Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Delta Vision MAGUS tesztelés


Recommended Posts

Én örülök az új rendszernek, mivel az ETK számtalan hibával, problémával rendelkezik. Persze ettől függetlenül lehet vele játszani (ezt tesszük mi is több mint 20 éve), de nem látok kivetnivalót abban, ha végre rendbe teszik a dolgokag, és kapunk egy jobban működő motort. Mindenkinél rengeteg a háziszabály, a tilátás, a "nálom ez meg az nincs, nem úgy van", ...stb., és azért ezek elmondanak valamit a régi rendszerről, hiába szeretem amúgy én is.

Másfelől nézve, sok olyan dolog is felmerült már az évtizedek alatt a játékosokban, mint igény, amit egyszerűen az ETK nem tud leképezni. Ez sem feltétlenül baj, el lehet ezt engedni, lehet játszani úgy, ahogy szoktunk és kész, de abban sem látom a problémát, ha új dolgok, új felé nyitnak.

Persze meglátjuk milyen lesz, ha lesz egyáltalán, lehet hogy én is gyűlölni fogom. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

7 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Nekem csak egy kérdésem van. Miért kell mindig ÚJ rendszert létrehozni?

Azért, mert azt sokkal könnyebb, mint egy régit megismerni és annak a keretei között fejleszteni. (pl. ahogy mi tesszük, azt is vihetné a kiadó, ha "értene hozzá". Emellett a népeket érdekli az újdonság - szerintem ez valami evolúciós bekattanás lehet - akkor is, ha nincs realitása, akkor is, ha várhatóan semmit nem hoz, vagy nem lesz igazán haszna. De új. Lehet neki örülni, meg divatolni... meg hát az újban elöl kell lenni, mert az menő. Emellett eladni is lehet ilyen jelszavakkal, ami meg a lényeg. És nem lebecsülendő az sem, hogy aki közel ül a tűzhöz, az sokkal szívesebben hagyná ott a nevét valami újdonságon, mint egy komplex rendszerhez alázattal hozzáállva "beálljon a sorba". 

Azt nagyfokú idealizmus elhinni, hogy egy új rendszernek majd nem lesz hibája, meg hogy majd kijavít mindent, amit a régiben - évtizedek alatt, mert ezek igen komplex dolgok, hiszen számos-féleképpen játszható, mesélhető egy-egy történet - felfedeztünk. Pláne, ha olyan fejleszti, akinek nincs igazán kompetenciája a dologban... De hagyjuk, ez észérv, (van akinél ez már a gyűlölködést jelenti :D ), nem igazán vevő rá az újdonságon lelkesülő tömeg, ahol egymást túlszárnyalva igyekeznek tapsolni valamihez, ami új... 

A történelmi előképekről nem is beszélek... de hát a történelem azért van, és azért tanuljuk, hogy újra és újra belelépjünk ugyanabba a byzonürülékbe, ha kicsiben, ha nagyban gondolkodunk. Ez van. Most ajánljam megint a cikkemet ezzel kapcsolatban - csak hogy ne kelljen mindent legépelnem újra? 

Azt is hozzátenném, hogy a nyílt tesztekkel meg közel lehet csalni, be lehet húzni az embereket... majdnem olyan jól, mint ahogy a Tuan ÚTK-programja tette a versenyekkel, közösségépítéssel - de az sem sikerült teljesen. De azt azért ti sem gondoljátok komolyan, hogy ennek lesz bármi értelme? Ugye nem? Hiszen már fejlesztik... szerintetek tényleg össze fogja valaki gyűjteni a sok beérkező teszteredményt, egymásnak homlokegyenesen ellentmondó véleményt, és majd jól átgyúrja ennek megfelelően a munkáját? (amit nem is lehet...) Csak hogy példát mondjak, amikor még a DV fórum indulása idején kiadás közeli állapotba került az 1TK-rendszerét egyesítő és konzerváló "új" (de nem új, hanem az eredeti) MAGUS rendszer, amiben én is érintett voltam - ki emlékszik már erre... - hónapokon keresztül gyűjtötték a véleményeket, a javaslatokat, és a népek örültek neki és oldalakat írtak, vitáztak a fórumon - hogy legyen forgalom, meg a sajátjuknak érezzék - persze már rég készen volt az anyag és mindenki magasról le...ta a dolgot. Hajrá, teszteljetek :D

 

Darabolo, Antail és cyrus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Azért, mert azt sokkal könnyebb, mint egy régit megismerni és annak a keretei között fejleszteni. (pl. ahogy mi tesszük, azt is vihetné a kiadó, ha "értene hozzá".

Jól értettem, van az ETK-nak általatok fejlesztett, javított változata? Ez eddig elkerülte a figyelmemet, merre van ez?

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Azt nagyfokú idealizmus elhinni, hogy egy új rendszernek majd nem lesz hibája, meg hogy majd kijavít mindent, amit a régiben - évtizedek alatt, mert ezek igen komplex dolgok, hiszen számos-féleképpen játszható, mesélhető egy-egy történet - felfedeztünk. Pláne, ha olyan fejleszti, akinek nincs igazán kompetenciája a dologban... De hagyjuk, ez észérv, (van akinél ez már a gyűlölködést jelenti :D ), nem igazán vevő rá az újdonságon lelkesülő tömeg, ahol egymást túlszárnyalva igyekeznek tapsolni valamihez, ami új... 

Nagyon szépen megfogalmaztad amire gondolok.

Évtizedek játéka kidobta a híbákat! Azokat kellene javítani, és ahol kell ott összekötő szöveget írni, esetleg a kasztokat árnyalni.

A teljesen új rendszer, új éveket fog kérni a hibaszürésre. Arról nem is beszélve, hogy nem vagyok róla meggyőződve hogy jó lesz.

De az interjún is dobtam egy hátast!

"- A mágia használóknak eddig az volt az egyik nagy gondja, hogy nem tudtak a tömeg ellen harcolni. Legyőztek 1vs1 ben egy ellenfelet és ennyi, de egy 6 fős csapatot már nem tudtak kezelni!"---- :taps: JÉÉÉÉÉÉÉÉÉZUZOSOM! Játszottak ezek már M.A.G.U.S.-t?!?!

Noh, meg néhol el is szólta magát. Következtetéseket lehet levonni, hogy az új rendszer kevésbé lesz offenzív. Ezen lehet vitatkozni jó e, vagy rossz e (szerintem rossz) ezt most tegyük is félre. Aztán arról kezd el magyarázni, hogy a KM-nek hogyan kell mesélni, és gyakortilailag szarul szerepjátszik az a KM aki nem az ő szabályaikat követi. Azért álljon meg a hegymenet, engedje már meg nekem valaki, hogy a szabadidőmben úgy érezzem magam jól, ahogy én akarom! Nem fogom rosszul játszani a magus-t, élvezhetően fogom játszani! Az elsőnél is előkerült ez a hiba: Tilos a kráni fejvadász (akkor minek dolgoztad ki ecsém?), tilos ez, tilos az. Tegye fel az a kezét aki nem játszott még "tiltott" kaszttal. A többi kiadvány ezt be is látta, és onnantól csak ajánlásokat tett.

Bocsi gyerekek csak egy kicsit felhúztam magam rajta, pedig csak belehallgattam a riportba.

Olyan égbekiáltó baromságokat állít....

Szerk. Talán még annyi, a d20-as rendszer úgy elnyújtotta a csatát, hogy  játszhatatlanná tette a játékot. 

Ez ha jól értelmeztem, pedig annyira rá megy a csata elkerülésére, hogy... de izlések és pofonok.

