Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

6 órával ezelőtt-kor targo írta:

Olyanom nincs.! :-( Mi az? Antológia?

A tervezett, ám vakvágányra állt M* 2.0-hoz annakidején - azaz pár éve - egy csomó háttér- (világleíró) és hangulatkeltő anyag készült, többek közt Gáspár András tollából. A szóban forgó kiadvány egyrészt ez utóbbiakat tartalmazza; alapvetően Ynev múltjával, jelesebb kultúráival és sorsfordító ütközetekkel foglalkozik. Nekem mindent összevetve tetszik, bizonyos részei kimondottan jól sikerültek, hangulatosak és ötletadóak. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Beszélgetés:

KM: -Nem tudsz elmenni a fogadásra a ruhád merő mocsok, időbe kerül a tisztitatás ha meg újat vennél az is legaláb háromnegyed óra+ 4 ezüst, persze csak ha egy ugyanilyen váltás ruhát veszel. Így nem engednek be.

JK- varázsló: Leteleportálom a ruhámról a sarat és koszt.

KM:- Az sok apró varázslat lenne, még meg is oldhatnád, de manna visszanyerés, varázslási idő, mágikus kifáradás etc.... Legalább 1,5 óra.

JK: -Khmmmm..... Mint kioktattál a várfalból se tudok egy téglát átváltoztatni, mert a falra fogalomként kell gondolnom. Csak az egész megy egybe. Nos, én most teleportnál a koszra, sárra gondolok, mint fogalom. Mennyi lehet? 4-5kg? De akkor már sárgolyó csatát vivtam.....

KM:- Gyulladjon fel a fejed! Odaérsz időben..........

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Megtörtént eset, az említett eset után.

JK egy démon szemébe nézett, harc félelemmel etc.... Persze ittunk pár sört, tehát a kari be is rottyantott a gatyeszba :D

Az az egy váltás ruhája volt, így esdeklően pillantott a többiekre.

Varázsló, beleegyezel, hogy segítsek? -Igen.(így már nem számit a személyes aura), és hopp teleport itt, teleport ott támadó dobás a fekáliával, ami pont arcon találta a következő közeledő molamoth-ot, aki így már a szemébe se tudott senkinek nézni. Helyzet megoldva. A mesélésben 10 perc kényszer szünet heveny röhögés miatt!!

A KM meg én vagyok :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Gyerekek mennyire használható a HGB-ben leírt váltott kaszt, ikerkaszt megoldás?

Most adtam lehetőséget a boszinak rá, hogy felice papnője legyen. A kellő elmeroggyantság és tanulási idő megvan hozzá, évekre bezártam egy zárvány idő burokba.

A hátúütökre és az esetleges hibákra lennék kiváncsi. Ill. ha van egy saját jobb házi verziótok arra is.

Előre is köszi.

Uff beszéltem.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Mivel gyakorlatilag egy az egyben átvették az ADnD 2ed multiclass/dualclass rendszerét, nagyjából ugyanazt is kapod, ha az angol megy, annak könnyű utánaolvasni, hogy mik az előnyök, hátrányok.

Mindenesetre gusztustalanul tápos karaktereket lehet kihozni.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Darabolo, Tetrával értek egyet, sajnos nincs túl jók kiegyensúlyozva ez a dolog. Amúgy természetesen van sokkal jobb verzió erre, és még csak nem is házi, úgy hívják ÚTK, de ezt itt említeni eretnek dolognak számít...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem tudom, hogy mit jelent pontosan szerinted a "mennyire használható" kifejezés, vagy mire irányul, de szerintem a váltott és ikerkaszt megoldása elég jól - akinek úgy tetszik jobban, egyfajtaképpen - ki van dolgozva, tehát lehet használni. Otthoni játékban, életútban érdekes helyzeteket, karaktereket okozhat, talán az is ilyen, amit felvázoltál. Fontosnak tartom a szerepjáték részét, és hogy legyen mögötte történet, koncepció, és akkor valószínűleg a játékkal sem lesz gond, egyéb esetben csak plusz lehetőségeket ad, már-már tápolás lesz belőle. 

Versenyeken más a helyzet, mint otthon... sajnos. Azt tapasztaltam, hogy a versenyekre sokan megpróbálnak mindent összeszedni, amit csak lehet, hát a kettős-vagy váltott kasztot is, ha pont belefér, és csak töredéke mögött van valóban jogos, indokként szolgáló, és meg is jelenített történet - persze tisztelet a kivételnek. Volt egy TT-nk, amikor kb. "ingyen volt" a váltott, meg ikerkaszt, és rekord mennyiségű ilyen karakter jött, és ezeknek csak kis %-a volt olyan, hogy azt mondjam rá, jogos, a legtöbb tápra ment. (ez mondjuk nem a váltott és ikerkaszt kidolgozásának játéktechnikai sajátságai miatt van...). Olyat is tapasztaltam már, többször, hogy versenyeken lehetett "hármas-négyes" kaszttal jönni (értsd ez alatt azt, hogy egy-egy kaszt meghatározó tulajdonságait lehetett bírni, ami gyakorlatilag ezt eredményezte - és az ilyen sokkasztú karakterek, még ha próbálták is alátámasztani őket előtörténettel, karakterkoncepcióval - rendre becsődöltek a szerepjáték terén, no nem azért, mert nem lett volna másoknál sokkal több varázslatuk, pszijük stb, hanem azért, mert nem tudták hihetően megjeleníteni ezt a sok kasztot, általában csak "egy kaszttal" játszott a játékos, a többi meg csak tápnak volt ott. 

A kiegyensúlyozottsággal nem foglalkoznék, egyszer írtam már erről egy cikket, nincs olyan, hogy játékegyensúly, mert teljesen össze nem hasonlítható dolgok rendszerében akarjuk azt értelmezni, ráadásul úgy, hogy még a mesélés ténye rengeteget alakít is a dolgon... de ezt most hagyjuk. (a dolog történetileg egy nagyon buta magyarázat és ellenérvként kezdte a pályafutását, úgy gondolom.) 

Egyébként - mint minden mást is - ezt a szabályt is lehet finomítani otthon, ha valóban szükségét látjátok. 

Az ÚTK meg házi, csak kiadták :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

egyéb esetben csak plusz lehetőségeket ad, már-már tápolás lesz belőle. 

Ezt hívjuk rossz rendszernek :mrgreen:

Amikor a rendszert láthatatlan, megfoghatatlan elveknek kéne visszafognia, hogy működőképes legyen. Pont, mint a varázsló kaszt "elvei", amik mentén ő majd nem fog aranyat teremteni.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
14 órával ezelőtt-kor Antail írta:

Nem számít eretnekségnek, még külön fórumcsoport is van hozzá. :pajti:

Igen, OTT valószínűleg nem számít eretnekségnek. :)

Amúgy ezt is egész jól megoldották a 2007-es háziszabály gyűjteményben. A pontjaidat szabadon oszthatod, így annyival leszel csak jobb pap, amennyivel rosszabb boszorkány. Nyilván ez se tökéletes, itt is lehet kiskaput találni, és tápolni, mint az összes létező szerepjátékrendszerben, de legalább a készítők törekedtek egy egyensúly kialakítására, ahelyett, hogy ezt a játékosok lelkiismeretére bízták volna.

Talán furcsa első hallásra, de Tetrával és Gergellyel is egyet értek, mivel mind a ketten pontosan ugyan azt állítják. Gergellyel egyet kell értenem, hiszen több mint húsz éve M.A.G.U.S.-ozom, ezért nincs más választásom. Vagy osztozom és a gyakorlatban magam is képviselem az általa leírt eszmékkel, vagy abbahagyom a játékot, mert sajnos máshogy nem igazán működid. És pont ez az oka annak, hogy egyet értek Tetrával, hiszen ez nem jó.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
On 2019. 01. 22. at 20:11-kor Darabolo írta:

Az ÚT-ban behozzák a pszinista kasztot. Kifejezetten a gondolkodósabb JK-nak készült. Még nem volt alkalmam kiprobálni, de első látásra, ha szeretnénk kimaxolni mindenképp egy kisebb csapat (2-3 fő) politikai játszmáihoz használnám. Az ÚT hoz be pár db új disziplinát és már meglévőket minősít át titkosnak ( ez nem tetszik). A pszit szerintem a játékosok érdemtelenül keveset használják, kimerül a fájdalomcsillapításnál és a telepátiánál a tudások. OFF: külön élmény volt most végre játszani @Kate játékában és bizony nem kis örömet okozott megkerülni a KM-et egy-egy disziplinával, hisz nem is oly nehéz egy 4 méteres fal peremére felkapaszkodni, vagy telepátia segítségével kideríteni egy ellenfélről él e még avagy egy börtön kulcsot telekinézissel megszerezni. :D Végre te is érezted azt amit én szoktam @Kate! :D:D:D

Igen. :)

épp olyan jó volt, mint téged meglepni, óriás savat köpködő legyek tudatának átvételével. ;)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés