Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

Nem tudom, hogy most divat félreérteni a másikat, vagy így könnyebb lerázni a kritikát, de nem erről volt szó. Nem tudom, megéri-e egyáltalán elmagyarázni, vagy a defenzív hozzáállás miatt úgyse menne át a lényeg, csak hogy valami maradi f*sz már megint cseszeget a maradiságával.

Nem hiszem, hogy divatból értettelek félre. Ez inkább abból ered, hogy nem mondtam el mindent, amit az egészről tudok és gondolok, te, és mások pedig ez alapján ítéltek meg. Nyilván, ha nem látnám értelmét a dolognak, akkor nem kérdőívezünk egy percig sem, csak megcsináljuk a rendszert úgy ahogy nekünk jó és esetleg elküldjük ide is az eredményt, hátha valakit érdekel. A projekt akkor is elindul (ahogy el is indult már tavaly), ha csak annak az 5-10 embernek csináljuk, akik eddig benne vannak. Nem tudok eléd olyan érvet tárni, amivel most meg tudlak győzni, de én tudom, hogy van a dolognak értelme, azt meg csak remélem, hogy eredménye is lesz. Ehhez pedig minden segítséget elfogadunk, mert ezúttal nem csak magunknak hegesztgetünk.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ugyan nem MAGUS, de fantasy vonatkozású és vicces, úgyhogy megosztom. :)

Most hétvégén megyek egy Warhammer Fantasy Grand Tournament-re Dallas-ba. Jelentős méretű esemény, komoly szervezés, 48 asztalon fog menni a játék, számos Masters versenyző lesz jelen a világ több kontinenséről, ha ez mond valakinek valamit.

A szervezők összesen 3 x 2,5 órányi élő podcast-ot készítettek a nyitómeccsek párosításairól és azok elemzéséről. Ez csak egy apró része a brutális felkészülésnek, amit eddig láttam. :shock: Ha érdekel valakit, hogy mekkora arcok a szervezők, és hogyan próbálnak lelket önteni belém az ellenfelemmel szemben, megnézheti itt (pár percet érdemes belehallgatni, amíg nem váltanak a következő asztalra) :mrgreen:

Ha valaki játszik Warhammer-t és érdekli az egész párosításom elemzése, és ahogy kibeszélik, hogy hogyan lesz kitaposva a belem... az kezdje pár perccel korábban, itt: https://www.youtube.com/watch?v=SJfN7lH1VHw#t=5391

Természetesen némi angol tudás szükséges az élvezéséhez.

Wish me luck :D

Szerkesztve ekkor: , TAO által

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Ha érdekel valakit, hogy mekkora arcok a szervezők, és hogyan próbálnak lelket önteni belém az ellenfelemmel szemben, megnézheti itt (pár percet érdemes belehallgatni, amíg nem váltanak a következő asztalra) :mrgreen:

Lelket, mi? Nekem inkább töménynek hangzott :mrgreen:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Azt néztük, hogy van ilyen 10 évnél régebbi retró játékok kategória, de összeütközött a fejemben, hogy nekem a retró az a C64, esetleg a DOS-os játékok, ehhez képest a PS2 15 éve jelent meg, egy csomó, azóta is legjobb játék meg 97-98 körül (TA, Q3).

Elröppent az idő. A legjobb stratégiai játék valaha már 8 éves, szinte retró.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Nem tudtam eldönteni, hogy melyik témába rakjam a kérdésem. Ezért- gondoltam- itt teszem fel.

Nyáron megyek szerepjátékozni több napra. KM-ként fogok szerepelni többnyire és modullal kell készülnöm.

Szeretnék egy olyan történetet kreálni amely' a fantasyt ötvözi a horror elemekkel. Kicsit "darkosra" venném.

Viszont nem szeretnék bele tenni olyan elemeket, pillanatokat amik már lerágott csontnak minősülnek. Sok horror, thriller filmet és könyvet ismerek. Vannak nagyon jók, jók és kifejezetten pocsékok is. Az alap story már meg van. Vallási téma fűszerezve nyomozással és ősi titok leleplezésével valamint fény derül arra, hogy a nagyobb hatalmú vallási vezetők is esendőek. Nem szeretnék az Ördögűzőben vagy a Rítusban (bár mind kettő bajnok film) már elővett jelenetekhez nyúlni.

Ha valaki tudna ajánlani könyvet, filmet vagy bármit ami hasonló témáról szól azt nagyon megköszönném!

ui. Aki megy a táborotokba annak jó szórakozást és önfeledt kalandozást kívánok!

