Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gondolatok a Nekromanciáról


Recommended Posts

Nekem is tetszett, úgyhogy ebben egyet érthetünk.

De a démonikus dolgok is a Nekromanciához tartoznak.

Szerintem a Nakeromanciát is három fő fejezetre lehet osztani, a Démonos "külső síkok lényeivel" foglalkozóra, a lelkekkel és az élőholtakkal foglalkozóra és az életerővel foglalkozóra.

Terveim közt szerepel mindhárom formára szakosodott rend kidolgozása.....

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

1.)

Én jelen írásommal a kifejezetten életerővel foglalkozó részét vettem a dolgoknak. Ez a része erősen elhanyagolt a mozaikmágiának.

Az idézések kellően kidolgozottak mind az élőholtak, mind a démonok esetében.

Dronner említett varázslórendjébe tartozó nekromanták nem kyr mozaikmágiát használnak, hanem démonidézők. Egyetlen mozaikjuk, vagy varázslatuk sincs (kis túlzással).

Alapvetően démonneveket ismernek mozaikonként és erősségenként, nagyjából kész varázslatonként 1-2-t.

Végülis játéktechnikailag ugyanazt a mozaikmágiát használják, de ők olyan démont, démonocskát idéznek, amelyik képes az adott tűzkitörést létrehozni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nekem tetszik a jelenlegi módszer általánosnak.

A "tartósítást" kizárólag démoni hagyományokat követő mágiahasználóknak engedném.

A magyarázat lehet az alapvetően eltérő anyagszerkezet.

Mint tudjuk az elsődleges síkok lényeinek anyagszerkezete őselemi.

A démonokban pedig nincs jelen őselem, azaz nem őselemi szerveződésű az anyaguk.

A démonok, amíg élnek egyben tudják tartani magukat, szerintem egyik alapja a démoni kisugárzás néven említett fogalom. Halálukkal ez a stabilizáló erő megszűnik, a nagymennyiségű őslelemi anyag győz az idegen anyagszerkezet felett és elporlasztja.

Azaz, elméletileg (saját) ha a holt démon anyagának biztosítani lehetne a démoni kisugárzást folyamatosan, akkor nem porladna el. (valami ilyesmi Dronner elmélete is).

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Alapvetően Nekromanta szakosodású varázslók mozaikjai.

Természetesen, ha doranban tanult, akkor igen.

A krániak játéktechnikailag szintén.

Lar-dorban a nekromanta mozaikokat nem oktatják és használják.

Toronban erősen a Boszorkánymesterek (Illetve áttételesen a Hatalmasok) függvénye az oktatott mozaikok és mágiaelmélet száma.

A dzsad varázslók között nagy a hagyománya a nekromanciának.

Elfek semmilyen körülmények közöttnem használják ezeket a mozaikokat, pl. az elfendeli tudás tornyaiban nem oktatják

Mindenesetre egyeztess a KM-mel, hogy ő hogyan képzeli el a nekromanták képzését, és annak megfelelően ezek az általam elképzelt mozaikok.

Nemsokára mindenképpen fogok egy cikksorozatot írni a magasmágiáról, aminek része lesz az említett nagyobb helyek képzése is.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Halika!!

KM-ként, úgy próbáltam az ifjú varázsolni még nem képes tanoncok életét, hogy tudás nélkül is képesek használni a manát. (OGL-el játszom, de az most mindegy.)

Ezt teljesen önkéntelenül teszik, elég hozzá egy futó, de igen erős tudat alatti, vagy feletti gondolat, és egy varázslatot hoz létre, ezt a legtöbbször erős indulatok hatására.

Pl.: Chynas a boszorkánymestertanonc bosszút akart állni anyja gyilkosán, és egyetlen kard állt rendelkezésére. Egy erdőben a gyilkos elfogta, és áthatolhatatlan fémrácsok közé zárták. Egy hosszú beszélgetés után Chynas, és ellenfele között, egy faág felgyulladt, és egy rácsot fogó őr teljesen szénné égett egy áramütéstől.... Chynas eközben nem mozdult, nem mormolt, csak olyan indulatok keletkeztek benne, amitől a mana, szinte megvadult...de ezt ő nem szándékozta csinálni, vagy legalábbis nem volt rá képes a kevés tapasztalata miatt, és a magatehetetlenség miatt, de mégis felkorbácsolta a manát...

Hát így :oops: :?: :D:lol:

Link a hozzászóláshoz

Üdv Mágusok-Neckromanták!

Hát érdekes volt ezt így végig olvasni! Én nem támogatom más szerepjátékokból át vett dolgokat-de ez nagyon jóra sikerült! Nagyon tetszik mind a + és - életerős, mind a végleges megoldás!

Kérdésem az lenne, h tesztelte ezt már valaki?

Próbálta már játékban és ha igen milyen volt?

Köszöntem!

Link a hozzászóláshoz

Hogy az életerőt úgy kezeljük, mint egy őselemet kissé merész elgondolás, de tökéletes ellenérvem egyenlőre nincsen az ellen, hogy miért ne lehetne megvalósítani.

Az viszont, hogy +;- életerő már nagyon labiris lábakon áll. Erre nincs semmilyen értelmes magyarázat, hogy mitől lenne az egyik életerő + a másik -.

Egy jó és gonosz személynek az életereje semmiben nem külömbözik egymástól. Ahogy Tharr gyermekeinak, úgy Kyel gyermekei is ugyan abból az energiából teremtődnek.

Szerintem ez teljesen felesleges. A MAGUS igazi necromantái, a boszorkánymesterek, és a varázslói pedig egy kapap szerencsétlenség.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát igen ha azt nézük, h mivan kitöltve az alapkönyvben akkor talán igazad is lehet!

De az igazi Necromanta akkor is a Varázslónál kezdődik!

A Bm-nek sok mással is foglalkoznia kell.....

A -/+ életerő tényleg furcsa-de nem rossz!

Kipróbáltuk játékban a véglegesített verziót, de a Km folyamatosan gyengítette-mert szerinte az túl tápos volt! Hát én csak elfodultan tudok nyilatkozni-szerintem jó /bár erős-de mi legyem erős ha nem a Fekete mágia/!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy jó és gonosz személynek az életereje semmiben nem külömbözik egymástól. Ahogy Tharr gyermekeinak, úgy Kyel gyermekei is ugyan abból az energiából teremtődnek.

Ezzel teljes mértékben egyetértek. A negatív életerő az élőholtak sajátja lett volna, amivel magyarázható egyes élőholtak élőlények életereje utáni vágya. Mindenesetre egyértelműen kimaradt a "végső" koncepcióból.

Kipróbáltuk játékban a véglegesített verziót, de a Km folyamatosan gyengítette-mert szerinte az túl tápos volt! Hát én csak elfodultan tudok nyilatkozni-szerintem jó /bár erős-de mi legyem erős ha nem a Fekete mágia/!
Légyszíves konkrétan írj róla, hogy kellene gyengíteni. Nagyon szeretném, ha megbeszélnénk, mert az is elképzelhető, hogy félreértés történt, hiszen tudom magamról, hogy elfelejtem normálisan megmagyarázni a dolgokat elsőre.
Hogy az életerőt úgy kezeljük, mint egy őselemet kissé merész elgondolás, de tökéletes ellenérvem egyenlőre nincsen az ellen, hogy miért ne lehetne megvalósítani.
Nem őselem, csak az egyszerűség kedvéért az elemi mágiához tartozó életerő "teremtése" nagyon hasonló az őselemek teremtésével manapontigényben, formázási lehetőségekben (pl. nem lehet kupolába teremteni), illetve a jelmágikus rajzolatokban való felhasználását tekintve. Mindenesetre több hasonlóságot mutat az elemi erővel (pl. önmagának "ellentéte"), mint az őselemekkel.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Az élőholatk Életerő utáni vágya nem valószínű hogy, a 2 pólusú Életerő miat lenne inkább:

a: Mert vágyakoznak az életre és ennek az eseznciája az élet Princípiuma

b: Mert az elsődleges anyagi síkon való tartozkodáshoz felemésztik

Életerjüket amit pótolni akarnak.

Én nem tartom jó 5letnek a 2 pólust.. nincs rá semmien magyarázat.... És ellentmod 1000 nyi dologgal...

A varázslónak nem Bm-varázslaotak kéne nyomatnmi hanem sajátokat hisz így a Necro nem más mint

a: Démonidéző (a Bm varik nélkül)

b: Varázsló aki felvette a / Mágiahasználat - Bosz.mester-Necromancia/ és így nem sepcializáció.. azért mert nem kell neki kagyló....

sokkal inkébb saját varázslatok kénének...

Nálunk elég sok van kidolgozva, vannak erősek gyengék, illetve a lényeg hogy a varázslatok majd mindegyike mozaikmágiaként használható, és így nem veszít a varázsló a kreativitásából, hisz a bm.necró tudó vari nem sok midnent tud "kombózni"... Max tér-idő mágiát meg jelmágiát az sanyi....

nos most ennyit....

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Véleményem a necromancáról a kieg ismerete nélkül: relatív.

Például élőholtat csinálok II. János Pál pápából, ezt ugye feketemágiával tehetem meg, de visszahozok egy jó emebrt, hisz az léőholtak nem feltétlenül agyatlanok.

Avagy feltámasztom fehérmágiával Adolf Hitlert.

Szal szerintem a fekete mágia, ezen belül pedgi hogy mi minősül necromanciának(életerővel történő ártó manipulálásnak) szerintem elég képlékeny.

Link a hozzászóláshoz
8)

Üdv!

Az élőholatk Életerő utáni vágya nem valószínű hogy, a 2 pólusú Életerő miat lenne inkább:

a: Mert vágyakoznak az életre és ennek az eseznciája az élet Princípiuma

b: Mert az elsődleges anyagi síkon való tartozkodáshoz felemésztik

Életerjüket amit pótolni akarnak.

Én nem tartom jó 5letnek a 2 pólust.. nincs rá semmien magyarázat.... És ellentmod 1000 nyi dologgal...

Üdv!

Ha jól emlékszem annó az (A)D&D-ben ragadt meg bennem a gondolat, ott valahogy így magyarázták. Mindenesetre mint írtam, én is arra a véleményre jotottam, hogy yneven kevéssé állná meg a helyét, így kimaradt a végső koncepcióból, mint rossz ötlet. Ennek ellenére beteljesítette a feladatát (mint ötlet).

Szal szerintem a fekete mágia, ezen belül pedgi hogy mi minősül necromanciának(életerővel történő ártó manipulálásnak) szerintem elég képlékeny.
A feketemágiáról szóló részben az erőszakos életerőmanipuláció a feketemágia. Ez nagyrészt egybevág az ártónak minősíthetővel, de véleményem szerint nem feltétlenül.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

A fekete mágia szerintem is az marad a céljától függetlenül, legalábbis mágiaelméleti szempontból. A filozófiai megközelítéése viszont más lapra tartozik. Mivel azonban inkább az utóbbit szokták alkalmazni (Yneven is) ezért néha kis tisztázásra szorul, mi az, ami csak filozófialag fehér. (Olykor ezt az ETK-ban sem veszik figyelembe.)

Mert ugyebár egy egyszerű papi gyógyítás is az életerővel manipulál, mégsem a halál szféra tagja, holott, ami az életerővel foglalkozik tudtommal necromancia. :P

Viszont alapvetően nem a cél határozza meg, hanem az milyen hatással volna egy élet jellemű személyre, pontosabban annak lelkivilágára, ha alkalmazná. Persze egy halál-rend jellemű személyre a fekete mágia messze nincs olyan negatív hatásokkal. Egyesek szépséghibának tartják, hogy a fekete mágiával is lehet jót cselekedni, holott, hogy a BM gyógyít, vagy öl, akár ugyanazzal a mágiával lehetséges. Itt ugyebár nem valami gonosz elleni harcra célzok, hanem ugyanannak a mágiacsoportnak, vagy akár azonos varázslatnak különböző felhasználásairól. Vagy lehet venni auzt az esetet, mikor vérmágiával gyógyítottak.

Mágiaelméletileg azonban definiálásra szorul még a fekete mágia, mert nem elégségesek a róla leírtak szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyetértek Babilon5 hozzászólásának elejével. Valóban van értelme megkülönböztetni a mágiaelméleti és az erkölcsi rosszat a mágia szempontjából, bár a definició (feketemágia) a MAGUS-ban a mágiaelméleti részre vonatkozik. Aki ilyet használ, azt a természet megbünteti, illetve külső jegyek ütköznek majd ki rajta.

DE ugyanilyen lényeges lehet az erkölcsi kérdés is, pont, ami miatt Babilon5 felvetette. Csak ott nem a természet, és a mágia törvénye reagál, büntet, hanem a környező rendszer, az emberek.

Mert aki gyógyít a mágiájával, legyen az akárhova tartozó, azt valószínűleg pozitívan fogják értékelni, mégha egy Pyarroni Fehér Páholyos mágiatudor mérgesen ráncolná is a szemöldökét, a hálás falubeliek lehet, hogy a csillagokat is lehozzák majd neki örömükben és tisztelet fogja övezni a nagy gyógyítót.

De ott van pl. Shadon a sajátos szabályaival, ott meg mindenki bűnös, aki nem egyházi engedéllyel használja a mágiát...

Azzal viszont nem értek egyet, hogy fekete mágiát definiálni kellene, az 1TK fél oldalon keresztül tárgyalja, szerintem elég pontosan, legalább is elég régóta játszanak vele, és szerintem a KM el tudja dönteni, hogy mi volt a fekete mágia.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mert ugyebár egy egyszerű papi gyógyítás is az életerővel manipulál, mégsem a halál szféra tagja, holott, ami az életerővel foglalkozik tudtommal necromancia.

Az erőszakos életerő manipuláció a feketemágia, mindemellett minden életerőmágia a nekromanciába sorolódik, de ettől még nem lesz a nekromancia csoport fehér vagy fekete...

Ennek ellenére vannak olyan nekromancia varázslatok, amelyek nem minősülnek feketemágiának (pl. papi gyógyitás), vagy pedig igen, mint az életerőátadás (BM), hiszen hiába gyógyit, ha előtte erőszakosan elveszi valakitől, legyen az akár a legfeketébb lelkű kráni fejvadász.

Mindemellett erkörcsileg (pl. a doraniak) ez utóbbit már nem veszik annyira a szivükre, de nem mondják rá, hogy nem feketemágia (mondjuk ez a szürke ;) )

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Azt hiszem igazat kell adjak nagyjából.

Viszont megfogalmazódott egy kérdés bennem:

A pap ugye mikor gyógyít, akkor az istenétől kapja az életerőt, de az miképp jut hozzá? Mert ugye a necro is megteheti azt, hogy belezárja egy rubinba a begyűlytött életerőt, aztán egyszer majd gyógyít vele.

Tehát, ha az isten is az élőktől szedi, akkor gyakorlatilag az sem a legtisztább...

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Szerintem a Papi gyógyítás nem elvett továbbadott dolog , hanem mágikusan teremtett, azért is ilyen könnyű "darabolni" azaz akár eggyesével is gyógyítani az Ép-t Fp-t.

A Fehérpáholy tagjai is a ha jól tudom a "tökéetességre " törekedenek hogy elérjk a Magus-ok szintjét (ha még el ne érték...)

Nos Magus nem lehet se jó sem rossz mert akkor nem lenne egyensúly...

És csak az "tökéletes", így nem toooom, de nem kéne nennakadni a gyógyításon...

Bár én ezt az "erkölcsi" dilemmát renegát, vagy dorani varázslók használataával zárom rövidre...

Jahh eszembe jutott még valami:

Adron pap a Mágia istene (az ő "teste" a Manaháló stb..stb)

Papajai az "überjók" , a nagy Anti necromanták, anti feketemagitorok ismerik a mágiát és gyakorolják is illetve a papit (élet , lélek szférát) és GYÓGYTANAK ami nem fekete mágia, bár necromancia (szerintem-is).

Szerinetem max akkor lenne feketemágia a gyógyitás ha egy Dartonitát akarnának meggyógyítani...

Nos aszem most ennyi...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

El kell, hogy keserítselek, de a mágusok egyértelműen a fehérmágia elkötelezett hívei, sőt véleményem szerint a lehető legkevesebb mágikus beavatkozást hajlandóak csak megtenni, képesek felmérni tetteik következményeit és mindenképpen kerülik az ártó "mellékhatásokat".

Amire te gondolhatsz, az valamiféle "druida" jellemű lény lehet, azok törekednek az egyensúly fenntartására és ennek megfelelően alkalmazhatnak akár fehér, akár fekete mágiát, de mindenképpen az egyensúly felé hatnak.

Mellesleg létezhetnek a mágusokhoz hasonló hatalmú lények, mint ősfajok tagjai ómágiával, angyalok, arkangyalok, de akár "feketemágusok" is (ahol a fekete nem jelző).

Egyébként a harcművészek közül a slanek is mágusok akarnak lenni, a kráni harcművészek jó kérdés mik akarnak lenni, de valószínűleg "feketemágusok".

Minden útnak megvan az ellentéte, például a slanek és kráni harcművések párhuzamba helyezhetőek a Jedi/Sith párossal, ahol az utak ellentétei egymásnak, ám az eszközök nem ellentétesek, hanem különbözőek. Véleményem szerint például ezért nem lehetne a "sárkány ébredése" diszciplína kráni harcművésznek, nekik valamilyen védelemre kevesebbet adó sötét pszi alkalmazásuk kellene legyen.

De eltértem a témától.

Szerinetem max akkor lenne feketemágia a gyógyitás ha egy Dartonitát akarnának meggyógyítani...

A feketemágiát nem a célja határozza meg, nem lehet benne ilyenfajta erkölcsi megfontolás.

Teljesen mindegy, hogy papi gyógyítással kit gyógyítassz meg, lehet az akár egy toroni boszorkánymester is, még akkor is, ha Adron felszentelt papjával játszol, attól még maga a varázslat fehérmágia lesz (amennyiben feltesszük, hogy az istenek képesek életet, életerőt teremteni és rendelkezésre bocsátani papjuknak a gyógyítás varázslathoz.

De ugyanezen analógiával, ha egy BM "gyógyít", akkor neki a szükséges életerőt el kell venni valahonnan, amennyiben drágakőben tárolt életerőt használ fel, akkor nem lesz feketemágia; de a drágakövet is fel kell tölteni, amihez már el kell vennie valahonnan, ha nem erőszakosan veszi el valakitől (pl. saját életerejét tölti bele, Életerőszívás önmagától) akkor még mindig nem feketemágia.

Ezen felül természetesen mindegy, hogy kit gyógyítana meg a BM, lehet az akár Adron felszentelt papjai is, ha az élterőt erőszakosan kiszakította egy tömeggyilkosból.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...