Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Rúnamágia


Érdemes-e szerinted ilyen szinten foglalkozni a dologgal?  

43 szavazat

  1. 1. Ã?rdemes-e szerinted ilyen szinten foglalkozni a dologgal?

    • Semmi értelme, ötlettárnak elegek a már meglevÅ? rúnatárgyak.
    • A játékhoz fölösleges ilyen mély mágiaelméleti megközelítés.
    • Ã?rdekes, játékszínesítÅ? elem.


Recommended Posts

A gyógyital korsóból: Egyrészt teremthetsz olyan folyadékot, amit már csak föl kell töltened mágiával és kész a gyógyital. Nem utolsó szempont, mert nem kerül pénzbe, s persze nem kell utánnajárni a vásárláshoz.

Nem mágikus gyógyhatású italt gyakran használtam. A szokásos fertőzés elleni, meg méregsemlegesítő (Mert és a Herb, sebgy., alk. élettan mellé fontosnak tartom ezt is) szerek mellet, szerettem fájdalomcsillapítót csinálni (persze teremteni, ami nálam max 20 Fpt enyhítet 5-10 percen belül, ami mágiamentes helyen nagy előny.

A halál utáni cselekvésre sajnos annak van lehetősége, aki ismeri a halál utáni létállapotot, s azt életében megtanulja alkalmazni. A harcos is felismerheti, hogy ő halott (persze elenyésző eséllyel), de nincs képessége, hogy hasson az általa elhagyott világra.

Ez van az élet nem demokratikus. Aki a testét fejleszti, annak elveszetésével elveszt mindent. A reinkarnációs fejlődésnek a nem pszihasználók alacsonyabb szintjeit képezik.

"A tudás arisztokratikus dolog"

Szerintem a kompenzáció ott van, hogy a fegyverforgatók veszik legjobb hasznát a varázscuccoknak, mert tudásuk és fáradtságuk nem kapcsolódik hozzá, míg a varázshasználók fáradsága és ideje kalandban megcsinálni.

Kompezációnak én harci alkalmazások, különleges fegyverek és katonai stratégiák, esetleg számukra kedvező klánrendszerek, mágiát ideológiailag korlátozó politikai körülmények egyidejű közlését tartanám célszerűnek, illetve olyan lehetőségeket, amik a pszi és a mágia lehetőségeit pótolják.

Pl: alvilági, klán-,rendbeli üzenő és informálóhálózatot amit modjuk egy árnyalattal könnyebb a hátrányos kasztoknak igénybevenni, mint a varázshasználók javának.

A varázstárgyak és varázsjelek újratöltődésekor én is javasolnám a manaháló telítettségi szintjének figyelembevételét, de ezt is csak földi megfelelő figyelembevételével:

A legjobb példa a kvarckristály és a drákakövek töltődése. Ezeknek napozás illetve egy energetikailag töltött helyen jobb a kisugárzásuk.

Igy van ez a szent tárgyakkal is, nem beszélve a szentek testéről (darabjai a relikviák), ami feltöltődött attól, hogy a személy magában hatalmas mágikus erőt koncentrált életében.

De fontos lenne összekapcsolni ezt azzal, hogy a mana, valójában az életenergia is és az ember egészsége is függ tőle, tehát nem a varázsló privilégiuma lenne a manaháló érzékelése, hanem minden manát használó lehetőségében állna.

Most mennem kell. Remélem hasznos számotokra is, hogy az evilági oldaláról akarom a mágust értelmezni és fejleszteni, elkerülve a felelőtlen kitalálgatás hibáit.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Természetfeletti Lények:

A Pap nem rendelkezik természetfeletti képeséggel (kivéve pszi) Isten rendelkezik azzal és raja keresztül lép kapcsolatba az anyagi síkkal.

A kaméleon, vagy bizonyos titahalak akár másodperc töredéke altt változtatják meg színüket , bőrüket. Yneven is lézenek. Nahh most akkor azért emrt különleges képeségük van Már mágikusak.? Nem! Ezek ilyen lények és a sejtjeik miatt ijenek, Yneven pedig (gondolom) mert az elemek olyan kombinációban vannak benük jelen amiben.

A troll nem mágikus köze nincs hozzá... Simán megcsinálhatja egy varázsló ha már boncolt 1-3 at... Minden regenrálódási képességével együtt.

Miért ne lenne a Meteoracél Elsődleges anygi síkról származó..?!

A Feketeacél nem csak kedvező hatású!

Már tárgyaltuk hogy a sugárzásának azokra akik nem termelnek Od ot negatív bomlasztó hatással van. És ah történetesene gy növény mellet van akkor arra is kiterjed a sugárzása, megváltoztatja azt , mint a földön a Radióaktivitás.

Dzsad almafa...: nem gondolod hogy a készítők nem gondolkodnak annyit ezen mint mi.. lehets esetleg nem pont ezen járt az eszük: Miért nem állítják elő az almafát ha már lehet etremteni..?

Mert nyilván szebben hangzik hogy ültetik, tenyésztik...

/Megjegyzem ezt az almafás dolgot asszem a Gumimacik című rajzfilmből vették.../

Ennyit...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Minden világ az őselemek keverékéből áll. Mintahogy Platón és sokan mások megírták, hogy az egész univerzum rendeződött össze ezen elemekből, úgy a Magusban is az egész univerzumnak őselemekből kell állnia.

Teremthetsz troll testet, de az nem fog (szerintem) gyógyulni. A trolltest nem troll, mert a trollhoz a lelke is hozzátartozik. Minthogy az emberek is képesek gyógyulni csodás módon, annak ellenére, hogy a testük alapvetően nem mágikus, úgy az én álláspontom szerint a trollnak a lelke is fontos. A troll nem egyenlő egy kémiai reakcióval :!:

És ne feledjétek, a testének mindíg csak 1 darabja gyógyul és alakul újjá, s szerintem e körülmények között nem kezelhetjük csak a test szintjén e dolgot, hisz a lélek egy darabhoz kapcsolódhat, s csak az gyógyul. Mindemellett a lélek eme müködése bevonzhat olyan mágikus hatásokat, amitől még a lény nem lesz mágikus.

A pap ugyan úgy megtanult mágiát használni, mint a többiek, ő mindössze a mágikus energia begyüjtésekor a varázslóval ellentétben, aki a környezetből (helyesebb felfogásban közvetlenül az univerzum legnagyobb energiaforrásaiból tehetné, de a Magus író döntését tartsuk tiszteletben) gyüjti a manát, a pap istenét használja közvetítőül, hogy általa kapja meg az univerzális erőt, aki így mivel rajta keresztül áramlik, el is veheti ezt. Mindemellett fohászában, amely van olyan komoly koncentrációs metódus mint más kasztté mindíg istene helyeslését kéri ahhoz, amit csinál, s el sem tudja képzelni varázslását másképp, így az isten, vagy valamely szolgája mindíg figyelemmel kíséri a varázslatokat, hiszen részlegesen megidéződik az isten minden mágiánál. (nem csak 100%osan lehet megidézni valakit. A fizikai síkon való megjelnés, csak egy hosszú folyamat vége, tehát ne értsétek félre.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem a regeneráció nem a lélektől függ, gondoljunk csak az élőholtra, hanem az igazi élőlények egy harmadik elemétől, az ÉLET PRINCÍPUMÁTÓL, amit a varázsló nem teremthet. Tehát, ha zeremt is troll testet, akkor sem fog az ugyanúgy viselkedni, mint az igazi, élő troll, vagy legyen szó akármilyen élőlényről.

Azt, hogy egy élőlény különleges tulajdonsága mikor mágia, és mikor mágikus, illetve mikor csak különleges képesség, elég nehéz behatárolni, be az biztos, hogy pont ezt a különleges - ebben az esetben gyógyító - tulajdonságot NEM tudja létrehozni a varázsló sem.

Ezért gyógyital (igazi gyógyital) alapesetben nem keverhető csupán természetes anyagokból, MÁGIA kell hozzá. A mágikus kancsóból tök mindegy, hogy mit öntünk ki, az mindaddig nem lesz mágikus hatású gyógyital, amíg mágiával azzá nem teszik! Tehát nem igaz az, hogy magas szinten "csak úgy" meg "ingyen" teremthető gyógyital.

