Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Delta Vision MAGUS tesztelés


Recommended Posts

4 órával ezelőtt-kor nekdolan írta:

Csinálhatunk d10 es háziszabályt. Sztem minden átkonvertálható anélkül, hogy nagyon változna az egyensúly :D .

Annak nem sok értelme van, hogy a magus megjavítására tett kísérletet átkonvertáljuk az eredeti magus rendszerére :D 

Mert ott vagyunk ahol a part szakad.

Kiváncsi vagyok a KM-ek mennyi idő után kapnak agygutát :D "Majd a KM mond egy célszámot" ....."Figyi Pista, a Jóskának két játékkal ezelőtt ugyanerre a varázslatra 2 mp-al kevesebbet mondtál" Már látom a lelki szememim előtt.....

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bizony, erre valók a szabályok... hogy szabályozzanak. Nem muszáj velük játszani, mégsem mindenki free-style-ban játszik. Mert a szabály a KM-et is segíti. És nem csak azért, mert "fantáziátlan" és magától nem tudná, de pl. abban is, hogy ne erre kelljen az agykapacitását pocsékolni, meg hogy következetes legyen... 

Megjegyzem, az eredeti MAGUS rendszer összes próbadobásához is ér, szabad és kell is módosítókat rendelni. Persze ezeket sem könnyű feltétlenül jól alkalmazni, de akinek az nem ment, a másik sem fog... tehát ez egy elég gagyi indok arra, hogy de hát ide bizony új rendszer kell... Az egész videjó ezer sebből vérzik... kerdve ott, hogy a készítők még az első MAGUS szabálykönnyvvel sincsenek tisztában. Ezután, mondanom sem kell, roppant hitelesen hat. :D

Sigurd O'romell, cyrus és Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

 

Idéz

>> Kiváncsi vagyok a KM-ek mennyi idő után kapnak agygutát :D "Majd a KM mond egy célszámot"

Szerintem nem fog, ezt elég sok rendszer használja - elég csak a Shadowrun vagy D&D-t megnézni -  a legtöbb esetben világos és egyszerű értékek állnak az adott helyen vagy egyszerű számolni. Ha tippelnem kellene, azt mondanám, hogy a dnd alapcélszám + módosítók megoldását másolják ki. Az már egy nagyobb kérdést vet fel, hogy ezt miért csak a varázslatoknál.

Szerintem az általuk alkotásban levő rendszer még akár jó is lehet, nem temetném előre.

Vannak persze gondok, mint, hogy egy zárt d6 rendszert licencelnek egy magánszemélytől, amely rendszerről - és annak minőségéről - semmit sem tudni, az, hogy valaki használja 3 éve, még mindig szűk keresztmetszet, kicsit olyan, hogy senki sem ismeri, de megvesszük mert a szomszéd jóska használja. És ez még szülhet problémákat, azt már nem is számolva, hogy a rendszer egy scifi/tech világra lett kitalálva, nem classic fantasy és főként nem varázslással megtámogatottra.

A riportnak én is összeírtam a legfőbb pontjait, bár még nem osztottam meg sehol.

 

Őszintén, várom a fejleményeiket és ha ténylegesen lesz teszt, akkor arra be fogok jelentkezni.

 

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
20 órával ezelőtt-kor cyrus írta:

Vannak persze gondok, mint, hogy egy zárt d6 rendszert licencelnek egy magánszemélytől, amely rendszerről - és annak minőségéről - semmit sem tudni, az, hogy valaki használja 3 éve, még mindig szűk keresztmetszet, kicsit olyan, hogy senki sem ismeri, de megvesszük mert a szomszéd jóska használja. És ez még szülhet problémákat, azt már nem is számolva, hogy a rendszer egy scifi/tech világra lett kitalálva, nem classic fantasy és főként nem varázslással megtámogatottra.

 

Én azt halottam,hogy eddig már legalább 50-60 ember kipróbálta,ez pedig szerintem cseppet sem mondható kevésnek. 

A korlátoltság miatt engem is kissé riaszt a D6,sokkal jobbnak tűnne a d10,de egyenlőre még nem tudjuk hogy a hatoldalú dobóeszköz használata vajon kizárólagos lesz-e. Lehet,hogy lesznek más dobóeszközök is,elképzelhető hogy a d6 a dobások többségét teszi ki más kockadobások mellett,teret engedve más  kockáknak is.

