Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Szerepjáték Jövője


Recommended Posts

Az új MAGUS könyv nem hozott érdemben újat. Talán a régi ikerkaszt, túlságsan legyengítette a karaktereket, és a sokoldalóságért túl nagy árat kellett fizetni, de magamon érzem, aki sokmindennel foglalkozik, hogy ez sajnos törvényszer?.

A MAGUS nem t?r meg egyszer?sítést magában, a d20 egy jól bevált megoldás helyett próbál egy maximum(!) ugyan olyan jó megoldást bevezetni, de nem hiszem hogy sok sikerrel. Haegy rendszer átkerül más kezébe, elvesznek azok a ki nem mondott gondolatok bel?le,ami a fejl?désének alapvet? mozgatórugói. De a MAGUS er?sebb mint valaha, és fejl?dik. Hiába próbálják terelni, ez a játék szabad. Ez nem kártyajáték, hogy csak azzal játszhatsz amit kiadnak, hanem a fantázia játéka.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Amíg mi hiszünk benne és csináljuk, addíg van jövője. És TAO, remélem hogy nincs igazad. A következő generáció már remélem nem mi vagyunk. Egyébként én is azt vettem észre, hogy az emberek inkább a gyorsabb szórakozást nyújtó kártyát részesítik előnyben, kevés már az igazi, kitartó szerepjátékos. Én is belefáradtam már az örökös "reménykedés"-be. Igazából a táborok szvsz egyre fontosabb szerepet kapnak, mert "népszerüsítik" a játékot, és nem csak az újjaknak hozzák meg a kedvét. Sajnos ezt tapasztalatból tudom. És igazából tényleg nem a rendszer a fontos, de nem mellékes. Lenne is egy kérdésem: mennyire "kompatibilisek" az egyes rendszerek egymással? Ez azért érdekel, mert szvsz sok érdekes világ van és nem tudom, hogy érdemes e minden rendszert megismerni, vagy "át lehet konvertálni" a világokat egy renszerre.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Darun: Olyanra gondolsz, tegyuk fel, hogy a MAGUS vilagabol at lehet-e karaktert vinni az Ad&d-be? Ha erre gondolsz, akkor azt kell mondanom, hogy nem. A pelda kedveert: a MAGUS vilagaban a pancelnak SFE-je van, de az Ad&d vilagaban nincs SFE, helyette az az ertek hozzaadosik a vedelmedhez. Vagy ha a regi rendszerrel jatszol akkor sem viheted at a karit a D&D-be, mert ott d20-szal dobnak. Erted, hogy mit mondok?

Egyebkent egy kiscit en is remelem, hogy TAO-nak nincs igaza. :twisted:

Link a hozzászóláshoz

De ezzel, csak egy rpg lett a sok közül. Eddig sztem azért szerették ennyien a mokust, mert egydi volt. Egyedi volt a harcrendszere, a világa, meg szinte minden. De most hogy D20-ba rakták.

Sztem a jövő generációja még mi vagyunk, a 16-15-14 évesek. Az azutáni generációra még várni kell egy-két évet.

Abban viszont egyetértek Darunnal, hogy egyre többen jáccanak a kártyás valtozatokkal, ami sokkal gyorsabb, bár sztem sokkal több hátránya is van:

:arrow: Sokkal drágább, mint az igazi rpg. Az igaz, hogy itt is kell pénzt költeni, de sz a pénz max a kockára és a könyvekre meg.

:arrow: Atól nem fogják megismerni a mokus világát, ha egy egy kártyát elolvasnak,aztán azzal küldik...

:arrow: Meg még van sok hátránya ami most nem jut az eszembe :)

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Igen, a régi M* egyedi volt, és úgy érezhettük, hogy a miénk. Most, hogy kijött a D20, teljessen a miénk lett, hisz rajtunk kívül már nem foglalkozik vele senki. Kicsit sajnálom, hogy nekünk nem lehet hozzá semmi hivatalos, de ez törvényszerű. És én a következő generáción inkább a 12 éveseket érteném, mert azért remélem mi már kinőttünk ebből a korból. Ha jól sejtem Aquenor is inkább közénk tartozik (a generációt illetően) és ha tévedtem, úgy le a kalappal, hiszen igazán "normálissan" viselkedik. (elnézést, ezt nem tudom jobban kifejezni) A legnagyobb baj szerintem az, hogy aki kártyázik, az nem is igazán akarja megismerni a világot. Azért kártyázik. Mellesleg a kártya kb 10-15 perc alatt tud "élményt" nyújtani, míg a szerepjáték ennél azért bonyolultabb. Az az igazi baj, hogy senkinek sincs több ideje egy-két óránál, ami a szerepjátéknak nem kedvez, a kártyának meg igen. Egy ismerősöm fél éve kissé szomorúan azt mondta: "A MAGIC-os élet teljessen meghalt Győrben!" Azóta a bejárók 90% kártyázik és ebből 60% Magic-os. De ez csak egy példa. Ami a kompatibilitást illeti: tudom, hogy a D&D-ben AC van, ami nem feleltethető meg az SFÉ-nek, de szerintettek minden világra lehet egységes rendszert csinálni, vagy ha átmenetet akarun, akkor "át kell állnunk" a másik rendszer szabájaira?

Darun

Link a hozzászóláshoz

Hát én senkit nem akarok elszomorítani és nem is értek a dologhoz ,de az utóbbi időben sokat olvastam az interneten és úgy vettem észre, hogy a szerepjáték ipar haldoklik. :cry: Szerintem mi vagyunk az utolsó generációja (értsd: a legfiatalabbak a fórumon) ennek a szórakozási formának. :cry: De addig biztosan nem fog meghalni amíg mi csináljuk! SOHA NE ADJ

Link a hozzászóláshoz

Madovick : igazad van.

Lordrufus: neked is igazad van.

En is nagyon szeretem eztetet a jatekot, de nem is csak et a szerepjatekot. Nekem tetszik meg a D&D is, meg tetszik a Shadowrun is. Kicsit nehez 3-at egyszerre jatszani, de ha kihaloban van az osszes, akkor en segitek megakadalyozni azt, mar ahogy tudok.

Ti is segitsetek, legalabb egy szerepjatekott fenntartani :!: :!: :!:

En nagyon szomoru lennek, ha kihalna ez, vagy akarmelyik mas szerepjatek.

Link a hozzászóláshoz

Igen, elég nagy káosz uralkodik a szerepjáték piacon. Mint látjátok most kezd újra ébredni a szerepjátszás, de nem csak itt nálunk hanem egyéb oldalakon is.

Többed magammal eljárunk sz.j. rendezvényekre versenyeket rendezni, ezzel is bemutatni azt a színvonalat ami majd megszilárdítja a játékosok táborát.

A táborokban is ezt probáljuk bevezetni, amelyek létszáma egyre csak növekszik.

Örömmel jegyzem meg, hogy beindult a mesélő képzés is, amely sok jó KM-et ad majd a szerepjátszásnak.

Üdv

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

Mazsinó: Meselőképzés? Olyan is van? És hol van ez? Mert ha meg lesz 2005 elejen, akkor en feltetlenul szeretnek oda jarni.

Ez tényleg segíti a szerepjátékozást, meg gyarapítja is a szerepjátékos "klubb"-ot, de hat az nem egy rossz dolog, én személy szerint csak örülök annak. Mennyi ideig tart ez a kepzés?

En mondok kalandokat, de nagyon béna vagyok, es ezzel egyutt senki sem szereti a kalandjaimat. Pedig nem lennének bénak, de így, hogy en meselem, minden megváltoik. Ez a képzés segíthetne rajtam.

Mindemelett, ha irtok kiegészitoket, es ezeket, vagy ezt odaadjátok baratoknak, aki, vagy akik meg nem jatszanak, akkor lehet, hogy megjon a kedvük, es majd megkernek titeket arra, hogy tanítsatok meg nekik, azt, hogy hogyan kell jatszani. Persze ez nem biztos, de fenn áll az esélyrá. Ha meg nem tetszik nekik, akkor a kiegészitoket lehet, hogy jobban olvassak majd. Vagy majd meglatogatjak az oldalt.

De z csak egy ötlet...

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Igen Taxen van. Ha nem csalódom, akkor ez nem hivatalos (vagy lemaradtam valamiről?). Szvsz addíg lesz, amíg van rá igény, ill. amíg lesznek olyan tapasztalt KM-ek, akik hajlandóak foglalkozni az új generációval. És hogy meddíg tart? Amíg meg nem halsz, hiszen nincs tökéletes KM (igazából persze van :twisted: ) és a legjobbaknak is tanulniuk kell. Az, hogy mesélsz, nem baj. Az sem, ha hibázol, hiszen emberből vagy. Ha nem tetszik a JK-knak valami, akkor a kaland végén kérdezd meg tőlük, hogy mi nem tetszett nekik. Talán igy fejlődhetsz a legjobban. Ha nem mesélsz, nem hibázhatsz, de ezzel eldobod az esélyt, hogy jobb legyél. Szóval csak kitartés, ifjú KM-ek!!!

Darun

Link a hozzászóláshoz

nos igen...

én sem vallom magam top KM-nek, mert h nem vagyok az...

a lényeg, h jobb, ha nem is tudjátok, hogy hogyan kezdtem a mesélést... ez 3 éve volt elsőnek, mikor még nem volt jobb KM és a haverok közül én vágtam legjobban a szabályokat, hát mit tesz az Úr, én lettem a KM

3 év alatt sztem hatalmasat fejlődtem, bár ezt talán inkább a haveroktól és tesómtól kellene megkérdezni...

Link a hozzászóláshoz

Hat yovan, nem fogom, meg nem is terveztem feladni, de ha mindenki utalja a kalandjaimat, akkor senki nem szeretne, hogy en a KM-je legyek. Epp ez a baj velem. Csak tesomnak tudok kalandot mondani, meg O is azt mondja neha, hogy ez nem volt olyan jo...szoval tul bena vagyok, ezert senki nem akar jatszani velem, mint KM. :evil:

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Taxen: egyszer mond meg a JK-knak, hogy meséljen valamelyikük helyetted. Ez után, ha lesz önkéntes, jól figyelj oda. Ha jobb mint te, akkor meg van oldva a probléma, van új KM, és esetleg még tanulhatsz is tőle. Ha meg nem, akkor megmondhatja a többieknek, hogy azé nem olyan könnyű KM-nek lenni. Mer nem az.

TAO: nem tudom, hogy te honnan tudsz róla, de esetleg nem azok a KM-ek tartoznak oda, akik az

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...