Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Szerepjáték Jövője


Recommended Posts

Vizió: Öregkorotokra a vizuális mesterséges játékok annyira interaktívak lesznek, hogy a képzelet interpretálhatóvá válik a játékokba.Gyilkolni fognak értetek,hogy ti/mi akiknek van saját elképzelésetek,fantáziátok és akkorra 40 év tapasztalatok a történetek kitalálásában.Meséljetek! A mozikban a nézők lesznek a főhősök és ti írjátok a forgatókönyvet nekik ;)

"

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Aloha!

El tudom képzelni Felon mennyit tud beszélni a szerepjátékról, egy órában 1,5 2 szeres anyagot, de szerintem ezzel sokan vagyunk így, elég sok emberrel találkozom nap mint nap, főleg középkorúakkal vegyesen, 2006 NYT-s pólóban (ha már kötelező a fehér) és nagyobb része érdeklődést mutat, kevesebb része ismeri esetleg mert gyermeke játszotta, és elhiszi nekem h jó játék, főleg ha szívesen beszél az ember valamiről...

Habár megeshet h nekik csak egy iszonyatagyontápolt társasjáték, ahol végül is a játékosok A4lapméret "kártyákkal" és kockákkal játszanak, társaságban egy asztalnál. Amiben alapvetően semmi probléma nincsen. Ezek után megeshet, h olyanok miatt hozzák kapcsolatba a sátánizmussal akik magukon hordozzák ezen művészeti iparág jelképeit (bagoly mondja) speciel, lehet h errefelé szűkebb körökben, rockerek és egyéb metál sítlusbeliebbek fogékonyabbak a témára. Nem azért, én is valamilyen szinten rock zenén növekedek a csekély 21 életévemmel.. :)

Félre értés elkerülése végett nem akarom összekapcsolni őket, ismerek ellene példát csak szvsz

písz

hokusz

Link a hozzászóláshoz
http://mancs.hu/index.php?gcPage=/public/hirek/hir.php&id=19353

Szép dolog, hogy fejben hol tartunk, és milyen jövőt jósolunk a játékoknak, de korántsem ilyen szép, ha egy hozzá nem értő ír róla. Már a főcím árulkodó...

A hír kikerült az rpg.hu oldalára is. A cikket itt most nem kommentálnám, ott már megtettem. Nekem nem ez az rpg! A világunk velünk együtt változik. És még mindíg hiszek abban hogy nincs jó és rossz. Emberek vannak és érdekek!

A szerepjáték jövőjéről meg kb olyan dolog beszélgetni mintha a várható időjárást próbálnánk megjövendölni. Amíg vannak játékosok, addíg lesz rpg. Lehet hogy majd ez a műfaj is átalakul, ki tudhatja? De eltűnni nem fog.

Link a hozzászóláshoz
Szerintem amúgy az sztali és live szerepjatek a Dino-k sorásra fog jutni.Lesznek a madarak (MMorpg)

Soha! :D

Én is wowozok, de az meg sem közelíti a jó kis magusozásokat a Dunaparton. A live meg biztos nem, nem érdekel mit látok mikor a kezembe fogok egy kard-kontrollert. A széllel szemben üvöltve nekirohanni az ellenségnek és szanaszét gyepálni, ezt nem múlja felül egy virtuális környezet. Sogron szent térdkalácsára mondom, a szerepjáték akkor fog kihalni, amikor a rock.

Mert a rock akkor keményen megragadja a világ Armani öltönyét és magával rántja :tuzes:8)

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Rég szóltam hozzá valamihez itt, de olvasva sneer vészjósló beírását azt kell mondanom én sem értek vele egyet! Az RPG egy társasjáték és mi emberek társas lények vagyunk, amíg lesznek olyanok akik nem a disco-ban és a kocsmákban keresik ezt a társaságot maguknak van remény! Addig biztosan nem hal ki míg a régi öregek, akik a 90-es években kezdték el a szerepjátszást, élnek és szánnak rá kis időt hogy összehozzanak egy egy party-t!

Jó magam is havonta egyszer jutok hozzá hogy mesélhessek, alig várom ezeket az alkalmakat! De bízvást mondhatom nem vagyok egyedül ezzel az érzésemmel! Az MMorpg meg sem közelítheti nálam az RPG -t!

