Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Szerepjáték Jövője


Recommended Posts

Nem lehet tudni mit tartogat a jövő és mi lessz a szerepjátszással de nem szeretném hogy kihaljon és nem is fog !!!!!!!!!!!!!

tényleg fontos az ujak kitanitása de ehez sztem egy kicsit több is kell mint ,hogy csak játszunk és szabadidönket töltjük vele hanem kicsit szivből is kell játszani mivel a karaktered te vagy ha nem szvvel lélekkel játszol a játék is olyan lessz ! bár kinek mia véleménye :cry:

-egy a lényeg a földön mindi maradnak mágusosok

Link a hozzászóláshoz

Véleményem szerint az ETK-nak lesz nagyobb keletje, több egyszerű okból kifolyólag.

:arrow: A hőskortól kezdve létezik, ez volt az első magyar, és nagyon sokaknak maga az alma mater, amitől elszakadni, lemondani nem lehet, és nem is akarnak.

:arrow: Annak ellenére, hogy már nem adnak ki új ETK-t, elvileg, még mindig sokkal több forog közkézen, mint az AK-ból, és bizony, néha megesik, hogy kiadnak suttyomban párat, mert van rá kereslet.

:arrow: Az AK túlontúl drága. NAgyon szép, és nagyon jó (éppen most lapoztam át, nagyon tetszik benne, ahogy összeszedte a dolgokat Ynev világáról...), ám túlontúl pénzigényes...

:arrow: Jelenleg többség nem akar elszakadni játékilag az ETK-tól...nagyon nehéz lesz az atszokás, ha nem lehetetlen, ráadásul az alkotók elkövettek pár hibát (bocs, nem kritika, csak észrevétel, tudom, azaz sejtem, hogy mekkora munka megalkotni egy egész rendszert. ), ami szerintem a régiek elpártolását okozta tőle.

:arrow: És végül, ámde nem utolsó sorban: az mikor volt akadály, hogy nem adnak ki új ETK-t? :) a hőskorban ahogy egy új ismerősöm és a bátyám is mesélte, fénymásolatok voltak fénymásolatok hátán, ráadásul nem is magyarul, mégis játszották. Ráadásul mindig van annyi ETK, amennyi feltétlenül kell, és ismerek két lábon járó lexikonokat is, akik fejből vágnak mindent :)

Üdv,

Andoron

Link a hozzászóláshoz

Én pl nem is ismerem a d20 rendszert egyébként is csak itt hallotam rola. Szerintem legalábbis az itteni meg a szolnoki környezetemben csak olyanokat ismerek akiket mi vittünk be Ynev világába akkadt néheány amely már hallot rola vagy játszott pár éve de senki nem került hozzánk ugy, hogy elötte aktívan játaszott. A koliba mikor elkezdtünk játszani mire észbekaptam 11 embernek kellett volna mesélni. Aztán szétosztottuk a bandát kezdö haladora mondtuk vihetnek könyvet kockát ami kell és mikor megnéztem egyszer öket ahogy elöttem már említették a hajam égnek állt. De közölük is egy év alatt "lemorzsolodtak " egy páran. Szerintem elég szép jövöje a magus-nak! A d20-rol nem tok véleményt írni!

Link a hozzászóláshoz

Örülök, hogy felétek is így látszik a helyzet :)

Mostanában éppen erről beszélgettünk... vajon ki lehet-e "irtani" a MAGUS-t a szerepjátékból. Mostanában hanyatlik a fejlődés, legalábbis a hivatalos. De szerintem annyira elterjedt már, hogy nem kell attól félni, hogy egyszer kihal a köztudatból. Sokan magusoznak... sokan játszanak Ynev világában, és még fognak is. Elég jól sikerült maga a világ, a kisebb-nagyobb tévedésekkel ellentmondásokkal együtt is, mindig van újabb, és újabb kaland.

Hallottam olyanokat is, akik azt mondták, ha megununk egy játékot, akkor csináljunk helyette gyorsan egy újat. Lehet, nekik is igazuk van, de szerintem minden, amit így alkotunk, csak utánzat lesz...

Link a hozzászóláshoz

A fantasy talán mostanában éli újjászületését, vagy inkább tökéletesedését, vagy kibontakozását, vagy m,ár nem is tom hogyan nevezzem, a magus azért nem tűnt el itt nálunk, mert elég erősen védték a kiadók, meg ugye magyar RPG, mekkora dolog, ugye hogy nem vagyunk mi hülyék (bár sokszor igen) Talán a magusnak lesz egy 3. átdolgozott kiadása is majd plusz 10 év múlva, ki tudja, bár kezdi kinőni Magyarorzágot, pl Lengyelországban is terjed a m.a.g.u.s. szal atz irodalma csak bővül, és amíg egy könyv is marad ami hozzá kapcsolódik, addig emlékezni fognak rá, ha az is elveszik akkor lesz vége! Szerintem... vélemény?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem egyre kevesebb mágus kiadvány lát napvilágot, ami nagy baj!

Itt van a Runa magazinn miért szünt meg többször is???!!

Sajna nagyon el van hanyagolva hön szeretett szerepjátékunk!!

Pédig ez a favorit!!

Kiegészítök sem nagyon jönnek ki, hozzá! Miért?? Szerintem mindenki szívesen látna: városokról, klánokró, földrészekröl, fajokról, kasztokról /papok-paplovagok van miért nincs fejvadászok?/, lehetnének új birodalmak is /nem nagyra gondolok, de rengeteg a fehér folt/.....

Ennyi!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Eget kell értenem Mortel kollégával.

Szerintem az okokat hiába vizsgáljuk, - az mára talán már maguk az alkotók sem értik, bár lehet, hogy igen - mindenesetre ahogy laikus szemmel látom, elég sokáig fog még húzódni ez a MAGUS körüli cirkusz... és szerintem sajnos utána sem fog igazán megjelenni értelmes kiegészítő. Legalább a regények mennek valahogy, de ennyi.

Ezen lehet keseregni, meg lehet hozzákezdeni, és jó, használható kiegészítőket írni magunknak, ami ugyan mégsem olyan, mint a hivatalosak voltak, de mégis csak valami!

Link a hozzászóláshoz

Tisztelt Magyar Kalandozó úr!

Nagyon jók a meglátásaid! Hiába szar ják le a Mágust, mi attól játszunk, és kitalálunk magunknak Klánokat, világokat... stb. Kit érdekel ha nem hivatalos? Ha jó akkor használjuk én már ki dolgoztem pár fejvadászklánt / föleg Toronit mert ez a szívem csücske- Ködfivérek /, mindig reálisan, semmi túlzások!!

A regények szerintem egyre gyengébek /De azért ahogy a mágus logót meglátom gondolkodás nélkül veszem meg/!

Tessék már mégrázni magunkat!!

Tisztelettel!!

Link a hozzászóláshoz

Úgy látom a kolléga urak igen jeles társalgást folytatnak, így csatlakozom ez igen fontos gondolatmenethez:

Az a szép, hogy a MAGUS rendes könyvek nélkül is most is terjed. És a régi magus is úgy mint az új. Én már jópár éve dícsérem Csanádékat, amiért ilyen egyedülállóan jót alkottak. Azt hozzá szoktam tenni, azért ilyen jó mert nem egyszerüen kitaláltak valamit, hanem rendesen utánaolvastak a földi irodalmaknak és azt képezték le. És ezért lehet logikusan továbbfejleszteni és csiszolni.

A fontosnak azt tartanám, hogy biztosítsuk a lehető legtöbb formában az eddigi MAGUS irodalom elérését, hogy ez ne okozzon problémát. Az a helyzet, hogy szerintem nincs is több kiegészítőre szükség. Aki ismeri az eddieket (Régi MAGUS mindenestül esetleg Új Tekercsek-az se rossz) annak a legjobb gondolkodással is 6-8 évre leköti az elméjét.

Ezek után kell jönnie annak hogy megértette a rendszert és logikusan tudja kezelni a hibákat és a szükséges kiegészítéseket egyértelmüen megteszi, amire szüksége van.

Az a helyzet, hogy a mai emberek akiknek a kezében a MAGUS van nem értik már azt így jobb ha nem adnak ki a régi MAGUSHOZ kieget.

:arrow: Tehát tegyük föl a lehető legtöbb formában a könyveket a netre, hogy bármikor olvasható legyen és letölthető is

:arrow: A meglevő könyveket óvjuk és helyezzük a legjobb kezekbe, hogy sokáig közkincs legyen.

:arrow: Ha nincs könyve valakinek nyomtassunk és köttessük be.

:arrow: Aki játszani akar, azt tanítsuk meg játszani, hogy ne selejt forrást kapjon.

A M.A.G.U.S. szükséges a helyes gondolkodás kifejlődéséhez :!:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én is hozzászolnék az előzőkhöz:

Természetesen meg kell tanítani az új játékoskat de aki magátol tanult egy egész társaság, tehát elkezdte megértette és jó pár éve játszik az szerintem úgy gondolja hogy jó végig menni ezen az úton. Mert rájön hogy úristen 4-5-6-7 éve játszok és van új és van új.

A kezdőknek meg viszont azért jó ha beszáll egy komolyabb csapatba, mert nagyon magával ragadja hogy milyen jó játszani.

Tehát akkor összegezve szerintem minegyik út jó a lényeg a J

Link a hozzászóláshoz

Én például nem a sok gépezés miatt nem tudok játszani :(

már egy éve lassan,hogy keresek egy csapatot,vagy legalább embereket,hogy játszhassak. De eddig nem sok sikerrel. (Talán nemsokára,de nem akarom elkiabálni) Közüllünk sokan tanulnak,gyereket nevelnek, dolgoznak, és ezzel nehezen összeegyeztethető a játék. (vagy csak nekem jelent ez problémát?!)

A tanításról: ha van egy összeszokott csapat, akkor oda nem igen lehet "bejutni".... :? (ezt megcáfolhatjátok,ha bevesztek néha és tanítotok... )

üdv B.

Link a hozzászóláshoz

Nekem lassan egy éve hiányzik a KM, tehát nincs játék.

A városban, ill. környékén tudtommal nincs is egy darab se, legalábbis amelyik értelmes, olyan meg végképp, akivel jól megértenénk egymást.

Tehát számomra valószínűleg végetért a szerepjáték hosszú időre.

Viszont addig is sokat írok (otthon), főleg SF-et. Meg az olvasás is megmaradt szabadidő töltésként. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nekem egy barátom mutatta meg a M.A.G.U.S.-t én az öcsémnek és egy osztálytársamnak. Mikor Kecskemétre kerültem ott is sikerült összeszednem

öt embert. Tehát szerintem a legnagyobb baj az sokan még csak nem is hallotak róla és könyvet is nehéz beszerezni. Nekünk 8 embernek és 2 csapatnak csak egy ősi,szakadt ETK jutott.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tehát szerintem a legnagyobb baj az sokan még csak nem is hallotak róla és könyvet is nehéz beszerezni. Nekünk 8 embernek és 2 csapatnak csak egy ősi,szakadt ETK jutott.

Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy az egyik társunk a munkahelyén kinyomtatott 2 példányt, így mi sem a régi jól megbecsült könyveket nyúzzuk. Azok megmaradnak tartaléknak. Szerintem ez egy jó megoldás.

Link a hozzászóláshoz
Nekem lassan egy éve hiányzik a KM, tehát nincs játék.

A városban, ill. környékén tudtommal nincs is egy darab se, legalábbis amelyik értelmes, olyan meg végképp, akivel jól megértenénk egymást.

Tehát számomra valószínűleg végetért a szerepjáték hosszú időre.

Viszont addig is sokat írok (otthon), főleg SF-et. Meg az olvasás is megmaradt szabadidő töltésként. :wink:

na most ne kövez meg plíz, csak egy alternatíva: Mesélj te ;) ez nálunk is így ment no KM no Game, aztán meguntam és meséltem pár story-t így legalább van játék ;)

Link a hozzászóláshoz
Én útálok mesélni, nem is vagyok benne túl jó.

Bár most múltkor tényleg volt KM nálunk, és meséltem, de nem igazoi szerepjáték. Ki fogsz röhögni, de a Harry Potter párhuzamos világán. Az még tetszett is. Bár nem tudom később mi, teszem azt a köv. alkalommal... :roll:

Hát figyelj, ahoz képest hogy nálunk milyen ötletek merültek fel meg mikkel játszanák szivesen lehet te jobban meglepődnél mint én ;) amúgy tetszetős a harry potter világa. Csak az az egy idegesít hogy kis varázspálcával dobálóznak olyan olyan ahhhhh... Amúgy ahoz, hogy valaki jól meséljen tapasztalat kell.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mi ez a letörtség és önbizalom hiány emberk(és egyebek)?! A MAGUS jó, ti pedig vérbeli kalandozók, és remek KM-ek vagytok! Persze, kell a tapasztalat és mindenkinek meg kell találnia a maga stílusát, dehát szerepjáték volt, van és(újra :lol: )lesz, tehát van időnk!

Sokan panaszkodnak, hogy nincs csapatuk. Tudom, hogy erre van külön tropic, de ez kevésnek látszik a panaszok alapján... Nem lehetne esetleg találkozókat szervezni ilyen jellegű ismerkedésre? Sok fővel, nyílt körben, s talán jó lenne, ha nem csak BP.-n. Meg lehetne még pár városban beszélni egy-egy ilyen törzshelyet.Hm? :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...