Link a hozzászóláshoz

Darabolo:
Én szinte biztosra  veszem, hogy nem rendelkeznek az eredeti rendszer jogaival. Az Nyulászi és Novák szellemi terméke amit az engedélyük nélkül nem lehet megjelentetni vagy átdolgozni. Én azt látom hogy azért kell új rendszer mert az ingyen lesz, jön egy palimadár akit jól szét lehet szopatni és a végén lehet letesz egy rendszert ami a DV-nek nem került semmibe (sem pénzügyileg sem munkaerő szempontjából). 

Én egyébként azt nem értem, hogy miért próbálják azt a jó népnek beadni , hogy a K6 az sokkalta jobb mint a K100. Ez a valószínűségről szól, szinte teljesen mindegy hogy k6-at kell 6-os  dobnom vagy k100-zal 83-at vagy nagyobbat. Ráadásul k6-nál nincs nagy lehetőség a módosítók használatára mert +/- 1  az +/- 17% valószínűség eltérést eredményez.
A városőrök vs magas szintű kalandozók  harca sem a k100 miatt volt szar, hanem azért mert a városőr rohad gyenge volt a kalandozó meg túl sokat fejlődött egy szint lépéssel. De ez meg alapkoncepció a magusban hogy a kalandozók azok kvázi szuperhősök akik messze többek egy átlag embernél.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Az a szó  a DV-nél van. Van hét kifejezés ami le van védve: Ynev, Krán, Pyarron, Erion, Tier nan Gorduin, Alyr Arkhon, M.A.G.U.S.  avagy.... Ezeket annak idején a DV megszerezte NCS bukása után.  Még GA is pereskedett velük ez miatt, aztán jobbnak látta átállni később. De ez nem azt jelenti, hogy az adott mű szerzője nélkül megjelenthetik a művet vagy annak egy részét.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
16 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Nekem csak egy kérdésem van. Miért kell mindig ÚJ rendszert létrehozni?

Ezt amúgy megválaszolja Raon. Mert az ETK nem egy-két sebből vérzik, hanem alapjaiban szar, és ha elkezded foldozgatni, akkor úgyis eljutsz oda, hogy a nagyrészét ki kell dobni. Persze nem így fogalmazott, de ez volt a lényege. És igaza van, az ETK-t nem lehet megmenteni olimpiai erőbedobás nélkül, és kb akkor is egy új rendszert kapnál, akkor meg már csinálhatnak teljesen újat is.

6 órával ezelőtt-kor nekdolan írta:

MMK ? :D

Nem így hívják ezt a projektet? Valami M meg K van benne, az tuti.

nekdolan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A videó tartalma tömören (lfg.hu komment kimásolva M* topicból)

