Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Frakciók a karakteralkotásban


Recommended Posts

Én kifejezetten üdvözlöm ezt az újdonságot. Modulíróként tapasztaltam, hogy sokat aszisztál a modulírásban, ha van egy kötött háttér, és egyébként a játékosokat is segíti az olyan karakterek megalkotásában, amikkel valóban élő személyiségeket valósíthatnak majd meg a modulban (és pl. nem elfeket hoznak egy toroni modulba).

Játékosként pedig tetszik, hogy lehet választani 4 opció közül, amik nem annyira kötöttek, de adnak különböző megközelítéseket. Úgy tűnik, hogy több oldalról lesz lejátszható a modul a választott frakciótól függően.

A 4 frakciót nem tartom kiemelkedően kreatívnak vagy egyedinek, de legalább Ynevhez hűek, és nyitnak ki lehetőségeket. Volt köztük olyan, amit szubjektívan unalmasnak talált a csapatunk (de lehet, hogy ettől mások számára épp az lesz az érdekes), és megtaláltuk azt is, ami mellett egyöntetűen le tudtuk tenni a javaslatunkat.

A kezdeményezés pozitív szerintem, kíváncsian várjuk, hogy majd a táborban hova vezet ez a szál! :)

Link a hozzászóláshoz
8 perccel ezelőtt-kor TAO írta:

Én kifejezetten üdvözlöm ezt az újdonságot. Modulíróként tapasztaltam, hogy sokat aszisztál a modulírásban, ha van egy kötött háttér, és egyébként a játékosokat is segíti az olyan karakterek megalkotásában, amikkel valóban élő személyiségeket valósíthatnak majd meg a modulban (és pl. nem elfeket hoznak egy toroni modulba).

Játékosként pedig tetszik, hogy lehet választani 4 opció közül, amik nem annyira kötöttek, de adnak különböző megközelítéseket. Úgy tűnik, hogy több oldalról lesz lejátszható a modul a választott frakciótól függően.

A 4 frakciót nem tartom kiemelkedően kreatívnak vagy egyedinek, de legalább Ynevhez hűek, és nyitnak ki lehetőségeket. Volt köztük olyan, amit szubjektívan unalmasnak talált a csapatunk (de lehet, hogy ettől mások számára épp az lesz az érdekes), és megtaláltuk azt is, ami mellett egyöntetűen le tudtuk tenni a javaslatunkat.

A kezdeményezés pozitív szerintem, kíváncsian várjuk, hogy majd a táborban hova vezet ez a szál! :)

Köszi a visszajelzést. Örülök, hogy volt olyan, amik elnyerte a tetszésetek! 

Ha minden csapat beküldte az anyagait, majd kiírom a fórumra, hogy ki mit választott.

A frakciók publikus elemei kerültek be a karakteralkotásba, ezeket az infókat bárki beszerezheti Ifin városában kutakodva, a kapcsolódó privát elemeket a KM fogja átadni a csapatnak.

A frakciókba a szikrázó kreativitást és bravúros egyediséget a csapatok fogják a karaktereikkel koncepcióikkal behozni. Erre egy korai beküldés okán máris volt példa, szóval nagyon örülök, ahogy alakul a dolog!

További jó munkát a koncepciókhoz!

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A mi csapatunkban mindenki megvizsgálta, hogy melyik frakcióval szeretne lenni, melyik frakcióhoz tartozna szívesen, majd szavaztunk és eldöntöttük, ki lesz az, aki felé húz a csapat. Miután megvolt a csapatkoncepció az adott frakcióra utána beküldtük és vártuk a javaslatokat, hogy jó-e az irány amin elindultunk :D 

Nekem speciel ez az előre beküldős dolog nagyon is tetszett. Kaptunk egy irányt, hogy hogyan kell továbbdolgoznunk, gondolom a KM-nek is könnyebb lesz egy olyan csapatnak mesélni aki jól illeszkedik a kalandba. Ráadásul mi remek ötleteket kaptunk és a mi elképzeléseinket is támogatták a szervezők.

A frakciókról még annyit, hogy jó ötletnek tartom, hogy lehetett választani. Volt lehetősége a csapatnak akár több koncepción is gondolkodni. Most akár 4 csapatot is megalkothattunk fejben, és közülük választhattunk :)

A Kathorc Családra esett végül a választásunk, kíváncsian várjuk mi mindig fog még kiderülni a családról a kalandban és, hogy miképpen fogja ez befolyásolni a modul menetét :D

 

 

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

 

Mi végül a Tran család választottuk a frakciók közül.

Egyébként tetszik az ötlet, hogy kicsit kötetlenebbül és megérzésem szerint még jobban az egyes csapatokra lehet szabni a modult. Ez nagyobb teret enged annak a tekintetében is, hogy ki milyen karaktert hozna szerintem. Erre a megközelítésre egészen más koncepciót lehet építeni mint a szokásos hangulatkeltős-novellás sztorikra. Persze aztán lehet hogy én gondolom túl a dolgot, minden esetre üdítő a változatosság. :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...