Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Rúnamágia


Érdemes-e szerinted ilyen szinten foglalkozni a dologgal?  

43 szavazat

  1. 1. Ã?rdemes-e szerinted ilyen szinten foglalkozni a dologgal?

    • Semmi értelme, ötlettárnak elegek a már meglevÅ? rúnatárgyak.
    • A játékhoz fölösleges ilyen mély mágiaelméleti megközelítés.
    • Ã?rdekes, játékszínesítÅ? elem.


Recommended Posts

Hali!

Én nem annyira a témához szólnék hozzá.

Szer, kellene még pár rúna eszköz a játékba.

Több fegyver, erekjék, föleg nekem, mint KM-nek, amiért vonúlhatnának a kalandozóim.

Nem olyan 1000000000 éves aquir dolgokra gondolok, hanem 100-1000-3000 éven belüli héroszok, szentek, és kalandozok+varázslók, és egyebek holmiaira.

Gondoltm, itt egyeztetve több ilyen dolgot is összedobhatnánk, ezek értékeit képességeit és extráit.

NO persze én sem szupermenekre gondoltam, csak jelentőségteljes holmikra! :twisted:

Adun thorin as!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

MagyarGergely:

Udv!

Ha a boszorkanymesteri tetovalasok, tehat varazsjelek, (nem rúnák) runak nem "tisztak", azaz a boszorkanymester nem ismeri az elmeletuket, csak rajzolja, illetve tetovalja mit a mesteretol tanult, akkor azokban szerintem az "eredeti" rajzolat, azaz a magikusan tiszta runa mellett tobb folosleges elem is talalhato

maga a rjazolat vezetése nem tökéletes

, tekinthetjuk ezeket disznek is, hasznuk nincsen, csak eppen a boszorkanymester nem ismeri a kulonbseget.

Namarmost, ennek pont, hogy novelnie kellene a korcs jelek tulelesi eselyeit, mivel kisebb a valoszinusege, hogy a vagas olyan vonalat er, ami fontos. Hiszen a tiszta runa csak ilyenbol all, itt meg ugye van mellette sok "disz" is. Tehat nem ertem, hogy azt miert lehetne veletlenul is megtorni.

egyszerűen torz a rajzolat.

Hasonlo kerdest vet fel, hogy ha a varazsloi jelmagikus rajzolatokat csak akarattal lehet megtorni, akkor a boszorkanymesterit miert lehet veletlenul, hiszen a kulonbseg szerintem az ismeretben van, de mindketto magiat hordoz, tehat hasonloan kellene viselkednie.

mivel nem tökéletes a rajzolat, így kevésbé védett külső behatásokkal szemben

Reszben megvalaszolt a veletlen sebzes kerdese azzal, hogy a jelek olyanok, mintha legiesek lennenek, de akkor ezek szerint, ha rajzolok a homokba egy jelet, es a homokot elfujja a szel (nagy szel, mar-mar vihar) akkor is megmarad a jel? maga a rajzolat "légies" anyagában is, azaz nem fújja el a szél a jelet alkotó homokot sem.Meg ha a falra vesett runa pont a kozepenel kettereped, akkor is megmarad? (hiszen "legias", nem art neki, mert csak veletlen...) Azert ezt valahogy nem tetszik.

Nem egeszen ertem a kulonbseget a falra rajzolt runa, meg a kardra rajrolt runa kozott sem.

falra többnyire nem rajzolunk rúnát, mivel nem akarunk belőle varázstárgyat csinálni

Azt irod, hogy a runa a jel segitsegevel koti meg a magikus erotMI? A JELM

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a türelmet és a részletes magyarázatot, Sylvanus. Azt hiszem, elsiklottam egy-két dolog fölött ami a mágiát, különösen a rúnákat illeti.

Most már értem, hogy is képzeled, bár még elolvasom mégegyszer az 1TK ide vonatkozó részét.

Még lenne egy kérdésem, bár szerintem ki is derül a válasz a leírásodból: Szóval akkor a jelmágia a varázslói mágia része, és azt jelenti, hogy nem szavakkal, hanem csak jelekkel varázsolunk. A rúnamágia meg a varázstárgyalkotás egy módszere, amit külön tanulni kell (képzettség) Igaz?