"1. Azért nem ETK újrakiadás, mert 2010-től (jogok) túl sokat pöcsöltek új rendszerrel, és nem nézett volna ki túl jól ez 2020-ban.
2. Azért nem ETK errata, mert szerintük nem lehet megcsinálni. Ha elkezded javítgatni, akkor a fél rendszert meg kell változtatni.
3. Úgy fognak versenyezni a DND5-el, hogy most kiadják a rendszert, és utána majd jópár lépéssel kezdenek el ezen a problémán gondolkodni.
4. NAR, hogy le lehessen játszani mindent, ami a regényekben szerepel.
5. Azért d6, mert a d10 nem adott volna annyival többet, hogy azt használják.
6. Azért MAGNUS, mert az ő rendszere egy oldalban mindent le tudott kezelni, amit tenni akartak.
7. Nincsenek kasztok, szabad karakteralkotás, de archetípus/iskolák vannak.
8. A skill értéke azt jelenti, hogy a biztos tudást milyen nehéz körülmények között tudod használni.
9. Nincsenek tulajdonságok, hanem csak képzettségek, amiket most jellemzőknek hívnak.
10. 36 jellemző van 1-6 között, minden jellemzőnek legalább 3 szakosodása van, ami +1 vagy +2-t adhat.
11. Karakteralkotásnál adott számú pontot lehet költeni, de nincs differenciálás, minden 1 pontba kerül, nincs kiegyensúlyozás. Faji bónuszokat (pl infralátás) is pontért kell megvenni.
12. Niche protection nincs szabályrenszerben, elvileg a világ szabályozza a karaktereket, de a világkép nem lesz kőbe vésve. (Vagyis a KM mondja meg, hogy mit lehet, meg mit nem, vagy a résztvevők közös megegyezése.)
13. Pszi nagy része átkerült a Lelkierő jellemző alá, a tényleges Pszi alkalmazás az ennek a tanult verziója. Barbárok például öszönös Lelkierő/Pszi használók.
14. Minden varázslat és misztikus képesség (kötött formulák) elméletileg lebontható mozaikokra. A varázsló kasztok abban különböznek, hogy milyen paramétereit tudják változtatni a varázslatoknak (pl tűznyilat mindenki tud, csak máshogyan). Azért elméletileg, mert a lebonthatóság csak akkor érdekes, ha új varázslatot akarsz kitalálni. Manaháló és hasonló dolgok mind maradtak.
15. Harc nagyon gyors és brutális. Legyőzésig megy, ami nem feltétlenül halál.
16. 3715-3720 körül játszódik az alapkönyv kampánya/tematikája. Ezen felül más kampánykönyveket terveznek. Minden kampány más terület, érdekcsoportok, események, iskolák, és más mesélői stílus.
17. Világkép nem fekete-fehér, mert dramaturgiailag érdekesebb így.
18. Szabályrendszer a kampány nélkül online elérhető lesz. Folyamatosan akarják frissíteni. Nem tudják, hogy pdf vagy web lesz.
19. Nem lesz nyolcadkor. Történelmet csak akkor akarják változtatni, ha van mögötte irodalmi támogatás. Emiatt a félbemaradt irodalmi projektek befejezése nélkül az RPG történelem sem fog haladni. Jelenleg nem látják, hogy bárki is befejezhetné GA félbemaradt cuccait.
20. Megpróbálják elkerülni, hogy túl sok minden kánonba kerüljön. De ami bekerül a kártyából vagy RPG-ből vagy irodalomból, ahhoz az irodalom alkalmazkodni fog.
21. Kizárólag JK-nak van Befolyáspont-ja, amivel sikereket vehet, dobásokat kerülhet el, vagy extra hatásokat vehet. Minimum 9 pontja van a kalandozóknak, 50 pont már epikus hős, 100 az emberi maximum. Arról nem volt szó, hogy hogyan szerzel vissza pontokat.
22. Nyílt rendszer teszt nyáron indul. Több hónapos lesz, minden hétem más tematikával. Az FB-n megy a visszajelzés, gondolom feladták a nagy terveket a DV szerencsétlen IT-je miatt.
23. Szabályrendszer online ingyenes. Alapkönyv nem copy-past a régi könyvekből. Raon szeretne szép színes gyűjtői kiadást is. A szabályokat egyben rakják ki, a kampányt darabokban, hogy át lehessen részenként beszélni.
24. Írók aktivizálták magukat. Irodalmilag lezárják a manifesztációs háborút. Társasjátékot szeretnének, és szeretnék ezt a lapozgatós könyvekkel és az RPG-vel összekötni. Reméli, hogy 3 év alatt eljutnak oda, hogy az angol megjelenésen gondolkodhassanak.
25. Szeretnék online is kiadni, de nem feltétlenül PDF-ben.
26. Kártyák grafikáit fel akarják használni. Egységes grafikai hangulatot szeretnének."

Antail és nekdolan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Shen írta:

Az a szó  a DV-nél van. Van hét kifejezés ami le van védve: Ynev, Krán, Pyarron, Erion, Tier nan Gorduin, Alyr Arkhon, M.A.G.U.S.  avagy.... Ezeket annak idején a DV megszerezte NCS bukása után.  Még GA is pereskedett velük ez miatt, aztán jobbnak látta átállni később. De ez nem azt jelenti, hogy az adott mű szerzője nélkül megjelenthetik a művet vagy annak egy részét.

De ebben az esetben a levédettség pontosan mit jelent ?

A DV-n kívül senki nem adhat ki olyan kiadványt vagy regényt aminek a címben benne van ez a hét szó,vagy már említés szintjén se jelenhet meg máshol,akár egy oldalon sem?

Link a hozzászóláshoz

Címben, borítón nem jelenhet meg. leírni leírhatod de anyagi hasznot nem szerezhetsz belőle. Régen a kártyánál nem használhatták ezeket a szavakat, ezért van a régebbi lapokon például erioni helyet az hogy  valamilyen negyedbeli. Szóval azért lehet vele szívatni másokat.
A helyzet viszont ennél bonyolultabb, mivel a Dv csak a védjegyeket birtokolta  a világot nem és valójában ez a fontos. GA  és NCS írta a Halál havábant amivel hivatalosan létrejött Ynev világa, ők lettek a világ alkotók. Így mivel ez az ő világuk ők dönthették el mi jelenjen meg, ki irthat a világhoz stb...   NCs lelépett és GA gyakorolta ezt a jogot általában kicsinyes anyagi és személyes érdekei szerint. GA halála után  viszont valahogyan a DV megszerezte ezt a jogot, lényegében most ők  (vagyis Raon ) mondják meg mi jelenhet meg.  Az ő pozíciójukat csak Ncs kezdhetni ki, de azt meg mért csinálná, amikor a brand tized akkora se mint mikor lelépett. 
 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Értem hogy mi a gondod @tetra

Úgy gondolom, hogy azért játszák sokan a mai napig ezt, mert szeretik. Váltig állítom, hogy az alaprendszer jó! (Elhiszem és megértem, ha szerinted nem)

Egy ilyen mérvű változtatást nem tartok jó ötletnek akkor sem, pont azokat szedik ki, amiket az öreg játékosok szerettek bennük, akkor már adjanak neki más nevet.

Legyen pl. Magus- Calowryn, vagy Malacka új meséi, t@köm se tudja, de ne magus!

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Sigurd O'romell írta:

Hogyha szar az etk akkor miért játszotok vele???

Ebben írják az NyT és TT moduljait.

3 órával ezelőtt-kor Sigurd O'romell írta:

Ha teljesen új a rendszer akkor miért régi a név?

  1. Marketing.
  2. A MAGUS nem csak szerepjáték rendszer, de irodalom, kártya is, és a jövőben még más is szeretne lenni.
Link a hozzászóláshoz

Igazából szerintem akkor lesz értelme erről beszélni, ha látjuk a végeredményt. Ha rossz lesz, szót se érdemel, ha jó, mindenki eldöntheti, hogy áttér-e, vagy sem.

De ha már itt tartunk (és hiába kérdeztem erről Gergelyt) :), azt mondjátok, hogy a rendszer javítható, fejleszthető. Komolyan érdekel, hogy ez pontosan mit takar? Mi a ti fejlesztésetet?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tekintve, hogy ez nem valósult meg, és azóta sem nyilvános az anyag, ezért hiába is beszélnénk róla.

Ugyanakkor én abban csak bedolgozó voltam, és a saját elképzeléseimet egy másik, ne tagadjuk, nagyon hasonló - projektben érvényesítem. Röviden: egy olyan 1TK, amiben benne van minden kiegészítő szabály és egyéb cucc, a megfelelő helyen. Egyébkét szinte szó szerint az eredeti, javítva csak az elírások, illetve egyes részek szükségszerű átfogalmazása, kiegészítése lenne. Pl. ha a játéktechnikai szószedetben ott van az elején, hogy Té és Vé, akkor legyen már benne a Ké is... (csak példa). Vagy a Rúna levelezés rejtett harci szabálya legyen már ott a harci szabályok között, a megfelelő helyen. Én ezt értem egyesítés és hibajavítás alatt, tehát nem módosítást. Nehéz feladat, még tart... De én ezt látom az egyetlen lehetséges és érdemes útnak. 

 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...