Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Greol

A Déli-Határhegységen túl

Recommended Posts

Egy órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Karnevál és az Ősi titkok... c. Chapman-könyvekben van szó Zherligről.

Ott még nem járok, nem rég kezdtem csak bele a magus könyvekbe. Chapmantől eddig csak a poklot olvastam emit egy gyenge közepesnek éreztem, viszont a kráni társadalmat jól bemutatja, már csak ezért is érdemes volt megkuksizni.

A két hold-ból kb 60 oldal van vissza, de ekkora fo..t rég nem olvastam már. Nekem a világképemmel is szembe megy és ráadásul még csak nem is az a rész ahol átvált a földi létsikra. Nem értem a földi karakterek motivációját, hirtelen régi életének képei jelennek meg. Olyan az egész amiből egészségesen egy 1000 oldalas könyvet lehetett volna írni, de mivel nem volt hozzá türelme, egybefo..ott mindent. Ráadásul Alborne medálja kiverte a bíztosítékot, LÉLEKMÁSOLAT, ráadásúl ez még ERŐSZAKOSAN át is veszi a hatalmat egy szerencsétlen hordozó test felett!!!! Hát kérem szépen, hogy illik ez Alborn-hoz?!!!!!

Szóval Chapmannel elég visszásak az ediggi tapasztalataim, bár tudom ő G.A.

Egy órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Kiknek a társadalmáról? 

DÓB.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Chapmantől eddig csak a poklot olvastam emit egy gyenge közepesnek éreztem, viszont a kráni társadalmat jól bemutatja, már csak ezért is érdemes volt megkuksizni.

A Pokol c. könyvet Raoul Renier írta (aka Kornya Zsolt).

Szóval Chapmannel elég visszásak az ediggi tapasztalataim, bár tudom ő G.A.

A Két hold még GA és NCS közös munkája. Nekem speciel tetszett, bár inkább a mi világunkon játszódó részek.

Amúgy Chapman nem mindenkinek jön be. Nekem többnyire igen, de van, akinek túl modoros. A Halál havában vagy az Észak lángjai terítéken volt már? Én előszörre azokat javaslom WMCtől - ha azok nem tetszenek, akkor tedd félre a többit is. Milyen típusú fantasyt szeretsz egyébként (példa)?

DÓB

Konkrétum szinte semmi a társadalmi berendezkedéséről. Találgatások, hipotézisek - néha elég ellentmondásosak. Regény tudtommal nem játszódik ott és abban az időben.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
13 órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Amúgy Chapman nem mindenkinek jön be. Nekem többnyire igen, de van, akinek túl modoros. A Halál havában vagy az Észak lángjai terítéken volt már? Én előszörre azokat javaslom WMCtől - ha azok nem tetszenek, akkor tedd félre a többit is. Milyen típusú fantasyt szeretsz egyébként (példa)?

Pfuh.....

George R.R. Martin- Tónok....

Brent Weaks- Árnyak trilogia

Patrick Rothfuss- Király gyilkkos trilogia

Anthony Ryan- A vér éneke Etc, etc...... Elég sokat olvasok, havi 1000-1200 oldalas átlagom van. Ok  a pokollal mellé löttem, ami  azt jelenti, hogy az egyetlen szép dolgog WC-től, igazából nem is az ő érdeme :D 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
13 órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Amúgy Chapman nem mindenkinek jön be. Nekem többnyire igen, de van, akinek túl modoros. A Halál havában vagy az Észak lángjai terítéken volt már? Én előszörre azokat javaslom WMCtől - ha azok nem tetszenek, akkor tedd félre a többit is.

Ezzel nem feltétlen értek egyet, én például több írását is szeretem, de a Halál havában volt az egyik legrosszabb M.A.G.U.S. könyv élményem.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

@Darabolo A Wargarról szóló leírásban azt olvashatjuk,hogy "Népük eredete a Démonikus óbirodalom korára vezethető vissza, ahogy a Kháloké is. Ebből az időből származik a Wargarok, és a Khálok között fennálló ellentét is mely nem olyan természetû, és nem olyan komoly, mint például az Amundok, és a Dzsennek közötti. Ezeket az ellentéteket általában a másik fél kihívásával, lovagias küzdelmekkel döntik el. A küzdelmek kimenetele a karakterek jellemétől függ, tehát nem feltétlenül jár az egyik résztvevő halálával." Némi homályos adalék a társadalmi berendezkedéssel kapcsolatban. Ennek az eredete talán valamiféle Óbirodalombeli társadalmi feszültségre vezethető vissza,pl: egy eliten belüli elmélyült törésvonal meglétére,amelyik faji alapon húzódott meg az uralkodóosztály tagjai között. Tudom,nem rajongsz túlzottan a netes kiegészítőkért,de erről a kiegről úgy halottam,hogy félig-meddig hivatalos helyen jelent meg elöször. 

Szerkesztve ekkor: , Greol által

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Ezzel nem feltétlen értek egyet, én például több írását is szeretem, de a Halál havában volt az egyik legrosszabb M.A.G.U.S. könyv élményem.

Az olvasmány élményszerűsége soktényezős, a tetszetőssége elég szubjektív dolog; természetes, hogy nem ugyanarra rezdülnek az emberek. Szóval az, amit erről írok,  erősen véleményes. :)

5 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Pfuh.....

George R.R. Martin- Tónok....

Brent Weaks- Árnyak trilogia

Patrick Rothfuss- Király gyilkkos trilogia

Anthony Ryan- A vér éneke

Hát, ezek közül csak az elsőt olvastam, így nem igazán tudom belőni. Talán a Garmacor címerével érdemes volna próbálkoznod (shadoni tematika).

5 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Ok  a pokollal mellé löttem, ami  azt jelenti, hogy az egyetlen szép dolgog WC-től, igazából nem is az ő érdeme :D 

A gyenge közepes szép dolognak számít? Rettegett kritikus válna belőled is. :) 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
26 perccel ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Az olvasmány élményszerűsége soktényezős, a tetszetőssége elég szubjektív dolog; természetes, hogy nem ugyanarra rezdülnek az emberek. Szóval az, amit erről írok,  erősen véleményes. :)

Ez így van! Én is erre céloztam, hogy ha esetleg nem tetszene neki, még nem feltétlenül kell lemondania a többiről, szerencsére én se tettem, pedig az volt Andrástól az első amit olvastam. :)

(Lehet neki kéne futnom még egyszer régen volt már...)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Hát, ezek közül csak az elsőt olvastam, így nem igazán tudom belőni. Talán a Garmacor címerével érdemes volna próbálkoznod (shadoni tematika).

Nem adom fel, mindenképp árnyalja a magus világképem egy regény, de eddig úgy néz ki nem lesznek a kedvenceim. Nyugodt szívvel ajánlom neked a "Szél nevét..." és a "Vér énekét".... Ezek mesterien megirt fantazik. Teljesen átjön a világ.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Off:

Hát befejeztem a két hold-at. Nem mondok semmit..... Az ajánlott könyveket természetesen megnézem.

Az éjjel kb a feléig jutottam Indira Myles: Shajaran-jának. Már most 10x jobb könyv. Na ilyen egy jól vezetett történetm, illetve a karakterhüség se elhanyagolható, érthető mondattan, nem kapkodó- letisztult történetvezetés. A magus írok ezek szerint tudnak ilyet is :D 

Uff  beszéltem!

Szerkesztve ekkor: , Darabolo által

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

"Shadon: - halászhajók: nagyhírű és büszke társaság, számtalan hajóval; a kis csónakoktól a bálnavadász flottákig. Ők építették az első telepeket is a Shadoni-öböl nyugati partján, ahol mostanában számtalan aranyásó, prémvadász, favágó és hasonló népség igyekszik felvenni a harcot az erők vadjaival, az ork törzsekkel és persze a mocsári szúnyogok milliárdjaival.

"Déli jégmezők: A legendák szerint itt is vitorlákba kapaszkodik a szél; ám a hajók hasán élesre fent pengék vannak, melyeken elképesztő sebességgel tudnak haladni a végtelen jégmezőkön... A tenger errefelé járhatatlan a hideg és a jégtáblák miatt; így a keleti és nyugati part országai közt délen nincs tengeri összeköttetés."

Forrás: http://lfg.hu/forum/index.php/topic/1229-tengeri-hadviseles-yneven/page-11  'Kormi" hozzászólása (amely egy alaposan megírt cikknek is elmenne)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

GA [Wayne Chapman] fórumáról  

Délvidéki orkok Földönfutók A déli puszták és felhőszéli ösvények nomádjai. Egész életükben vándorolnak; kisebb csoportjaikkal a Seyraf választótól [a seyrafok az Óbirodalom vezetői voltak - Greol] Falarionig, a Holt-Kromarra vonulatától [Déli-Határhegység] a Perdenion-gerincig bárhol összeakadhatnak az utazók és a zarándokok. Kitartásuk és igénytelenségük legendás, beérik azzal, amit a más fajúak saját jószántukból felajánlanak nekik. Erőszakot csak végszükség esetén alkalmaznak, és ilyenkor is nagyon ügyelnek rá, hogy ne ontsanak vért: annak szaga nagyon megkönnyítené bálványuk, Zerlig kán dolgát, aki hagyományuk szerint a nyomunkban jár, és elrabolja azok lélegzetét, akik egynél több éjszakát töltenek ugyanazon a helyen. Azokat, akiket semmiképp nem tanácsos életben hagyniuk, elevenen temetik el, és írottkövet helyeznek fölébük a nevükkel (ha tudják), a fajtájukkal és a bűnükkel – az utóbbiról Zerlignek kell számot adniuk, mikor az rájuk talál. Jelölőszínük a fakóagyag törtfehérje, totemállatuk a szárazfarkú vipera, melynek figyelmeztető resztelését gyakorta és szívesen utánozzák. A kontinentalista köznyelvben sápatag vagy mészorkokként ismeretesek.

Forrás: http://lfg.hu/forum/index.php/topic/1481-orkok-yneven/  'Kalóz' hozzászólása 2017.12.13, 12:50

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Még szerencse, hogy hirtelen - gondolom, megint előkerült egy hosszú idő óta  fiókba pihenő eredeti leírás - GA kidolgozta azt, amit már más kicsit alaposabban és játékban használhatóbb minőségben korábban megtett... csodálkoznék is, ha új témához nyúlt volna. Kár, hogy ebből az áttekintésből is kimaradtak olyanok, amiket már kidolgoztak a témában a MAGUS-hoz, pl. írótársa, Raoul Renier anyagai a délvidéki orkok vonatkozásában. De azért jó, hogy ide került. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

„(...) Domvik többi tartományához hasonlóan a Felföld is önellátó – már közigazgatásilag is elszakadt a többi tartománytól.Egyedül áll a Birodalom délfokán: elválasztja Ynevet a délkeleti szigetektől, (kiemelés tőlem - Greol) ahol egyesek szerint különös,ősi tanokat ápoló népek élnek. Mint egy lyuk a sajtban,úgy maradhatott meg ez a ködös sötét örző populáció a Démonikus Óbirodalom pusztulása óta eltelt évezredek során távol a kontinenstől. Nehezen megközelíthető szigeketek ezek (a Viharvizek jól örzik),kiesnek a kontinens vérkeringéséből,közvetlen veszélyt nem jelentenek és túl sokba keürlni feltérképezni őket  - ezek az okok amiért valóban igazi fehérfoltok Ynev térképén. Igazából nem tudni kultúrjáukról semmi biztosat: csak sejtésekre hagyatkozhatunk,amikor démonikus jellegű „vallásukat” ,mágiájukat és szokásaikat fürkesszük. Hipotézisek és becslések útvesztője ez a föld – szunnyadó vidék,amely csak arra vár,hogy visszaszerezhesse régi dicsőségét. Maguk a felföldiek sem beszélnek soha a titkozatos –ahogy ők nevezik – ”Sötét Szigetekről”. A Rend szerint alkalmanként erős mágikus tevékenység rendezi át a Hálót a délvidék felett...”

Forrás: Papok,paplovagok,kézikönyve.Egyistenhitek és a kyr vallás. 2.köt.,  1999, 142. p.  (Shadon népeiről)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés