Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kate

Recommended Posts

Sziasztok!

Szia bűvdudás!

Megvédeném Kate-t, mert nem gondolom, hogy az ő terve kockázatosabb lenne, mint amit felvázoltam, sőt szvsz sokkal kevésbé rizikós mint az enyém. Annyi, hogy én levágom a tehenet, ő pedig többet megfej. Az enyémben az a veszély, hogy feltűnő és a bosszúért érdemes messzire menni. Az övében meg a nagyobb esetszám, ami azért annyira nem feltűnő, főleg ha rövid ideig csinálja és lelép, már ha több esetről van szó.

Link a hozzászóláshoz
58 perccel ezelőtt-kor Rodrigo írta:

Megvédeném Kate-t, mert nem gondolom, hogy az ő terve kockázatosabb lenne, mint amit felvázoltam, sőt szvsz sokkal kevésbé rizikós mint az enyém.

Hali, Rodrigo!

Tökéletesen egyetértek. A tiéd az ő konstrukcióját tolja ki a talán legszélsősőgesebb irányba, így a kockázata hatványozott. Pláne, ha többször is eljátssza különböző helyeken;  Orwellának tetsző zűrzavar keltésére - és ellenséggyűjtésre - azonban ideális. :) 

Továbbgondolva: alkalmas lehet egy városi szintű szervezet (kereskedő-, kézművescéh vagy ehhez hasonló kaliber) hatalmi rendszerének szétzilálására - valamilyen komolyabb csapást, beavatkozást előkészítendő. 

Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Túl sokat nem érsz vele, hogy láthatatlan voltál. Az első parancsot már kiadtad, ergo felfedted magadat. Ennek hosszabb távon lenne értelme, "egyparancsosszerencsétleneknél", csak hogy preciz legyek.

Igazából, nem csalódtam a felszólalókban, ketten összedobták 60%-ban, hogy mire gondoltam.  De, hogy hagyjak neked is esélyt a tp, szerzésre. Nem mondom el mi a maradék 40%.

Nem is értettem, miért erőlködtök annyira azon, hogy plusz 1-2%-al adhassátok el a cuccot, teljesen felesleges, és hatásfokát tekítve pocsék is. Ráment erre  egy fél összeülés. Ha ezt végig játszúk a : páncélkováccsal, a bőrmívessel, a kardkováccsal, a patkolókováccsal, a szabóval, a pincemesterrel piha. Mikor fognak a többiek játszani, nem vagyok elrontója annak, hogy kiéld magad, és egy kis perverz örömet is okozott, hogy végre intrikálni probáltál, de ne veled menjen el 3 összeülés. + Mindezt a szépségem egy erioni ékszerésszel tette, még jó fej is voltam, hogy csak egy mágikus ajtót, önmükődő riasztót, és PSZI NÉLKÜLI erioni öröket raktam be. Itt is bezártad magad a helységbe és kicsin múlt, hogy ne búkjál le és ne lincseljenek meg. A többi kereskedő már nehezebb dió,  ill nem is biztos, h 1 kereskedő mindent fel tud vásárolni.

Van 3-as értékbecslésetek, a lovag asszonyának van pénzügye, nem jöttök ki ti sehol se olyan szarúl.

Ha meg már végig szenvedted ezt a historiát, minek adnád el neki a cuccot?! Lazán elvettem volna minden ékszerét és pénzét! Oszt eladom máshol! No de ez se kifizetődő aranyom, hisz 20 nap múlva lejár a csók,  mi van ha neadja isten kapcsol, hogy mágia áldózata lett?

Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Igazából direkt néztem az időt, mert tudtam hogy vissza fogod emlegetni, de bocsika, 25 perc volt az egész, a több mint 3 órából. :)

És azt is ecseteltük miért akarjuk a legjobb áron eladni, mert nagyon deficites a bevételünk a területünkön.  

Erionba nem mernék olyan nagy fokú kizsákmányolást, azért az veszélyes lenne. 

Köszönöm a válaszokat egyébként! :)

Sok tetszett belőle :)

Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Tudom, hogy deficitesek vagytok, csak túl erőlköditek a haszon szerzést. Én kínáltam lehetőséget a rokonság álltal az meg nem kellett, a piacos verziod 1-2 alkalommal elmegy, de folyamat eljátszani, nagyon fárasztó, feltünik + 2-3 alkalom után csödbe kergetitek vele a kereskedőt. Nomeghátottvanazis. Hogy az erioni kereskedő negyedben, nem kispályások vannak, mint mondtam még jó fej is voltam.

Link a hozzászóláshoz

Csak szolok hogy nem erdemes az összes ékkövet eladnotok.parat erdemes megtartani.kisebbeket.Ezt Con Salsmandertől lestem el.pl.ugye egy toroni arany nem mindenhol er egy konnyed lakomat van ahol halotti tor a vege.Mig pl. egy kis smaragd a hajoskapitanyanak es kerdes nelkul visz ahová szeretned.plusz civilizalatlan barbaroknal is mukodik.

Darabolo, Rodrigo és Kate kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Csatlakozom Sneer-hez.  Amúgy nemcsak fizetőeszköznek jó az ékszer, hisz minden hölgynek szüksége van szépsége hangsúlyozására vagy hiányának ellensúlyozására (nyilván ez esetben is az előző opciót emlegetjük) optikai tuningra. A parti hölgytagjainak evidens hogy jól jön, de a vállalkozóbb szellemű férfiaknál is jó ha van (esetleg parfüm is), hisz rengeteg hölgynél kell bevágódni. (Jó, ha van érzéke a karakternek a kinek mi áll jólhoz, vagy valaki aki segít ebben.) Olykor a hölgy konkrét kegyeiért (nemcsak az egészségügyi levezetésről beszélek), olykor a hálójukban lévő férfiak befolyásolása miatt (a hatalommal rendelkező férfiak jó részének van felesége, szeretője és szinte mindnek van anyja ;) ). Amúgy a parfümön túl az igazán vállalkozó szelleműek méregfiolákat is tarthatnak, bizonyos bölcs hölgyek azt is tudják használni (és értékelni). Nyilván ez utóbbi esetben praktikus ha a karakter jellemében nem szerepel a káosz mellett az élet.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Elvi kérdés.

Boszorkánynak van egy csók mágiája. Átváltozás csókja. Itt lehet emberből embert, emberből állatott, nyúlból békát stbstb. :)

Olyan kérdésem lenne, elviekben, ha én egy emberből, egy fiatalabb emberré változtatok át valakit, akkor valyon csak a külseje vagy a "szervezete" is változik-e? Magyarán tudok-e egy embert ezáltal fiatalítani. Külsőleg tuti. Sztem a szervei is alakulhatnak, hiszen egy nyúlnak teljesen más szervei vannak mint egy békának, nyilván az is változik átváltozáskor. Az én logikám szerint így akár az emberé is. :)

Szerintetek?

 

köszi előre is!

Link a hozzászóláshoz

Szerintem elméleti akadálya nincs olyan értelemben, hogy nyilván hat a belső szervekre is. Viszont ez inkább hozzáállás kérdése. Ha valaki így akar játszani, végülis nincs ellene vitathatatlan ellenérv, de én nem engedném, mert ez egy másik céllal létező varázslat "kifacsarása". Akár indokot is lehetne gyártani ellene, például hogy a csók csak megváltoztatja a lényeket, nem tudja az élet princípiumát (mint például az öregítés varázslat) befolyásolni (se oda, se vissza), tehát öreg emberből csak öreg béka, fiatalból fiatal békát (vagy embert) tud csinálni. De persze ez csak magyarázkodás, hiszen ott a hasonló varázslói varázslat. Szóval azt kell meggondolni, hogy ez és a következménye (minden csapattárs örökéletű, és a boszorkány aranyezreket keres a halni nem akaró nemeseken) belefér-e nálatok, vagy sem. Sok átgondolatlanság van a M.A.G.U.S.-ban, mindig kell egy tiszta, praktikum alapú megállapodás, hogy mi az elfogadott és mi nem, különben nagyon el tudnak szállni a dolgok. Tehát röviden, csak rajtatok múlik, mind mellette, mind ellene lehet érveket gyártani. :)

Hulla kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Cundiorral értek egyet. De van egy két közvetett érvem is.

Például mi történik, ha egy féllábú emberből csinálsz majmot?  Szerintem féllábú lesz a majom is.

Mi van, ha egy morális szabályon lévő karakterre varázsolod rá, és csinálsz belőle birkát. Szerintem a birka is döglődő birka lesz.

Ráadásul ott van a Kriptacsók varázslat. Az nem fiatalít, hanem öregít a célponton. Vagyis ha az Átváltozás csókját használod és azzal öregítesz, akkor az magában foglalja ezt a spell hatást is. ÉN azt mondanám nem.

Ezzel együtt persze ha a csapatotok megegyezik abban, hogy Ti miképp játsszátok, akkor nincsen semmi gond. Lényeg  a közös szórakozás! ;)

 

Üdv,

H.

Cundior, Darabolo és Con Salamander kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyet kell, hogy értsek az előttem szólókkal. 

Az átváltozás egy dolog. De az azon belüli módosítások már nem, ilyenről nem ír a varázslat. Hulla példái jól szemléltetik a dolgot. Az embert át lehet változtatni, de én semmi indokot nem látok arra, hogy az életkora is megváltozzon. 

Egyébként nagyon jó ki - egyesek szerint egyenesen TÁP ;) - dolgokat lehet a boszorkánnyal csinálni... fiatalítani nem így kell :D

Link a hozzászóláshoz

Nem értek egyet az előttem szólókkal. Aki önszántából megcsókol egy boszorkányt, az bizony súlyos kockázatot vállal. Ha így is megtörténik a dolog, semmi akadályát nem látom. A boszorkány képes az Életvíz létrehozására is, szóval nem idegen tőle ez a fajta mágia.

Varázslatok kreatív használata pont nem kifacsarás, hanem üdvözölnivaló ötletesség.

Hogy Hullával vitatkozzak, nem írja, hogy ugyanabban a fizikai állapotban jön létre az új élőlény. Sok esetben fura is lenne, ha például egy sérülés nem értelmezhető az új formában, vagy épp az életkornak nincs sok értelme.

Bitschak kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Tetra, értem amit írsz, hiszen például ha valakinek levágják a lábát, és azt a boszorkány kígyóvá változtatja, akkor a sérülés végülis nem öröklődik át, tehát "meggyógyult". De a speciális esetekből való általánosítás messzire vezet. Akkor ezzel a varázslattal lehet gyógyítani úgy, hogy a boszorkány ugyan olyan, csak egészséges emberré változtatja át a másikat? Vagy, ha azt mondom, hogy egy emberből madarat csinálok, és a madár majd nyilván tud repülni, akkor ez logikusan azt jelenti, hogy az új forma tudását is megkapja az átváltoztatott lény. Tehát ebből az következik, hogy a csapat 3. szintű varázslóját 20. szintü varázslóvá lehet változtatni?

Igazad van abban, hogy jó, ha a játékot kreatívan játszuk, de szerintem itt most nem erről van szó. Valakit bármivé átváltoztatni a valóságban nyilván lehetetlen dolog, ezért számtalan problémát vet fel ennek az elképzelése. Így nem juthatunk közelebb a megoldáshoz, ha egy alapvetően ellentmondásos meseelemet próbálunk logikusan értelmezni, hiszen ez lehetetlen. Én úgy gondolom (lehet, hogy tévedek), hogy ezeket a kérdéseket a saját dimenziójukban kell értelmezni, mégpedig úgy, hogy milyen szándékkal készültek. Persze nem vagyok gondolatolvasó, és beképzelt dolog lenne a véleményemet az alkotók szándékának beállítani, de szerintem ez a varázslat azért van, hogy a boszorkány egyszerűen átváltoztathasson valamit valamivé, nem pedig azért, hogy gyógyítsa, fiatalítsa, szintet léptessen vele, ...stb.

De nem vitatkozni akarok, csak megvédeni az álláspontomat, természetesen mindenki játszon a neki tetsző módon, hiszen ezért szerepjátékozunk, és abban is van igazság amit te írsz.

Sneer és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Igazából bennem az összes érv és ellenérv megfogalmazódott, ezért is fordultam hozzátok.

Könyv tiltást nem írt, szerintem lehetséges is lenne, de azért ott vannak a de érvek is :D

 

Játékban egy öregedő embert mentenék meg, de azt hiszem kitaláltam egy jobb megoldást amibe a KM nem tud belekötni. Mert ahogy ismerem ebbe kötekedne. :)

(Lehet de csak lehet hogy jogosan :D ;) )

 

köszönöm a válaszokat!

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok, hozzá szól a KM is! :D

Külön köszönet @Cundior-nak, @Hulla-nak, @MagyarGergely-nek, hogy képviselték  a véleményemet. Nagyon ötletes volt amit @Kate kitalált, és én csak hebegni- habogni tudtam volna rá hirtelenjében. Minden esetre gondolkodom rajta.

Lassan eléri a vulgár mágia 5. fokát. Már most új varázslatokat tud kidolgozni (velem karöltve), az új ötlete szerint az öregítés mintájára alkotna egy Fiatalítás nevü varázslatot. Amiben magas mp- költség (meg amit még kitalálok hozzá) mellett partner is vagyok.

Az én első ötletem szerint ez 2 varázslattal lenne megoldható. Az öregítés egy átdolgozott verziójával amivel elszívja valakiből a kérdéses éveket (akár saját magából is) illetve korlátozott ideig tárolja is, és egy fiatalítás varázslattal ( vagy nevezzük "fiatalság átadásának") amivel átadja a célszemélynek a kérdéses éveket.

Én ezt a varázslatot csak így tudom elképzelni. Ő pedig erősen ágál a másoktól való életkor elvétel ellen.

Vélemények?

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Kate írta:

Sztem ha manából tudok öregíteni, (kripta csók) akkor ki lehet fejleszteni ugyanúgy manából a fiatalítást. :)

Analógia: az időben előre utazás teljesen természetes része a relativitáselméletnek. A hátrafelét nem tiltja explicit, de olyan eszközök kellenének hozzá, amik egyelőre csak elméleti szinten léteznek. A MAGUS mágiarendszere is hasonló elvek mentén működik: a jövőbe küldeni valakit egy mozaik. A múltba az magas szintű papi mágia.

Szóval egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy az egyik irány jóval körülményesebb legyen.

Az más kérdés, hogy az Életvíz létezése bizonyíték, hogy a boszorkány bizony képes ilyenre. Már csak az a kérdés, hogy hogy viszonyul a 200 manás varázstárgy egy varázslathoz. Tipikusan a varázslatok olcsóbbak, mert több a kötöttségük, de mint tapasztalati mágia, nem biztos, hogy létezik ilyen mágiaforma (és az ETK nem is tartalmaz ilyet). Ellenben ha ki akarod dolgozni, én elvi akadályát nem látom, csupán metajátékbelit. Ez egy olyan varázslat, ami nagyon népszerű lenne, mert garantáltan nem a te boszorkányodnak jutott először eszébe, és örökéletű királyok, szultánok, császárok tucatjait jelentené, akik nem valami isten kegyéből uralkodnak évszázadokon, évezredeken át.

Link a hozzászóláshoz
25 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Analógia: az időben előre utazás teljesen természetes része a relativitáselméletnek. A hátrafelét nem tiltja explicit, de olyan eszközök kellenének hozzá, amik egyelőre csak elméleti szinten léteznek. A MAGUS mágiarendszere is hasonló elvek mentén működik: a jövőbe küldeni valakit egy mozaik. A múltba az magas szintű papi mágia.

azért ezt nem az idő utazással vetném össze.

Inkább az élet principiumának teremtésével.

Link a hozzászóláshoz

És ha egy ilyen varázslatot egy személyen életében csak egyszer lehetne alkalmazni? (Szerintem egy ilyen korlát simán belefér és megoldódna a hallhatatlan gazdagok esete is. )
(Pl. ha valaki másodjára is használja rajta, akkor belehal az alany a varázslatba. Ergo uralkodóként nem érdekem, hogy egy bármilyen "jött-ment" boszi bármikor végezhessen velem ezzel a varázslattal.)
Esetleg lehetnek egyéb mellékhatásai, amik még korlátozzák a mágiát, főképp hogy kísérletezésről, kifejlesztésről van szó.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
10 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

azért ezt nem az idő utazással vetném össze.

Inkább az élet principiumának teremtésével.

Ezért írtam, hogy analógia. Te konkrét hatásmechanizmusról beszélsz.

45 perccel ezelőtt-kor Jadis írta:

Eszembe jutott még valami: esetleg ez a varázslat fiatalít, de nem gyógyít.

Ez érdekes kérdéseket vet fel. Mit jelent az öregség? Az öregség, a Földön azt jelenti, hogy romlanak el a szerveid. Kopnak az izületek, romlik a bőröd minősége, deformálódik a szemed. Tehát effektíve a fiatalítás az maga a gyógyítás, csak egy egészen más síkon, mint a betegségek vagy sérülések gyógyítása, mélyebben. Hogy Yneven pontosan mi történik az öregedés során, azt nehéz megmondani. Kétlem, hogy elfogyna az élet esszenciája vagy hasonló, hiszen az vagy van, vagy nincs, de valami mágiatudor majd kiokoskodja ezt is.

Link a hozzászóláshoz

Sztem is simán járható lenne ezekkel. :)

nyilván elfogadom ha korlátozni akar a KM, csak na.... :)

mondjuk kitaláltam olyat, amit most kapásból meg tudjuk csinálni :D

bár kell a lovag-aqvir társam is hozzá, de megmentjük az öreget! :)

 

de a fiatalítás csókjat sem szeretném teljesen elengedni, továbbra is tartom, hogy működő képes, anélkül hogy máshonnan/másvalakitől  vonnék el éveket. 

köszi mindenkinek!

Jadis kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor tetra írta:

Ez érdekes kérdéseket vet fel. Mit jelent az öregség? Az öregség, a Földön azt jelenti, hogy romlanak el a szerveid. Kopnak az izületek, romlik a bőröd minősége, deformálódik a szemed. Tehát effektíve a fiatalítás az maga a gyógyítás, csak egy egészen más síkon, mint a betegségek vagy sérülések gyógyítása, mélyebben. Hogy Yneven pontosan mi történik az öregedés során, azt nehéz megmondani. Kétlem, hogy elfogyna az élet esszenciája vagy hasonló, hiszen az vagy van, vagy nincs, de valami mágiatudor majd kiokoskodja ezt is.

Igen, azt hiszem, itt el kell engedni a földi hasonlatot... minthogy minden elemekből épül fel atomok helyett, az elemek működését pedig nem ismerjük, akár számunkra furán is viselkedhetnek.

De ha megtartjuk, szerintem egy láb akkor sem nő vissza, hiszen nincsenek ott a sejtek, amiket fiatalítanál. A sebek viszont ebben a megközelítésben begyógyulhatnak (ez akkor hasonlítana a varázslói gyógyításhoz /visszaváltoztatás/, eredetileg az a varázslat se gyógyításra való és mégis megteheti).

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...