Tisztelettel Garmacor

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Köszi! De ! Modulom van. Nekem csak esetleges jelenetek, parázós mondatok, mozzanatok.... stb. kellenének.

Tudod ! A kaja kész, csak a fűszer hiányzik! :)

Egyébként próbálkoztam horror modulokkal is. Az a baj, hogy ott is csak a fő szálat adja meg az írás, színezni már a festőnek kell!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nekem csak esetleges jelenetek, parázós mondatok, mozzanatok.... stb. kellenének.

Tudod ! A kaja kész, csak a fűszer hiányzik! :)

Egyébként próbálkoztam horror modulokkal is. Az a baj, hogy ott is csak a fő szálat adja meg az írás, színezni már a festőnek kell!

Garmacor;

akkor nincs mese, maradnak az irodalmi művek. :) TAO ötleténél maradva... Lovecraft novellákat olvastál már? Szerintem jócskán találni bennük azokból a bizonyos mondatokból... de nekem annakidején pl az A.D. Foster Alien-könyveiben felbukkanó leírások, fordulatok is meghatározóak voltak. Némelyiket mind a mai napig fejből idézem ("rémárnyak mozogtak kísértetnémán a gomolygó ködben")... s még mindig képesek megborzongatni, ha olyan a hangulatom. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Erkezett hozzam egy keres nehany terkepre.

Nincsenek meg valakinek veletlen a 2006-os nyari tabor versenymoduljaban (Nesire mosolya) a dungeon terkepe a modulhoz?

A KM-eknek kerult kiosztasra a modul kezdeten, de jo szokas szerint a KM a csapatnak ajandekozza a modult. :)

Szerkesztve ekkor: , Antail által

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv, Emberek, orkok, törpék, Enoszukeiak, stb. most kezdtem el "játszani Enoszuke világában, mivel nemrég hozzájutottam a könyvhöz. Esetleg valaki nem tudna segíteni eligazolódni, hogy hogyan tovább? Már a szabálykönyv felét sikerült kiolvasnom, de eddig sem jutottam sokra. (Pl Névgenerátor?! Kasztválasztás, ponzok elosztása, stb):|

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Sunuko;

szerintem nézd át a tartalomjegyzéket, s próbáld megkeresni a téged érdeklő kérdéseket tartalmazó fejezeteket. Úgy gondolom, a fenti kérdéseid zömére válaszokat fogsz találni. (A kasztok játéktechnikája pl a 109-210. oldalakon, a névkreáló a 272. oldalon olvasható.)

Sigata ga nai! :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Á, értem! Bocsánat; azt hiszem, csak most zökkent a helyére a kérdés lényege... :)

Ha szeretnéd itt is bemutatni a karaktert, azt szerintem például a "kedvenc kasztok" topikjában is megteheted, de indíthatsz is egy ilyen jellegű új témát, pl a Karakterek, Fajok, Mágia fórumrészen belül.

Megkérdezném, mert nem igazán értem: miért így kérdezted, hogy "ezen a honlapon hol kell megadni"? Mi a célod vele?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Mivel úgy "hiszem", hogy ez egy szerepjáték-oldal, ahol megadhatod a saját karakteredet (Tehát a saját [többé-kevésbé japán8)] neved, történeted, tulajdonságod, stb.) ezért tudatni is szeretném a többiekkel, hogy ezen a kis szigeten, Az Ég Alatti Császárságban KI vagyok :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Én pedig megköszönném, kedves Judea, ha nem kevernél bele a dologba. Ugyanolyan jogú felhasználó vagyok itt az oldalon mint te, vagy AbleStatement012 (aki a jelenlegi legújabb tag). Megkérnélek, hogy ne küldözgesd úgy a kérdőívedet más oldalaknak, mintha az a kalandozok.hu készítette kérdőív lenne és legfőképpen, ne rám hivatkozz, mint a nevükben engedélyt adó személyre. Volt egy beszélgetésünk az írásom kapcsán, felvetetted hogy kellene csinálni egy statisztikát, közöltem, hogy ha érdekel, csináld meg. Ennyi történt és nem több.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Meg is csináltam és szerintem sikerült olyan formátumban tálalni, hogy ne érezzétek támadó jellegűnek a dolgot. Reméltem, hogy konstruktívak lesztek.

Hogyha ezen túl nincs vele problémátok, akkor esetleg nincs kedvetek kirakni valami jól látható helyre?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés