Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések és válaszok a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

@Con Salamander Nekem nem működik a karaktergeneráló linkje, bármi is legyen az.

Pontosítok csak a fórum topicban található link nem működik: https://kalandozok.hu/talalkozok/tt2017/karaktergeneralo_tt2017.pdf (pdf !? :) )
A felvételi rendszerben található link okés: https://kalandozok.hu/talalkozok/tt2017/karaktergeneralo_tt2017.xlsx

Amúgy a karakteralkotásban 4 főből álló csapat szerepel míg a kiírásban 4-5 .

Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor nekdolan írta:

@Con Salamander Nekem nem működik a karaktergeneráló linkje, bármi is legyen az.

Pontosítok csak a fórum topicban található link nem működik: https://kalandozok.hu/talalkozok/tt2017/karaktergeneralo_tt2017.pdf (pdf !? :) )
A felvételi rendszerben található link okés: https://kalandozok.hu/talalkozok/tt2017/karaktergeneralo_tt2017.xlsx

Amúgy a karakteralkotásban 4 főből álló csapat szerepel míg a kiírásban 4-5 .

Koszi, javitottam mindket helyen!

Johetnek a kerdesek. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Bitschak, elég durva partival készülhettek. Ha van olyan, aki el tudja készíteni, akkor lehet mondjuk 5 ezüstért behozni még további hatalom italákat, de azért ne ipari mennyiségben! (Ha Ifin összes kútját szeretnétek megmérgezi, rossz úton jártok! :) ). Ha nem tudjátok megcsinálni, akkor keressetek meg privátban. ;)

 

Jó készülődést!

Bitschak és Sekhet kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Kérdés: varázstárgyak, mérgek, és egyéb készíthetô tárgyak fix áron ugyanannyiba kerülnek, ha el tudja készíteni azt egy karakter, ha nem? Akkor is megvehetô, ha egyébként nem tudna olyat készíteni (és nem egy hétköznapi tárgyról van szó, amit a "piacon kapni", pl. nem egy láncing)?

Link a hozzászóláshoz

Gondoltam megosztom a mérgek tulajdonságait hátha kell valakinek:

Fontos: egy tőr méretű fegyverhez minimum két adag méreg kell. Nagyobb fegyverhez több.
Forrás: https://www.kalandozok.hu/magus/magusrpg/mergek/mergek(keilyahurakilnakryd)magusrpg.pdf
A nyelvoldó gyenge hatását nem írtam le. Nem hiszem, hogy van értelme hisz nem fegyverméreg.

 

Idéz

Vérizzító (6. szint -2 eg) 2 adag
Keringésre ható fegyverméreg.
Azonnali, egyszeri hatású
(k10 szegmens).
Hatása: 3k6Fp/6k6Fp-vesztés és
verejtékezés 10 körig :Erő 1/2 Ügy 1/2

Toroni pokol (5. szint -1 eg) 2 adag
Keringésre ható fegyverméreg.
Azonnali hatású (k10 szegmens),
közepes ideig tart (k6 óra).  
Hatása émelygés/2k10 Fp-vesztés.  
Erő Áll Gyo Ügy
3/4 -2 3/4 3/4
Ké Té Vé Cé Varázslás
-10 -20 -15 -10 igen

Nyelvoldó (7.szint -3 eg) 1 adag
Idegrendszerre  ható  vallatóméreg.  
Véráramba kerülve hat.
Gyors hatású (k6 kör),
közepes ideig (k6 óra)
(Erős hatás) Elveszti  akaraterejét,  
és  bármit  őszintén elmond,
amire a vallatói kíváncsiak

 

MagyarGergely és Sekhet kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Azt kérdezném, hogy mi az a KESZK?

 

A méregkeverő működésével kapcsolatban is kérdeznék: kikevertem az ETK-ban megtalálható Altató nevű mérget, és az ott feltüntetett 5 ezüsstel szemben itt 42-ért vehető. Ez miért van és akkor ez a mérvadó? Mert gondoltam kicsit megmódosítom a mérget, de ha emiatt sokkal drágább lesz akkor nem, ha viszont az ETK-s mérgek nem érvényesek csak a tool-lal kikeverhetők akkor mindegy is.

Itt a kép, hátha elrontottam valamit: image.thumb.png.d6e5707e98a5abb72729611ebe89e963.png

Link a hozzászóláshoz

Az első kérdésedre a válasz a Karakteralkotás pdf 1. oldal lap közepe :

Idéz

 

KarakteralkotásbanEngedélyezettSzabálykönyvek(KESZK)

Első Törvénykönyv

Második Törvénykönyv

Harcosok, Gladiátorok, Barbárok

Papok, Paplovagok 1, 2 (a korábban megjelent papot, paplovagot ez alapján kérjük)

Kalandozók Kézikönyve (az idén engedélyezett Rúna cikkek letölthető jegyzéke)

 

;)

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

@tetra ez nem hivatalos, de sztem ha módosítod a mérget akkor a méregkeverő ára, míg ha nem akkor választhatsz, hogy az ETK-s árat, vagy a méregkeverő árát használod.

Idéz

Minden további felszerelést meg kell vásárolni a fentiek alapján kiszámított keretből. Az  árak meghatározásában a  KESZK-ben található információk veendőek figyelembe. A felszerelési tárgyak ára, attól függetlenül, hogy a  karakter képes-e azt elkészíteni vagy sem, egyforma.

Ebből az következik, hogy vehetsz ETK-s mérget.

Idéz

A méregkeveréshez a kalandozok.hu méregkeverő rendszerét kell használni.

Ez pedig a méregkeverés szabályait határozza meg, amit kikeverhet a karaktered vagy egy njk.

Én úgy értelmezem a dolgot, hogy az elterjedt tömeggyártott fekete piacon vásárolható mérgekért kevesebbet, míg az egyéni rendelésekért többet kell fizetni. Valamilyen szinten ez reális.

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...