Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

2 órával ezelőtt-kor Hulla írta:

E hét vasárnap (máj. 13.) éjfélig meghosszabbítottuk a saját kidolgozású klánok leadási határidejét

Azt követően már "csak" a Karakteralkotásban tételesen felsorolt 13 klán egyikéhez kötődő csapatok indítására lesz mód!

Hm. Figyelemmel arra, hogy a felsorolt 13 klán némelyikéről is csak 1-1 bekezdés érhető el, elég a "saját" klánból is annyit írni ?:)

Link a hozzászóláshoz

Egy héten belül visszajelzünk, hogy ...

- elfogadjuk-e úgy a klánt.

- kiegészítést kérünk a klánhoz, annak engedélyezéséhez.

- nem fogadjuk el a klánt.

 

A felsorolt 13 klánnak azért jobbára van "irodalmi" háttere. A beküldött anyag esetében ezért kicsit bővebb kidolgozást kérnénk. ;)

H.

Link a hozzászóláshoz
8 órával ezelőtt-kor Dugó írta:

Hello!

 

A karakterek közötti készpénzforgalom engedélyezett?

 

D.

Semmi nem tiltja, hogy a játék kezdetekor az egyik karakter pénzt vagy olyan tárgyakat adjon át a társának, amit "ajándékba" neki szánt. ;)

Ellenben arra nincs mód, hogy a karaktered saját vagyonát az egy vagy több társától kapott összeggel megnöveli, és abból az összegből vásárolsz valamit a karakteralkotás fázisa során. Ez a "Pontosan 20 001 Tapasztalati pontból lehet minden játékosnak gazdálkodnia." kitétellel menne szembe. Ezért nem járható út.

 

Üdv,

H.

Link a hozzászóláshoz

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a kráni vért (a fejvadászvért egy "továbbfejlesztett" változata- ha úgy vesszük) sújt-e plusz hátrányokkal, ha nem fejvadász viseli?

Valamint: Kránon belül belefér-e abba a bizonyos 80 aranyas keretbe, ha két sequort forgat az illető?

Másik karakter: gladiátor, és lovagkard, nagy pajzs a felszerelése (messeni klán), kap-e ő vértet? (Úgy értem hagyományosnak számítható-e a fegyverzete? Azért vetődött fel, mert a messeni klánon belül elvben minden egyforma gyakorisággal előfordul.)

Előre is köszi a választ!

Üdv.: Nez

Link a hozzászóláshoz
17 órával ezelőtt-kor Dugó írta:

Új kérdés:

Harcost hoznék, a szabályok szerint jár neki egy alap sodronying. Lehet-e ezt abbitacélra fejleszteni oly módon, hogy a kettő különbözetét fizetem ki aranyban? Természetesen a basic sodronyinget így nem kapom meg.

Mivel azonos rendeltetésű tárgyra cseréled, ezért működhetnek az általad leírtak.

 

16 órával ezelőtt-kor Nezething írta:

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a kráni vért (a fejvadászvért egy "továbbfejlesztett" változata- ha úgy vesszük) sújt-e plusz hátrányokkal, ha nem fejvadász viseli?

Valamint: Kránon belül belefér-e abba a bizonyos 80 aranyas keretbe, ha két sequort forgat az illető?

Másik karakter: gladiátor, és lovagkard, nagy pajzs a felszerelése (messeni klán), kap-e ő vértet? (Úgy értem hagyományosnak számítható-e a fegyverzete? Azért vetődött fel, mert a messeni klánon belül elvben minden egyforma gyakorisággal előfordul.)

Előre is köszi a választ!

Üdv.: Nez

A kráni fejvadászvért egy kaszt specifikus felszerelési tárgy. Ennek alapján más kasztba tartozó karakterek számára nem használható. Ha mégis magukra öltik, ami nem tilos, akkor az ahhoz leginkább hasonlatos hétköznapi vért statisztikáinak megfelelően hordhatja. Ez szerintem a Lemezvért lehet (SFÉ3, MGT3).

A 2 db Sequor belefér.

Amennyiben a karakterkoncepció alapján viselnek vértet, úgy kaphat.

(Megj.: a lovagkard kissé tápolás jellegű választásnak tűnik, ezen legalább az előtöriben szerencsés volna enyhíteni. ;) )

 

Üdv,

H.

Link a hozzászóláshoz

Az előttem kérdező alapján lehet-e olyat, hogy a 80a-as keretet kihasználva, és még ráfizetve, pl 120 aranyat, teljes vérttel induljon olyan, aki nem lovag? (Mondjuk pont ilyen nem lesz, de a lényeg remélem érthető :) )

Másik kérdésem az lenne, hogy a kráni vért az rugalmas, vagy merev vértnek számít? (A későbbi, játékban való félreértések elkerülése végett kérdezem csak :) )

Link a hozzászóláshoz
36 perccel ezelőtt-kor Nezething írta:

Az előttem kérdező alapján lehet-e olyat, hogy a 80a-as keretet kihasználva, és még ráfizetve, pl 120 aranyat, teljes vérttel induljon olyan, aki nem lovag? (Mondjuk pont ilyen nem lesz, de a lényeg remélem érthető :) )

Másik kérdésem az lenne, hogy a kráni vért az rugalmas, vagy merev vértnek számít? (A későbbi, játékban való félreértések elkerülése végett kérdezem csak :) )

Írd meg, hogy mely kaszt milyen vértjét mire szeretnéd cserélni, és megírom mennyibe kerül. A 80 arany a felső korlát, de nem automatikus járandóság. 

A játékban szerintem ez nem sokat fog majd számítani, de tekintsd nyugodtan rugalmas vértnek. (Viszont ha a KM-ed a játék során ezt vitatja és ő ráadásul nálam erősebb fizikummal is rendelkezik, akkor mindenképp merev vért lesz az, és én tudtam rosszul! :) )

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Nezething írta:

Rendben, köszi (végül is "a km-nek mindig igaza van" :D ). 

A gladiátor mellvértjét szeretném egy félvértezetre cserélni. Amennyiben működik. (A gladiátor a korábbiakban már említett lovagkarddal és nagy pajzzsal rendelkezik).

Rendben értem: +40 arany lesz.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Honnan lehet megtudni, hogy a boszorkánymesteri tetoválások milyen eséllyel "robbannak" találat esetén? A cikkek leírása eléggé esetelges (vagy ahol nincs jelölve, az nem sérülhet?)

Illetve gondolom a tetoválásmágia egy teljesen képzetlen boszorkánymester (0 rúnamágia, 0 tetoválás szakma) számára is hozzáférhető, hisz a megadott cikkek semmiféle külön kritériumot nem említenek.  

Köszönöm a választ.

 

Link a hozzászóláshoz

Szia Morrick!

A kkk szerint 5-20% lehet a sérülési esély mérettől függően. Szerintem ezek a %-ok a mérvadóak, szóval bármilyen kicsi is legyen az sérülhet. Továbbá egy tetoválással akár egy nem BK kasztú karakter is kezdhet, hiszen nincs megkötés, hogy a karakter eltudja-e készíteni az adott tárgyat (jelen esetben tetoválást). Tehát igen, egy képzetlen számára is hozzáférhető.

Remélem tudtam segíteni!

Üdv,

b.

Link a hozzászóláshoz

Igazából a kérdés lényege a %kok és a szükséges képzettségek/anyagok. Én is úgy tudom, hogy másra nem lehet rakni (a második cikk explicit leírja).

További kérdésként tenném fel, hogy a kezdő 7 Mpos litánia mennyi idő? Kell-e ehhez valami extra (pl.: anyag, felszerelés)? Ha igen, akkor ennek milyen költésge van?

Link a hozzászóláshoz
15 órával ezelőtt-kor Nezething írta:

Feltételezhetően utolsó kérdésem: Lehetnek-e élőhalott lovaink, és, ha igen, mennyibe kerülnek? (Ló ára+halottmozgatás bélyeg?)

Halottmozgatás és Lélekcsapda Bélyegek kellenek hozzá. Az 52+39=91 Mp. Ennek kétszeresét kell kifizetni aranyban, ami 182 + a ló ára.  Az közel 8000 Tp, a lehetséges 20001-ből. Tehát a lehetséges pontkereted harmadrészéért cserében kapsz egy alig feltűnő, feketemágiától "bűzlő" közlekedési eszközt. :huh:

15 órával ezelőtt-kor Nezething írta:

Olyan ló, ami ki van képezve, hogy megtűrjön egy orkot a hátán, vagy egy warg mennyibe kerül? (Ez az előző kérdés(ek)hez csatolva.)

Előre is köszi a választ! :) 

A normál ár háromszorosáért talán már kaphatsz olyan lovat, mely megtűri az orkot a hátán. 

Egy idomított warg ára 15 arany. Cserében kapsz egy alig feltűnő szörnyeteget közlekedési eszköz gyanánt. :huh:

15 órával ezelőtt-kor Nezething írta:

Utolsó utáni kérdés: Az egyek alkímiai felszerelések mennyibe kerülnek? (Az alkalmi, alap, bővített, illetve egy teljes laboratórium)

Alkalmi: 1 ezüst

Alap: 10 arany

Bővített: 60 arany

Laboratórium: 100+ arany

Utóbbi fix telepítésű, azaz nem szállítható. A fenti árak csak az eszközöket foglalják magukba és nem az egyes anyagokat. Utóbbiak ára ezen felül értendő és bekerülési költségének felső határa a csillagos ég.

 

Üdv,

H.

 

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! Lenne egy tiszteletteljes kérdésem a kalandmodul kiíróihoz: 

Mit jelent pontosan a "a legalább fél, legfeljebb egy oldal" az előtörténet hosszával kapcsolatban a kiírás szövegében?

1)  fél, legfeljebb egy oldal hosszúságú:  "személyes előtörténetet/karakterleírást, a csapatagok egymáshoz való viszonyának kifejtését illetve a Hangulatkeltőben említett „erioni affér” pontos részleteit" összesen karakternként? (csapatonként 5 oldal ezekkel az információkkal - a csapat egymáshoz való viszonya és az erioni affér több szemszögből)

2) fél, legfeljebb egy oldal hosszúságú: "személyes előtörténetet/karakterleírást, a csapatagok egymáshoz való viszonyának kifejtését" karakternként ezen felül fél, legfeljebb egy oldal: a Hangulatkeltőben említett „erioni affér” pontos részleteit" csapatonként? (csapatonként 6 oldal - a hangsúly az erioni afféron van)

3) fél, legfeljebb egy oldal hosszúságú: "személyes előtörténetet/karakterleírást," karakterenként ezen felül  fél, legfeljebb egy oldal hosszúságú: "a csapatagok egymáshoz való viszonyának kifejtését és  a Hangulatkeltőben említett „erioni affér” pontos részleteit" csapatonként? (csapatonként 6 oldal - a hangsúly az egyedi előtörténeteken van)

4) mindhárom témára van fél legfeljebb egy oldal karakterenként? (csapatonként 15 oldal)

5) ezek közül egyik sem.

Köszönettel: 

Kati

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...