Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Szerepjáték Jövője


Recommended Posts

Taxen: egyszer mond meg a JK-knak, hogy meséljen valamelyikük helyetted. Ez után, ha lesz önkéntes, jól figyelj oda. Ha jobb mint te, akkor meg van oldva a probléma, van új KM, és esetleg még tanulhatsz is tőle. Ha meg nem, akkor megmondhatja a többieknek, hogy azé nem olyan könnyű KM-nek lenni. Mer nem az.

Telleg Darun, erre nem is gondoltam. De ha van uj KM, akkor is, O nem leszmindig KM, valakinek majd meselnie kell, es ugyanaz a 2 ember nem meselhet orokkon orokke... :roll:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mi ezt a "most ki meséljen?" problémát úgy oldjuk meg hogy mindig más mesél, és még egyszer sem fajult el. Egyébként ha én szoktam km lenni akkor játék közben rákérdezek hogy ők mit tartanának reálisnak, ha ez nekem nem tetszik (ált. nem szokott) akkor közlöm velük hogy felejtsék el, ha még mindig problemáznak akkor meséljen vki más (ez mindig hat) ha ez sem akkor minden úgy van ahogy mondom. Márpedig ált. úgy szokott lenni :D

Link a hozzászóláshoz

Szasz mindenki

Õszintén, szerintem minél primitívebb lessz az átlag lakosság annál kevésbé lesz keresett az igazi szerepjáték. Sajnos nehéz szívvel mondom ezt, de ez van. Az embereknek gyakran már csak az jelent újdonságot, és érdekességet ha stereo helyett dts-ben nézheti a tv-ben a tucatsorozatokat. Mindenikitől elnézést, akit esetleg megsértettem volna.

Üdv.:

Dragon

Link a hozzászóláshoz

Dragonnak igaza van, az emberek egy része igen eltunyult sajnos. jobban érdekli őket egy brazil szappanopera vagy egy retek valóságshow, mint valami ami megmozgatja az agyukat/testüket. Az igazat megvallva nem tartom sokra azt az embert, aki valóságshowkat néz és egész nap a tvt bámulja, de ez az én szemléletem.

Link a hozzászóláshoz

Régebben beszélgettem egy haverral, és azt mondta a legnagyobb terrorcselekmény az lenne a nyugati társadalomnak, ha beszüntetnék a valóságsókat, és a szappanoperákat. He-he

De, hogy a lényegre térjek. Úgy gondolom az igazi szerepjáték lassan elkezd majd réteg hobbivá válni. Lassan megszűnik a játékok fele, és fent fog maradni úgy világviszonylatban 15-20 mondjuk. Ennek 65-70%-a gagyi lesz a maradék használható.

Ha szerencsénk van akkor abba a 30-35%-ba a miénk közül is bekerül majd 1!!!!!!!

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Dragon: igazad van, de nem gondolod, hogy ez ellen talán mi is tehetnénk valamit. Szerintem -ha lehet ezt mondani- akkor a régi MAGUS vezető rétege itt található. És amíg "mi" szavatolni tudjuk a szerepjáték megfelelő színvonalát, addíg nem lehet probléma. És én azért -mérhetetlen pesszimizmusom ellenére- úgy látom, hogy az itteni fiatalság nem teljessen reménytelen. És pl. a NYT jó alkalom arra is, hogy a tapasztalt játékosoktól tanulhasson a fiatalabb nemzedék is. Furcsa, hogy pont most mondom mindezt, mídőn nem látok kiutat lelkem rothadó sötétségéből...

Darun

Link a hozzászóláshoz

Visszatérve erre a generáció témára: Mostanában elkezdtem mesélni tanítani egy társaságot akik még elég fiatalok képlékenyek és örömmel látom h jó irányba tartanak, egy időben nekik csak a gyakás gyakás jött be nekik , de az unokatestvérem(ennek a csapat része) kérésére, aki már többre vágyott elkezdtem mesélni nekik és m látni élvezik a szerepjátékot és úgy lobog bennük az a tűz amit már nagyon rég láttam egyesekben, hogy leírni sem lehet :) . Szal szerintem az utánpótlásról nem kell aggódni mert szvsz mindig lesznek újak akikből néhányan lekopnak de aztán akik megmaradtak azoknak lételemükké válik a szerepjáték.

Link a hozzászóláshoz

Az utóbbi időben láttam pár olyan fiatalt, akik nem régen kezdtek szerepjátékozni. Magamra ismertem bennük, mert én is valamikor 14 éves koromban kezdtem bele komolyabban a dologba, addig csak "ismerkedtem" vele. Persze ők is ugyanúgy ahogy egykoron én, Ynev félisteneinek megalkotásán fáradoztak, én pedig jöhetnék azzal a szöveggel, hogy

"Bezzeg az én koromban" meg "Ezek a mai fiatalok"

Pedig mi is ilyenek voltunk. Vagy mégsem?

Nem lehet, hogy a mostaniak még inkább kezdenek eldurvulni a karakteralkotás szintjén?

Manapság olyanokat hallok, amitől a hajam is az égnek áll. Nagy részét pedig itt olvasom a fórumon. Olyan sokrétű lett már a MAGUS, hogy lassan kezdi elveszteni azt, amiért sokunkat régen megfogott. Talán a mi hibánk is ez.

És hogy mi lesz vajon a szerepjáték jövője? Nem féltem azért a szerepjátékos társadalmat. Szerencsére mindig van pár olyan nagy játékos, akik hatással vannak előbb-utóbb ezekre az ifjú titánokra is, még ha egyre kevesebb is. (Dragon biztosan könnyezne a szavaimtól :) ).

Remélem, hogy nem fog teljesen kihalni az a fajta játék, amiért én megszerettem a MAGUS-t. Ezért persze tenni kell.

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

ez igen pozitív látásmód. A szerepjáték mint olyan természetesen nem halhat meg. Ha más formában nem is de crpg-k és mmorpg-k alakjában marad majd az utódokra.

Azonban a hazai és azon belül a M* helyzete...

Erről egy egész estés drámát lehetne forgatni szerintem ahogyan a mostani helyzet áll. Elég csak megnézni pár fiatal játékost amikor maga értelmezi a játék szabályait. ("a fejvadászom goinosz tehát mindenkit leköp az utcán") vagy ha ezen túl is esik akkor elkezdi a szabályrendszer kiskapuit keresni és kutatni ("Belső idő + chi harc + roham + harci láz + harci csel + fejre + pszi roham. Na, meghalt már?"). Több helyütt is elhangzott már (fentebb éppen SAStól, aki avalóben érintett az ügyben) hogy mi lehetne a megoldás.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem akik csak aharcolást, a tápolást és egyéb ,,szépséget" látják a MAGUS-ban azok elöbb vagy utóbb, ahogy nőnek, -mert tényleg be kell vallani, hogy ez főleg csak a fiatalabb korosztályra vonatkozik- megfogják unni, és szépen ,,lemorzsolódnak", ahogy Meran is említette. Némileg ez sajnálatos olyan szempontból, hogy kevesebb szerepjátékos marad, meg hogy nem ismerték fel ezen emberek időben a lényegét a játéknak, de más szempontból, meg kifejezetten pozitív, hisz az ,,érték" fennmarad. És ez a lényeg.

Szerintem a legfontosabb, hogy legyenek ,,tanítók" akik az ifjabb, ,,éretlenebb gondolkodású" korosztájnak megmutatják, hogy mi is ez a játék, hogy minek is szentelték életük jó pár évének elég nagy hányadát. Avagy hogy miért is érdemes élni jó pár évet, ami némileg egésszé teszi az életet.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...