Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Lingua Domini


Recommended Posts

Sziasztok 

Elég kezdő játékos vagyok még a mágus világában és Shadon volt az első ország ami megfogott és azóta el sem akar ereszteni.

viszont itt is egy speciális dolog az ami érdekel és szeretnék róla tudás gyűjteni ez pedig nem más mint shadon vallási nyelve a Lingua Domini.

Úgy látom hogy sok embert érdekel a dolog és ezért indítottam ezt a témát 

Mindenkinek előre köszönöm aki hasznos információkat tud mgosztani :)

Link a hozzászóláshoz

Egész pontosan mire vagy kiváncsi, mert ez elég nagy témát lefed.

- , hogy az EGY isten által adományozott, használt nyelv csak az EGY istenné-e vagy mindegyiké

- ez felveti a kérdést, hogy az EGY isten kitalált isten e, vagy csak a hivök extrém (Yneven ők vannak legtöbben) mennyiségének és az ő hitüknek van teremtő ereje

- esetleg az EGY isten valójában több más isten, nagyhatalmu ősi entitás melyek közt akár "alvó" istenek is lehetnek

magának a Lingua Domini-nak az a lényege, hogy amint a pap mind nagyobb hatalomra tesz szert a saját belső hiearchiájukban annál több és nagyobb titkos tudást ismer meg. Emlékeim szerint ( bár sohasem volt szerencsém shadonban vagy Domvik hívővel játszani) ez szöges ellentétben van a népnek közvetített tudással és ezt a "nagyobb jó érdekében" nem is óhajtják megváltoztatni. Számomra fura, de az alap könyv úgy magyarázza, hogy a pap hite nem csorbul az új tudás hatására. Mi ez a tudás? Gözöm sincs, talán a fent vázolt kérdések egyike, én sehol se találtam erre hivatalos forrást, pedig MG-vel már feszegettük a kérdést.

Remélem segítettem.

Uff beszéltem.

Arthur Siruven, kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
12 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Off.

Jó látni, hogy ma is vannak új Magus játékosok, és nincs kihalóban ez a műfaj.

Megkérdezhetem hány éves vagy és melyik törvénykönyv szerint játszotok?

21 éves vagyok és én az új törvénykönyv szerint tanultam meg a mágus rendszerét de régebbiek és érdekelnének csak még nem volt időm rájuk :)

Link a hozzászóláshoz
12 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Egész pontosan mire vagy kiváncsi, mert ez elég nagy témát lefed.

- , hogy az EGY isten által adományozott, használt nyelv csak az EGY istenné-e vagy mindegyiké

- ez felveti a kérdést, hogy az EGY isten kitalált isten e, vagy csak a hivök extrém (Yneven ők vannak legtöbben) mennyiségének és az ő hitüknek van teremtő ereje

- esetleg az EGY isten valójában több más isten, nagyhatalmu ősi entitás melyek közt akár "alvó" istenek is lehetnek

magának a Lingua Domini-nak az a lényege, hogy amint a pap mind nagyobb hatalomra tesz szert a saját belső hiearchiájukban annál több és nagyobb titkos tudást ismer meg. Emlékeim szerint ( bár sohasem volt szerencsém shadonban vagy Domvik hívővel játszani) ez szöges ellentétben van a népnek közvetített tudással és ezt a "nagyobb jó érdekében" nem is óhajtják megváltoztatni. Számomra fura, de az alap könyv úgy magyarázza, hogy a pap hite nem csorbul az új tudás hatására. Mi ez a tudás? Gözöm sincs, talán a fent vázolt kérdések egyike, én sehol se találtam erre hivatalos forrást, pedig MG-vel már feszegettük a kérdést.

Remélem segítettem.

Uff beszéltem.

ezzel kapcsolatban a pontosítás végett a filozófiai háttere is érdekel meg a tiktok is amiket rejt, de legfőbbképpen az, hogy van e valahol bármi olyan anyag ami egy kicsit is elmagyarázza hogyan kell írni vagy beszélni akár szavakat leír belőle. (A karakterem egy shadoni lovag és szeretném életűen előadni mondjuk amikor imádságot mond, de km ként is későbbi shadoni kalandoknál biztos jól fog jönni :)

Link a hozzászóláshoz

Szia! En a papok paplovagok 2. Kiadasat ajanlanam. Ott nagyon sokat olvashatsz domvikrol(43. Oldaltol) es a titkos tanitasairol is, amit csak a felsobb korokben (inkvizicio) ismerhetnek csak. Tovabba a fuggelekben (137. Oldaltol) shadon nepeirol is olvashatsz. A harcosok es gladiatorokban a bajvivonal is olvashatsz meg shadoni szokasokrol.

Ha pedig ez sem volt eleg akkor a summariumban olvashatsz meg a teremtesrol es shadonrol, az okori godonrol is. Itt a 356 oldalt majd a 415 oldaltol ajanlanam figyelmedbe a konyvet. Sot, meg a 450. Oldalonis talalsz hozza infot. Talan talalsz par szot is, amit tudom a gorviki nagyon hasonlit a shadonihoz, es a summariumban van jo par gorviki szo, azok jo kiindulo pontot adhatnak. :)

Szerintem ez igy elso korre eleg is lesz elolvasni :D

Udv,

B.

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Bitschak írta:

Szia! En a papok paplovagok 2. Kiadasat ajanlanam. Ott nagyon sokat olvashatsz domvikrol(43. Oldaltol) es a titkos tanitasairol is, amit csak a felsobb korokben (inkvizicio) ismerhetnek csak. Tovabba a fuggelekben (137. Oldaltol) shadon nepeirol is olvashatsz. A harcosok es gladiatorokban a bajvivonal is olvashatsz meg shadoni szokasokrol.

Ha pedig ez sem volt eleg akkor a summariumban olvashatsz meg a teremtesrol es shadonrol, az okori godonrol is. Itt a 356 oldalt majd a 415 oldaltol ajanlanam figyelmedbe a konyvet. Sot, meg a 450. Oldalonis talalsz hozza infot. Talan talalsz par szot is, amit tudom a gorviki nagyon hasonlit a shadonihoz, es a summariumban van jo par gorviki szo, azok jo kiindulo pontot adhatnak. :)

Szerintem ez igy elso korre eleg is lesz elolvasni :D

Udv,

B.

nagyon szépen köszönöm a választ! mostmár csak az lenne a kérdés hogy ezeket hol tudnám beszerezni ? :cry:

Link a hozzászóláshoz

A papok paplovagok 2. őt interneten: https://www.libri.hu/konyv/Papok-paplovagok-kezikonyve-II-Egyistenhitek-es-a-kyr-vallas-magus-16.html 

Sőt, én jártam pár hónapja antikváriumba a kálvin tér közelében, ott több magus könyv is megtalálható volt :D Beszerzését illetően a summáriummal lehetnek gondok, azt biztos, hogy pdf formátumban sokkal könnyebben megszerzed. Azonban szokták időközönként megjelenni kósza könyvek facebook csoportokban (használtkönyvek - https://www.facebook.com/groups/konyv/?ref=nf_target&fref=nf       vagy  hasonlóan szuper csoportokban találhatsz pár könyvet.)

Van, hogy megjeleni a vaterán vagy a jófogáson, ott is érdemes nézelődni, mert ott is találhatsz vételre ilyen könyvet. És ha igazán kitartó vagy akkor: http://lfg.hu/forum/

Itt találtam én is magamnak Titkos fóliánst (Ami magába foglalja a HGB-t és az MTK-t, szóval neked is sok sikert kívánok! :) Meg lehet őket szerezni, csak nagyon kemény és kitartó munka lesz. Azonban érdemes addig is olvasgatni őket, és ha megfelel neked a PDF is meg minden zsír!

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Arthur Siruven;

a PPL és a Summarium valóban hasznos források, de Shadonról nagyon sokat megtudhatsz a Garmacor-ciklus eddig megjelent két kötetéből is (Garmacor címere, Garmacor vére), ha eddig nem olvastad volna őket. Ezek ugyanis mind Shadonban játszódnak. Utóbbihoz  elég alapos szószedet és függelék is társul;  foglalkozik többek közt a tartományokkal, a nemesi címekkel, a hadviseléssel, a történelemmel - és a Lingua Dominivel (itt Linqua Domvici) is...

Link a hozzászóláshoz
On 2018. 04. 21. at 17:04-kor bűvdudás írta:

Sziasztok!

Arthur Siruven;

a PPL és a Summarium valóban hasznos források, de Shadonról nagyon sokat megtudhatsz a Garmacor-ciklus eddig megjelent két kötetéből is (Garmacor címere, Garmacor vére), ha eddig nem olvastad volna őket. Ezek ugyanis mind Shadonban játszódnak. Utóbbihoz  elég alapos szószedet és függelék is társul;  foglalkozik többek közt a tartományokkal, a nemesi címekkel, a hadviseléssel, a történelemmel - és a Lingua Dominivel (itt Linqua Domvici) is...

Üdv,

véleményem szerint a második Garmacort nem érdemes forrásként használni, mert több, előbb említett forrásban létező dolgot átír-megváltoztat, és ezzel az olvasót (pláne, ha nem olyan rég kezdett még játszani és olvasni) összezavarhatja. Ha még nem rendelkezik stabil tudással és kialakult világképpel az olvasó, ez még a kedvét is szegheti, hogy tovább kutakodjon.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...