Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Szerepjáték Jövője


Recommended Posts

Egy kis érdekesség, azaz folytatódjék a boszorkányüldözés:

"Szerepjátékot játszottak a kaposvári kamaszok, amikor megölték Sz. József osztálytársukat. A 17 éves jó tanuló, halkszavú, illemtudó iskolás még most is élne, ha két barátja nem képzelte volna magát hős harcosnak. Többek között ezzel magyarázták tettüket a rendőrségen kihallgatott tizenévesek. Mihály és Dávid elhitték, hogy Jocó egy ellenséges ork, akivel végezni kell."

A teljes cikk: http://www.stop.hu/articles/article.php?id=329202

:(

Link a hozzászóláshoz

Hát persze, természetesen szerepjáték hatására döntöttek úgy hogy szabályszerűen kivégzik a gyereket. Ha ez valóban így is van (amit többi hírforrásból származó adatok alapján kétlek) akor is, mint azt az itteni közösség példázza, a szerepjáték csak akkor fajul idáig, ha a delikvenseknek egyébként is van valamilyen szellemi difije. Ergo bibamus, valamit hasonlót előbb utóbb így-is úgy-is tettek volna, akkor is ha nem szerepjátszanak. Csak egyrészt ez egy jó mese, másrészt ha valóban szerepjátszanak, akkor a bíróságon kedvezőbb ítéletet is kaphatnak egy ilyen mesével, arra hivatkozva hogy nem egészen normálisak.

Én azt modnom a régi jó orosz módi vallatást kéne náluk használni, akkor kiderülne az igazság.

Más kérdés hogy sajnos most hála ennek a nem éppen elfogulatlan cikknek, megint úgy fognak ránk nézni mint a közveszélyes tömeggyilkosokra.

Link a hozzászóláshoz

Üdv

"Sakkoztunk, és én leütöttem őt, mert egy sötét paraszt!"

"Mersz vagy nyerszet játszottunk, a tét az volt ,hogy megöljük"

"ijesztő történeteket meséltünk a tábortűznél, és ő meg megijesztett minket, felnyársaltuk ijedtünkben."

"Metallicát hallgattunk, a 'Kill em all' albumot... Hát, tudunk angolul."

"Ki akartuk próbálni, hogy tényleg könnyebb-e a halott test, mint az élő, mert olvastunk valami ilyet!"

"Kaptam egy körlevelet, hogy a T.M. monogramú embereket meg kell ölnöm, mert különben hét évig balszerencsés leszek!"

ezen példák körülbelül ennyire nevetségesek.

Szerintem ennyire hülye ember nincs is, direkt csinálták, sározni a szerepjátékokat. (Biztos nem volt pénzük az ehavi wow-előfizetésre, annak a szegény srácnak meg igen...)

Link a hozzászóláshoz

üdv,

Amikr megláttam Hulla kommentjében a linket, megfordult az agyamban hogy á nem, nem olvasom el úgyis csak felba***m rajta az agyam hogy a média megint baromságokat ír a szerepjátékokról. Persze erőt vett rajtam a kíváncsiság, és nem meglepően a klaviatúrán döltöttem ki mérgem hogy milyen tehetetlenek vagyunk az ellen hogy a témához semmit értő emberek miket írjanak a szerepjátékokról.. hogy aztán a sok birkának a fejében mégnagyobb téveszme alakuljon ki arról hogy mi az a szerepjáték...

A két srác pedig csak rá akarja fogni a szerepjátékra, hogy így korábban kiengedijék őket, mert nincs az a nem értelmi fogyatékos 17 éves ember aki ne tudná megkülönböztetni a szerepjátékot, a valóságtól...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Valóban teljesen felháborító, hogy egy szimpla társasjátékot szektába illő tömeggyilkos eszmékkel ruháznak fel. Ha jól tudom van egy olyan táblás játék, amiben a gyilkost kell elkapni. Szerintem azzal játszott ez a két retardált, és annak hatására öltek. Lehet hogy legközelebb erre fognak hivatkozni...

