Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kate

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítsetek nekem kérlek. :)

Fél elfként kezdtem a játékot, 8-as szintű boszorkány vagyok, (lassan 9), az utolsó kalandban a drága KM elfé tett. :D

És mellé 3 társammal kaptunk egy Magyarországnyi területet. (Egy lovag-fél akvir, varázsló és egy szintén elf harcművész.) Ezzel még nem is lenne gond, viszont arra gondoltam alakítanék egy boszorkány iskolát a terület egy zeg-zugosabb részében. Ebben kérném a segítségeteket. Az iskolát a külvilág előtt nyilván nem vállalhatom fel. Harci vagy valamilyen más iskolának álcáznám. De az igazi kérdésem az lenne mivel érhetem el, hogy a leendő boszik hűségesek legyenek és ne támadjanak hátba? Nyilván nem csak odeig-óráig szeretném ezt. (Gondolok itt a rabszolga csókra pl.)

Egyébként vulgár mágiát dolgozom fel jelen pillanatban 5. Fokra.

 

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Link a hozzászóláshoz

Nna. Eltekintek attól, hogy hogy lett tisztavérű a karakter és hogy miért kéne egy fél-akvír mellett titkolózni.

Álcának tökéletes lenne egy Domvik hitű apácarend. Senki nem kérdezi meg, hogy mit keres ott egy rakás szép nő, és ha messze vagytok Shadontól akkor még sok Domvik hívő sem fog megjelenni, hogy kellemetlenkedjen. Állami támogatás és bőven járhat hozzá papíron is, nem kell titkolózni. Ha gyártotok valamiféle bort vagy sajtot vagy akármit, akkor azt jól túlárazva még mindenféle mákonyt is lehet exportálni.

Hűségnek én kitalálnék valami nagy közös célt, amit jól lehet indoktrinálni az 5-6 éves kislányokba. Akkor nem fognak hátbaszúrni, persze tökéletes megoldás nem létezik, előbb-utóbb mindenhol előkerül egy pszichopata.

Rodrigo és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A legbiztosabb az önszándékból viszonzott rabszolgaság csókja. Egyetlen megoldásként egy tisztán leszbikus boszorkányrendet tudok elképzelni, ahol mindenki istennőként imád (őszintén). Ez esetben elég egyszer csókolózni velük és egy életre hűségesek lesznek (nem számolva a külső mágikus beavatkozásokkal - az mindig megeshet). ;-)

Kate kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Lozartan írta:

A legbiztosabb az önszándékból viszonzott rabszolgaság csókja. Egyetlen megoldásként egy tisztán leszbikus boszorkányrendet tudok elképzelni, ahol mindenki istennőként imád (őszintén). Ez esetben elég egyszer csókolózni velük és egy életre hűségesek lesznek (nem számolva a külső mágikus beavatkozásokkal - az mindig megeshet). ;-)

nem értek hozzá de a csókmágia egész véletlen nem csak az ellentétes nemüekre vonatkozik? Kivétel talán az élet csókja.

Kate kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Nna. Eltekintek attól, hogy hogy lett tisztavérű a karakter és hogy miért kéne egy fél-akvír mellett titkolózni.

Meg kell védenem a KM-et. Engem :D

Több mint egy éve nyirják a karaktereiket, több halálközeli élménnyel, egyik se ott tart ahol kezdte. Nyilván az aquir-ság is egy szerzett képesség, mint ahogy az elf-ség Kate-nél. Probálom a játékot mozgalmassá tenni, és eddig úgy vettem észre meg tudtam velük szeretettni a müfajt. Vallom, hogy a játékosok csak akkor tudnak táposok lenni, ha nem kapnak méltó ellenfeleket. 

Az ő Ynevüket inkább egy apokaliptikus utó-kórnak kell elképzelni a nyolcadkor hajnalán. Ahol az örült Syburi lovag-király hadat üzent a pyar eszméknek, ahol az amhe-hábórúk megtizedelték a seregeket és a népességet, a térkapúkón érkező régi- új fajok folytatnak egyfajta honfoglalást, ahol Új- Pyaront egy hatalmas szőkőár tette semmivé ( és rengeteg kissebb eseményről még csak szót sem ejtettem). A játékosok megéltek kb 20 kalandot ezekkel a karakterekkel, és nagy nehezen kiérdemelték az újraalkotott (bábállam) sybur területén, hogy egy hercegséget írányithassanak. A népesség gyakorlatilag kihalt, ork és goblin hordák járják az országrészt, a kráni erősítésből visszamaradt szakadár légió maradványok fosztogatják a falvakat nem beszélve az őket írányító lesathokról. 

Ne haragudj, ha kicsit kesze-kúsza az írásom de most tóltam le egy műszakot és fáradt vagyok. Remélem a lényeg átment. :D

Kate kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Azért írtam az eltekintésről, mert ettől el kell tekintenünk, hiszen nem ismerjük a miérteket. Ezek mind nagyon fontosak lehetnek abban, hogy a boszorkányoknak hogyan is kéne rejtezniük, de ugye nem ismerjük a ti világotokat. Szóval eltekintek, és építek a "közös" Ynevre.

Hűségre még mindig csak annyit tudok mondani, hogy indoktrinálni kell a Magasságos Monyók istennővel a kislányokat, hogy az ő akaratát viszitek végbe a világban.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

Szia Kate,

Nálam a 8-9 (mire beavatod őket 10-12-15) szint előny simán elég volna arra, hogy a rendtársaid ne nőjenek a fejedre. Alapból egy szekta vagytok, olyan személyi kultuszt építesz ki amilyet akarsz. Legyen meg a bizalom feléd, és hazudj az elejétől fogva, csak ne kapjanak rajta. Legyenek beavatási körök, csak a hűségesek lépjenek előre. Találj ki valami frankó dolgot, amit csak a te karaktered tud és épüljön arra a szekta (pl. amit tetra mondott: kapcsolat az istennővel, aki sugallatokkal irányít téged, idővel néhány beavatott szintén részesülhet a kegyből - akiket jól megsugallsz álommágiával pl.). Így bármit teszel, lesz egy felsőbb hatalom akire foghatod. Korkülönbség miatt kb 10-20 évig az anyjuk/nagynénjük leszel nem a riválisuk, addig építgetheted a rendszert. Ha ügyes vagy az elején 2-3 tanítvánnyal kezdesz, annyira összeugraszthatod őket, hogy benned jobban bízzanak, mint egymásban. Figyelsz arra, hogy a többi tanítvány köréjük szerveződjön és megmaradjon az egyensúly. Legyen köztük két-két tégla, hogy tudd mi zajlik benn. Ha gyanúsan kezdenek összefogni, akkor kiemelsz alóluk valakit és adsz neki hatalmat, had utálják jobban mint téged. E mellett nyilván kell valami elkötelezett népség, aki fizikailag is vigyáz rád, de ez gondolom megoldható.

Én a rend álcájának valami mást választanék. Bentlakásos leánynevelde, vagy valami hasonló. Alapból nemesek, gazdag polgárok leányai jönnének, akik utána hasonló (vagy még kiemeltebb) pozícióba mennének férjhez, ami egész szépen növekvő befolyási övezetet hozna létre belátható időn belül. Adott elegendő idő a képzésre, adott a bevétel a legelejétől (a partiképes kiházasítandó lány minden pénzt megér kéremszépen). A külvilágnak meg kamuzhatnád pl, hogy Alidari leány vagy, de a férjed elhunyt, kisemmiztek a középnemesi körökből, de itt megvetetted a lábad, mert az istenek is ezt akarták. Új életet kezdesz és tudod hogy kell kincset érő lányokat képezni, mert tapasztaltad. vagy valami ilyesmi...

tetra, Lozartan és Kate kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Daraboló, most ne figyelj  :) !

Akkor csináld úgy, hogy ne vegye észre :)

Hogy tanult kollégámtól bűvdudástól idézzek" (Han Solot idézve: "Csubi, lopd a távolságot, de úgy, hogy ne vegyék észre, hogy lopod a távolságot" :) ) ". Tulajdonképpen nem is ezt akarod felépíteni, de a kalandok megoldásához folyamatosan pont azok a dolgok kellenek, amik ehhez. Ha meg már félig kész van minek álljon ott kihasználatlanul ;). Meg amúgy is ő a hibás, minek adott neked  egy negyed hercegséget, meg a lesath kezét hozománynak :P .

 

Bocsi szolgálok példával: A tartományt be kell népesíteni. Az frankó hogy a helyi és importált nemesek, lovagok, katonák kimennek a terepre helyreállítani, meg harcolni, meg jövőt építeni. De a gyerekeknek, főleg a kislányoknak ez nem praktikus. Ezért TE a megértő és gondos és felelős vezető biztosítasz nekik egy kényelmes, védett szállást, ahol gondoskodsz a boldogságukról meg képzésükről és látogathatóak a szülők által. Nyilván első körben a nemeseknek (és leendő nemeseknek) van fenntartva, de azért nyitott a lehetőség. 

Nyertél társadalmilag-politikailag, mert jófej vagy (elősegíted az újjáépítést, betelepítést) és építed a saját dolgod is. (Plusz vannak "túszaid", nehogy idővel kiénekeljék a hercegséget a kezeitek közül.) Idővel meg piaci alapokra helyezheted, ha már eddig működött...

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
31 perccel ezelőtt-kor Rodrigo írta:

Daraboló, most ne figyelj  :) !

Csubi, elcseszted! Észrevettem! :D

Nem is lesath a férje :D Hanem egy gerincferdüléses, dadogos kisnemes. Csak a szeretője egy fél-aquir lovag :D

Bár probáltam elképzelni egy félig rohadt élőhalott boszorkánymester testét kéjesen vonaglani egy elf nő fölött, csak nem állt össze a kép.

Importált nemsek, sírok!!!!

Jól indul a napom köszi, Rodrigo.

Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok, a boszorkány nevében kérnék segítséget. Nem akarom a szájába adni a szavakat, így mégiscsak más, ha esetleg ti segítetek neki.

Tegnap egy öreg ékszerészt megbélyegzett + rabszolgaság csókjával látott el, ez útóbbi 1 hónapig érvényes. Majd ráparancsólt, hogy a náluk lévő ékszereket piaci ár felett vásárolja fel. Lejátszottuk, pár helyen kicsit nyögvenyelős volt, de csak összejött neki.

Mondtam, neki hogy logikai hibát látok ebben a cselekedetben, és más megoldásért extra tp-t kaphatott volna, vagy esetleg ő maga is jobban kijöhetett volna.

Szerintetek?!

Link a hozzászóláshoz
On 2018. 07. 13. at 23:17-kor Sneer írta:

Kate felelf nőkkel alapíts szektát azzal az ígérettel hogy elfekke  válhatnak. Ez ennél a fajnal eleg nagy motivációs erő. Nekik is sikerult ha eleg kitartoak hisz te vagy ra az élő példa nekik is fog.ha nem jon osze nekik az a sajat hibajuk természetesen. 

 

Köszi :)

Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Sziasztok, a boszorkány nevében kérnék segítséget. Nem akarom a szájába adni a szavakat, így mégiscsak más, ha esetleg ti segítetek neki.

Tegnap egy öreg ékszerészt megbélyegzett + rabszolgaság csókjával látott el, ez útóbbi 1 hónapig érvényes. Majd ráparancsólt, hogy a náluk lévő ékszereket piaci ár felett vásárolja fel. Lejátszottuk, pár helyen kicsit nyögvenyelős volt, de csak összejött neki.

Mondtam, neki hogy logikai hibát látok ebben a cselekedetben, és más megoldásért extra tp-t kaphatott volna, vagy esetleg ő maga is jobban kijöhetett volna.

Szerintetek?!

Kis pontosítással:

Eredeti terv az volt, hogy kereskedőkkel adassuk el az összes cuccunk (több ezer aranyról van szó), mert jobban kijövünk anyagilag. Ékszerrel kezdtük. Próbáltam az ékszerésszel eladatni a cuccainkat, akinek Erionba van üzlete. Sikeres, de lassú volt, így jött az ötlet, hogy ő maga vásárolja fel, annyiért amennyiért el tudná adni. Így csak nekünk lenne haszpn. (Rabszolga csók miatt a saját haszna nem érdekeli). Terv több kereskedőt is bevonni. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kate, Darabolo;

a terv - az "én Ynevemen" legalábbis - előbb-utóbb visszaütne (inkább előbb). :) Olyan komoly vagyon felett diszponáló polgárok, mint amilyen egy ékszerész, biztosan valamely befolyásos szervezet ernyője alá tartoznak. Ha többük kezd el , hmm... különösen viselkedni, az hétszentség, hogy valamely hatalmi tényezőnek felkelti a figyelmét és/vagy sérteni fogja az érdekeit - s odaküld valaki(ke)t kicsit körülnézni...  :) 

Darabolo és Kate kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Az én verzióm:

Egy hősszerelmes idősödő ékszerész repesve elhalmozná szíve hölgyét szebbnél-szebb (értékesnél-értékesebb) csecsebecsékkel. Az meg nem kér enni, a bank széfje is elbírja a megmunkált drágakővel díszített nemesfémet (az eddigiekkel együtt), talán jobban is mint a sima lapos korongformájút. Pénzzé tenni meg máshol is lehet. Aztán miután az ékszerész majd egy hónap után maga sem tudja mivel (tényleg mivel is) megsérti a gyönyörű ifjú hölgyet és az elhagyja, tépheti a maradék haját, hogy lehetett vénségére ilyen hülye. Ha meg esetleg utána megy, hogy kérdőre vonja, meg visszakérje az ajándékot (mekkora bunkóság már!!!), akkor meg lehet neki jelölni a következő éppen kifosztott áldozatot, hogy az a gaz kényszerítette szakításra és amúgy is mindenéből kiforgatta az amúgy még mindig az ékszerészbe szerelmes ifjú hölgyet. Aztán amíg el vannak foglalva egymással, a jóelőre kiváltott világjeggyel fel kell szállni egy messzire induló hajóra, a bankot meg meg kell kérni, hogy a széf tartalmának 95%-át szállítsák át az érkezési oldalra, a maradékért meg legyenek szívesek azt mondani, hogy ez a szállítás shadon déli fertályára történt.

Sajna bárddal nem lehet ilyen csókot hinteni, meg az idősödő ékszerészek viszonylag kis százaléka bukik szakállas férfiakra...

 

Ui: esetleg az ékszerész utáni fickót meg lehet kérni passzoljon el egy két darabot, hogy bizonyítható legyen a szajré kizsarolása.

Kate, bűvdudás és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Kate írta:

Bár attól mert tőlem felvásárolja a cuccaim egy részét, nem értem miért viselkedne különösen. ..:)

Lássuk csak: esztelen nagyvonalúsági hullám söpör végig a környék legmódosabb - és köztudomásúan legzsugoribb - kereskedőin egy nemrég felbukkant széphölgy akciórádiuszán belül. :) 

Megoldható és működőképes kereseti forrás, de az életvitelszerű alkalmazásához mozgásban kell maradni, s még így sem lehetünk biztosak benne, hogy nem fogunk-e mellé az egyik megigézett pénzeszsákkal... (némi előzetes felderítés mindenesetre nem árt, kik is pártfogolják, kik is húznak rendszeres hasznot az illetőből). Szóval "felettébb koszkázatosz, drágaszág..." - viszont nagyszerű kalandsorozat kerekedhet belőle. (Novellaötletnek, karakterháttérnek sem utolsó.) Kilencedik szinten mindenesetre csak szükséghelyzetben, alkalomszerűen élnék vele - a horizontok tágasabbak, a lehetőségek komolyabbak itt már azért ennél. (Kivéve persze, ha valamiért örömömet lelem az általam okozott felfordulásban és az efféle hazárdírozásban...)

Rodrigo verziója briliáns, orwellánus (Arc Nélküli Hatalom) bosziknak különösen javallt: káoszt vetni és - jó esetben - halált aratni, s közben, mintegy mellesleg, jómódra is szert tenni. Amiben nem vagyok biztos, az az, hogy a bankok asszisztálnának efféléhez (ne feledjük, hogy Yneven az etikai normákat kétségtelenül létező istenek és azok nagyhatalmú szolgái képviselik és felügyelik). Nekik nem lehet üzletpolitika tiszavirág-életű szélhámosságokban közreműködni.

De, mondom, a dolog sikeressége kifejezetten aktuális Ynev-kép, azaz KM függő. 

Szerk: azt én sem tudom, hogy milyen logikai hibát talált a ténykedésben Darabolo. Inkább csak kockázatos a dolog, de, mint mondtam, azzá is csak akkor válik igazán, ha a boszi a sikeren felbuzdulva vérszemet kap, s nagyban kezdi űzni az ipart...

Kate és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...