Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Delta Vision MAGUS tesztelés


Recommended Posts

Üdv!

Kezdem azt hinni, hogy ezek egy közepes, vagy rossz KM alatt játszottak néhányat, és ezekből a rossz élményeikből merítve akarják most megváltani a világot. 

Csupa olyan dolgot "találtak fel" az elmondás alapján, ami eddig is a MAGUS rendszerének része volt, maximum volt olyan, akinek fogalma nem lévén róla, nem tudta azt alkalmazni. 

Ezek itt feltalálják az ájulást (KKUK - 1TK), a "próbadobás" automatikus sikerét (KKUK - 1TK) vagy az erős NJK-kat (KKUK - 1TK), a halálos harcot (2TK), vagy a felgyorsított harcot (minden normális KM), hogy csak néhány példát említsek. Félelmetesen ügyesek, igaz? Számomra az a gond ezzel - amellett, hogy itt a videóban a saját találmányukként próbálják eladni a dolgot - hogy ezek nem elfogadható indokok arra, hogy miért is kell itt most egy új rendszer - tehát a fentebb vázolt valódi indokok elfogadhatóbbnak látszanak számomra. 

Pfúúúúú.. a kedvencem: a régi rendszer rossz, mert a KM jóindulatára voltál bízva... ha minden tíz percben nem hangzik el az, hogy a KM majd szabályozza és majd kitalálja, akkor egyszer sem.. most akkor hogy is van ez? Mert ha valamire nincs szabály, és majd a KM megmondja... akkor ott bizony a KM jóindulatára vagy bízva. 

 

Link a hozzászóláshoz
18 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Csupa olyan dolgot "találtak fel" az elmondás alapján, ami eddig is a MAGUS rendszerének része volt, maximum volt olyan, akinek fogalma nem lévén róla, nem tudta azt alkalmazni. 

Nem tudom magam túl tenni rajtuk. Annyira beképzelten és "profin" kezelik ezt az egész ügyet.

Nem érdemes az egész a szóra, mert csak megint felhergelem magamat. 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

15 órával ezelőtt-kor Saimon di Alver írta:

:ph34r:JELEN!

Akár a Halacskák 2.0 égisze alatt szívesen gyűjtenék, írnék alkasztot. Aztán tegyük ki ide a többi cikk mellé. :) Na, Rodrigó? 

/talán a közös munka feledteti az udvarház körüli fiaskót.. :D

 

@Saimon di Alver, a Halacskák csoport sajnos nem érte el a célját. Az lett volna a koncepció, hogy a MAGUS-hoz alkotók megtalálhassák egymást, és segíthessenek egymásnak, ezzel elérve a nagyobb számú és minőségibb elkészült kiegészítőt. Ebből semmi nem lett. Sokan jelentkeztek, de inkább csak közel akartak lenni a tűzhöz, mint csinálni valamit - ezzel nincs baj, nem mindenkinek van erre ideje - holott ez egyébként feltétel volt, de hát ne vegyük olyan szigorúan. Egy-két kiegészítő született az égisze alatt, de csak olyanoktól, akik egyébként is alkotnak, akik egyébként is megtalálnak pl. engem, más segítség, összedolgozás nem igazán történt, ezért nem láttam értelmét a csoportnak. Újraindítani sem tervezem... ugyanezen okok miatt. Úgy látom, semmivel nem kevesebb nélküle a MAGUS rajongói front, aki akar és "szokott", az továbbra is alkot, akinek pl. tőlem kell segítség, továbbra is megtalál... más gyakorlati haszon nem valósult meg, okkal feltételezhető, hogy nem vesztettük el a csoporttal. 

De ettől még hajrá, alkotni is jó, meg hasznos is, ha van valami újdonság. Van, aki n+1-edik új rendszert csinál, ami pár hónapig nagy szám, aztán elhal, van, aki meg érdekes kiegészítéseket, amik nem akkora szenzációk, viszont évek múltán is előkerülnek egy-egy játékban. 

Bocsánat az Off-ért, de felmerült a téma. 

.. és Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Hali!

 

16 órával ezelőtt-kor Saimon di Alver írta:

:ph34r:JELEN!

Akár a Halacskák 2.0 égisze alatt szívesen gyűjtenék, írnék alkasztot. Aztán tegyük ki ide a többi cikk mellé. :) Na, Rodrigó? 

/talán a közös munka feledteti az udvarház körüli fiaskót.. :D

Részemről ok, bár szabadidőm csak korlátozottan van. (Ugyanakkor ezt lehet látszólag a monitort bámulva is szülni). Amúgy is Ilanor pusztáin legeltetjük most a lovainkat páran. Már csak azt kell megoldani, hogy az a szimpatikus dzsenn-gorviki srác elintézte az utolsó ismert fehérsámán halálát, de szerintem a a hallhatatlan farkas-, sólyom- és emberlélek csodákra képes, nem csak a nyílpuskás kyr-ilar fattyú esetében.

/Az udvarháznál meg csak annyi volt a hiba, hogy nem akartam az agyad piszkálni, mert nem lehetsz olyan fafejű, hogy ki akarj nyírni. Pedig de  :D . Na, így jött a halál és az örök kárhozat.../

 

ui: Nemtom kik a Halacskák, akkor már inkább legyünk Vörös rákok 1.1 :D

Link a hozzászóláshoz
17 órával ezelőtt-kor Saimon di Alver írta:
On 2020. 07. 31. at 9:20-kor Rodrigo írta:

És ha valakinek megtetszik az egyik regényben hamvaiból feltámadó ilar fehérsámán kaszt,

:ph34r:JELEN!

Akár a Halacskák 2.0 égisze alatt szívesen gyűjtenék, írnék alkasztot. Aztán tegyük ki ide a többi cikk mellé. :) Na, Rodrigó? 

/talán a közös munka feledteti az udvarház körüli fiaskót.. :D

Ha jól tudom két regényben tünnek fel ilar fehérsámánok: A Hollóidőkben és a Halál Hét Arcában. Sajnos még egyiket sem volt időm elolvasni. (A sámán kaszt iránti rajongásomat figyelembe véve,ez súlyos hiányosság,idővel mindenképpen pótolni akarom.) Mindazonáltal egy-két szabálykönyvben már volt alkalmam olvasni az ilanoriak természethitéről,ez alapján pedig vannak bizonyos elképzelésiem arról,hogyan nézhet ki ez a  lassan feledésbe merülő természet -és szellemkultusz. Ha komolyan gondoljátok az alkaszt kidolgozását mindenképpen ajánlani tudom saját,a témához igen szorosan kapcsolódó gyüjtésemet,amiben hasznos adalékokat és bizonyos, a kaszt kidolgozása szempontjából érdekes mágiaelméleti próblémák felvétését találhatjátok.

https://kalandozok.hu/hirek/the-front-page/néhány-megjegyzés-a-nomád-sámánok-szellemvarázsával-kapcsolatban-r328/

(Önreklám bejezve.)

Update: Javaslom átnézésre az Északi Szövetség c. hivatalos világleírás Ilanorral foglalkozó fejezetét is,ebben is van pár olyan dolog amit érdemes lehet figyelembe vennetek.

.. és Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Mire gondolsz? Kicsit le vagyok maradva a témában.

 

9 órával ezelőtt-kor Sigurd O'romell írta:

Áljáljáljálj! Ki az a Raon???

Az új M.A.G.U.S. egyik "fejlesztője", aki az elmúlt években többször egyértelműen, és nyíltan belehazudott az arcunkba, majd mindenféle magyarázat vagy helyesbítés nélkül, legközelebb csak akkor nyílvánult meg ismét, amikor ezt megismételte, vagy amikor közölte, hogy elmaradottak vagyunk, akik felzárkóztatásra szorulnak, mert vágyunk arra, hogy az általunk játszott szerepjátéknak legyenek paraméterei, mint például szabályok, vagy számok a karakterlapon. Szóval én azt sem hiszem el, amit kérdez...

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Sigurd O'romell írta:

És ez a rendszer alapjaiban más mint pl. KKUK, ETK, UTK?

Igen. Valami realisztikusnak szánt űrhajós rendszerből vették át és próbálták heroikus fantasy-re pofozni. d6 alapú, narratív (bármit is jelentsen ez, mert nagyon össze-vissza beszélt Raon az interjúkon/beszélgetéseken). Röviden: ha felturbózott MAGUS-t akar az ember játszani, érdemes a TTK-t tolni inkább.

Link a hozzászóláshoz
2 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Igen. Valami realisztikusnak szánt űrhajós rendszerből vették át és próbálták heroikus fantasy-re pofozni. d6 alapú, narratív (bármit is jelentsen ez, mert nagyon össze-vissza beszélt Raon az interjúkon/beszélgetéseken). Röviden: ha felturbózott MAGUS-t akar az ember játszani, érdemes a TTK-t tolni inkább.

Ú várjunk. Én teljesen segghülye vagyok ezekhez az új rendszerekhez. Csak a KKUK őt ismerem

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...