tagjait ismerhetik a JK-k de a Shadonit nem.

Link a hozzászóláshoz

Hulla ,ezek szerint a szabálykönyv írói paradoxont hoztak létre, mert a HBG szerint a Sirenari Erdőjáró csak elf lehet 25CÉ-vel amit felülír az ETK miszerint az Elf karakter CÉ-je 20 és ez mindent felülír. Természetesen egy tolvaj vagy egy bárd karakternél ez elfogadható, hisz a 10-es és 15-ös CÉ-t nem sajnál senki, de egy 25-ös Sirenari Erdőjáróét már igen. Játék nyelvére lefordítva, míg kiképzik az elfet eme kaszt képzetségeire, részben elfelejti ,hogy is kell használnia az íjjat.

Nekdolan igazad van a Pyarroni inkvizícióra gondoltam.

Link a hozzászóláshoz

Kis segitseg kene megint,egy runazott fegyver a szemelyes aura resze?Vagy ha nem akkor hogy lehet azza tenni?

Lathatatlansag koppenye alatt mi  lesz lathatatlan es mi nem?

Helyismeret indulo 60% ha a karakter evtizedek ota a varosban lakik akkor mennyivel lesz tobb?

Valami hir a kocsma fogado kupi bearazasarol?Vagy szamolhatom nemesi udvarhaz koltsegen?

 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Wolf, az első két kérdésed nem a karakteralkotáshoz tartozik. A mágiahasználók topicban válaszolok rájuk. 

A másik kettőt tetra megválaszolta, azonban kiegészíteném némi (ismételt) magyarázattal. 

A karakteralkotás szabályai azt a célt (is) szolgálják, hogy nagyjából azonos erőviszonyokkal vágjanak neki a karakterek a modulnak. ezért van ugyanannyi pénzük, illetve Kp-juk is. A vagyonukat ebből az induló vagyonból kell kigazdálkodniuk. A képzettségeiket ebből a Kp-ből kell fejleszteniük. A karakter előtörténete magyarázatot ad ezekre a képzettségekre. (pl. megindokolja, elmeséli, hogy a barbár hol tanult Mf-ú demodológiát, meg mara-sequor használatot :) ) Az előtörténet nem helyettesíti, nem váltja ki a Kp-ket, tehát egy "sokat utaztam, voltam 10 évet 10 országban" nem jelenti azt, hogy "ingyen", azaz Kp-k rááldozása nélkül felvehet a karakter 10 nyelvismeretet. (elvileg otthon sem, hiszen ezért találták ki a Kp-ket, de persze otthon mindenki azt csinál, amit akar - ez szüli a "táper = értem ez alatt azt, hogy a játékos minden szt-t beleír az előtörténetbe, mert akkor ingyen megkapja a képzettségeket, és a Kp-i megmaradnak a kétkezes harcra meg a pusztításra.) Megjegyzem, NEM állítom, és nem is feltételezem, hogy te ilyen vagy vagy ilyet akarsz, nem minősítettelek téged, csak a magyarázatomat próbálom megvilágítani.

HA valaki úgy érzi, fontos, hogy a karaktere egész életében Pyarronban élt, és ott mindent ismer (magas helyismeret), akkor az induló %-hoz hozzá kell adnia a Kp-ből rááldozott értéket, és így növelheti. 

Hozzá tartozik a dologhoz, hogy a helyismeret egyik változata, a %-os, amit használunk is, a kalandok során nőhet, Kp-k nélkül, a Km-ek aáltal jónak látott mértékben.  Ez azonban egy találkozó, ahová "beesnek" a karakterek, és nem játszottak még, ha igen, nem annál a KM-nél, nem azon az eseményen, amin kezdünk. Következésképpen nincs módjuk "ingyen" kapni dolgokat. (Sajnos ez a versenyeknek és a "levegőben lógó" magas szintű versenykaraktereknek ugyanúgy velejárója. Ahogy a KM-sem dolgoztathat(ott) meg azért a magas szintért, amivel jössz, ugyanúgy a játékos sem tudott előnyöket összeszedni, amit máskor igen).

Jogos felháborodást váltana ki, ha valaki - a többiekkel szemben - olyan engedményeket kapna - egyébként jogos, és ötletes - kiegészítései alapján, ami másoknak nem jár. Pl. a karakter még 5- szinten megtanult elf íjat készíteni, és ezért csinált magának, tehát most van neki. (megtörtént esetből kiindulva :D ) ezt otthon megadhatja egy KM, akkor is, ha te, én, bárki nem ért vele egyet... de egy versenyen nem lehet ilyeneket előre kitalálni és hozni. Vagy ő visszament a múltba, ezért kell neki crantai nyelv és kultúra és titkos harcmodor és minden Mf... (persze, hogy Kp nélkül, hát nem látod, hogy benne van az előtörténetben? ;) )

 

Link a hozzászóláshoz

MG amiket mondasz az nagyreszt igaz de elege elvont peldakat adtal szerintem.

Egy egyszeru helyismeretrol beszelunk ami akarhogyan ragozod,forgatod,magyarazod ,szerintem igennis az elotortenet fugvenye.                                         A kepzetseg leirasa szerint is,es nem akkora egetvero marhasag mint hogy idoutazott CSAK UGY es crantai nyelv MF stb ingyen.

A leirasban ez szerepel : Fejlesztese nem igenyel Kp-t.Alpvetoen az illeto teruleten eltoltott idotol fuggoen novekszik.Varosban 2k6+3% /het ,nagyob foldrajzi egysegre k6+4% /honap.(Mivel nem eltutat jatszunk ez eleve kizarja azt a lehetoseget hogy a jatekban fejlodjon.)

Tovabba ezt is irjak meg :Meg egyszer hangsulyoznank az elotortenet szerepet,mivel ez alapjan teljesen mas ertek is elofordulhat...(Ertem en hogy egyenlosegre torekedtek,de oszinten ki fogja az ertekes Kp-kat erre aldozni?Plusz milyen hulyen nez az ki hogy 50 eve ott elek es a felet se ismerem a varosnak.)

Peldaul ha tolvajkent sikatorokban csatornakban bujkalt lopakodott rejtozott keresztul kasul az egesz varosban gyerekkoraban,most ven fejjel meg cehmester es koztiszteletnek orvendo"kereskedo"(netan nemesi rangra emelkedett,emeltek vagy megvette) es bejaratos a nemesi hazakba is,szoval tobb mint 60% kene hogy legyen.Hisz ismeri az egesz varost.

Vagy ha egy gazdag nemesi csalad sarja (bajvivo vagy lovag) es nem mozdult szinte soha ki a "palota nagyedbol" akkor meg honnan ismerne a dokkokat a roszhiru negyedeket,sikatorokat csatornahallozatokat?Szoval neki kevesebb kene hogy legyen.

Szoval ha innen nezzuk mar nem lehetne mindenkinek egysegesen 60% indulo.

De hogy az elotortenetekben leirt dolgokrol is szot ejtsek.

Vilagos hogy kepzetsegeket tanulni kell Kp raaldozassal(Amit engedelyez a kaszt meg a szabalykonyvek stb,a barbar ugye alapbol nem tanulhat demonologiat,vagy mara-sequor Mf ,azt nem csak Kraniak hasznalhatjak?,vagy nem ugy mukodik mint pl a fejvadasz kard,mintha azt olvastam volna hogy nem gorviki fejvadaszok kezeben rovidkardnak felel csak meg?)Szoval az elvont marhasagokat egybol ki lehet szurni,visszadobni.

Az is ertheto hogy ti miert akarjatok hogy mindent meg kell venni,(Tp-bol kigazdalkodni )Azert hogy mindenki egyenlo eselyekkel induljon ahogy ugye irtatok.Vannak olyan esetek,mint pl ha az illeto mondjuk bajvivo es fonemesi csalad sarja akkor ramarad a birtok,aminek akkora erteke van hogy arany tiz vagy szazezrekben merendo.A szabalyotoknak koszonhetoen ezt nem kaphatja meg.                                                                                                                    Igy gyakorlatilag egyszintre tesztek egy utcakolyokbol lett tolvajt meg egy fonemest anyagilag.

Az hogy benne van az elotortenetben nem jelenti azt hogy a jatekra is hatassal lesz,vagy legalabbis nem komoly mertekben.

Pl van egy jolmeno kocsmam az napi szinten termel nekem x aranyat van hol aludnom es ennem ingyen,nem fogadora koltom a penzem.De ha mar nem a varosban vagyunk ez ugye ugrott.De ha ott vagyunk mit szamit az a par ezust vagy arany etelre meg szallasra,meg esetleg az a napi x arany bevetel ebben a magas szintu modulban?Vagy meg lehet oldani ugy hogy pl : nincs ido odamenni mert megy a modul es haladunk a cselekmennyel megyunk nem allunk meg nem alszunk stb :) Vagy van egy hatalmas birtokom aminek az erteke 100 000 arany.Abbol nem jon napi szinten oriasi bevetel amit meg peldanak irtal korabban hogy van 100 tehene eladja es tele van penzel azt a KM siman megakadalyozhatja egy ertelmes magyarazattal.Pl napokig tart lebonyolitani az eladast addigra meg vege a kalandnak,kergemarha kor,elloptak a goblinok a gulyat...stb

Ha a jatekos megalmod egy karaktert es ertelmes elotortenetet ir ami valoban normalis es nem elvont,az abban leirtakat miert ne lehetne engedelyzni?

Persze kiskapuk mindig vannak de mint mondtam a probalkozasokat a KM kiszurheti es kimagyarazhatja.Fontos hogy ne csak ugy elvegyen dolgokat!  (Csak peldakent volt egy olyan tabor ahol feluton kiszalltam (amiert van par ember aki fuj ram)mert a masodik meselo mindenfele indoklas nelkul elvett valamit ami  neki nehezseget jelentett  a meselesben holott elfogadott dolog volt amikor bekuldtem a karakterem es az elozo KM-nek se volt problemaja vele.Ilyen magyarazattal hogy "jo akkor nincs es kesz!" )Az ilyen megoli a hangulatot,esetleg az egesz jatekot.

Ertem en hogy meselokent rengeteg feladat fejfajas nyug gond stb nehezedik ratok,es probaljatok minnel jobban osszehozni hogy zavartalan es elvezetes legyen a jatek es hogy mindenki jol szorakozzon es az hogy mindenki egyenlo eselyekkel induljon ebben a modulban.De!

Elotortenete mindenkinek van,abbol szarmazhatnak elonyok es hatranyok is.Az hogy mindent meg kell venni maris megbuktatja az egyenlo esely elkepzelest,mert ha en nem akarok foldonfuto Shadoni nemessel jonni akkor aranyak ezreit kene aldoznom egy olyan kastelyra amit nem is hasznalok es a jatekban nem is lesz szerepe.Es emiatt alacsonyabb szintrol kenyszerulok indulni.

De nezzuk pl amit a karakteralkotasban irtatok szerzetes semmi ,lovag 500 arany ertekben vert,varazslo egy varazslobot stb...Mar itt bejatszik az elotortenet,mar itt megbukik az egyenlosegre torekedes.Lovag valoszinu tehetos nemes ugye vagyonnal birtokkal ha ezt ki birta fizetni,vagy a lovag,paplovag rendek baromira gazdagok hogy minden vegzoshoz csak ugy hozzavagnak egy 500 arany erteku vertet.Ezen az alapon peldaul a varazslo is kaphatna mondjuk szint/2 vagy/3 , /4 ..stb varazstargyat mert siman megcsinalhatta maganak az eltelt evek alatt.Manaja megvolt az a par ezust vagy arany meg szinte semmi amibe az alapanyag kerult.Vagy eretsegire ajandekba a mesterektol kaphatott par csecsebecset.Szerzetes meg  egyszal saruban es csuhaban ures zsebbel setal ki a rendhazbol?                                                                                                                                                                                                   Csak peldakent mondjuk a tolvajom szeretne sodronyinget es akkor mar legyen abbitacel hogy ne akadalyozza,mindjart ki is csenget 30 aranyat erte,a lovag meg rohog rajtam az 500 aranyos teljes vertjeben.O igy mar elonnyel indul velem szemben anyagilag ha ugy vesszuk.