És ugye jól gondolom, hogy a jeleket simán is le lehet rajzolni, amikor nem tölti fel őket a varázsló mágikus energiával, tehát csak rajzok lesznek.

Egyébként a boszorkánymesterivel egy kategóriába sorolod a más, nem varázslói mágikus jeleket is, tehát nem tiszták és megtörhetők?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szóval akkor a jelmágia a varázslói mágia része, és azt jelenti, hogy nem szavakkal, hanem csak jelekkel varázsolunk.

Igen, ráadásul úgy, hogy azok fizikailag is megalkotásra kerülnek (nem csak elmutogatja a varázsló).

És ugye jól gondolom, hogy a jeleket simán is le lehet rajzolni, amikor nem tölti fel őket a varázsló mágikus energiával, tehát csak rajzok lesznek.
Igen, sőt, még "lélekszilánk" is kell a rajzolat életre keltéséhez. A varázsló lelkének lenyomata.
Egyébként a boszorkánymesterivel egy kategóriába sorolod a más, nem varázslói mágikus jeleket is, tehát nem tiszták és megtörhetők?
Ez így nem teljesen egzakt. A papi rajzolatok biztosan tökéletesek: pl. Ranagol őrző kosa, vagy mi.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Asszem ezt én is értem és hozzá tennék valamit..:

--Magyar Gergely- Te kérdezted hogy a Rúnakard a rajzolatok miatt nem robban-e fel az összecsapásnál.

Ugye azt letiztáttátok ,hogy szándékosnak kell lennie, De hozzá tenném:

A kard pengélye a markolatban is folytatódik, így ha azt rúnázzuk meg nem lesz sérülés veszély sött még a szakértöknek sem tünik fel. (Csak akkor esetleg ha a kard valamely aktív mágiát hordoz... PL: láncsóvát fúj, fagyaszt, stb)

--The Hun-A héroszokfegyverei igen csak erősek...

PL: 1 ork hérosz fegyvere Meteorit Acél, és a készítöje lelkét hordozza.

2:Ha egy varázstárgy több ezer éves és törpék készitették akkor az brutális, ugyanis rendelkezhet +50 es módosítokkal is vagy többel.

3:Nem ritka az sem ha egy ereklyébe lélek van (zárva vagy fogadva).

4:Rengeteg ereklye van "elveszve".: Uwel bárdja, az Angyalkardok, Az aquir pajzsok (jó ez most pont aquir-os)...

Nos csak ennyit :wink:

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A héroszok alatt nem szószerint héroszra gondoltam... :?

Mondjuk egy kalandozó kardja, ami vmiért fontos, nem a régiek felfrissétését akartam a fejembe, hanem újakat, ami most nekem alacsony szinten is jó és paszól a egy noname kalandba, amibe ranagól pap v. domvik pap lesz vki...

Tehát nagyon összetett csapatról van szó. Csak gondoltam itt valami közös alkotásáról... De ha nincs kedv, akkor nincs kedv... :?

ADUN THORIN AS!!! In Flames! :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Köszi, MagyarGergely is segít.

Abaszisz, tengerpart, város, romváros vadon... Még dolgozok rajta, ugyanis 3 napos kaland lessz...hu... :shock:

A jk-k 1 BM 1lovag 1harcos és 2?. 1tsz kivéve lovag harcos 2 tsz-ek.

Egy ojan tárgy kellene ami hosszaban szinteken át kiséri öket és nem egy darabból áll, de így is működnek... És egyben egy fontos tárgy... ők addig olyan 6-7 szintűek lesznek. A csapat a káosz-élet fele húz.

Köszi előre is!

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Akkor esetleg lehet egy olyan tárgy amibe lélek van zárva és a mágikus hatásait a bezárt lélek befolyásola.. engedi avgy nem engedi létrejönni..

És ha a capat magasabb szinteken át érdemesnek mutatkozik akkor egyre több mágikus hatást enged a acsaapt előnyére...

