Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Szerepjáték Jövője


Recommended Posts

nem szerintem nem fog eltűnni SOHA a papír alapú szerpejáték és pedig egyetlenyeg okból(vagy több nmetudom....):

soha nem lessz olyan játék mely létre tudná hozni azt a szabadságot a játékn belül mint a papír alapú szerpejáték...tudjátok ti is mire gondolok....arra hogy szószerint bármit meg lehet tenni...és ez az ok miatt soha nem fog eltűni a papír alapú szerpejáték....

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A világon eluralkodik a dekadencia. Az emberek nem tudják mit kezdjenek magukkal. A régiek ilyenkor indítottak egy jó háborút, manapság kultúráltan extrém sportokat űznek, vagy kábszerezik magukat, hogy lenyugodjanak. A dekadencia pedig az emberek élvezeteiben figyelhető meg. Csak meg kell nézni mit tart normálisnak egy mai átlag - politizálás ha ezt írom? - polgár és mit tartott 200 éve. Szexet nézünk élő adásban és show-nak hívjuk, stb.

Kis bevezetőmben arra akarok utalni, hogy az rpg a maga "ősi" eredetével már nem is olyan abszurd, extrém, elfogathatatlan. Egyik ismerősöm - aki mellesleg kötözni való őrültnek tart e miatt ;) - mostanában azt mondogatja: "Legalább nem lövöd magad, meg nem ugrasz ki egy még működő repülőgépből."

Link a hozzászóláshoz
Szeretném még egyszer megköszönni, hogy TAO megnyitotta kérésemre ezt a topicot.

Gondoltam a szerepjáték pár hasznáról beszélek egy picit, de elgondolkodtam, pont ezt a topicot látva, a szerepjátékosokról azt tartják az okosabb emberek, hogy észreveszünk apróságokat és megoldunk sok problémát amikor más elsiklana a megoldás felett. Lehet, hogy az intelligens ember fogékonyabb a szerepjátékok iránt (sőőőt) de az biztos, hogy a szerepjáték önmagában nem old meg mindent. Eszembe jut egy apróság például... Ebben a fórumtémában bárki nyithat topicot, mégis kérésre nyilik egy, mert egy játékos elsikolott a megoldás felett. Ez pl. számít.

Link a hozzászóláshoz

Abban teljesen egyet értek spartasal hogy jo mer pl.:nme megyünk el belőni magunkat meg ilyesmi bár én az extrém sportokat tök elfogadhatónka találom sőőőőt....egyébként nme tudom ha valaki azt mondja hogy a szerpejáték ártalmas azt mire alapozza?én csak pozitív oldalról tudok pl.:fejleszti a beszédkésséget a fantáziát a szókincset stb...talán az egytelen dolog amit negatívumkánt vethetünk fel hogy vannak páran akik elhanygolják a tanulást a szerepjáték miatt és ezért mondják rá hogy rossz meg mittudoméjn....de ilyen alapon egy jo könyv film vagy számítógép is ilyen "rossz" és ártalmas lehetne.....

Link a hozzászóláshoz

Azt is felhozták már ellenünk, hogy ha nagyon beleéljük magunkat a karakterek személyiségébe, könnyen átvihetjük azt a való életbe, ami nem feltétlenül a legegészségesebb, ha egy pszichopata gyilkos ranagolita karakterünk van.

Bár szerintem ez hülyeség, mert nem hiszem, hogy lenne valaki, aki nem tudná, hol van vége a játéknak.

Link a hozzászóláshoz

Madovick: Attól még, hogy nem tudsz róla, akadnak olyan törvényszerűségek amiket a tudomány már rég megállapíított és azt mondja igen is veszel át dolgokat a karakteredtől, megjegyzem hasonló elvenb működő terápiát régóta használnak pszichológusok, pszichiáterek, pont attól káros igazán a szerepjáték amikor káros mert a játékos lusta utánaolvasni a veszélyeknek, legyint egyet és vakon szalad bele egyes veszélyekbe.

Link a hozzászóláshoz

wow nemsemmmi amit mondasz TheElf....de én úgy gondolom h én viszek át dolgokat oda és nem onnan a játék ide...mert én olyan karikat választok akik hasonlítanak rám(már amikor játszok...)mer pl.:az egyik kedvnec karim fejvadász.egyik tulajdonsága az h a küldetés érdekébeen szemrebbenés nélül megöl akárkit.nos én a való világban nem igazán vagyok ilyen sőőőőőt.....és nemhiszem h ez változtatott volna rajtam vmit..egyébként hallottam már olyat is hogy azé mondják átralmasnak mert aki játszik az sátánista lessz....na ez baromság...mondjon rá egy okot hogy mért...

Link a hozzászóláshoz

TE úgy gondolod ezért jó a fejvadász és nem fog rád hatni eszerint cselekszel, stb. ellenben amikor szmbesül a karaktered egy problémával te is szembesülsz vele, és azzal is, hogy milyen jellegű problémánál milyen megoldás vált be melyik a jó, melyik a nem jó irány. Ezzel tudat alatt is szembesülsz és tanulsz belőle. itt a gond. Ez egy lassú, nehezen észrevehető folyamat ami ráadásul az életkortól a korábban kialakult személyiségtől, a többi mintától, stb. egyaránt függ.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

nálunk egy gyerek egy darabig azért nem akart játszani, mert egy ismerőse, akire mindenben hallgat, azt mondta neki, hogy ez a lelki sérültek szórakozása.... szerintem nem ismeri a szerepjátékot, mert igaz, hogy akár menekülhet is az ember Ynevre, de mégiscsak azok vannak többségben akiknek nincsenek gondjaik, csupán agymozgató kikapcsolódásra vágynak....

Link a hozzászóláshoz

egyébként szerintem van még egy dolog ami jo a szerepjátékban. mégpedig az hogyez is lehet egy kapaszkodó az életben.itt olyan kapaszkodóra gondolok ami nem engedi hogy elzülljél vagy hogy ne legyen kedved élni ilyesmi...legalább egy kapaszkodó kell az életben..lehet ez egy jo barát egy barátnő egy tvsorozat számítógép(bár az utóbii 2 nme annyira jo..)vayg ugyebár a szerpjáték..és nemtom h vágjátok-e hogy mire gondolok de ha nincs semmibe kapaszkodod ami jokedvre tudna deríteni szórakozni tudnál vagy ilyesmi nagyon rosszul lehet járni...nincs semmi keded semmihez elhanyagolod teljesen a munkát/tanulás és a végén ha már teljesen szétestél,elzüllöttél akkor....és ezért kell egy ilyen kapaszkodó ami a szerepjáték is lehet....ez szerintem egy hatlmas érv a szerepjáték mellett...

Link a hozzászóláshoz

Nem tudom, ami a chaten folyt este az a szerepjáték jövőjét is megmutatja, ha a szerepjátékosok úgy gondolják inkább ne legyen semmi, mint játék legyen, mert... és érdemi ok nélkül, és emiatt akadnak gondok az szerintem megmondja, milyen a jövője a szerepjátéknak. Megbocsáss, de egy játékost jobban érdekel a más játéka aamiből tanulhat, átvhet dolgokat ami kapcsán megbeszélhet érdekességeket mint a kényszeredett ökörködés, ha a játékosokból is kiveszik a szerepjáték ilyenfajta szeretete akkor nem sok jövőt látok a játéknak.

Link a hozzászóláshoz
egyébként szerintem van még egy dolog ami jo a szerepjátékban. mégpedig az hogyez is lehet egy kapaszkodó ...

Aquenor értem mire gondolsz, de nem csak ezért lehet jó a szerepjáték. Szerintem akik kicsit is ismernek engem, ezok tudják, hogy miért szereojátékozom. Azért mert így olyan dolgokat tehetek meg, amiket egyébként soha. Még ha képzeletben is, de megtehetem azokat adolgokat. Másoknak, akik nem rpg-znek, ez csak hülyeségnek tünhet, de nekem nagyon is fontos.

Link a hozzászóláshoz
Azt is felhozták már ellenünk, hogy ha nagyon beleéljük magunkat a karakterek személyiségébe, könnyen átvihetjük azt a való életbe, ami nem feltétlenül a legegészségesebb, ha egy pszichopata gyilkos ranagolita karakterünk van.

Bár szerintem ez hülyeség, mert nem hiszem, hogy lenne valaki, aki nem tudná, hol van vége a játéknak.

Az biztos, hogy a szerepjáték maradandó hatással van az emberre. Ez persz nem jelentkezik az első kaland után. És atol, hgy valaki gonosz karaktert játszik meg, nem feltétlenül lesz örjöngő félőrölt, de befojásolhatja a későbbi gondolkodásást. Jómagam nagyon erőszakellenes vagyok a mindennapi életben, és ez tükröződik a karaktereimen, hiába vagyok általában harcos karakterrel. Tehát szerintem abban megegyezhetünk, hogy a szerepjáték hat az emberre. Pl.: mióta jobban belevetettem magam, s TheElf felhívta jópár eddig számomra nem látott öszzefüggésre a figyelmem, emiatt "megtanultam" valamiképp kissé jobban átlátni a "rendszereket" a mindennapi életben is.

Link a hozzászóláshoz

TheElf.ami este a cshaten történt nmehiszem h ide tartozna.azegy külö téma semmi köze ehhez...egyébként lehet abban valai amit fall2 és TheElf mondanak h a szerpejáték hatással van a játékosra.én mondjuk szerény személyemen még nem tapaszatlatm de pl.:h azt vesszük h mindenki aztmondja ha aza akciófilmek íyg meg úgy erőszakot szülnek(akkor adjanak egész nap teletabit.....)akkor biztos h van a szeperpjátéknak is hatása ránk....az h mi azt nemtudom...

Link a hozzászóláshoz

Aquenor: Szerintem az ilyenek határozzák meg a szerepjáték jövőjét nagy mértékben, így igenis ide tartozik. Arról pedig, hogy mennyiben van hatása, nem sokat érdemes vitatkozni, mert rengeteg hatása van, pozitív is, negatív is. Pl. rávesz arra, hogy olvass az olvasás szeretete kapcsán többet olvasol, azt pedig régóta tudjuk, hogy az elolvasott művek értékrendje hatással van az emberre, és a szerepjáték ugye formálja az olvasásnál az ízlést is. Az irodalmi szereplők akiket példának állítasz be pl. nagyon sokat számítanak. Szélsőséges példa fog következni, de igaz a dolog.

Robinson Crusoe egy népszerű regényhős lenne, és nagyon jó példát állít fel amit azóta sok más könyv és egyéb alkotás átvett, népszerű is lenne. De a szerepjátékosok körében, különösképp az ifjabb korosztály körében akadnak népszerűbb hősök, vegyünk egyet, mondjuk Drizzt legyen a élda, hiszen ő mind nemzetközi viszonylatban népszerű, mind pedig a mnagyar fordítások kapcsán itt. A leleményes, magát feltaláló hős helyet, hála a szerepjátéknak Drizzt az irodalmi példakép, a hős. Nézzük meg mi az ami ebben negatív.

Drizzt érdemben egyetlen olyan papnővel találkozott a fiatalkorában aki nem kegyetlenkedett vele, aki segítette, ez Vierna. Természetesen az ő közeledését visszautasítja, annak ellenére, hogy tudja, hogy ennek mi a következménye. Mint a jóság "mintaképe" a különleges Drizzt gond nélkül feláldozza a családját mert neki nincs kedve azzal a nővel aki a társadlom szokásain belül maximálisan segített neki. Elmenekül, megfogadja, hogy nem öl többet drow elfet... majd jóval később megöli a már harcképtelenné tett nővérét, amikor semmi nem áll annak az útjában, hogy kivigye a felszínre és megmutassa, ott is lehet családja. Mindezt hidegvérrel, amikor rengeteg más lehetősége van. És drizzt rengeteg szerepjátékos által irodalmi példaképként említett személy.

Akad még sok ilyen összefüggés.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Természetesen én csak a szj egyik számomra fontos jelentését írtam le , s még igen sokat írhatnék....

A könyvek is valóban hatással vannak az emberre, akárcsak a szj, de mindenkinek meg kell tanulnia leszürni a kapott ismereteket....

Drizzt hibái lassan eltűnnek a hőstettei mögött, noha számomra a Vadász nem túl vonnzó lélekállapota és nem tudom, hogy hogy tudja Mielikki tanaival kiegyeztetni ezt a fékteen pusztítást....( Mellesleg számomra Mielikki az egyik fontos tényező, mely elvezetett ahhoz, hogy megszeressem Drizztet)...

de a levelei mindenképp komoly bölcsességeket írnak le, melyeket a róla szóló könyvekben különösen szeretek...

Talán kicsit eltérünk a témától... mindenesetre nemhiszem hogy attól vki erőszakossá válna hogy olyan filmeket néz... amik az erőszakosságot sugallják... a szerepjáték jó alapot adhat egy erős és komoly értékrend felállítására.

Robinsonnak a természetközeli életmódját irigylem nagyon....

Mellesleg egy barátnőm szerint nem lehet rendesen játszani élet-rend karival, mivel az olyan típus aki otthon ül és virágot locsolgat... és igen sok harc van Ynev szerte.... nos, akik így gondolkodnak vegyék figyelembe azt is hogy rengeteg logikai küldetést lehet írni, másrészt meg ha nem is elsődleges elemük a gyilkolás, előfordulhat olyan helyzet ahol mást nem tud választani....

Link a hozzászóláshoz

TheElf ezen még leheten vitatkozni ha az idetartozik vagy sem....mindegy.én nem ismerem Drizz-t mert sajna elég kúltúrálatlan vagyok ilye témákban de szerintem a Robinson könyv hőse meg ilyesmi könyvek ahol a hős jo meg szép meg okos meg szívében nem lakozik egy cseppnyi rossz sem 10 éves korig jo ha onna választanak maguknak kedvec hőst meg ilyesmi....de szerintem a szerepjátékos regények hősei azért sokal jobbak mert nem egyértelműen jok.tehát ők is csinálnak a mi értelmünkben vet rosz dolgokat.és ép ez jobb benne hiszen ha megnézed a való világban NINCS olyan ember ako olyan lenne mint a "Disney hősök"....és nem is tudna senki olyanná válni szerintem mer hát nme igazán lenne boldog élete....(de az se biztos h hosszú)viszont olyan vayg hasonló emberré lehten válni mint azok...mert ugyan ott is vannak jo embrek de ők is követnek el hibákat ilyesmi...remélem tudjátok mire gondolok...

Link a hozzászóláshoz

Én inkább nevezném asztali szerepjátéknak azt amit mi játszunk. De még azt is csak megszokásból. Mi úgy játszottunk mindíg, hogy beültünk a sötét szobába a kollégiumban, és fejb?l meséltünk, meg a karaktereket is tudtuk kívülr?l. Pl így hogy dobjál lopózás próbát 89%- és meg se kérdezem mennyire dob mert tudom hogy a mortenek 124%-os.

A legszebb mégis a szerepjátékban a SZEREPJ

Link a hozzászóláshoz

egyébként ez amásik amit nem tud pótolni a számítógépes játék hiszen ot a haverokal vayg együtt mi közben poénkodunk(a játék hátrányára... :wink: )meg jólérezzük magunkat...ezt aszámítógép nem tudja vissza adni...egyébként 1 példa arra ait mondtál h ha vkinek elmondo rendesen ana megváltozik a véleménye:van 2 csaj haverom bírom ?ket meg minden.el?ször mondtuk neki ezt a szerepjáték dolgot hülyeségnek tartották de nem ítéltek el mer haverok voltunk.utána egy haverom buliján csináltunk egy kalndot és leültünk velük jáccani.na azóta megszállottak :D és ez így van jól!!!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

láttátok már az új alapkönyvet? nekem nem tecc... úgy t?nik a MAGUS beolvad a tucatjátékok közé...elvesztette az egyediségt..... könnyen érthet? jó rendszere volt, erre tessék: elnyugatiasodik az igazi magyar kincsünk is.... azt kell mondjam így nem tudok túl fényes jöv?t jósolni nemi.... az tuti hogy egyenl?re a régi rendszernél maradok, így igen fontos lenne a régi rendszer további b?vítése és az eddigi kiegészít?k fennhagyása.... ( KÖSZI!!!!! )

persze az új rendszerben is vannak jó dolgok, kari fejl?déséhez alapdolgokat kell megtanulni, dehogy mindenki ugyanannyi tp alapján lépjen szintet....

és mi az hogy az amundok a kis maszk nélkül megfulladnak? és mi van Vaskez?vel teszemazt? él?holtan járkál a világban? azthiszem van néhány apró hiba, de látszik hogy sokat dolgoztak rajta, de nekem a régi jobban tecc....

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...