Vagy hogy elvont peldat is adjak elotortenetre.

Shadoni fonemes vagyok (lovag bajvivo akarmi)Hatalmas birtokom van kereskedoflottam birkanyajam rizsfoldem szolgaim stb.Tele vagyok penzel.

KM:Ok de most Pyarronban vagy es nem fersz ugye hozza.Hogy eladod?Levelezes napokig hetekig elhuzodhat.Magikusan uzensz(vagy ilyesmi)?             Ok az ugyletek lebonyolitasa napokig hetekig stb eltart.Meghalt a vevo.Nincs erdeklodo mert tul draga,rosz a fekvesese,stb.                                           Vagy.Dzsad bankban van az elmult x evben befolyt tobb ezer arany vagyonod es azt most itt kiveszed?Hallod,nem fogod elhinni mi tortent kiraboltak a bankot.Ezek a rohadt Kraniak mar mindenhol ott vannak...stb :)                                                                                                                                                        Vagy.Van egy Alidarban nevelkedett feleseged ilyen olyan magiahasznalattal,mesterfoku fegyverfogatassal stb,mindig ott van veled?.Elotortenetbol megvan ra a vagyonod?Megbetegedett es othon maradt,Idefele jovet megoltek te is allig usztad meg,Most terhes .                                                                              ...es igy tovabb.

Szoval csak azt akarom mondani vannak akik szeretnenek egy teljes eletutat megirni ahogy megalmodtak elkepzeltek a karakteruket es nem csalni,tapolni akarnak,vagy ha van is hasznuk belole az minimalis es nem befolyasolja nagyban a kalandot(pl van fogadom,kiskereskedesem,edzotermem...stb a varosban,ergo van egy kis bevetelem fedel a fejem felett etel az asztalomon stb.Realis normalis dolog foleg ha 60 eves aggastyanokkal jatszunk )A jatekosokat arra kotelezni hogy mindenert fizessenek nagyban behatarolja a lehetosegeiket teljesen felboritja az elkepzeleseiket a karakteruk elettorteneterol.Szoval ha akarok egy ettermet lakassal folotte akkor ennyi meg ennyi aranyamba kerul de ennyim nincs szoval raaldozom a tp-m es alacsonyabb szintrol indulok.Aztan a vegen az Ibaraban kotunk ki es semmi haszna,elonye nem lesz a dolognak csak jelentos hatranya mert a szintemet aldoztam ra.Vagy akkor legyunk mind 60 evesek es foldonfutok,de 16-ik szintuek.Szerintem realis kereteken bellul igazan engedelyezhetnetek bizonyos dolgokat.Nem kene ilyen mereven ragaszkodni ehez a mindenert fizess szabalyhoz.(Vagy ha mar megis akkor a lovagok is vegyek meg a panceljukat pl) ;)

 

Ez az en velemenyem lehet senkit nem erdekel lehet hogy a fejeteket fogjatok(foleg ti KM-ek) de az is lehet hogy masok is igy gondoljak.Akit felhuztam attol elnezest kerek aki meg egyettert velem annak uzenem hogy en nem azert irtam ezt le hogy a kalandmesterekkel kotekedjek vagy kicsikarjak beloluk valamit,egyszeruen ugy ereztem hogy a dolgok nincsenek igy rendjen es leirtam amit helyenvalonak gondoltam,lehet hogy nem ide kellet volna akkor megintcsak elnezest es nyugodtan at lehet helyezni vagy torolni.