Link a hozzászóláshoz
13 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Akkor hívjuk magyar D&D-nek, ne pedig Magusnak! Nem vitatom, hogy jó lesz. Viszont nem lesz magus.

Nem akarok védni egy még általam is csak alapvonalakban ismert megújítási kisérletet,de szerintem a MAGUS elsősorban Ynev világát jelenti és csak - ha úgy egyáltalán - másodsorban bármiféle szabályrendszert,amely nem mellesleg mára mára teljesen elavulttá vált. 

És ezzel szerintem az emberek többsége is hasonlóképpen van. 

Link a hozzászóláshoz

Érdekes kérdés ez, mert egyfelől Ynev a MAGUS elsősorban, másfelől pont azért indult az lfg-s verseny is, hogy az ETK báját megőrizve próbáljanak az emberek egy használható rendszert összedobni. Ez a DV-s kezdeményezés ezt teljesen eldobja, ami nekem kicsit veszteségnek hangzik, mert az előbb említett verseny bizonyította, hogy nem lehetetlen. Sztoritelling irányba elvinni szintén nem ideális, mert akinek arra van igénye, az eddig is könnyedén megtalálta a számítását. Valami olyasmi kell, ami 1) leképezi azt a nehezen meghatározható Ynev fogalmat, ami a regényekből és a korábbi szerepjátékváltozatokból áll össze és 2) megfelelően struktúrált, hogy alapot adjon a kalandozók tetteinek.

Con Salamander kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Egy picit más szemszögből mondanék pár szót az új rendszerről (anélkül persze, hogy ismerném). Illetve inkább a régiről, de így az újról is :) 

A magam részéről maradtam jellemzően az ETK rendszerénél (a fiaimnak is ETKban mesélek), bár játszottam csapathoz igazodva UTK-val, D20Magussal, sőt Új tekercsekkel is. Most viszont egy olyan új helyzet van egy alakuló klub "újoncai" miatt, amikor el kellett gondolkodnunk, hogy hogyan is kellene nekik elkezdeni mesélni és miért is válasszák majd a magust a végén (már ha ez felmerül célként). Nem arról van szó, hogy rommá olvasták magukat Magus/fantasy regényekkel vagy a cimborák ódákat zengtek nekik a Magusról, hanem egyfelől bejött nekik a PC-s szerepjáték, illetve mókásnak tűnt az asztali az Agymenőkben és jókor voltak jó helyen, mert pont találtak egy vadidegenekből álló csapatot, aki játszik.

Még ha vitathatatlan etalonnak tartom is adott esetben az ETK-t, akkor sem mindenki vevő arra, hogy több órát töltsön el a témában félig vakon egy karakter megalkotásával, hogy nagyjából képben legyen a karakterével és a "működésének" szabályaival. Miután megízlelte, tetszik neki a szerepjáték, akkor valószínűleg érdeklődni kezd és utánaolvas magától is, de ahhoz, hogy lejöjjön a klubba és elkezdje magát a játékot nem ideális a nagy Ződ. Beszerezhetőségről hosszabban most nem beszélek, de az is megérne egy misét, mert papír alapon ugyi tudjuk mennyibe fáj - nem elvárható, hogy megvegye ha csak érdeklődik -, a pdf/fénymásolt formátum meg ugye egy hivatalos szervezet esetében fel sem merül.

Szóval jelenleg az van, hogy keresünk olyan játékokat, amiknek a szabályrendszere legálisan elérhető, max fél óra alatt akceptálható és utána játszható. Nyilván, ha a játék élménye megragad, akkor utána be tudunk mutatni pár rendszert (köztük a Magust is), de jelenleg az ETK (nyilván az UTK és főleg az Új tekercsek is ilyen) véleményünk szerint nem alkalmas arra, hogy egy szerepjáték iránt érdeklődő, de teljesen laikus kezdők csoportja egyből ki tudja próbálni. Ha erre az új alkalmas lesz, akkor már nyertünk. Ha az ETK annyival jobb, nyilván majd átnyergelnek arra...

Amúgy ha az új rendszer alkalmas lesz arra, hogy olyanokat is megragadjon, akiket az eddigiek nem tudnak, akkor véleményem szerint nem fog veszíteni vele a Magusos közösség. Ha jól értettem lesz egy rendszer, ami kvázi önállóan megáll Ynev világán és pont. Ez után (mivel a rendszer kész, azt nem kell külön leírni minden kasztra, helyszínre...) a kiadó ha pénzt akar keresni (márpedig felteszem azért csinálják és nem a párezer kiadott díszkötéses alapkönyvért) kénytelen lesz foglalkozni a világgal és regényeket, világleírást, mittoménmit kiadni. Abból meg a komplett magusozó társadalom tud profitálni, ha igényesen csinálják. Ha meg nem, akkor ők úgyis észreveszik a visszajelzésekből, mi meg húzunk egy újabb strigulát az eddigiek mellé, hogy ezt is elcseszte valaki.

.. kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
6 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Nem akarok védni egy még általam is csak alapvonalakban ismert megújítási kisérletet,de szerintem a MAGUS elsősorban Ynev világát jelenti és csak - ha úgy egyáltalán - másodsorban bármiféle szabályrendszert,amely nem mellesleg mára mára teljesen elavulttá vált. 

Egy alapjaiban jó rendszer nem tud elavulni. Finomhangolás rá fér. De nézzük a dnd-t. Az 5. van már kinn, egyszer se változtattak az alapszabályokon, csupán finomhangolták azt.

Van több dolog is ami a magusban egyedi! és jó. Csak egyet emelnék ki, méghozzá az FP rendszert. A szerepjátékok nagy baja, hogy szintlépésekkel a karakterek vagy isteni életerőre tesznek szert, vagy egyáltalán nem fejlödik a HP-jük. Ez a rendszer lehetővé tette, hogy a karakterek strapabírobbak legyenek, de mégis 2 lábbal a "földön" maradjanak. 5 ÉP 1-es szinten is 5ÉP és 20-son is. Tehát ugyanakkora baromság 14 méter magasról teli talppal leugrani bármelyik szintet is taposod. Mig egyes szerepjátékokban egy magas szintű karakter röhögve túléli.

Vagy emlitésre méltó a harci helyzetekre kidolgozott több variácó is, stb, stb......

Link a hozzászóláshoz

Az FP ÉP rendszert nem érzem annyira jónak. Sokszor olyan sok FP je van az NJK nak hogy nincs értelme arra építeni, hogy szép lassan levakarja az illetőről azt a játékos. Főleg ha vértje is van az NJK nak. A túlütés előkészítése a leghatásosabb módszer a harcban éppen azért mert nem veszi figyelembe az FP-jét a karakternek. Ha harcost hozok akkor minden szabad HMt a támadásra költök mert máskülönben gyenge lesz a karakter a harcban és akkor meg miért hoztam harcost, ha még erre sem képes.

Sztem ETK-ban túl sok külön szabály és külön táblázat van ugyanarra vagy nagyon hasonló mechanizmusra. Persze ha az ember minden héten nyomja akkor nem felejti el, de ha csak havonta egyszer kerül játék közelbe, akkor nem csak hogy elfelejti de még csak meg sem jegyzi. Ilyen szempontból tetszik az új rendszer ígérete, hogy minden kb egyforma lesz.

Link a hozzászóláshoz
29 perccel ezelőtt-kor Saimon di Alver írta:

Az egykor volt életút során átbeszéltük nem egyszer, hogy minél több rendszer motor, annál többfelé osztódó játékos közösség

Épp ez az egyik fő baj.

Az amúgy is csökkenő létszámú közösség csak még jobban elaprózodik.

Finomhangolásra van szükség. Mert lássuk be mindenki csak a hibáit látja a rendszernek, de senki ( az alkótok közül) nem állt még neki kijavítani. Mindenki csak a mégújabban látta a nagy lóóóóvét!

Egy órával ezelőtt-kor nekdolan írta:

Sztem ETK-ban túl sok külön szabály és külön táblázat van ugyanarra vagy nagyon hasonló mechanizmusra

Ezt mondom, hangoljuk össze és kész! Ne legyen 5 táblázat, csak 1.

Nagyon sok táblázat egyébként csak opcionális, pl a találat helye táblázat is csak opcionálisan használandó. Van hogy javít a játék élményen és rádobok egyet, hogy a játék stressz faktorát feljebb vigyem, nem egyszer nagy röhögés is lesz belőle.  pl mikor a nyílvessző az íjász szabályt figyelembe véve hihetetlen 27 ÉP -s sebzést okoz, azon a bizonyos helyen.... a csapat pedig félórán át azon röhög, hogy szakadt ki a vesző az ellen sejhaján keresztül.

Link a hozzászóláshoz
5 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

De nézzük a dnd-t. Az 5. van már kinn, egyszer se változtattak az alapszabályokon

Ez mondjuk így ahogy van nem igaz. A DnD teljesen máshogy nézett ki eredetileg, kb az egyetlen állandó a d20 (és a legelsőben az is opcionális volt). A közelmúltat nézve pl a 4e nagyon kilóg a 3.5 és az 5 közül.

5 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Csak egyet emelnék ki, méghozzá az FP rendszert.

Minden szerepjáték elhelyezkedik valahol a realisztikus és a nem realisztikus tengelyen. Ideális esetben a realisztikus próbál mechanikailag egyszerű maradni, a nem realisztikus pedig valamit elér helyette (ha már szóbajött, a DnD heroikus fantasy, amiben nem gáz, ha a magas szintű karakter túlél egy belezést vagy egy húsz méteres zuhanást, és ez regényekben is megjelenik). Ami rossz amikor van egy realizmus miatt komplikált rendszer, ami végül nem is realisztikus. Ez a MAGUS és az FP története.

Egy harcrendszerben mindig el kell dönteni, hogy mit reprezentálnak az értékek.

Link a hozzászóláshoz

Talán hülye gondolat, de a M.A.G.U.S. szerepjáték hivatalos oldalról, bármilyen támogatás tekintetében régen halott, csak mi, rajongók tartjuk "életben", magunknak, a magunk eltérő módján. Szerintem ahelyett, hogy így látatlanban gyűlöljük, amiért nem 100%-ban ugyan az, amit mi akarunk, talán inkább támogatnunk kéne, segítenünk, hogy feléledjen hamvaiból. Mi járunk jól, ha erőre kap, ha rendes, értékelhető kiegészítők, világleírások, játékot segítő anyagok jelennek meg hozzá (ami rendszertől függetlenül is hasznos, mivel átültethető akár ETK-ra is), nekünk lesz jó, ha fellendül általa az irodalom, ha esetleg (ki tudja?) új emberek ismerik meg, bővül a játékosi, de idővel mesélői, modulírói, versenyszervezői közösség, és írhatnám tovább...

Tehát úgy érzem, függetlenül Raontól, az új rendszertől, és attól az istentelen őrülettől eltekintve, hogy EZ NEM ETK!!!!!!, ami most történik, az a mi érdekünk, ebből mi fogunk jól kijönni. Inkább álljunk mellé, teszteljük, segítsük, de legalább próbáljuk ki, támogassuk a dolgot (nem, nem kapok részesedést) :). Én a magam részéről biztos megveszem, mert egyrészt a gyűjteményem hiányos lenne nélküle, másrészt rossz érzéssel töltene el, ha a hobbim ügyét nem segíteném, hanem csak gyűlölködve a vesztét várnám.

Remélem senki nem érti félre, vagy veszi ezt személyeskedésnek, mert persze van igazság azokban is, amiket írtok.

Darabolo és nekdolan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az viszont - ne haragudj te sem - torzítás, nem igazság, amit te írsz. 

Nem, nem mi leszünk ennek a nyertesei. Nyer vele a kiadó, HA elegen megveszik a könyvet. Nyer vele az, akinek a neve bekerül a sorba, hogy lám, ő (is :D ) MAGUS rendszert alkotott. Esetleg nyer vele majd az a fiatal, aki nem hajlandó - vagy tud - tíz oldalnál többet elolvasni, meg három szabálynál többet megjegyezni, és úgy váltogatja a hobbikat - egészségére, ezzel nincs bajom - mint a gatyát vagy a telefon képernyőt, és akkor talán ő majd megveszi, és meg is érti, és talán játszik is vele kétszer, amíg új után néz. Talán nyer vele az, aki nem tudja ebben megtalálni az állandóságot és/vagy az állandóan új és új rendszerek elemzése hozza el neki azt a megváltást, vagy nevezzük örömteli időtöltésnek, ami nekem mondjuk az, hogy megint játszok egy jót. De más nem. Mi nem nyerünk azzal, ha azok száma újra megfeleződik, akikkel le tudunk ülni játszani - lásd ÚTK. Mi nem nyerünk azzal, hogy újraírják Ynev világát, amit ismerünk és szeretünk és a mai napig játszunk - merthogy, a fejlesztőcsapat nem sok tagját láttam pl. versenyeken.. (persze nem csak ott lehet játszani, de azért sokat elárul annak a játék-gyakoriségáról ÉS világlátottságáról - ti. hány csapatot, játékost, ezek véleményét, kalandot stb. ismer.) Azzal nem nyerünk, ha újra "hülyék leszün a rendszerhez", mert mindent újra kell tanulni. Azzal sem nyerünk, ha megint várni kell 5-10 évet, mire minden kiskaput, hibát megismerünk. Azzal sem nyerünk, ha az általunk (is) megírt, ismert anyagaink nagy részét kidobhatjuk, mert már nem lesznek érvényesek. Azzal sem nyerünk, ha az elmúlt évek minőségét hozzák majd az esetleges új regények... meg kiegészítők.. meg modulok... na ne. Már nem a 90-es években vagyunk, amikor minták és tapasztalat híján elment az akkor jó, de ma már vállalhatatlan színvonalú és részletességű kalandok, amiket ki is adtak - mára nem egy rendezvény állított be igazán minőségi szintet. Azzal sem sokan nyernek szerintem, ha olyan rendezvények lesznek - ha lesznek, mert valakinek meg is kell majd csinálni... - amin már nem a "régi és elavult" MAGUS rendszerrel játszanak, hanem az "tökéletes" újjal, olyan KM-ek vezetése alatt, akik most kezdték a mesélést és éppen ismerkednek a szabályokkal - hiszen az is most jelent meg... Hajrá. 

Félreértés ne essék, én sem bántok senkit, én elhiszem, hogy hujjongani kell valamire, mert az éppen új és divat, azt is elhiszem, hogy mekkora menő már részt venni a tesztelésben - áldott naívság - az is rendben van, hogy valakinek a "játékot" az ötévente felbukkanó új rendszerek jelentik, meg az is rendben van, hogy ha valaki nem is játszik igazán, de a fészbukon ki tudja majd írni, hogy megint milyet játszott az új szabályrendszerrel, esetleg talál benne egy ellentmondást - mert lesz - amin majd lovagolhat - mert az menő. Támogassa aki akarja, és kifejezetten nem támogatom, és nem is szeretnék gyűlölködni, de az ellenvéleményt, főleg az észérveket ne nevezzük már gyűlölködésnek - bár ez ma divatos, és éppen a mindent megújítani akarók kedvelt módszere - de ne politizáljunk, blá. Szóval szerintem nem kell semmi mellé állni csak azért, mert ez van épen... főleg, ha kétévente van valamiéppen.. ami sok mindenhez közelebb visz,csak éppen a minőségi játékhoz, a jó szórakozáshoz nem.  

Link a hozzászóláshoz

Sok igazság van abban amit írsz, de a te álláspontod sem mentes az egyéni értelmezéstől. Lehet, hogy a gyűlölködés nem a megfelelő szó, bocsánat érte, de annak ellenére, hogy nem tudod mi lesz ebből (én sem), ezt írod:

17 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Támogassa aki akarja, és kifejezetten nem támogatom

(Gondolom az "és" az "én") Ezzel csak arra célzok, hogy ti ismeretlenül is leírtátok az egészet úgy, ahogy van. Még nem is látta senki, de már rossz, káros, bárcsak ne lenne, mert biztos szétveri még az is, ami van (ez amúgy lehet, hogy így is lesz).

A másik, amit nem értek, vagy félreértek:

17 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Szóval szerintem nem kell semmi mellé állni csak azért, mert ez van épen... főleg, ha kétévente van valamiéppen..