Ha esetleg érdekel egy példa..:

Fegyver készlet :

Hosszukard,Tőr,Alkarvédő(vagy bűármi ..):

(csak hogy mindenkinek jusson valami:wink:)

Mind lehet mondjuk 4. fokú runázott fegyver is és lélek(vagy lelkek, mondjuk 3 testvér lelke) attól függően hogy viselőjük meg"érdemli"-e vagy sem engedi hogy a hatás érvényesüljön... Mondjuk elöször semmi majd engedi a az első fok bónuszait majd a 2. ét stb vagy akár szituációban... Mondjuk a jó lélek ha kell mindent belead (4.fok) ha pedig ártatlanokat ölne stb. akkor meg nemm.. a onoszb lehet ennek ellentéte.. vagy hasonló...

Most így hírelen ez jutott eszembe.. bocs a sivárságért :wink:

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

-Pred-

Most arról van szó hogy a kard lesz törhetetlen vagy megtörhetetlen a rajzolat részen.. Mert ha a kard akkor a Páncél rúna(+SFÉ -MGT) már első fokon is sebezhetetlenné tenné a páncélt...

De ha csaka rajzolat akkor is elég ha telerajzolják a páncélt, és sebezhetetlen (kivéve a pontos szúrások mert az a nem rajzolt terület pontjait támadhatja...)

Ennyit :wink: ...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Ohó! Nem kell új dolgokat csinálni, amíg jók a régiek is. A rúna nem törhetetlen és a kard sem. Ha bele van vésve a pengébe, az elég biztonságos. Egyrészt nem azzal a résszel hárítasz, ahová a rúnát vésik, vagy nem oda vésik a rúnát amelyik részt hárításra használod.

Másrészt a jel akkor törik meg, ha a teljes mélységéig megszűnteted valamely vonalának folytonosságát, ami több mint 2 mm is lehet. ez akkor sem következne be, ha folyamatosan erre a részre csapna az ellen mindennemű fegyvertörés nélkül. Mindenesetre itt egy példa mikor egy új dolog tényleg sok plusszt ad a játékhoz, mi ezt hihetetlenül élveztük:

BYCS:

A lélek nem lehet befolyásal a tárgyra. én úgy kezeltem teljesen nemhivatalos módon, hogy a lélek rendelkezik azon egyetlen dologgal, ami nem kapcsolódik az anyagi testhez, a pszi képességével és pajzsaival, amennyiben képes felfogni halott mivoltát. így olyan módon létezhet, mint a varázslói pszeudo, csak már nem gyengül, mert ő maga az.

A mágikus erő a testben tárolódik, így egyedül pszi diszciplinákat alkalmazhat a lélek.

Ez nagyon érdekessé teszi a játékot, mert ha mondjuk meghalsz, nem az történik, hogy kiradírozod a karakterlapod, hanem üzenetet hagyhatsz, küldhetsz a csapattársaidnak még, vagy ha bezárnak egy tárgyba, hasznos tagja lehetsz a játéknak és elégedetten fejezheted be a kalandot,mivel te is részt vettél a megoldásában.

Ha nem börtönöznek tárgyba, 66 perced van, míg a tested körül bolyongasz, hogy tégy valamit, aztán eltávozol, az már mindegy hogy a Lindingassba vagy a Valhallába(karakterlapért). Dobnod kell egy intelligenciapróbát (ha pszi használó vagy) hogy felismered e állapotodat, s ha sikerül használhatod a pszidet. Erre pozitív módosító a pszi használatod foka (pl:Mf+1 slan+2, kyr+3) Ha nem jön be a 66 perc végén még egy otolsó diszciplináért megpróbálhatod mégegyszer. (Az iq a módosítatlan)

Képes vagy látni ilyenkor az asztrál és mentál síkon, de a fizikait már nem láthatod. Asztrálszemmel látsz az asztrálodnak, mentálszemmel az akaraterődnek megfelelő erősséggel és a kettő összegével van auralátásnál, amit a varázsló vagy szerzetes (stb..akinek van ilyen diszcip.) pszipontjaiból erősíthet.