De erről itt szerintem ennyit, mert ha csak egymás között beszéljük ezt ki, akkor soha nem fogjuk cáfolni ezt a baromságot, és soha nem mossuk le magunkról, hogy "mi is egy tömeggyilkos állatok vagyunk". Szóval irány az ilyen hírújságok fóruma, és mindenki írja teli, hogy itt csak két idiótáról van szó, és nem pedig a "gyilkos szerepjátékról". (én is felírok egyet, többre nincs időm, mert holnap vizsga :? )

Minden jót!

MT: Kele

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Elolvastam én is Hulla által ajánlott cikket, vagyis szerettem volna, de nem bírtam végig olvasni.

Hát ezt a blablát. Ha valaki értelmileg normális, akkor nem tesz ilyet. Ez ürügykeresés, hogy megússzák az egészet. A 12 éves unoka öcsém értelmesebb ezeknél. A szülei nem is féltik, mert elmagyaráztam a kissrácnak és a szüleinek is az egész játékot, és nem tiltják.

És úton útfélen, boldog boldogtalannak hirdetem az

Link a hozzászóláshoz

Korhatár ugyan nincs, de liveon a legtöbb helyen (értsd amit nem idióták szerveznek és így megél egy alkalomnál többet a játék) szigorúan figyelik mind a fegyverek burkolását, mind a harci szabályok betartását. Leg előrébb a témában a CJ tart, ahol minden egyes játékos harci tudását felmérik, és ha nincsenek megelégedve a látottakkal, az adott játékos nem használhat fegyvert. De minden általam ismert és látogatott játékon kötelező a 16-17 éven aluliaknak a szülői beleegyezés, ami nélkül hazaküldik őket a szervezők.

Egyébiránt gondolkodtam rajta, hogy úgyis van egy nagyrakás értelmetlenség a TVben. Példának okáért a naplónak, vagy a coolnak miért nem dobjuk fel az ötletet, hogy legyen egy "műsor" a szerepjátékokról, és azok különböző műfajairól, ami bemutatná hogy mégis mi ez, illetve azt, hoyg diplomás, dolgozó emberek, ügyvédek, marketingesek, pedagógusok és diplomát szerezni készülő egyetemisták ugyanúgy játszák, mint a tizen egykét éves kisiskolások.

Link a hozzászóláshoz

Nemrég volt itt nálunk egy aranyos baleset. Emberke motorosversenyről hazafelé, jogsi nélkül, városban egykerekezve elütött egy rendőrt.

Ilyen alapon ebben az esetben a motort kellene hibáztatni.

Amúgy pedig a kiskölkök már az óvodában javában elkezdenek szerepjátszani, csak azt papásmamásnak meg hasonlónak hívják, nem RPGnek, de a lényeg ugyanaz. Ha egy doktorbácsit alakító 4 éves kölöknek van annyi esze, hogy nem keres szikét, mer' vakbélműtétet akar végrehajtani, akkor egy 17 évesnek is el kell tudni választani a játékot a valóságtól - és ha nem teszi, akkor csakis benne van a hiba.

Ritter

Link a hozzászóláshoz

Én is sajnálom, hogy nincs Rúna, de például lehetne úgy is, hogy a szerepjátkéos oldalakon cikkekbe megemlíítik, hogy előfizetőknek csinálnak külön, pl van 3000 előfizető, akkor nyomtatnak 3000-ret, vagy csak annak küldik postán, aki megrendelte! Én egyből fizetném a lóvét, ha ez így lenne!

A szerepjátékos társadalom nem fog kihalni, de elenyésző számban fognak az emberek játszani, mert ezek az Ikszboxok meg PéEs 3-ak elveszik az embereket TÕLÜNK, és így nincs, vagy csak nagyon kevés az utánpótlás!

Ezek a japánok mindig kitalálnak vmi új hülyeséget, dobják a piacra, hülye kölyök megveszi, odaragad a doboz elé, és azt bambulja! Nemhogy értelmes dolgokkal foglalkozna, mint könyvet olvasna, vagy lemenni bicajozni, ESETLEG bemenne egy szerepjáték klubba :D és megérdezné, hogy mi ez! Tuti hogy nem röhögnék ki, és segítenének neki!

Bár az RPG boltok is becsukóban vannak, mert nincs aki menjen, a bérek magasak, nincs már biznisz belőle!

Egy szó, mint száz, Rúna kell és a sok szerepjátékos fiatal is! :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha elvégezted a színművészetit, elég sokféle szerepbe bújhatsz a színpadon. A színjátszás majdnem szerepjátszás. ;)

Egyébként szerepjátékos boltokban lehetsz esetleg eladó, vagy valamilyen szerepjátékos kiadónál kaphatsz valami hozzá már csak kicsit kapcsolódó (pl. tördelő szerkesztő) állást.

Attól függ, mit tanultál, de szerintem mindenféle végzettséggel van ilyesmi állás. Pl. szerepjátékos szoftvereket (játékokat) is fejleszthetsz, ha ezt tanultad. Mondjuk egy orvosi pályával nem tudom, mit lehetne kezdeni... :)

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Jihad, jihad.

Karashu: de hiszen ez a szép evolúció - a gépfejű idióták, főleg, ahogy egyre idiótábbak lesznek, mesterséges megtermékenyítésen kívül sehogy se fognak tudni szaporodni, mert nem fogják tudni a gyakorlatban, hogy mi hogy működik.......

Ritter: nemtom, hallottál-e már az új angliai "kardtörvény"-baromságról. Lényege, h fujjjj, a kardok meg a kések embereket ölnek. Erre van két aranyos megjegyzés külhoni fórumról - "és ha a bűnözők elkezdenek köveket használni, akkor betiltjuk a köveket?", illetve a néhai Jeff Coopertől "a fegyveres bűnözőket nem szoríthatod vissza törvényekkel - arra csak a felfegyverzett lakosság képes". Konklúzió - vadbarmok, bűnözők és egyéb genetikai hulladékok voltak, vannak, lesznek, és mindig meg fognak tenni mindent, hogy megússzák, valamint sosem ők a felelősek - a Sátán Motorja akarta, hogy a rendőr megsérüljön...

Link a hozzászóláshoz

Adj isten mindenki!

Sajnos amióta ismert Magyarországon a szerepjáték azóta vannak olyan kritikák melyek sátánista, okkultista időtöltésnek titulálják.

Ami engem igazán felháborít, hogy olyanok írják ezeket a cikkeket - a szólásszabadság álcája mögött- akik nem ismerik és nem is veszik a fáradságot hogy megismerjék a szerepjátékot és a hozzá kapcsolódó társadalmi rétegeket! Régen is voltak olyan halálesetek melyeket a szerepjáték következményének tartottak és lesznek is ilyenek. Leadtak riportot a Kossuth rádióban éjszaka a szerepjátékról, hogy csak a nyugdíjasok, akik nem tudnak aludni, hallhassák! Mint mindenkit engem is felháborít az ilyen hozzáállás a dolgokhoz! Fel a fejel emberek, mi tudjuk miről szól a szerepezés nem igaz?

Link a hozzászóláshoz

Szevasztok!

Nagy általánosságban az emberek még mindig nem tudják, mi is az a szerepjáték, pedig nem mostani találmány. Hallanak egy-két, az említett cikkhez hasonló történetet és máris negatívan állnak az egészhez. Ezt a fajta emberi felfogást, amúgy sem tartom sokra!

A kedvencem, mikor olyan ismerőseim, akik még nem játszottak soha kérdezik: "-Nem unjátok még, már olyan régóta játszotok?"

Mindig azt válaszolom: "-Soha, hisz' mindig más és más kalandot játszunk."

Remélem, mindig is lesznek akik, űzik majd ezt a remek dolgot. Én sacc/kb. 13 éve szerepjátékozok. Rengeteget köszönhetek a szerepjátéknak. Elsősorban felejthetetlen élményeket, barátokat. Sokat adhat az embernek. Vegyük csak alapul az olvasottságot. Az ember kénytelen kelletlen több könyvet forgat majd a kezében, mint általában. Az olvasás magában már egy remek dolog. Ezenkívül fejleszti az ember kommunikációs kézségét, ezáltal könnyebben is teremt kapcsolatot másokkal, és még sorolhatnám.

Máskülönben Karashu barátommal egyetértek a Rúna magazinnal kapcsolatban. Jó lenne, ha újra lenne, vagy valami hasonló minőségű más szerepjátékos kiadvány. Az se baj, ha korlátozott a példányszám. Nekem majd az összes szám meg van főként az első évfolyamból. Az újra is vevő lennék. Úgyhogy, ha újra lesz, írjatok fel az előfizetők közé!

Link a hozzászóláshoz

Nem tudok maradéktalanul egyetérteni azzal, hogy "Az embereknek szükségük van Ynevre

mert a mindennapi életben elfojtják önmagukban igazi énjüket." Természetesen először mindenki önmagát formálja meg a karakterében, ez a kezdő játékosoknál nagyon is általános dolog. Hitelesen csak magadat tudod 100%ban adni, vagyis a rád legjobban hasonlító karaktert. Szvsz ritka az olyan ember, aki ha kezdőként be is vállalja a nála "másabb" karit, maradéktalanul is is tudja játszani minden esetben. Az pedig, hogy kiéld azt az énedet, amit elfojtasz magadban.. talán az agressziót élik ki a JK-k ilyen módon, de szvsz ez sem jellemző a tapasztaltabb játékosokra, mert ők már felismerik a játék olyan szépségeit, amit a gyakás merőben elronthat. Természetesen kell az "akció" is, de nem esztelenül, és mértéktelenül, ostobán.

Azért megkérdezném, hogy mit értettél a mondatod alatt, mert lehet hogy teljesen félreértelmeztem az egészet :D

Amúgy azzal teljesen egyetértek, hogy a képzeletdús, és fantáziával jelentősen feltuningolt egyéneknek szüksége van az ilyenfajta ispirációkra, viszont az, hogy Yneven éld azt az életet, amelyet a való világban szeretnél.. az nem csak hogy flusztráló, hanem egyenesen veszélyes is. A szerepjáték maradjon meg annak, aminek teljesen és maradéktalanul megfelel: szép, érdekes, tanulságos, csapatösszehozó és különleges szórakozásnak.

Link a hozzászóláshoz

Ez azért érdekes dolog, szerintem olvassák olyan emberek ezt a fórumot akikkel már játszottam néhányszor, vagy legalábbis halloták hogyan játszok.

1: Kiélheti magát az ember szerepjáték közben olyan dogokban, amikben a való világban ez nehézségekbe ütközik. Van benne valamilyen szinten ráció, de az önmegvalósítást a való világban kell megtenni, és ha akarja az ember, dolgozik érte, akkor igenis meg lehet cisnálni. Kicsit torz példa, de részemről egészen kis tökösmákos korom óta rajongtam a lovagokárt, páncélokért, mindenféle középkori fegyverérét, a ruhákért, a beszéldstílusért, egyszerűen mindenért ami a 14-17. sz között volt. Most nemsokára elkészül egy rend 16. sz-i ruhám, amint elég késztetést érzek hogy megvarrjam a harisnyát, úgy tűnik egy éven belül elkészül a teljespáncélom, aktívan tanulmányozom a középkori harcmodort, kutatom a szokásokat és adott esetben gyakorlom is őket.

De ha csak azt nézem, hogy valaki azt szeretné figyeljenek rá, de cask játék közben sikerül ezt elérnie, az bizony nem kifejezetten egészséges. Ha nem lép túl a játékon ebben a dologban, akkor a való életben csak tovább romlik a helyzete, ellenben ha a szerepjátékot egyfajta "indítóállványnak" használja, ahol megtanulja felhívni magára a figyelmet egészséges módon, akkor nagyon jó. Sajnos az utóbbira kevesebb példát ismerek.

2: szerepjáték és sátánizmus. Évről évre előkerül a téma, valahol mindig történik valami, amiért az emebrek a szerepjátékot akarják hibáztatni. Amit nem ismer az ember attól fél, ez biológiailag belénk van kódolva. Én erre azt szoktam mondani, hogy igen, lehet a szerepjáték a hibás, de cask közvetetten! Ha egy egészséges normális caspattal/közösséggel játszik az ember, akkor a szerepjátéknak jórészt csak pozitív hatásai vannak. Viszont ha egy olyan társasággal játszik az ember, ahol az emebrek cask egyszerűen hülyék, vagy valamilyen szellemi/lelki problémájuk van amiről nem tudnak/nem akarják kordában tartani akkor bizony a szerepjáték az ilyen problémákat tovább súlyosbíthatja. Minden a kontextusokon múlik.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azt hiszem Gem tökéletesen megfogalmazta a lényeget .Köszi.

Ha valaki csak Yneven tud érvényesülni ott valami gond van.

De egészséges keretek között szerintem mindenképp személyiség fejlesztő.

A szerepjátékot és ez alatt nem Ynevet értem, használják nemzetközi vállalatok

csapat építő terápiáin, elvonó kúrákon, elmegyógyintézetekben.

Felon azt hiszem igazat kell adnom neked (fenébe) mint megtudtam a túlzott

szerepjátékozásnak ill. annak hogy valaki csak ott tudjon érvényesülni komoly

következményei lehetnek. Személyiség zavar, ha van rá hajlam még skizofrénia is kialakulhat.

A karik kijátszhatóságát illetően. Nos valóban ha jó a banda akkor veszik a lapot

és egy kellemes szórakoztató kalandban lesz részük. Viszont ez nem változtat azon

a tényen hogy nem tudta kijátszani 100% a karit. Abban igazad van hogy a kaland

ettől szórakoztató lesz.

A szerepjáték mint fogalom valóban sokszor félreértésre ad okot. Azt még nem hallottam

hogy a sátánizmussal hozták volna összefüggésbe ,de úgy már jártam hogy különböző

sexuális játékokkal keverték össze. Ilyenek valóban léteznek de félórát téptem a szám hogy

nem arról beszélek. Elégé kellemetlen volt a szitu.

Link a hozzászóláshoz

A szerepjáték az én életemben úgy érzem felettébb hasznos volt. egyrészt megismerhettem magam, hogy ha különféle hatalmam lenne, hogyan viselkednék a környezetemmel, és ezzel így szembesülve felismerem ha a valóságban így akarnék viselkedni.

A legfontosabb dolog, amit szerintem legjobban a MAGUSsal lehet megtapasztalni, hogy kinyitotta a világot számomra a nemlátható törvények felé. Játszottam kardművésszel, és varázslóval, és paplovaggal, és rájöttem, hogy a MAGUSt, evilági transzcendentális, okkult, ezoterikus, vallási irodalom ismeretében írták.

Jelenleg tai chit tanulok, ahol mondhatom bátran, a valóságban tanulhatok slan diszciplinákat (mint a harc- és kardművész).

A hit segítségével pl akár 3-4%-os tudással vizsgázok jó eredménnyel az egyetemen, ha nincs időm tanulni pl, vagy gyógyítani, egyszerűen kézzel, mit a papok.

Illetve rájöttem, hogy azokat meg lehet tanulni, amit a varázsló karakter tud, mert pl az őselemekről szóló bevezető közel azonos Cornelius Agrippa, De Occulta Philosophiájának egy részletével, s bizony komoly mágusok élnek manapság is materialista világunkban.

Megszerettem a lovagkort, és talán ezért is tanulok történelmet az egyetemen évek óta.

Persze tök kezdő vagyok még, de a MAGUS kinyitotta nekem a világot, és így lehetőséget adott, hogy megismerjem azt ami rejtett. És ezt Novák Csanádnak és társainak köszönhetem.

Szerintem fiatal (14-22) éves korban érdemes legtöbb esetben játszani, utána veteránként, mikor látjuk, hogy az új fiatal kezdőknek fogalmuk sincs ennek a játéknak a szépségéről, akkor érdemes segíteni nekik, szerintem ezért cserébe,hogy igazságos legyen, érdemes lenne kérni is valamit.

A gondot az jelenti, hogy a játék mindössze intellektuális, és jó csapatban érzelmi tanító jelleggel bír, és a fizikai, egzisztenciális oldalunkal nem foglalkozik.

Játék közben kellene mozogni, szünetet tartani, illetve a KM-et elhalmozni ajándékokkal, pénzzel, kajával, így ő is szívesebben készül egy minőségi modullal.

Talán ide vág ez a pár gondolat... és ... Üdv! ...rég írtam már a fórumon.

Link a hozzászóláshoz

Khmmm... Én amikor még meséltem, örömmel készültem minden egyes kalandra, mert azt éreztem hogy ez álltal adhatok valamit másoknak. És nem vártam cserébe semmit, még is sokat kaptam (nem materiális dolgokra gondolok) és boldog voltam. Lehet hogy nincs összefüggés a kettő között, de mióta elhagytam az ösvényt, elveszett embernek érzem magam. (Most majdnem felhoztam erre egy hasonlatot a Lost-ból)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...