Ha jól tudom, 13 éve nincs semmi (akkor jelent meg az ÚTK, ami mellesleg szerintetek semmi, szóval inkább 13+) :), de javítsatok ki, ha tévedek.

Nem mondom, hogy amit írsz az nem egy lehetséges fejlemény, de nem látom kevésbé torzításnak és nem igazságnak, mint amit én írtam. Lehet, hogy neked lesz igazad, szar lesz az egész, ahogy van, direkt ellene megy majd mindennek, lehet én magam fogom a lángoló könyvvel behajítani a bolt ablakát, ki tudja, de ész nélkül, birka módjára imádni minden, csak azért mert új, mert ez van, mert divatos, az (teljesen igazad van) ugyan úgy baromság, mint rögtön elítélni, mert minden csak rosszul sülhet el, mert biztosan egy primitív, proli szemét lesz, amit szétcsúszott hülyegyerekek két füvezés között kipróbálnak.

Nem mondom, hogy jó lesz, mert nem tudom, de nektek sem kéne mondani, hogy szar lesz, mert ti sem tudjátok. Én csak azt próbáltam leírni, hogy adjunk neki esélyt.

De ami ennél az egésznél jóval fontosabb dolog, liberálisnak ne próbálj beállítani, mert az (csak azt) személyes sértésnek veszem!;)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Idéz

(Gondolom az "és" az "én") Ezzel csak arra célzok, hogy ti ismeretlenül is leírtátok az egészet úgy, ahogy van. Még nem is látta senki, de már rossz, káros, bárcsak ne lenne, mert biztos szétveri még az is, ami van (ez amúgy lehet, hogy így is lesz).

Jól érted. Nos,ez vagy azért van, mert szemétláda vagyok, VAGY - és én erre szavazok - mert nem a kész anyag belő minőségéről vitázunk. (ha te igen, akkor nem ugyanarról szólunk). Nem ismerjük, de nem is akarom ismerni, mert már eleve a léte, a fejlesztése okozza a problémát! Ezért nem mentem bele sosem igazán az ÚTK szabályainak minőségének latolgatásába - mert nem ez volt a lényeg, az egészet tartottam károsnak, úgy, ahogy volt, még mielőtt belementünk volna abba, hogy mit hogyan szabályoz. (és igen, voltak benne JOBB szabályok, jó ötletek, jobban kezelt dolgok... de ez szinte semmit nem számított.) Ugyanez a helyzet most is. 

A "kétévente valami új" nem torzítás szerintem. Az jobban az, hogy ez most a mostani állapotában bármiben is több lenne. Igazából most csak arról van értelme beszélni, abból a magasságból általánosítva, amit én írtam, arról, hogy mi lesz benne, még valóban nem... hiszen készen sincs. Nézd meg kérlek az elmúlt tíz év híreit. Hogy hányszor esküdöztek, hogy most ám már készül az új rendszer! Mióta kb.megvan -sajnos már nincs, mert ott lehetne vakon lelkesedni - a DV honlap. Vala az általam is említett rendszer - amibe még én is bedolgoztam. Beharangozták ám annak idején! Aztán volt az annak leváltására jött, "kocsmában a nagy öregek által felvetett ötlet", abból sem lett semmi. Aztán volt a Lunír kft. csodálatos világmegváltása - az jutott a legtovább, egyébként, mert az legalább adott ki szórólapot meg MAGUS-os energiaitalt :D, sőt, még egy - minő balama!!!! - egy, a régi rendszerhez készült, egyébként használhatatlan kiegészítőt, amit két nap múlva le is vettek, de szerencsétlen MAGUS gyűjtők azóta is keresik, hallottam róla, hogy valakinek majdnem eladták 10 e körüli összegért.. mondom, én kinymtatom neki féláron is azt a pár oldalt színesben... Aztán jött a K6 előző verziója, könyvheti GA tájékoztatóval, meg Terenyei videóval, hogy most már aztán tényleg nem ígérgethetnek, de már tényleg meg lesz váltva a MAGUS Aztán másfél év múlva csöndben szétzavarták az egészet... Azán - hányadik is? - most meg ez a szintén K6... van, aki szerint ugynaz.. az a baj, hogy nem olyan jó a névmemóriám, mert az azt fejlesztő sráccal beszéltem is, biztos nem kedvel, mert amikor bemutatták, azzal kezdtem, hogy részvétem :D

Na, erre írom, hogy kb. mindig eljön a tuti kétévente, hagyjuk már ezt az adjunk egy esélyt dumát... de komolyan. Azzal egyetértek, hogy a rendszer milyenségét még nem látjuk, és ha az akarnád mondani, hogy igazából az okozott hatásokkal, a majdani minőséggel, esetleges megosztóságával kapcsolatban SEM tudunk semmit, így ezekre is csak következtetni lehet, azt mondanám, igazad van, és így finoman szólva sem tény. De azért már gy kutya is képes arra, hogy ahol belerúgtak kétszer, oda nem megy harmadjára... Szóval lehet és kell a múlt tapasztalataiból tanulni és következtetni. 

 

Végül eszembe jutott egy példa. Nem túl jó, de tetszik, ezért leírom. Olyan ez a dolog, mintha biciklinénk. Sokan, sokfelé, hobbiból - és szeretjük. Jön valaki, aki elkezd győzködni, hogy ő most már aztán ám olyan cipőt fejleszt - mert neki cipőgyára van, és ehhez ért - talán - hogy mindenkinek venni kell ám belőle. Mert ezzel majd jobb lesz a biciklizés. Igaz, más csatlakozója van, meg venni kell majd akkor hozzá új láncterelőt is, mert ennek hosszú a fűzője, meg el kell dobnod az előző cipőre felszerelt fényvisszaverődet is... ja, ennek más a méretezése, mert az korszerűbb, de majd kipróbálod, és hidd el, tuti lesz. Csakhogy ennek az egésznek elég levés köze van a biciklizéshez magához, és amúgy meg a régi cipőddel is pont lehet biciklizni. Igaz, akkor néhány divat-havernak az új lesz, neked meg nem. Meg egyébként is, az már korszerűbb anyagból lesz... és? Nem kell csodálkozni rajta, hogy akik meg a biciklitúrát szervezik egyébként, esetleg az országos biciklisáv-hálózat fejlesztésén dolgoznak, pont lesz..ják a dolgot. Mert baromi keveset ad az egész. 

Ha jobb játékélményt szeretnél, akkor fejlődjenek a KM-ek. Sokkal de sokkal előbbremutató lenne pl. egy KM-eknek szóló könyv kiadása, az ugyanis növelheti a játék élményét és minőségét. Ja, hogy ehhez szakértelemre, tapasztalatra van szükség? az más. Jöjjön inkább egy új rendszer. 

Idéz

De ami ennél az egésznél jóval fontosabb dolog, liberálisnak ne próbálj beállítani, mert az (csak azt) személyes sértésnek veszem!;)

:pajti:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ó, megvenni én is fogom... ha egyszer - mert azt azért ne feledjük, hogy eddig semmivel nincs közelebb a kiadáshoz, mint eddig bármelyik korábbi tervezett és beharangozott változat - kiadják. Ez nem is kérdés... ha már a többi is megvan, még a sz..ok is. Bár ezzel már lehet, támogatom is azt, amit nem kellene. 

Ugyanakkor, ez még nem lesz elég az üdvösséghez... hiszen az ígéretek szerint jönnek majd a kiegészítők, a modulok - olyanoktól, akik eddig semmit nem tettek le az asztalra eddig ezen a téren... ezzel nem azt akarom mondani, hogy akkor ne is írjanak, mert valamikor el kell kezdeni, csak azt, hogy az eddigi tempó, kiadások, megjelenések, tehát a munka és a beígért munka között akkora különbség van, aminek a meglépésében én nem hiszek. 

Persze tenni mi is tudunk a játékért, és teszünk is, nem az az egyetlen és egyáltalán nem biztos, hogy jó út, hogy akkor most mindenki fogja be a száját, mert végre készül valami, és ne mondjatok ellenvéleményt... Nem kell feltétlenül támogatni egy rossz kezdeményezért csak azért, mert más nem nagyon van... illetve valóban nincs? Merthogy van. Az, hogy ki mennyire hivatalos, én már külön cikkben részleteztem.. most csak annyit kérdezek meg még egyszer tőletek, hogy valóban, tényleg hivatalosabb, jobb, kívánatosabb egy új szabályrendszer, amit NEM az eredeti szerzőgárda ír, de még csak olyan sem látja, akinek bármi köze lenne hozzá, amiben semmit nem követnek az eredeti szabályokból és valószínűleg a világot is több helyen meg fogják erőszakolni benne - ezt persze megint nem tudhatjuk, de azért a nyilatkozatok, és főleg az eddigi tapasztalatok, miszerint a más szabály magával hozza a világbeli változásokat is, meglehetősen alátámasztja ezt. Szóval gyakorlatilag el akarnak majd adni egy teljesen másik játékot, persze a régi logóval, mert hát ezt meg kell lovagolni, egy n+1-edik szerepjáték senkinek nem kellene... namost, ez tényleg jobb, tomágatandóbb, mint azok a kezdeményezések, amik a MAGUS, az eredeti MAGUS támogatására jönnek létre? 

Merthogy itt sokan teszünk ezért. Ennyi. 

cyrus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Halihó!

 

Csak pár gondolat a régebbi "új" rendszerek hozadékáról: Maguk a rendszerek nyilván valamilyen mértékben osztották a magusozó társadalmat. Bár az is igaz, hogy az ÚT gyakorlatilag hamvában holt, a D20 pedig szvsz csak D&D-seket hozott kirándulni Ynevre. Az UTK már észrevehetőbb részt szeletelt le a magusozók köréből, de első blikkre a magusozók nagy része még mindig (háziszabályokkal kiegészítve ugyan, de) az ETK-val játszik. A szerepjátékosokon belül a "társadalmi megítélésnek" sem tett jót a tipikus magyar hozzáállás, de ebben (szintén csak szvsz) nem csak az új fejlesztők, hanem az eredeti gárda (most nem nevesítet része) is legalább annyira ludas a jól ismert okok miatt. Ez eddig ugye kifejezetten negatív hozadéka a "tulajdonosváltásoknak".  Ugyanakkor amikor még "lendületben" voltak ezek a kiadók, legalább kijött egy-két leírás országokról és jött ki ilyen-olyan minőségben néhány regény illetve novellagyűjtemény.

Nyilván nem tudjuk milyen lesz az új rendszer (és értem, hogy adott esetben nem is kellene új), de ha csak az ilyen jellegű hozadékát nézzük, akkor igenis jó volt, hogy történt valami a magus körül. Lehet szeretni vagy nem szeretni, hogy egyes embereknek beakadt a lemez és állandóan új, modern, csillivilli csillámpónis rendszert szeretnének, de pozitív hozadéka is volt annak, hogy próbálkoztak. Én hála istennek messze vagyok attól, hogy komolyabban rálássak az "árnyháborús" részére - és nyilván felfogom, hogy ha az eddigi összes kreatív ember, aki időt és energiát ölt a saját elképzelésébe egy irányba húzott volna, akkor nem itt tartana sem a rendszer, sem a világ, - de alapvetően örülök, hogy a több felé dolgozásos időszakban is kijött egy Északi szövetség, megismertük Della kattant felkentjét, vagy eljutottunk a déli jégmezőkre... És az utóbbi időben igencsak elakadt az értékelhető kiadványok sora. Nem gondolom, hogy az új rendszer alkotói és a kiadó hibátlanok, de ha javarészt az eddigi hivatalos és kánon keretein belül fognak alkotni, akkor azt mondom nem zavar az új rendszer sem (és valszeg maradok az ETK-nál). Nyilván nem tudjuk mennyire akarnak a régi, már meglévő Yneven maradni, de ha meg akarják tartani a régi ETK-s  (és UTK-s) vásárlói körüket (akik ma gyakorlatilag lefedik a piacot), akkor sokat nem rondíthatnak bele. És ha valakinek megtetszik az egyik regényben hamvaiból feltámadó ilar fehérsámán kaszt, akkor akár ki is dolgozhatja ETK szerint. Aztán ha tesztelés után is jónak tartja, akkor megoszthatja itt.

És persze fenntartom amit az előzőekben írtam:   ha nem jól csinálják akkor ők úgyis észreveszik a visszajelzésekből, mi meg húzunk egy újabb strigulát az eddigiek mellé, hogy ezt is elcseszte valaki.

Con Salamander kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...