Link a hozzászóláshoz
Az RPG meg sem közelítheti nálam az MMorpg-t!

Ezt nem fordítva akartad írni? Egyébként szerintem Sneer nem vészjósolt hanem tényt közölt. Mert tény, hogy a nagy többségnek egyre kevesebb ideje marad a szerepjátékra, ezen kívül ha körülnézel pl a fórumon, egyre kevesebb a hozzászólás, egyre kevesebb az új tag és a régiek meg csak tűnnek el. Én eddíg egy MMORPG-t próbáltam ki és az a TK volt. Természetesen egy "klasszikus" WoW vagy bármely más MMO a nyomába se érhet egy asztali RPG-nek, ugyanakkor rengeteg olyan előnye van, ami miatt még is többen átpártolnak. Pl. mindíg akad online játékos fenn, míg azért egy asztali RPG-hez nem olyan könnyű csapatot szervezni. Ezen kívül sokat számít a vizuális élmény is. Am ez sztem egyszerű statisztika.

Link a hozzászóláshoz
Természetesen egy "klasszikus" WoW vagy bármely más MMO a nyomába se érhet egy asztali RPG-nek, ugyanakkor rengeteg olyan előnye van, ami miatt még is többen átpártolnak. Pl. mindíg akad online játékos fenn, míg azért egy asztali RPG-hez nem olyan könnyű csapatot szervezni. Ezen kívül sokat számít a vizuális élmény is.

Ha van is ilyen, nem tudom megérteni.

Link a hozzászóláshoz

Tisztában vagyok azzal hogy az MMO könnyen az asztali rog "halálához" vezethet. És nem is preferálom az előbbit az utóbbi rovására. De elég körülnézni, esetleg vegyük sorra az előnyöket. Ez pont olyan hogy miért könnyebb egy HKK partira társat találni mint szerepjátékra. A számítógépes RPG-k instant kikapcsolódást nyújtanak, akkor is tudsz játszani ha egy barátod se ér rá, mert a szerver attól még megy. Sőt, lesz pár száz/ezer másik játékos aki szintén akkor és ott játszik, vagyis egyedül se leszel. Ezen kívül nem igényel előzetes felkészülést, nem kell időpontot egyeztetni, ha csak fél órányi szabadidőd van akkor is bekapcsolod a gépet és játszol fél órát. Félreértés ne essék, nem az MMO-t reklámozom. Bárki beláthatja hogy ezek vitathatatlan tények. Én már mind alternatíva bevezettem az online mesélést is, ha úgy alakul msn-en kielégítem az ilyen jellegű igényeket. És ez a földrajzi távolságokat is áthidalja. Van egy kaposvári életút játékom meg egy két fős kezdő partim. Szóval alternatívák vannak. De hogy a földrajzi távolság is mennyire gátja egy játéknak... a vonatkozó topicban hány pesti játékost láttam már aki itt keresett társakat! Persze a pszit nem látom, de azért kíváncsi lennék közülük hányan találtak maguknak partit! Szóval kicsit mindenki gondolkodjon el ezen!

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!szerintem a szerepjáték valóban haldoklik.Ezt onnan gondolom hogy már egy éve költöztem el otthonról sopronba és mikor megismertem a várost és láttam annak középkori hangulatát gondoltam itt aztán rengeteg szerepjátékos található.De itt speciel teljesen halott a helyzet.Már kezdem magam úgy érezni mint valami prosti mert már annyi helyen ajánlom magam hogy már nem is nagyon tudom számontartani.Esküszöm ha testem ajánlanám ennyi helyen már elkelt volna pedig nincs valami vandamme testem :) .Na egy szó mint száz szerintem itt vége a szerepjátéknak :( .(Apropó én speciel rühellem az MMORPG-ket :evil: )

Ja és a szokásos:valaki sopron vagy annak környékén......áááh esélytelen

üdv mindenkinek

Link a hozzászóláshoz

Erre az ember azt mondaná, hogy tényleg így van, de nem csak attól függ, hogy most éli az MMORPG a virágkorát , vagy talán mindig is élte. Fellépés kérdése az egész , Sok időt wowoztam anno én is de wow kb egy egyszerű algoritmsuban leírható és fantáziánknak eléggé gátat szab. Amúgy az az 1 algoritmus a FARM - > FARM :D . Semelyik MMO - nem rendelkezik a szociális npc-ket mutató oldallal ,vagy nem tudja megteremteni azt, hogy az ember érezze esetenként a félelmet vagy a karatere érezze. Most hogy ott nagy pók , fussatok mert elszabadult a boss. A hangulatot nem fogja nagyon megteremteni ....