BYCS, az általad laírt elmélet elég hézagos ezek miatt, de magas szinten, nagyon sajátos helyzetben esetleg elképzelhető, de ettől még az nem lehetséges. Ez olyan, mint a mágikus anyag teremtése, nem lehet, persze van rá kiskapu, ha valaki megtanulja a Sylvanus által kitalált (egyébként szerintem nagyon jó) mágikus anyagok mágiáját, de ettől a szabály még az, hogy nem lehet.

Végül pedig, mintegy "érveken túli érv"-ként elmondanám ismét, hogy a herbalizmus, azaz a növények gyógyító hatásának kihasználásának lehetőségeinak maximuma egyértelműen le van írva a képzettségnél. Eszerint pedig NEM LEHET A MÁGIKUS GYÓGYITALOKKAL MEGEGYEZÕ HATÁSÚ GYÓGYITALT KÉSZÍTENI NÖVÉNYI ALAPANYAGOKBÓL. (meg állatiból, sőt, a kettő kombinációjából sem.) Ne tápoljunk.

Link a hozzászóláshoz

Hellasz!

Nem olvastam végig az egészet, de a manahálóval kapcs.

Régebben nem tom, hogy vívhattak meg yneven a nagy mágikusan kovácsolt seregek, mindig lemerűlt elem jelzésük lett volna.

Meg frisseb csaták is vannak Ynev ege alatt, melyek tiszta mágikus tárgyakkal vívódnak, tehát hogy gyakták egymást?

Kész feketelyuk lenne a manaháló, mi ezt nem használjuk, egy kicsit átalkottuk a mágikus kifáradást...

Adun thorin as!

Link a hozzászóláshoz

Én úgy láttam senki nem állította, eleddig, hogy mágikus gyógyitalt öntögetett a kancsóból. Az ingyen pedig még mindíg a pénzre vonatkozik. Szerintem is, ha olyan lényt találunk, aminek a vére vagy valami meggyógyít azonnal, akkor az valószínüleg mágikus. Amúgy ezt így nem lehetne normális esetben fullon elkülöníteni. Ez a Magus egyszerűsítésének a következménye, hogy fel tudják fogni a kezdők is. Ha komolyan akartok játszani, sajnos pontosítani kellene a szabályokat és az igen/nem (mágikus) helyett átmenetet képezni.

Minthogy tök ellentmondásos volt hogy az aquirok, meg a karakterem is, rendelkezett Oddal, és mégis átváltoztattuk magunkat normál mágiával. Meg az elmémben tárolom a mágiát, tehát mágikus vagyok, de olyan mágiát használok mégis magamra, amely csak nemmágikus matérián működik. A megértéshez, komoly okkult ismeretek kellenek, hogy ne következtessünk szélsőségesen.

A Magusban valóban elveszik a lehetőséget a varázslótól, hogy lelket teremtsen Földi fogalmakkal a mágus által teremtett lelket égregornak hívjuk. Ezeket zárták gólemekbe, pl Löw rabbi történetében.

De az ÉLET PRINC

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Persze hogy rengeteg scata van ami mágikus anyagokkal vivnak, de nem mindengyik hasznélja nagy mértékben a manháló épp ezt beszéltük Sylvanus-al.

Illetve említettem , hogy a régi idők mágiái (godoni) SOKKAL fejlettebb volt mint a jelnelegi Ynevi így nem okozhatot próblámét a hasonló energia ellátás.

Szerintem az élet princípumáshoz sincs köze teljesen a képességeknek.

Mivel: Az ember(és majd minden élőlény) természetes képessége a növekedés, ami tsztrészenként változó, Még végtagjaink kb 18-21 éves korunk ig nőnek, addig a szarufüggelékek egész életünkben ÉS :!: Halálunk után is :!: :!: :!: Ez is azt mutatja hogy NEM kell az ÉLET princípiuma ahhoz hogy testünkből adódó képességünk megőrizzük.

Tehát a Troll amit teremtünk ugyanugy fog regenerálódni még ha csak egy test is. Továbbá belázrhatunk bármien alacsony "szintű" lelket, ami kihasználhatja a megszált test tulajdonságait.

