Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Kérdések és válaszok a karakteralkotással kapcsolatban

Recommended Posts

@Con Salamander Nekem nem működik a karaktergeneráló linkje, bármi is legyen az.

Pontosítok csak a fórum topicban található link nem működik: https://kalandozok.hu/talalkozok/tt2017/karaktergeneralo_tt2017.pdf (pdf !? :) )
A felvételi rendszerben található link okés: https://kalandozok.hu/talalkozok/tt2017/karaktergeneralo_tt2017.xlsx

Amúgy a karakteralkotásban 4 főből álló csapat szerepel míg a kiírásban 4-5 .

Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor nekdolan írta:

@Con Salamander Nekem nem működik a karaktergeneráló linkje, bármi is legyen az.

Pontosítok csak a fórum topicban található link nem működik: https://kalandozok.hu/talalkozok/tt2017/karaktergeneralo_tt2017.pdf (pdf !? :) )
A felvételi rendszerben található link okés: https://kalandozok.hu/talalkozok/tt2017/karaktergeneralo_tt2017.xlsx

Amúgy a karakteralkotásban 4 főből álló csapat szerepel míg a kiírásban 4-5 .

Koszi, javitottam mindket helyen!

Johetnek a kerdesek. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Bitschak, elég durva partival készülhettek. Ha van olyan, aki el tudja készíteni, akkor lehet mondjuk 5 ezüstért behozni még további hatalom italákat, de azért ne ipari mennyiségben! (Ha Ifin összes kútját szeretnétek megmérgezi, rossz úton jártok! :) ). Ha nem tudjátok megcsinálni, akkor keressetek meg privátban. ;)

Jó készülődést!

Sekhet és Bitschak kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Gondoltam megosztom a mérgek tulajdonságait hátha kell valakinek:

Fontos: egy tőr méretű fegyverhez minimum két adag méreg kell. Nagyobb fegyverhez több.
Forrás: https://www.kalandozok.hu/magus/magusrpg/mergek/mergek(keilyahurakilnakryd)magusrpg.pdf
A nyelvoldó gyenge hatását nem írtam le. Nem hiszem, hogy van értelme hisz nem fegyverméreg.

Idéz

Vérizzító (6. szint -2 eg) 2 adag
Keringésre ható fegyverméreg.
Azonnali, egyszeri hatású
(k10 szegmens).
Hatása: 3k6Fp/6k6Fp-vesztés és
verejtékezés 10 körig :Erő 1/2 Ügy 1/2

Toroni pokol (5. szint -1 eg) 2 adag
Keringésre ható fegyverméreg.
Azonnali hatású (k10 szegmens),
közepes ideig tart (k6 óra).  
Hatása émelygés/2k10 Fp-vesztés.  
Erő Áll Gyo Ügy
3/4 -2 3/4 3/4
Ké Té Vé Cé Varázslás
-10 -20 -15 -10 igen

Nyelvoldó (7.szint -3 eg) 1 adag
Idegrendszerre  ható  vallatóméreg.  
Véráramba kerülve hat.
Gyors hatású (k6 kör),
közepes ideig (k6 óra)
(Erős hatás) Elveszti  akaraterejét,  
és  bármit  őszintén elmond,
amire a vallatói kíváncsiak

MagyarGergely és Sekhet kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Azt kérdezném, hogy mi az a KESZK?

A méregkeverő működésével kapcsolatban is kérdeznék: kikevertem az ETK-ban megtalálható Altató nevű mérget, és az ott feltüntetett 5 ezüsstel szemben itt 42-ért vehető. Ez miért van és akkor ez a mérvadó? Mert gondoltam kicsit megmódosítom a mérget, de ha emiatt sokkal drágább lesz akkor nem, ha viszont az ETK-s mérgek nem érvényesek csak a tool-lal kikeverhetők akkor mindegy is.

Itt a kép, hátha elrontottam valamit: image.thumb.png.d6e5707e98a5abb72729611ebe89e963.png

Link a hozzászóláshoz

Az első kérdésedre a válasz a Karakteralkotás pdf 1. oldal lap közepe :

Idéz

KarakteralkotásbanEngedélyezettSzabálykönyvek(KESZK)

Első Törvénykönyv

Második Törvénykönyv

Harcosok, Gladiátorok, Barbárok

Papok, Paplovagok 1, 2 (a korábban megjelent papot, paplovagot ez alapján kérjük)

Kalandozók Kézikönyve (az idén engedélyezett Rúna cikkek letölthető jegyzéke)

;)

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

@tetra ez nem hivatalos, de sztem ha módosítod a mérget akkor a méregkeverő ára, míg ha nem akkor választhatsz, hogy az ETK-s árat, vagy a méregkeverő árát használod.

Idéz

Minden további felszerelést meg kell vásárolni a fentiek alapján kiszámított keretből. Az  árak meghatározásában a  KESZK-ben található információk veendőek figyelembe. A felszerelési tárgyak ára, attól függetlenül, hogy a  karakter képes-e azt elkészíteni vagy sem, egyforma.

Ebből az következik, hogy vehetsz ETK-s mérget.

Idéz

A méregkeveréshez a kalandozok.hu méregkeverő rendszerét kell használni.

Ez pedig a méregkeverés szabályait határozza meg, amit kikeverhet a karaktered vagy egy njk.

Én úgy értelmezem a dolgot, hogy az elterjedt tömeggyártott fekete piacon vásárolható mérgekért kevesebbet, míg az egyéni rendelésekért többet kell fizetni. Valamilyen szinten ez reális.

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...