Ezuton uzenem a KM-eknek szervezoknek modulironak hogy vegtelenul halas vagyok a munkajukert,valaszaikert,idejukert es tenyleg nem ba.....ni akartam oket.Es bocsi az ekezetek miatt de 12 oras ejszakai muszak utan nem volt kedvem attalitani a billentyuzetet. ;)
 

 

Link a hozzászóláshoz

Rémesen egyszerű a kérdés. A karakter értékeit az előtörténethez kell igazítani. Ha szerinted indokolt a 150%-os helyismeret, akkor igenis áldozni fogsz rá a Kp-idból, hiszen erre ment el a karakter idejének egy jelentős része. Tényleg nem értem a problémát. Az előtörténet csak az indokot adja meg a képzettségre, nem a képzettséget, azt Kp-ból veszed, vagy fordítva, az előtörténet leír egy karaktert, amit neked kell kigazdálkodni az értékekből amiket kapsz.

Link a hozzászóláshoz

Pont az általad felsorolt dolgok miatt nem szabad előtörténetből előnyt-hátrányt adni senkinek. Az emlegetett tárgy, amit ripsz-ropsz elvettek tőled, nem volt más, mint egy fél sorba elrejtett amund ereklye maszk, ami egészen véletlenül sötétlátást adott és ellenállt mágiának... vagy valami hasonló, régen volt. Azóta lehet más megoldás születne, de ugyanúgy eltűnne. Ugyanakkor szvsz nem az a lényeg, hogy elvették, hanem az, hogy mi a fenét keresett nálad? Az nem érv, hogy a KM-ek "engedték", mikor pusztán arról volt szó, hogy "nem vették észre" a sorok között.

A lovag 500 aranya szól arról, hogy nemes, támogatja a rendje, háza, míg a tolvaj meggürizik minden rézért, amiből felszerelést vesz magának. Szvsz.

De ez már messze nem a karakteralkotásról szól, hiszen az alapszabályt egyszerűen figyelmen kívül hagyod: A KM-nek mindig igaza van! Több KM-től kaptál egyértelmű Nem-et az előtörténetes felvetéseidre, ideje elfogadni.

Link a hozzászóláshoz

Wolfy megint ki akarsz bújni a szabályok alol :huh: De megállj mert jönnek a félisten parasztok és egy csapásra agyonvágnak ( a csapatod meg majd jót röhög rajta, miközben a sört vedelik ) és jöhetsz az idézettel az ETK-ból, méghozzá a 14 oldalon olvasható leírást, ők azt nem olvasták sőt még az is kétséges, hogy olvasni tudnak e. De fel a fejjel amit az egyik kéz elvesz a másik megad.

Link a hozzászóláshoz

Teljesen technikai kérdés, melyre van válasz, csak szeretnék egy mesélői megerősítést:

Gyűrűbe foglalt 20E-s védelemmel felruházott jáspis drágakőmágiával készített varázsgyűrű ára:

(átlényegítés) + (töltelék mana) + (mágiához használható 20 karátos drágakő ára)
(2*80)+(2*20)+(10*20*6)=1400 arany?

Link a hozzászóláshoz

Lozartan  Wolf az  Wolfy a Falkából.

wolf

Szerintem lehet kezelni azt hogy előtörténet olyan legyen amilyet szeretnél de a karakteralkotás pénzügyi vonalon nehezítő hatását megold.A nagy vagyonod a kaland idejére nem a tied de attól még szerepelhet az előtörténetben hogy volt.Például birtokaidat már a fiad vezeti.Mint kapcsolatot írd fel NJK-nak.

A kaland indulásakor lévő vagyoni helyzetre vonatkozik a karakter alkotás.Lehetett pegazusod 10 évvel ezelőtt ha olyan előtörit szeretnél vagy királyi ménesed,csak két évvel ezelőtt elvesztetted egy fogadáson stb. Szóval kreatívan kell hozzá állni.

Lehet fogadód de legyen rajta hatalmas adósság. Tehát igazából itt arany költés 0.Még izgalmasabb is ha a helyi alvilág kezében van a vagyonod stb.