A herbarizmus képzettség elírását, már rég olvastam , de ha Tényleg PONTOSAN le van írva hogy NEM LEHET Mágikus gyógyital hatású akkor , ez nem érdemel több vitát, ám fentartom hogy "majdnem" azonos erőséggű lehet...

Mit is akartam írni még... :roll: ...

Mind1 :)

Most ennyit...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Takeda-mester:

Szerintem az élet princípiuma NEM egyenlő a lélekkel, annak ellenére, hogy a halálkor egyszerre távoznak. De ha pl lelket börtönzünk valamibe, abból hiányozni fog az élet princípiuma! Ha jól emlékszem, ezt a mágiarendszer elég egyértelműen leírja. Bár én nem vagyok varázsló-szakértő.

A gyógyital-kikeverés kancsóból kiöntéses módszerének árcsökkentő hatásában (nullázás) egyet értek, ebben igazad van.

BYCS

A herbalizmus nem azt írja, hogy nem lehet mágikus hatásokkal egyenértékű gyógyitalt keverni, hanem leírja, hogy milyet lehet. És hogy hogyan működik, milyen szabályok vonatkoznak rá. Ha ezeket megnézed, akkor láthatod, hogy meg sem közelítik a mágikus gyógyitalok hatását, egészen egyszerűen azért, mert máshogyan működnek! (Lásd pár hozzászólással fentebb).

Tehát sokkal gyengébbek, és a hatásuk sem hasonló a mágikus gyógyitalokéhoz.

Sylvanus-mester

Elgondolkodtató a manaháló-varázsló mana felhasználási aránya, pontosabban annak megváltoztatása az 50-50%- ról 0-100, esetleg 100-0-ra. Ezzel szerintem érdemesebb lenne részletesebben foglalkozni! Esetleg valamilyen szakosodott varázsló képes lehetne rá... persze nem mind.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sylvanus-mester

Elgondolkodtató a manaháló-varázsló mana felhasználási aránya, pontosabban annak megváltoztatása az 50-50%- ról 0-100, esetleg 100-0-ra. Ezzel szerintem érdemesebb lenne részletesebben foglalkozni! Esetleg valamilyen szakosodott varázsló képes lehetne rá... persze nem mind.

Elgondolkodok rajta, lehet például Metamágikus csúcsmozaik az arányt módosítani képes mozaik.

Lehet valamely speciális mágiahasználó (új) kaszt, bár kasztot nem csinálnék alapvetően újakat.

Érdekes lehetne a godoni "elemi mágia" többi fejezete is, jó kis összeesküvés elmélettel.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Igen BYCS ez helyes megállapítás, bár én nem olvastam Sylvanus bátyánk eme írását, de ettől függetlenül viszonylag egyetértek vele. A csakrák szerint (amelyeken keresztül a szervezet bizonyos létterületeihez az energiát kapja ez használható, hiszen a harmadik szem a (mentál egy része) a homloknál) a solar plexus és szív csakra a szívnél ill melkasnál helyezkedik el. Akkor lesz képes a troll az asztrális és mentális tevékenységre, ha az ezekhez tartozó szervek (az agy is és a szív is) működőképesek. Tehát mikor azok már regenerálódtak.

Viszont a troll a kisujjából is tud regenerálódni, ha az a legnagyobb darabja.

A másikhoz hozzászólva, egyszerűen csak más energia elérésével kellene varázsolnia a varinak. Pl valamely bolygó, vagy a csillagok, mint a bárdoknál, vagy magasabb szinten szerződést köthetnének kisebb istenekkel, arkangyallal, hogy adjon nekik manát. Ezen technikák kidolgozása, megtanulása elfogadható, vagy mint a tv energiagyűjtése, törvényesen is megtanulható, az meg teljesen korrekt, hogy bizniszt kötsz egy istennel, és úgy csinálsz,mintha pap lennél. Persze néhány kivételével csak nagyon ügyesen nagyon magas szinten lehet

A varázsjelek manahasználata nekem eléggé necces kérdés én azt nem firtatnám...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...