Én így érzem , vagy így éltem meg , pedig anno nagyon sok időt eltöltöttem gép előtt.

Link a hozzászóláshoz

Én,mint elég fiatal naiv játékos úgy ítélem meg,hogy a Szerepjátéknak nem lesz vége soha és mindig lesznek akik élvezettel játszani fogják..:)

Bár mostanság igaz,hogy a legtöbb 'korombeli' az inkább kockul és a legjobb dolog a napjában mikor legyőzi a boss-t a partijával.

De,mint előttem írta Ceripapa teljesen más élmény nézni ahogy ott szalad a pók a játékban feléd,mintha egy asztalnál ülve egy jó mesélő előadná és a fantáziáddal elképzelnéd.

/De sajnos az is tény,hogy egyszerűbb

Manapság a gond az,hogy már 'divatjamúlt' lett a szerepjáték mivel a M.A.G.U.S azért tényleg elég régi és most már nem adnak ki ilyen szerepjátékos könyveket,nem reklámozzák és sokan nem is tudják,hogy az mi.

(Legjobb példa mikor a 100 ismerősömből a sulimban tudja 3,hogy mi az a szerepjáték és azok is úgy,hogy velük játszom minden alkalommal.. :| )

Ha az 'ifjúság' jobban megismerné, hogy mi a szerepjáték szerintem több lenne az érdeklődés.

Hiszen mióta 'régi' könyvnek számít a MAGUS azóta a szerepjátékról csak úgy szereznek tudomás azok akik előtt nem ismerték, hogy egyik ismerősük megmutatta/mesélte,hogy milyen is ez.

Bárhogy is lesz én például mindig a szerepjátékot fogom választani,mint a gépet... :D

Ez az én véleményem. :mrgreen:

Ja és még utolsónak itt Fóton sincsen egy szerepjátékos sem ezért megyek pestre,de,ha ott sincs akkor maradnak a találkozók meg ilyenek.

Ha nincs ott parti ahol vagy akkor keres máshol és játssz ott...:)

Link a hozzászóláshoz
Én,mint elég fiatal naiv játékos úgy ítélem meg,hogy a Szerepjátéknak nem lesz vége soha és mindig lesznek akik élvezettel játszani fogják..:)

Bár mostanság igaz,hogy a legtöbb 'korombeli' az inkább kockul és a legjobb dolog a napjában mikor legyőzi a boss-t a partijával.

De,mint előttem írta Ceripapa teljesen más élmény nézni ahogy ott szalad a pók a játékban feléd,mintha egy asztalnál ülve egy jó mesélő előadná és a fantáziáddal elképzelnéd.

/De sajnos az is tény,hogy egyszerűbb gép előtt játszani,mint elmenni egy szerepjátékos talira és,hogy az sok idő meg minden,de abba az is fenn áll,hogy ha valaki tényleg szeretne szerepezni annak most nem lesz nagy fáradság,hogy megszervezzen a partijával egy talit,de ha mégis akkor is megéri a célért.../

Manapság a gond az,hogy már 'divatjamúlt' lett a szerepjáték mivel a M.A.G.U.S azért tényleg elég régi és most már nem adnak ki ilyen szerepjátékos könyveket,nem reklámozzák és sokan nem is tudják,hogy az mi.

(Legjobb példa mikor a 100 ismerősömből a sulimban tudja 3,hogy mi az a szerepjáték és azok is úgy,hogy velük játszom minden alkalommal.. :| )

Ha az 'ifjúság' jobban megismerné, hogy mi a szerepjáték szerintem több lenne az érdeklődés.

Hiszen mióta 'régi' könyvnek számít a MAGUS azóta a szerepjátékról csak úgy szereznek tudomás azok akik előtt nem ismerték, hogy egyik ismerősük megmutatta/mesélte,hogy milyen is ez.

Bárhogy is lesz én például mindig a szerepjátékot fogom választani,mint a gépet... :D

Ez az én véleményem. :mrgreen:

Ja és még utolsónak itt Fóton sincsen egy szerepjátékos sem ezért megyek pestre,de,ha ott sincs akkor maradnak a találkozók meg ilyenek.

