Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Szerepjátékos szituációk és megoldásaik


Rayen Reval

Recommended Posts

ETK bizony leírja, hogy a pyarroni pszíhez kell a 12 mindhárom képességből. De a hangsúly azon van, hogy a pyarroni pszíhez. A Slan pszí nem pyarroni alapú, tehát nem is vonatkoznak rá az ott felhozott követelmények.

Most TT-n is 11-es inttel jött harcművészem, és nem akadt fel senkinél, pont ezért át is olvastam a vonatkozó részt.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ő nem használ pyaroni pszit, mint ahogy erre többször is útalnak, csupán a slan pszi keretein belül, hasonló hatású disziplinákat használ. Nem látom értelmét a kaszt ilyetén beskatulyázásának mert ha a dobás nem azt hozta ki, akkor nem azt hozta ki. Persze így egy- két tápolos kari szabályosan plusz pontokat kaphat, de itt ez nem erről szól. Ha mindenki a fejére áll mi akkor is így fogunk játszani :D Kate csak hangulati elemnek tette be, hogy ti is jól szorakozhassatak.  Ugyan úgy járt mint én multkoriban, betettem egy viccesebb epizodot és rögtön a szabályszerű hibákat kerestétek, mintha nagyítóval estetek volna neki. Ez nem jó fiúk-lányok. 

Link a hozzászóláshoz

Még egy megjegyzés az egészhez a ETK 115-.ik  oldalán a Slan-út  fejezetében: "Képesek végrehajtani bármit, ami a Pyarroni módszer része, ám saját diszciplínákat (kevés kivétellel) csak önmagukra tudják vonatkoztatni." Ebből az következik hopgy tudják a Pyarroni módszert + Slant. Tehát ez egy magasabb szint ami a magába foglalja a Pyarronit is mint a Kyr metódusnál. De ha ők így játszák nekem nincs vele semmi bajom jó szórakozást kívánok nekik.

Link a hozzászóláshoz

Sztem sem feltétel a 12-es inteligenciájával, ahogyan Daraboló is írta. Nincs előttem, de úgy emlékszem 2 k6+6 az intelligencia kidobása a kardművésznél, aki adott esetben szerencsétlenül 2 db egyest dobott. Ha nem lehetne, akkor ahogy Daraboló  is írta pl vagy  2 d6+10 lenne minimum....

De egyébként a storinak nem ez volt a lényege... ;)

Link a hozzászóláshoz

Érdekes, de az ETK 114-115. oldalán szerepel ez a hármas képességkövetelmény (intelligencia, akaraterős és asztrál legalább 12-es kell legyen), de csak a pyarroni módszer bekezdésénél. Ha ezt egészen komolyan vesszük, akkor a slan pszihez (és a kyr metódushoz) nincs szükség erre, ez a szigorúság mondjuk ott sántít, hogy mindkettő tudja a pyarroni módszer összes diszciplináját is használni (azokhoz pedig ott van a feltétel).

Link a hozzászóláshoz

Kate, Darabolo, szerintem Coryss nem rossz szándékkal tette ezt a megjegyzést, csak segíteni akart (és ezt mondhatom el magamról is). Ezek mellett természetesen nincs hozzá közünk, hogy ti hogyan játszotok, én pedig nem hogy a fejemre állni, de még csak finoman noszogatni sem terveztem se téged, se mást, hogy a szabályok szerint játszon, ha neki nincs hozzá kedve. Bár én Tetra itteni hozzászólásával maradéktalanul egyetértek, én is szabálykövető vagyok, de ettől még az elsődleges célja a szerepjátéknak, a szórakozás. Ha ti közösen megegyeztek, hogy ennek érdekében figyelmen kívül hagytok egy nektek nem tetsző szabályt, akkor ezt senkinek sincs joga megkérdőjelezni.

Coryss kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2019. 02. 27. at 10:08-kor Cundior írta:

Kate, Darabolo, szerintem Coryss nem rossz szándékkal tette ezt a megjegyzést, csak segíteni akart (és ezt mondhatom el magamról is). Ezek mellett természetesen nincs hozzá közünk, hogy ti hogyan játszotok, én pedig nem hogy a fejemre állni, de még csak finoman noszogatni sem terveztem se téged, se mást, hogy a szabályok szerint játszon, ha neki nincs hozzá kedve. Bár én Tetra itteni hozzászólásával maradéktalanul egyetértek, én is szabálykövető vagyok, de ettől még az elsődleges célja a szerepjátéknak, a szórakozás. Ha ti közösen megegyeztek, hogy ennek érdekében figyelmen kívül hagytok egy nektek nem tetsző szabályt, akkor ezt senkinek sincs joga megkérdőjelezni.

Nem a szándékkal van a problémám. :)

Ez egy szituációs topic, nem szabállyal kapcsolatos. És a számunkra vicces szituációra, amit megosztottam Veletek, egy komment sem érkezett, míg egy "szabálytalánság" ra sok. 

Köszönöm az észrevételt egyébként, nyugtáztam. :)

Annak viszont örülök, hogy kiderült tényleg sokan vannak akik ismerik "betéve" (is) a szabályokat. :)

 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...