A pszipontok úgy térnek vissza, mintha aludnál.

Ha tárgyhoz vagy kötve nem mozoghatasz, és a telekinézist sem használkatod, mert nem látsz az anyagi síkon.

Ez szerintem egy hasznos kiegészítés a M.A.G.U.S.-hoz , mert egy szót sem ejt a bebörtönzött lelkekről ha nincs halottmozgatásuk. Én nem kezelem őket teljesen lekapcsolt lelkeknek, sokkal inkább olyanoknak, mint a crantai boszorkányhercegek az álomkristályokban.

Én volt hogy élőholt testeket használtam, s aztán feltámaszttatam magam (persze a saját testemből készítettem másolatot, mert ha elpusztul a test, vagy élőholttá teszik, akkor nem lehet feltámasztás alanya.)

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Igen ez nekem is nagyon tetszik.

Defelvetei a azt a kérsést nem lesz-e még hallhatatlanabb egy varézsló...

Szerintem már az amint meg tudja csinálni az átváltoztatás botját...

Ugyan is mindig max ép re regenerálódhat amikor magára használja a belirt saját alakját... no mind 1 ..

Viszont Km. ként ha a csapatnak mindneképp szüksége van a pszíhasználóra aki történetesen meghalt , valószínűleg használni fogom ezt, Szerintem Jó Megoldás...

Köszönöm.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Úgy néz ki elveszett az előző válaszom.

Tehát azt írtam, hogy átlagos gondolkodással mágus kell legyél, hogy egy ilyen varázstárgyat megcsinálj (regenerálás tárgya), vagy nagyon okosnak kell lenned (a második érdekesebb) és akkor már meg is érdemled. Egyébként is mért ne tehetnéd meg ekkor, mikor az összes többi karakter életvízzel meg 50 épt gyógyító itallal, meg sámánamulettel rohangál ilyen szinten, és néha 1 kalandra se lenne elég az a pár alkalom, ahányszor egy ilyen tárgy drágakövek nélkül müködni tud.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Réges régen volt amikor még Mindenki könnyen hozzájutott a Maxra vagy sok(k) ra regeneráló varázsitalokhoz...

Ma már ügyelek hogy ne legyenek ilyenek..:

PL: a Legfőbb csapatomnak akinek mesélek (szint 17<x)-->Matekszak :wink: Most hozzáfért italok: regenrálódás 5* 1 napig, vagy +1* 5 napig.

Még van olyan akinek maradt Maxra regeneráló itala de asszem az egész csapatnak 2 van... ÉS mindig tartogatják...

Amúgy meg majd minden gógyital "ingyen" elkészíthető ha emgszerezte valaki a Feneketlen korsó varázstárgyat (vagy elkészítette...) és szert tett a gyógyitalok készítésének fortélyára...

Nem szoktam korlátozni a varázshasználók fantáziáját mert az átlag 15 vagy magasabb intelligenciát Még így sem játszák meg állt.

(kinek van 150 korüli Iqja..?! rajtam kívűl... :twisted: ) Csak akkor szólok bele ha a mai uniniverzális tudással akarnának visszaélni...

(Mert ugye ha csak 1 hétig néznél valamilyen természetfilm, Tudományos csatrornát... Hár meg lenne jó pár képzettséged alapfokon Persze csak ah meg is tanulnád...).

De továbbra is azt tartom hogy a Varázsló rendkívűl erős... legyözhetetlen amint meg lesz neki a rúnamágia Mesterfokon.

Én Úgy korlátozom a Varázstárgy használatokat, hogy:

Figyelem a Manaháló Sűrűségét, Max 500 Mana van egy helyen ahol koncentrált, így maximum 500 manát felhasználó varázstárgxyak lehetnek egy 20 láb sugarú körben a rárgy(aktól) számítva, Ha több kalandozó varázstárgyainak zónája metszi egymást és ott több mint max 500 manát használ fel akkor metszés középpontjában

"kijukad a manháló" (Az hogy mekkora területen és mennyi ideig az az határozza meg hogy mennyivel lépték túl a terhelhetőséget) És jaj anak az élőholtnak akit mgikus béllyege tartanak össze! És ez karaktereknél elég veszélyes... Az hogy melyik varázstárgy nem működik a "Hiány" miatt azt kockadobással döntöm el... PL: 5 varázstárgy haladta meg akoncentrált területen a 500 manát, 80 manával akkor k5 el dobok (k10/2) hogy melyik varázstárgy nem fog elég energiához jutni.

Ez kellemetlen ha a Necromanta csapatban már esetleg Élőholt mert ugye akkor 2 varázsjel is "díszíti" és könnyen elveszhet amágia belőle...

A Manaháló leírás a Papk-Paplovagok utolsó oldalain található...

Ennyit....

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nekem is tetszik Takeda-mester ötlete, ami ezt a továbbélést illleti. Bár az nem túl jó, mondjuk érthető, hogy csak a pszi-használók alkalmazhatják, bár értem, hogy pont ez a lényege, de akkor csak tovább erősíti az amúgy is erős varázslót, meg ilyeneket. Igaz, ennek az indoklását megint csak értem, és igazad is van. Nincs valami mód más kasztokra - az egyszerű fegyverforgatókra - is alkalmazni hasonlót, hogy azok a jk-k is kaphassanak ilyen esélyt?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A mágikus erő a testben tárolódik, így egyedül pszi diszciplinákat alkalmazhat a lélek

Ez a mondat nem állja meg a helyét ebben a formában.

Mind a mana, mind a pszi energiák a lélekben tárolódnak.

Míg a pszi energiák felszabadításhoz, használatához a hetedkorban már pusztán a használó akarata (imaginációja) szükséges, addig a mágikus enegiák felszabadításhoz, illetve használatához az imagináción túl az azt segítő kántálásra és a varázsszövegek fizikai megjelenítése (mozdulatok) is szükséges, itt említeném meg a különböző szükséges, vagy lehetséges anyagi komponensek esetét.(általános esetben).

Tökéletesen elképzelhető olyan pszi módszer, amely gyakrolásához szükségesek mozdulatok, meditációs pozíciók, stb... Ilyen lehet a slan levitáció. Hasonló alkalmazás a slan kiáltás diszciplína, amikor is az imaginációt erősíti az alkalmazó hangkomponessel.

Ahogy a psziben, úgy a mágiában is elhagyható bizonyos esetekben az említett imaginációt elősegítő egyéb módszerek. Ahogy a tapasztalati mágiahasználóknak mágiájuk gyakrolásához mindenképpen szükségük van a kántálásra, nagy a jelentősége a mozdulatoknak (de egyes esetekben elhagyhatják), valamint anyagi komponensek nem túl jelentős arányban (szimpatikus mágia, Boszi kígyóvarázslata, stb...)

A mágiahasználat magasabb szintjén állnak a varázslók, ők szabadon elhagyhatják a kántálás és mozdulatok közül tetszőlegesen az egyiket, de ezzel nehezítik az imaginációt (hosszabb varázslási idő), anyagi komponensek ahsználatában hasonló színvonalon állnak, mint a tapasztalati mágiahasználók, egyes területekhez szükséges, viszont ahol lehet már elhagyták (térmágia, időmágia), illetve ismertek területek, amihez megvan a lehetőség, mint az elemi mágia.

Következő szintnek említhetőek a korcssárkányok, mágusok, akik képesek pusztán imaginációval varázsolni, ráadásul a mágusoknak nincs is anyagi testre szükségük.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Gyógyital:

Véleményem szerint Yneven olyan növények létezhetnek amik hatása mágikus nak tűnik de nem az csak a mi világunkhoz képest.

Már a bestiáriumban is láthatunk olyan nővényeket amik a mi világunkban nem léteznek.

-A sugárzástól (feketacél), vagy

-az "Ûrben" keringő üstökös (meteorit acél alapanyag) hordozta vírusok miatt Rendkívül különleges élőlények jöhetnek létre ,

amik hordozzák magukban a hatást, ez komoly gyógyító képességet is jelenthet:

Elépzelhető hogy pl: egy különleges gyíkfajta mi fertőzött erősebben hordozza magábana gyógyítás képességét, és a bizonyos részeiből készült gyógyital hatása hogy viszanövesztheti az elvesztett végtagokat,

vagy növény gyógyító képességét sokszorozza meg annyira hogy azonnal hatású lesz

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csak a növényes részhez szólnék hozzá.

Szerintem nem kell a feketeacélt, meg a meteoracélt belekeverni, Ynev egy fantazy-világ és alapból más növények léteznek rajta, mint a földön, még akkor is, ha vannak ugyanolyanok. Nem kell a földi mutációra okot keresni, egyszerűen az őselemi anyagszerkezet már maga lehetővé teszi a más hatások kialakulását.

Szerintem alapvető tévedés az, hogy a növényekből mágia nélkül lehet gyógyitalt készíteni. NEM. A növényekből gyógyító hatású italt lehet készíteni, amire a herbalizmus képzettség ad lehetőséget. A képzettségnél le vannak írva a harárai, és a növényekből készült gyógyító hatású ital másképpen működik (játéktechnikailag is!) mint a mágikus gyógyital. A növényekből készült gyógy"cuccok" (nem csak ital) csökkentik a fertőzés esélyét (%-os dobás), illetve +-okat adnak a betegséggel szembeni egészségpróbákhoz (E-próba dobás), illetve gyorsíthatnak a gyógyuláson (rövidebb idő alatt tér vissza az Fp, vagy Ép). / és ott a mérgezésnél a módosító hatás is, erre majd visszatérek a mérgek kiegészítőmben :) /A növényi gyógyszer SOHA nem fogja csak úgy hipp-hopp visszanöveszteni a kezet, vagy egy szegmens alatt beforrasztani a sebet.

A gyógyital, amit "A GYÓGYITAL"-ként emleget mindenki, azaz a mágikus gyógyital, az kpes ilyesmire, hiszen ő mágiával dolgozik. Ott nincs próbadobás, a hatás létrejön, azonnal, vita nélkül, meg visszanő, meg beforr. Ennyi. Az ilyen gyógyital csak mágikus lehet, és ezért bizony ahogyan Sylvanus is írta, nem készíthető el a feneketlen korsóval.

A korsóval ellenben készíthető növényi eredetű gyógyital, ami nem mágikus, de nem is olyan erős a hatása.

Jól is néznénk ki, ha minden herbalista karvisszanövesztő, meg sebet azonnal beforrasztó gyógyitalokkal rohangálna... Nem-nem. A herbalizmus, azaz a növények gyógyító hatásainak alkalmazását biztosító tudomány lehetőségei és korlátai konkrétan le vannak írva.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem igen is 154 manapont lesz az a szőnyeg Sylvanus, mert nem itt is működik a "mindent működtet valami" elv és ez esetben a mágikus hatásokhoz mana kell, ami a manahálóban van.

Valóban, 154Mp lesz egyszer(!), ami tartalamzza a 4Mp-os tűrszőnyeget, valamit egy állandó kapcsolat (egyszeri) kiépítését, hogy a 4(!) Mp-os varázslat folyamatosan energiához juthasson végtelen ideig.

Még egy apróság, ami egy oltári nagy hülyeség egyébként, miért kell egy varázslatnak a tárolt manapontot is és a manahálót is ugyanolyan mértékben használnia?

Ha kell, mert csak, akkor mi akadályozza meg a mágiahasználókat, hogy ne 50-50 legyen a százalékos arány, hanem 100/0, vagy 0/100?

Szóval gondolok itt arra, hogy a varázsló csak az emélyében tárolt manapontból varázsol, de dupla manapontért, ellenben nem függ a manaháló sűrűségétől, csak annyiban, hogy abban terjed a varázslat; másrészről pedig bevezethető lenne a kifáradás alapú mágiahasználat, azaz a mágiahasználó nem tárol manát, hanem minden szükségest a manahálóból vonna el (hasonlóan, mint az ArsMagica, Shadowrun, AD&D mágiarendszerei). Ez esetben most tekintsünk el időlegesen az hatóidő növelő időmágikus mozaikok mágiaelméleti hátterétől, ami helytelenül időmágia fejezet metamágia helyett.

Szóval a hangsúly nem a 154Mp-on van, hanem azon, hogy szegmensenként nem von el ennyi manát a manahálóból.

Gyakorlatilag, szerintem a varázslat a szőnyeg forma hatóideje időközönként kerül az alapvarázslatnak megfelelő manába (amennyiben él a kapcsolat a varázslat és a manaháló között.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Gyógyital:

Szerintem pedig lehetséges a különböző nem mágikus anyagok felhasználásával mágikus hatásúnak tűnő dolgokat létrehozni. Erre a Bestiáriumban ezer meg ezer példa van , de 1 et mondok a gyógyitalhoz:

Troll: A lény nem tekinthető mágikusnak , ám a KÉPESSÉGE az már korántsem természetes. Ha egy varázsló (vagy más boncolásra és elemzésre is képzett) felboncolja rájön, hogy hogyan is "működik" : Mi az a dolog az élőlényben, ami ezt létrehozza. Ha ezt megtudta akkor megalkothat más lényeket is ezzel a képességgel, persze ezt mágikusan de maga a Képességet okozó hatást elér(het)i másban is nem csak az adott kompozicióban (jelen esetben a troll testben).Nahh már most még jócskán lehetne felsorolni nem mágikus de akár mágia hatására (természetfölötti) képességekkel bíró lényeket, növényeket amiket Mesterien tanulmányozva (NEM csak HERBALIZMUS! Hanem pl: Alkímia Mf + Élettan MF + Herbalizmus MF (+ Szörnyismeret,v. mágiaismeret csak hogy tudjon az adott különleges élőlényről és annak képességeiről)

Nos szerintem ezen képességekkel és kellő tapasztalattal, no meg a ritka VESZÉLYES tájakon fellelhető alapanyagokat megszerezve képesek lehetnek nem mágikus módon létrehozni "Természetfeletti" képességekel biró anyagokat, amik ezzel a képességgel ruházzák fel a lényeket amikben megvannak.

És miért kell elvetni a Feketacél , illetve meteorit elvet..? Hiszen ez legalább valamiféle magyarázat nem olyan baromság amit a szerkesztők kitaláltak hogy mert elemek (Ami persze nincs "itt" így fogalmunk sincs milyen lenne tehát minden lehet) hanem próbálok racionális magyarázatot találni. És szerintem a elméletem helytálló, mág ha igen ritka lenne is vagy szinte lehetetlen hozzájutni ezen "módosított" anyagokhoz . Feketacél sugározta dolgokhoz nem kell hogy mondjam miért... A meteoritokhoz pedig ritkasága miatt... És igen is aki ilyen alapanyagokat óhajt annak komoly tudással kell rendelkeznie, és tapasztalattal, Meg bátor társakkal, de utána igen is miért ne lehetne a már említett dolgot megszerezni!?

Mágia, Manaháló: Doranban akad bőven Godoni mágia ami jóval fejlettebb a mostaniaknál, könnyűszerrel megoldhatják a manaháló vastagságából adódó problémát... Nem hinném hogy problémát okozna a már-már Mágusokhoz mért hatalmú vezetőknek... És a Segmensekre lebontot manafogyasztás az ok.

Amennyi manpontot az elmélj tárol az ok hogy 1*! annyit nem a manaháló hanem az elméje adja de utána igen is a manaháló tartja fent nem pedig az elméje különben nem tudná a varázslat fenntartására szolgáló manapontokat felhasznélni a hatás megszűnéséig.

És visszatérve a szőnyeghez, Meglehet az hogy a Végetelenített 1E nél elöször felhasználja az elméjében a 15MP-t hogy megindítsa a folyamatot amivel hozzzáköti a Manahálóhoz és utána már csak a 3 körönként 4 Mp ami nem túl nagy megterhelés segmensekre bontva, működik. Ezt aláírom.

