Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

55 perccel ezelőtt-kor Andoron írta:

Elnezest, ha elkerulte a figyelmem, es amugy a karakteralkotasban benne van a valasz: lehet tudni mikor jatszodik a törtenet? Hanyban jarunk?

 

Bíztam benne, hogy Antail ébredéséig senki nem szúrja ki ezt hiányosságot, de hát lelepleződtem.

A táborban ne felejtsd el átvenni tőlem a Legfigyelmesebb játékosnak járó Mars csokit! ;)

 

A történet a P.sz. 3693. év második felében játszódik.

Az Előtörténeteket és a Karaktereket ennek megfelelően kérjük majd elkészíteni.

Andoron kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
8 perccel ezelőtt-kor Hulla írta:

 

Bíztam benne, hogy Antail ébredéséig senki nem szúrja ki ezt hiányosságot, de hát lelepleződtem.

A táborban ne felejtsd el átvenni tőlem a Legfigyelmesebb játékosnak járó Mars csokit! ;)

 

A történet a P.sz. 3693. év második felében játszódik.

Az Előtörténeteket és a Karaktereket ennek megfelelően kérjük majd elkészíteni.

YAY!!! Mar hivom is anyukamat :D 

Link a hozzászóláshoz
5 órával ezelőtt-kor Nezething írta:

Ha egy csapattag tud varázstárgyat készíteni, akkor csak az alapanyagköltséget kell kifizetni, ugye?

Ahogy azt sokat látott kollégánk is megírta, bizony mindent ki kell fizetni.

Idézet a Karakteralkotásból (5. old.): A felszerelési tárgyak ára, attól függetlenül, hogy a karakter képes-e azt elkészíteni vagy sem, egyforma.

 

4 órával ezelőtt-kor Nezething írta:

Köszönöm, visszakerestem :) Ellenben az lenne a kérdésem, hogy játék alatt elkészíthető-e egy-egy varázstárgy? (pl gyógyital?), feltéve, ha van rá időm, és az alapanyagköltséget kifizettem.

Ez nagyban függ az adott történettől, illetve a körülményektől. Mindenesetre ha számodra nagyon fontos tárgy(ak)ról van szó, érdemes biztosra menni. Jómagam szinte mindig könnyed modulokat követek el, de sose tudhatod, milyen nyitóképre számíthat az ember fia/lánya egy-egy elvetemült KM-nél! ;)

 

4 órával ezelőtt-kor Nezething írta:

(ugyan ez varázsló familiárisára?, az is csak játék alatt hozható létre? (lehet már játék kezdetekor is?))

Amennyiben szeretnéd a játékot egy már működő varázslattal nyitni, annak ára van.

A rá költött Mp x 2 arany + az alapanyag (ha a varázs igényli) bekerülési költsége.

(Ez vonatkozik a tetoválásokra, bélyegekre, varázskörökre, szexuálmágikus praktikákra stb-stb)

 

4 órával ezelőtt-kor Nezething írta:

(varázslói testmegújításon eshettem már át? (saját magam által))

Ha semmilyen előnyt nem vársz el ettől, akkor nem lenne fair, ha ezért is fizetned kellene. De persze itt fontosak a részletek is, hogy mit és miért varázsoltál korábban.

 

Remélem kielégítő válaszokat kaptál!

 

Üdv,

H.

 

 

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm Hulla! Teljes mértékig :) Mindössze annyi, hogy a kor mellé odaírok egy látszólagos (úgymond "testi") kort. Ez szerintem azért lenne a kaland előtt elvarázsolt varázslatként fair, mert, ha játék közben történne, akkor hirtelen megugranának a fizikai képességeim, és jóval magasabb lenne, mint amit "kifizettem" a karakteralkotásnál. Így viszont csak odaírom az eredeti mellé a valóságos korát ;) Semmin nem változtat, legalábbis a részetekről meghatározott játékrendszer szerint (miszerint a maximumot csökkenti csak a kormódosító), hisz így se, úgy se érem el... 

Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Nezething írta:

A drágakövek megvásárlása hogy néz ki pontosan? Úgy értem a tk-ban szereplő ár/2 (*10) a mágikus tisztaság miatt, vagy azt nem kell beleszámolni?

Karakteralkotás 5. old.: Mágikus tisztaságú drágakövek ára aranyban: 1 karát = az ETK 402. oldalán lévő érték/2

Link a hozzászóláshoz

Játéktechnikai kérdésem lenne, mindjárt 2 is:

Az egyik a nehéz-vért viselettel kapcsolatos: A kráni vért az merev-vértnek számít-e? Azért, hogy kell-e hozzá NV. viselet Af, hogy ne legyen képzetlenségi módosító?

A másik meg a pusztítással kapcsolatos: Érvényes-e az a szabály, hogy pusztítással (Af/Mf, az mindegy) csak fejen vagy törzsön lehet eltalálni? Ezt azért kérdezem, mert nem emlékszem, hogy ez egy háziszabályunk-e, vagy valahol megtalálható?

Előre is köszönöm a válaszokat :) 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...