Ha nincs ott parti ahol vagy akkor keres máshol és játssz ott...:)

Link a hozzászóláshoz
és most már nem adnak ki ilyen szerepjátékos könyveket

Dehogynem, a M.A.G.U.S.-hoz is mindig adnak ki valami kiegészítőt, újítást, vagy átdolgozást, és még új szerepjátékok is születnek. Egyébként én már gondolkoztam rajta, hogy kéne írni szerepjátéko(ka)t. Szerintem a M* is úgy született, hogy leült pár haver, mondván: alkossunk valamit. És lőn magus :D

sokan nem is tudják,hogy az mi.

Hát igen... de a legtöbb akkor sem játszana, ha tudná mi az. A tizenévesek nagy részének figyelmét a fészbúkonlájkolgatás köti le... Meglátnak egy embert, aki a szabadidejének 4-5%-át fantasy világokra fordítja (PC játék, asztali RPG, fantasy könyvek), az már furának, sőt kicsit kettyósnak számít :) Persze aki suliban, utcán, házban, boltban, könyvtárban, ágyban, szomszédban, balatonon, vonaton, autóba, WCn, mindenhol ostoba emberek által írt facebook-alkalmazásokat nyomkod, ostoba farmos játékokat játszik, más ostoba emberek ostoba írásaihoz ír ostobaságokat, az most a király :D Ilyen közegben a szerepjáték nem fog elterjedni.

Az egyetemistáknak meg "sosincs idejük semmire", főleg nem játékszabály-rendszereket tanulni, meg kitalált világokat megismerni. "Na persze amire nem szánunk időt, arra miért is lenne időnk" :wink:

Én is kétlem, hogy kihalna az asztali RPG, de nem rózsás a jövője ez tény. A WoW-nak valahogy jobb a reklámja :| De ha azt mondja nekem valaki, hogy 1 heti facebookozásnak nagyobb közösségépítő ereje van, mint 3 óra kalandozásnak a haverokkal Yneven, akkor annak azt kívánom többé egyetlen kommentjét se lájkolják :tuzes: vagy ha van számára nagyobb kínzás, akkor azt 8)

Link a hozzászóláshoz

A szerepjáték rétegjáték, így mindig is korlátozott lesz a játékosok száma. A nagy hullám elvonult a 90-es évek közepén, mára szép lassan a "normális" szintre zsugorodik a közösség. Itthon jellemzőek a divathullámok, nem volt ez másként az rpg-vel sem. Sajnos voltak olyan eseményke, amelyek erősen rombolták a közösséget, illetve csökkentették erejét. Ilyen volt a brutális kritika, amit a játék kapott az elején a médiában, illetve később a magusos balfékeskedés. Mindkét hatás ma is érződik még, az utóbbin pedig finoman szólva nem vagyunk túl... Az, hogy kevés játék lenne, vagy nehezebben hozzáférhető, az színtiszta ökörség. Ma már meg lehet rendelni online mindent, Bécs pedig egy laza délután alatt letudható, ha valaki valamit nagyon be akar szerezni. A hőskorban nem hagyhattuk el az országot, 1-1 irtózatosan gagyi minőségű fénymásolat (akármilyen szabálykönyvről) valódi kincsnek számított. Az átlag játékos információja kis piros kockás füzetbe körmölt táblázatokból állt, amit valahonnan kimásolt pár perc alatt, ha ilyen hosszú időre kezébe kaparinthatta a könyvet. Összehasonlíthatatlanul könnyebb ma játékokhoz jutni. Fogsz egy torrenttet és pár perc múlva boldog tulajdonosa vagy a hőn áhított játéknak. Nem tudod, hogy milyen játékok vannak? Pár perc szörföléssel ezrével találsz leírásokat, hivatkozásokat róluk. Tény, hogy a konkurenciaharc a fiatalok szabadidejére impresszív, de minden kéznél van, egyszerűen csak csinálni kell. Szervezni, szervezkedni, haverkodni, bemutatni. Még csak jól sem kell csinálni, ez benne a gyönyörű...

A lengyeleknek például van egy saját játékuk. Hasonlóan dominálja a piacot, mint a magus, csak épp nem volt körülötte akkora hajcihő. Működik, húsz éve tolják hozzá a kiegeket, ráépült egy teljes iparág, hogy úgy mondjam. Nekik 4-5 nagy (többezer fős) rpg találkozójuk van évente. Élő szerepjátékra dettó. létszámban, szervezettségben nagyon le vagyunk maradva. Az ok egyszerű , nem sikerült kooperálni, mindig csak ellenségeskedés van. Nem akarom belekeverni a politikát (hogy ezt minek) köszönhetjük, de masszívan velünk van ez a hatás már évszázados viszonylatban is. Nem tudjuk levetkőzni a hülyeséget.

Link a hozzászóláshoz

Tommal egyetértek, mármint abban, hogy mostanra beállt a dolog egy stabilabb szintre. Ez a gráf jut az eszembe:

hype-graph.gif

Mindig is voltak fiatalok, akiket nem köt le, és mindig is volt, akit leköt, és mivel a zinternet korát éljük, minimális erőfeszítéssel lehet csapatot is szerezni hozzá. Elérte azt a tömeget, amit lehetett, és most stagnál. Szerintem mi átadjuk a következő nemzedéknek "amink van" :pajti:

Apropó, ha már internet, nem akar valaki dnd4-t mesélni egy (félig kezdő) teamnek? :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Ahogy azt egy klasszikus bölcsességben is hallottuk, minden mindennel összefügg! Így a szerepjátékra is kihat sok olyan dolog is, amiről nem is gondolnánk. Vagy csak ezzel próbálom magyarázni hogy nem feltétlen a témába vágóan, de ahhoz még is kapcsolódva írok. Azt már megállapítottuk, hogy a fórumok globálisan egyre inkább elnéptelenednek, régi tagok tűnnek el, kevés az utánpótlás és aki jár is egy fórumra, inkább csak olvasgat és nem vagy csak ritkán szól hozzá. Ez azonban még ennél is globálisabb jelenség. Elég sok böngészős játékkal játszok és azt kell mondjam, elég lehangoló a helyzet ott is. Csak hogy kézzelfogható példát említsek, év elején nagyon meglepődtünk Ganglerrel mikor kiderült hogy "véletlenül" hozzájuk csapódtam. A nyárra sikerült egy olyan bandát összeszedni akikkel összejött a TOP. Minden alkalommal volt bennem egy olyan érzés mikor beléptem a játékba, hogy: "Igen, közösen elértünk valamit és ehhez én is hozzájárultam!" Aztán sikerült Pesten találkozni Ganglerrel (szintén "véletlenül") és szó esett komoly tervekről... amikből végül nem lett semmi. Tény hogy pontba feljebb jöttünk, de a közösség ott is lazább lett, igaz hogy ez egyrészt a játék technikájában bekövetkezett változásokkal is magyarázható, de nem lehet letagadni az emberi oldalt se. Sok olyat is hallottam hogy csoportok oszlottak fel, pont a tagok többségének inaktivitása miatt. Ez persze lehetne jó hír is, mondanám én is hogy örülök annak hogy a játékosok a naponta gép előtt töltött x órájukat más, értelmes IRL tevékenységgel helyettesítik, de tartok tőle hogy nincs minek örülni. A jellemzőbb főleg a fiatalabb korosztálynál az, hogy regisztrál valahová, játszik egy kicsit, aztán mivel sok kudarcélményt szerez (lefarmolják, kifosztják, megölik, stb) átregisztrál egy másik játékba. Azt hogy a számítástechnika és ezzel együtt a játékszoftverek mennyit és hova fejlődtek az elmúlt 20 évben, talán nem kell részleteznem. Egy régi játék értékelésénél a következő szempontok voltak az elsődlegesek: hangulat, újrajátszhatóság, a kampány történetének kidolgozottsága. Egy mai játéknál ezek közül talán egyedül a hangulat amire még fordítanak figyelmet, a játékok 90%-nak az újrajátszhatósága zéró körüli. A mai játékoknál az elsődleges szempont a grafika, az egyszerű irányíthatóság, jól kidolgozott multi rész. Egyre több játéknak már kampánya sincs vagy megemlíthetném az MMORPG-ket, amit néhányan a szerepjáték új generációjának neveznek és ha figyelembe vesszük hogy mekkora az a társadalmi rész aki ide sorolható, talán nem is túlzó ez a kijelentés. Minek tagadjam, én se bánnám ha a szerepjáték mesélés Mátrix szerűen megvalósítható lenne, mert én elsősorban "képekkel", adott szituációkkal, jelenetekkel dolgoztam, abból építettem kalandot. És gyakran hagyott bennem űrt a sajnálat érzése, hogy nem mutathatom meg a játékosoknak azt az adott helyszínt/eseményt/szereplőt ahogy én "láttam". Talán az Avatar film is azért tetszett, mert Pandora hasonlított a leginkább arra, amit én dzsungelnek elképzelnék. Gyakran halljuk hogy mennyire felgyorsult a mai világ, és igazából nem is tévedünk ezzel. Ilyenkor én is felteszem a kérdést: tyúk vagy tojás? Tényleg erre van ekkora vásárlói igény? És ha igen, ezt nem a kiadók generálják? Mostanában több olyan játékról is hallottam amik nem nagy cégek munkái és az újságokban nagyon jó értékelést kaptam, míg az agyonreklámozott "húzócímekben" egyre többet csalódunk. Én most a PC-s játékpiacot hoztam fel, mert azt ismerem úgy ahogy, de gyanítom hogy minden mással is így van ez. Nem tanultam soha pszichológiát vagy hasonló tudományokat, de azért érdekelne hogy még is mi húzódik meg ennek a hátterében.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Kis helyzetjelentés, egy megvalósulóban lévő terv kapcsán. Már említettem, hogy lesz a koliban - persze ha mindenféle vezetőség beleegyezik - egy fanatsys hétvége. Itt, ha van igény rá, szerepjátékozhatnak az arratévedők, de alapvetően a fantasy világ megismertetés lenne a célunk, tehát fantasy-s társasokkal lesz alkalma a jelenlévőknek játszaniuk, amik megkönnyítik e stílus, világ, műfaj befogadását. (Jelenleg 3 társasunk van, de remélem, hogy valahonnan szerzünk egy Munchkint is. :)) Persze lenne egy szerepjátékos csapat is, akik már egy ideje szerepjátszanak, és mindenki szabadon megfigyelheti, miről is van szó, mi is az asztali szerepjáték.

A héten (vagyis a következőn) elkezdem a felmérést a kollégiumunkban, hogy milyen igény lenne egy szerepjátékos-fantasy-s hétvégére. Ezek mellett persze felmérem ,hogy a körülbelül 350 fő egyetemistából hányan ismerik a szerepjátékot, mi jut eszükbe róla, és ha ismerik, melyeket próbálták már, mikről hallottak. Hamarosan várható a statisztikai eredmény... Előreláthatólag - szerintem - nagyon tanulságos lesz. Alig vágrom, hogy diagramozzhassak, meg ilyenek. :) Húúú, bepörögtem. :D

(Remélem, hogy jó helyre írtam, én simn idetartozónak érzem a beírásomat. :))

Link a hozzászóláshoz
Várom lelkesen a felmérést! Egy cikekt is irhatnal belöle nem csk fórum bejegyzést! hmm?

Hamarosan, hamarosan. Eddig egy szint van kész... Egész sok idő volt, 1,5 óra. Jó, jó, persze egy-két helyen leálltam beszélgetni...:D Így sem volt itt pár szobából jó pá ember. Az érdeklődés aránya jó, de eddig egy egyénnel - férfi - találkoztam, aki játszott rendszeresen. Ez a 20 megkérdezettből, kb.

Most a projekt betegség végett leállítva ideiglenesen, mert csak szórnám itt a bacika mindenfele. A saját szintemen így is sikerült áldozatokat ejteni...nem is egyet. :)

Egyébként ez a 20-ból 1 egy nagyon jó kis képet mutat. Persze, még nem mérvadó, de alapvetően szerintem jól festi le a helyzetet. Hallani ebből a 20-ból olyan 4-en hallottak.

Azt nem is akarom mondani, hogy mi jutott az embereknek először eszébe, mikor megkérdeztem, ,,hallottál már a szerepjátékról? tudod mit takar ez a szó?". Voltak olyanok (a 4-et leszámítva, kb. 2-3), akiknek meg egy tanulsi módszer jutott az eszébe.

Akárhogy is... Már ez az egy szint is tanulságos volt.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...