De a nem örökkévaló-sított hatások, továbra is folyamatosan használják a hálót ami még mindig gondot okoz Varásztárgyhalommal mászkálóknak...

Most Ennyit...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Akkor még egyszer utoljára:

Gyógyital:

- A feketeacélnak (ó)mágikus kisugárzása van, amely kedvező hatással van az ősfajok szervezetére.

- A meteoracél nem az elsődleges anyagi síkról származik, azaz nem tartozik az I. anyagcsoportba.

- A varázsló, mint személy, anyagát tekintve bár az első anyagcsoportba tartozik, azonban képes mágikus hatásokat létrehozni.

- A pap, mint személy szintén az I. anyagcsoportba tartozik és még gyógyítani is képes, mint egy gyógyital; természetes anyagnak mondható, mégsem fog a varázsló papot teremteni.

- A varázslói energiagyűjtés a természetben minden anyagban, lényben előforduló mágikus energiát gyűjti be, módszertől függően csak a felesleget, vagy mindent amit tud. (itt visszautalnék az őselemi élettani írásomra)

Nahh már most még jócskán lehetne felsorolni nem mágikus de akár mágia hatására (természetfölötti) képességekkel bíró lényeket, növényeket

Na ezek a természetfölötti képességek pont olyanok, mint a pap gyógyítása. Maga a pap nem mágikus, de a gyógyítás igen.

Maga a lény nem mágikus, de a természetfölötti képesség igen.

Azaz például egy varázsló képes létrehozni anyagmágiával trollt, de mindenféle természetfölötti képességek hiányában.

Ellenben pont ilyen dolgokra is jó az általam írt Mágikus Anyagok Mágiája, az ebbe a fejezetbe tartozó teremtéssel már minden tekintetben teljes értékű troll teremthető.

Még egy nagyon fontos dolog. Nem az anyag rendelkezik különleges képességekkel, hanem a lény. lény pedig nem teremthető anyagmágiával.

Igen, a növény is lény. Gondolj bele, nem véletlenül tenyésztik a dzsadok azt az "almafajtát", amelyik képes egy embert "almafává" változtatni.

Egyszerűen teremthetnék is a megfelelő herbalista és alkímiai ismertek birtokában? Szerintem nem.

És visszatérve a szőnyeghez, Meglehet az hogy a Végetelenített 1E nél elöször felhasználja az elméjében a 15MP-t hogy megindítsa a folyamatot amivel hozzzáköti a Manahálóhoz és utána már csak a 3 körönként 4 Mp ami nem túl nagy megterhelés segmensekre bontva, működik. Ezt aláírom.

Ne siess az aláírással annyira.

A varázslónak a mágia létrehozásakor mint a 154Mp-ot ki kell fizetnie, amiből egyrészt 3 körre (mozaik alap hatóideje) 4Mp-ért (alap mozaik Mp-igény) biztosítva van a varázsló elmélyéből a szükséges manapont; valamint egy csatorna kiépítési egyszeri manapontigényéből 150Mp, amellyel a 4Mp-os tűzszőnyeget hozzáköti a varázsló a manahálóhoz, hogy örökre biztosítsa a varázslat működéséhez szükséges manautánpótlást, ami feltételezésem szerint, nagyjából 4Mp lehet 3 körönként, ahogy az alapvarázslatban szerepel.

De a nem örökkévaló-sított hatások, továbra is folyamatosan használják a hálót ami még mindig gondot okoz Varásztárgyhalommal mászkálóknak...

Nézzük a varázstárgyak esetét, itt is minden esetben két részre kell bontani a manapontigényt.

1.) A hatás manapontigénye az alap hatóidőre vonatkozóan

2.) A hatás folyamatos fenntartásához szükséges kapcsolat kiépítésére

Rúnamágikus tárgyak esetében feltételezésem szerint, a Mágikus Aura Varázsjel lehet a kapocs, amivel a tárgy a manahálóhoz kapcsolódik, illetve ez a jelmágikus rajzolat terjeszti ki a rúnák erejét a tárgyra.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
  • Új...