Akárhogy is lehet olyan karakter hozni hogy  még tetsszen is az életpályája.Meg azért igen is kell költeni bizonyos dolgokra.Meg a csapat tagok között is van mód pénzáramoltatásra.Közös uradalom ,rendház stb.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Erről én nem emlékszem hivatalos információra, sem arra, hogy leírták volna hogy nincs, sem arra, hogy van. 

Nem hinném, hogy sok lenne, bár Pyarron és Ordan között jó diplomáciai kapcsolat volt - pl. Sonnort is kitanították a tűzmágiára! - teáht szerintem valamiféle képviselet, legalább egy kis rendház biztosan elfér. Pyarron elég elfogadó, amíg őt is hagyják - a Pyarronban élő ordaniak bizonyosan nem a legvérmesebbek, és Sogron vallása nem vét a Pyarroni Paktum ellen sem (ti.: nem kíván emberáldozatot). Annak is irodalmi gyökerei vannak, hogy ordani sogroniták harcoltak a Dúlásban (Pyarroni oldalon :) Lásd:) Shajaran.

Én úgy gondolom, hogy elfér egy. Nyilván nem az Istenek-hegyén, nyilván nem ez a legforgalmasabb, de szerintem nyugodtan lehet egy kisebb ordani sogronita rendház Ó-Pyarronban. (mindamellett ez egyéni vélemény, viszont ez sem karakteralkotási kérdés - inkább világ kérdése. Elvileg a KM-ed dönti majd el - de én nem látok rá okot, hogy bárki ellenezné: nincs ilyen tiltás, igaz, konkrétum sem. Az Ó-Pyarron térképen mindenesetre alapból - kétes jelentősége okán - nem kerül fel ilyen.)

 

Csak kiegészítésképpen jegyzem meg, mert fontos (bár nem ismerem a karakterkoncepciódat, így véletlenül se vedd sértésnek!) NE feledd a karakteralkotás igen fontos kitételét: "a JK-k halálig hűek Pyarronhoz". (nem Ordanhoz, nem egy bármelyik szövetségeshez... Pyarronhoz.)

Link a hozzászóláshoz

Technikai kérdés
Ha a varázslómmal, aki rendelkezik minden szükséges előképzettseggel és mágikus hatalommal, gólemet merészelnék alkotni, hogy a krániak ne lapítsanak ki engem és a 4 ép-met, akkor hogyan kell ezt felvezetnem a karakterlapra? Elég ha előtörténethez csatolva kifejtem a kis haver testi adottságait és belső szerkezetét?

Egyéb: ha a saját testemre kívánok rúnákat felvinni, azt is úgy kell kifizetni, mintha varázstárgy lenne? Gondolok itt pl: egy kémszemre ami megakadájozza, hogy hátbaszúrjanak.
 

Link a hozzászóláshoz

Gondolom igen, a megjegyzés részbe csatold. És persze ki kell fizetni. Meg ha lélek van benne, akkor az bizony fekete mágia, és Pyarron meg a Fehér Páholy annyira nem csipázza azt.

És igen, mindent ki kell fizetni, de arra figyelj oda, hogy az emberi (elf, akármi) agyat nem arra találták ki, hogy egyszerre 3+ szemre figyeljen, kettővel is csak egy irányba tud látni. Tehát ez nem fogja feltétlenül megakadályozni a hátbaszúrást.

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a választ
Akkor ha jól számolom az 732 arany, plusz anyagköltség, ami már nem horror, 750-ből kijön :) valahol vicces, hogy a fent említett jáspis ennek közel dupláját fogja elvinni :D 
Ha van mindkettőre élettanom akkor vegyíthetek a humanoid gólembe állatias elemeket?
Pyarron nem probléma, hiszen az Élet Kilenc Tudói mind doraniak.

Mennyire fér bele a szabályokba ha a saját lelkemet ültetem át gólembe vagy homonkuluszba?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...