Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

Üdv!

Had kezdjem azzal, hogy egyrészt igazad van, másrészt azért az új könyveket mások is írják, nyilván más hangulatban, azért egy Reniert nehéz utánozni, bármilyen világhű marad is valaki. 

A magunk részéről azt mondhatom, hogy az alkotásaink, legyenek azok modulok, kiegészítők, netán novellák, maimálisan igyekszünk a világhűséget megtartani és követni, az oldalon is több olyan cikket találsz, ami eleve azért készült, hogy ezt lehetővé és könnyebbé tegye bárki - akár az írók (használják is) - számára, pl. a szószedet, évszámgyűjtemény, nagytérkép. Ez elég jelentős, mivel már több éve mennyiségileg és minőségileg is megelőztük a kiadót, igaz, ezek nem nyomtatott és nem hivatalos anyagok. 

A kiadó számtalan jelzést kap, személyes ismeretségekből fakadó beszélgetés keretében, fórumokon, kritikákban, csakhogy egyrészt nem érdekli, másrészt más elvei vannak. Nekik ez nem annyira fontos, mint esetleg neked, magam is többször beszélgettem az írókkal, kb. senki nem figyel olyan alapossággal az Ynveológiai dolgokra, mint ahogy pl. mi - ha általánosíthatok kicsit.  Ráadásul ott trónol GA, aki meg újabban kifejezetten azon van, hogy mindent felül- és átírjon.. hát nem éppen a hangulatosság jegyében. De ez van, ezzel nem lehet mit kezdeni sajnos. Nem részletezem, oldalakat lehetne megtölteni különböző esettanulmányokkal ezen a téren - de nem ér annyit - esetleg egy sör, akarom mondani csoki mellett. :) 

UGYANAKKOR had említsem meg tisztelettel azon írókat, akik maguktól, szerkesztők nélkül is figyelnek dolgokra, és hallgatnak az okos szóra is. Mert ilyen is van, szép számmal. 

Ha a DV fórumot olvasgatod, és még nem keseredtél el, akkor láthatod, hogy pár regényt jogi okokból tettek kívül az új kánonon - ami baromság, mert attól még az MAGUS... és szinte semmiben nem bántja Ynevet... Viszont az elkeserítőbb, hogy GA kb. már a megjelent művek kétharmadát kiszelektálta, nem forrásértékűnek minősítette, így ha szó szerint akarod követni azt az Ynevet, ami a GA új kánonja - ami konkrétan kimondva nem azonos az eredetivel, akkor elég kevés anyag marad... A jó hír viszont, hogy erre már szinte senki nem figyel, és nem is veszi komolyan - talán egy-két DV fórumon hajbókolót leszámítva - mert nem lehet, az érthetetlen magyarázatok, a hetente változó koncepciók, a kedvelt dolgok eltörlése arrogáns nagymester-isten stílusban - és persze források nélkül - sok mindent ad, csak jó élményt nem.

Talán vidámabb hír, hogy igen, játszunk. Szerintem sokan otthon is, viszont a kalandozók rendszeres táboraiban (nyári és téli) számos csapat MAGUS-ozik évről évre, és a Luminával közösen egynapos verseny is várható. Emellett pedig a vállalkozóbb kedvűek ott szoktak lenni a többi MAGUS egynapos versenyeken is. A játéktechnikákra is találsz fórumtémát, és szerintem vállalkozó kedvű válaszadókat is. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Lucfenyő;

üdv a fórumon! 

A "keresztbeírásokkal" kapcsolatban: bármennyire is bosszantó, legelőször is meg kell érteni, hogy mindegyik alkotó fejében él egy kép Ynevről, vagy annak azon szeletéről, ahol a története éppen játszódik. Ez saját és egyéni, és valószínűleg egészen más, mint egy másik M* íróéban. Ez normális és természetes, ebből fakad a kötetek sokszínűsége, s a lehetőség, hogy ki-ki megtalálja kedves szerzőjét... A probléma ott kezdődik, amikor már nem csak a megközelítés, a stílus tér el, de a kész művekben szereplő tények is ellentmondanak egymásnak.  Ennek a kiküszöbölésére van szükség egy olyan "szellemi műhelyre", ahol az írók (grafikusok, fejlesztők) kicserélik egymással a gondolataikat, közös vezérfonál mentén tudnak együtt és egymás mellett dolgozni. Ideális esetben ez a "műhely" működik  Ha azonban nincs meg ez az összhang, a történetek - akarva vagy akaratlanul - ellentmondhatnak, "keresztbetehetnek" egymásnak.

Nyilván egy olyan kusza jogi helyzetben, ahol a szerkesztés/koordinálás nem egy kiadó kezében összpontosul, álmodni sem lehet (lehetett) közös műhelyről... (Így érnek össze a jogi és a tartalmi kifogások.)

Bízni lehet abban, hogy a kiadó a jövőben ügyelni fog arra, hogy az elkövetkezendő kiadványok már mind beleilleszkedjenek a formálódó közös világképbe.

Igen; ezt is tudomásul kell venni: a világkép formálódik. Bizonyos dolgokat másként látnak ma már a szerzők, mint 20 évvel ezelőtt; ahogy gazdagodik, árnyalódik Ynev történelme, úgy változnak a hangsúlyok, finomodik - igen, változik - az összkép. (Klasszikus példa, de a Kráni Tizenhármak is csuklyás erdei mumusokként kezdték a pályafutásukat). Ideális esetben ezek a változások előre viszik a világot, egyedibbé teszik az atmoszférát, új részletekkel gazdagítják a díszletet. De...

... de persze mindig az olvasónak kell eldöntenie, tetszik-e neki az adott kép. Az előremutató szerzői víziókra azonban szükség van, különben a világ "bedöglik".

Sokan pedig még aktívan játszanak, úgyhogy nyugodtan kérdezhetsz... esetleg előtte nézz széjjel a tematikus fórumokon, hátha ott van már a válasz. :) 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Kicsit összemostam a dolgokat az elején. alapvetően Bűvdudással értek egyet. 1.) ha a könyv nem hozza a hangulatot, de tényekben Ynev-hű: nekem ok, max úgy könyvelem el, hogy nem tetszett a könyv és pont. 2.) Szembe megy a korábbiakkal: ez az, ami igazán probléma.

Az évszámgyűjteményt és szószedetet egy nagyon jó eszköznek tartom. Itt a források ellentmondásait, hogyan kezelitek? Ami a korábbi az a mérvadó?

Nem emlékszem pontosan melyik fórumom olvastam, hogy az ezen az oldalon szereplő kiegészítők két fajtája létezik. A valahonnan „átvett” és a „helyben készült/felülvizsgált-lektorált”, és úgymond minőségi garanciát az utóbbiért vállaltok. (ha rosszul idéztem bocsi). Valamilyen megkülönböztető jelölése van a kettőnek? Pl. mutánsok Yneven vs. Méregkeverő. +Van olyan, hogy az átvett kategóriából a felülvizsgáltba átkerüljenek anyagok?

Olvasom mindkét fórumot, és látom az ellentéteket. Tervezem megkérdezni a másik oldalt is ezekről (egységes világkép, a kánon szükséges-e szerintük mi az ára; megéri-e azt), kíváncsi vagyok mi az álláspontjuk. Az arányok mélyebb ismerete nélkül jelenleg nekem belefér, ha összeférhetetlenség (tény ütközés) miatt módosul/kerül ki valami a kánonból, ha az tényleg nem oldható meg más módon, és segíti a rendrakást. Azt, hogy ez mikkel történjen meg nagyon körültekintően és következetesen kell meghatározni. Gondolom nem cél sehol egy logikus, de nem szeretett világ megalkotása/formálása sem.

Kicsit olvasgatok még itt ott, de szerintem még lesznek kérdéseim

Lucfenyő

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Lucfenyő vagyunk paran akik jatszunk tedd fel a kerdeseidet azert is van ez a forum.  A rajongoi velemeny meg  sok fele igy a kiado is kinek az ize szerint főzzön.Irom ezt ugy hogy egyetertek veled.Ez a sok varialas elegge zavaro a regenyeket illetoen.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem mindenkinek!

Már régen érdeklődtem tőletek itt, ezért most ismét egy kérdéssel fordulnék hozzátok: mint ismeretes, a Hatodik Fekete Lobogó, Rowon hercegének "hatalmi jelvénye" a XIV. zászlóháború záróakkordjának számító Vinali-mezei csatánál eltűnt a hordozója halálát követően! De engem az érdekelne, hogy a ti Yneveteken mi lett ennek a nagy hatalmú ereklyének a sorsa? Hová került a lobogó és mikor bukkan fel újra történelemformáló jelleggel? Szerintem még akár egyes szerzőknek is jó ötlet lehetne...

Amber

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

hatodik fekete hadúr (alt)

A hatodik fekete lobogó gazdájának címe. Először Samsharr Gobarad, Davares hercege viselte, aki Psz. 2401-ben talált rá a lobogóra. A XIV. zászlóháborúban III. Zorkast rowoni fejedelem viselte, majd Vinalinál nyoma veszett. A lobogót Psz. 3716-ban találja meg Okhryss Krynis-en Salayn, Gedaga-yggyr regitor imperialisa, aki azonban nem volt hordozója és Labbasirban őriztette. A regitor a lobogót Psz. 3717-ben Shulurba vitte. Megjegyzendő, hogy a Korona és kehely – hibásan – Alidax úrnőjét címzi a hatodik fekete hadúrnak. (Forrás: Morgena könnyei; Északi Szövetség,225/1/1; Toron,156/1/0, 345/1/5, 468/1/1; Korona és kehely,83/2)

Ezek alapján a lobogó minden bizonnyal Toron kezében tűnik majd fel a XV. zászlóháborúban (Psz. 3787-? a Geofrámia alapján) - noha a források nem említik külön.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés