Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Hogy használod a kalandozok.hu-t?


Recommended Posts

Akinek van egy kis ideje szeretnem megkérni, hogy leírja, hogy használja az oldalt? 

Arra lennék kiváncsi, hogy pl. modulírásnál: szószedet, cikkgyűjtemény és térkép, heteken keresztül folyamatosan infógyűjtéshez; és/vagy mindennapokban fórumhozzászólások, hírek ellenőrzése, ilyesmik. Illetve mire mobilon, mire asztali gépen?

Van pár ötletem amit szeretnék megvalósítani idén az oldalon és az ilyen hozzászólások sokat segítenének. :)

Köszi, üdv. Antail

 

 

Bitschak és Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Leggyakrabban a térképet. Sokat segítene, ha kereshetőek lennének a városok, települések (rázoomolna).

Szószedet nagyon nagy segítség. A most beújított kronológia még nagyobb. Együtt a legjobb.

A fórumot naponta többször átfutom (ez lehet, már függőség), releváns részekben jobban elmélyedve.

Cíkkgyűjteményben szégyen, nem szégyen nem nagyon tudok még keresni (a Fürkész nem sokat segít, de kalandozok.hu-val kiegészített google célszavas keresés annál inkább). :(

 

Röviden ennyi, remélem segítettem.

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Modulírás közben jó használatot tesz a szószedet és a névgenerátor (bár Korg névből lehetne több :D ), a kronológia is nagyon jó lett.

A térképet főleg a kalandokért, játékra való felkészülés miatt vagy leendő helyszíneket keresve nyitom meg.

Cikkeket én is a google-el keresek site:kalandozok.hu-s szűkítéssel.

Fórumot elvétve olvasok.

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

-Ha a játék során felmerül egy kérdés, a helyiekkel vitatom meg annak rendezését.

-Olvasom a friss hozzászólásokat

-Régen a kalandokat is figyeltem, ma már nem, inkább sajátot írok.

-Néha-néha beleolvasok a cikkgyüjteménybe, és sokszor találtam már a förtelmek közt elveszett gyémántot is :D

-A térkép ETALON jobb minőségű mint az eredet ETK-s.

-Elvétve szószedet használat, de eddig talán 4 fogalomra kerestem rá.

Illetve megosztom a többiekkel a béna csapatom bénáskodásait :D , hisz ne feledjük el ez a játék, " komoly alapokra szervezett, oltári nagy baromság!"...

Antail és Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Megvallom őszintén, hogy a mostani modulíráshoz elengedhetetlen az oldal többszöri látogatása. Nézem a

  • Szószedet
  • Kronológia
  • Ynev térkép
  • Névgeneráló
  • Időjósda

Egyszerűen elképesztő könnyű visszakeresni azt a felhalmozott tudást, amire szükségem van. A kronológiánál pedig az, hogy meg van jelölve a fontos forrás óriási segítség a visszakereshetőség szempontjából, még egyszer köszönet az elkészítéséért. 

Másrészről pedig az idén több rendezvényen is részt veszek, mint játékos. Ezek közül most lesz a második is, amihez újfent a fent említett első négyet folyamatosan használom. Továbbá Silver által készített karaktergeneráló excel fájlt is előszeretettel töltöm le újra, ugyanis eddig ez bizonyult a legletisztultabb, legegyszerűbb és leggyorsabb karakteralkotás segítségnek, amit fel lehetett használni. Amikor egyszerű és menő karakterlapot használtam fel, hogy elkészítsem az új karakteremet, akkor is először excelben elkészítettem az adott karaktert, majd átvittem az értékeket.

Továbbra is használom a démontekercset, mert szeretem elolvasni a legfrissebb kommenteket, de úgy gondoltam, hogy a mostani időben annyit használtam az oldalt, hogy ideje volt újra leírnom, mely részeit látogatom rendszeresen. 

A telefonos - pc-s elérése az oldalnak nálam még mindig olyan 70% - 30% -ra saccolnám, vagyis 10-ből kb hétszer inkább a telefonomon nyitom meg az oldalt, DE ha asztali gépen történik az elérés akkor sokkal több időt töltök az oldalon, mint telefonnal. 

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Játékosként legtöbbször a szószedetet (pl. előtörténet íráshoz), a névgenerátort és néha a térképet szoktam használni, előfordult már, hogy a cikkgyűjteményben is böngésztem, de elég nehezen találtam megfelelő (témában és minőségben) cikkeket, így inkább a könyveket és a szószedetet szoktam forgatni. Ezeket mindig PC-ről.
A kronológiát még nem próbáltam, de hamarosan megint alkotok karaktert, szerintem sorra fog kerülni az is.

Ezen kívül a fórumot nézem elég rendszeresen (változó, de átlagosan azért heti egyszer legalább ránézek), gépről és telefonról/tabletről is szoktam böngészni.

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Holló!

Mostanság a fürkészt ugráltattam, és a türelmemet a találatok feldolgozásához. Viszont a cikkgyűjteményt szoktam még használni "gyakran", függetlenül attól, hogy karaktert alkotok, vagy csak valaminek utána nézek. (Eddig kettő nagy szívfájdalmam van, az egyik, hogy ÚTK-hoz jóformán semmi technikai dolog nincs, meg a páncélok és pajzsokról sincs cikk, pedig aki harcos(pap)okat, (pap)lovagokat mozgat, annak hasznos lenne.)

Néha a térképet is szoktam használni, főleg, ha "ez" hol van, meg ha "innen" "oda" hogyan lehet eljutni kérdés felmerült. Meg hogyha nincs kedvem magamtól nevet kitalálni a névgenerátortól szoktam tippet kérni. (Amúgy az összes nemesi jelzőkhöz található valahol jelző?)

Mindent gépről szeretek használni, mert mindig gép közelében alkotok, meg szerencsére a gépemnek nagyobb a képernyője, mint a telefonom kijelzője. xD

Link a hozzászóláshoz
10 órával ezelőtt-kor Risu írta:

Holló!

Mostanság a fürkészt ugráltattam, és a türelmemet a találatok feldolgozásához. Viszont a cikkgyűjteményt szoktam még használni "gyakran", függetlenül attól, hogy karaktert alkotok, vagy csak valaminek utána nézek. (Eddig kettő nagy szívfájdalmam van, az egyik, hogy ÚTK-hoz jóformán semmi technikai dolog nincs, meg a páncélok és pajzsokról sincs cikk, pedig aki harcos(pap)okat, (pap)lovagokat mozgat, annak hasznos lenne.)

Néha a térképet is szoktam használni, főleg, ha "ez" hol van, meg ha "innen" "oda" hogyan lehet eljutni kérdés felmerült. Meg hogyha nincs kedvem magamtól nevet kitalálni a névgenerátortól szoktam tippet kérni. (Amúgy az összes nemesi jelzőkhöz található valahol jelző?)

Mindent gépről szeretek használni, mert mindig gép közelében alkotok, meg szerencsére a gépemnek nagyobb a képernyője, mint a telefonom kijelzője. xD

Varj!

Ebben a cikkben találsz részletezést nemesi jelzőkhöz. 

Az UTK-hoz a fórum UTK részét ajánlom. Cikkek ebben a témában nem nagyon kerültek még fel.

A térképen idén lesz pár jó fejlesztés! 

:kalandozo:

Link a hozzászóláshoz
On 2019. 03. 24. at 19:31-kor Antail írta:

Varj!

Ebben a cikkben találsz részletezést nemesi jelzőkhöz. 

Az UTK-hoz a fórum UTK részét ajánlom. Cikkek ebben a témában nem nagyon kerültek még fel.

A térképen idén lesz pár jó fejlesztés! 

:kalandozo:

Üdv!

Köszönöm a választ! Ehhez a cikkhez volt már szerencsém, és ez csak felsorolásokat tartalmaz, de semmit se árul el a jelentésükről. Hogy melyik köznemesi, kisnemesi, főnemesi rang, vagy -nemesi előszónak kötőszava.

A térkép fejlesztéseit meg már várom. Lesz köztük olyan, hogy a városok neveire kattintva kis leírást kaphatunk róluk? :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Risu, javaslom, a nemesi előnév ismeretében nézd meg a szószedetet. Elég vegyes a kép, van olyan nemesi előnév, ami hozzávetőleg pontos magyarázattal rendelkezik (mert megjelent hozzá valahol ilyen), és van olyan is, ami információ híján nem is szerepel külön a szószedetben, mert valószínűleg csak valahol egy névben szerepelt, és senki soha nem magyarázta meg a jelentését - de a nevek közé bekerült. 

A városokkal kapcsolatban szintén javaslom a szószedetet - mint az Ynevi tudás kivonatos változatát. Ugyanaz a helyzet, mint a neveknél: Van város, amihez akár több leírás is szerepel. Ezekről a cikkek között is tájékozódhatsz - jómagam is többet készítettem - de a Rúnában is jelentek meg, stb. A geofrámia/Földrajz/Ynev/városok részben nézegess - itt komplett leírásokat találsz. A Szószedetben a szócikk utáni forrásjegyzék megmutatja, honnan származtak információk az egyes városokra vonatkozóan, tehát ott is utána tudsz nézni egy-egy városnak. végezetül pedig sok olyan város is akad, amit a térképen megtalálsz, de a nevén kívül nincs róla információ, ezek is előfordulnak a szószedetben, de csak "darabra", így lehet következtetni arra, hogy nem írt még róluk senki semmit. 

Beszéltünk már olyat, hogy a térkép helyszíneit kössük hozzá a szószedet leírásaihoz, pláne a róluk szóló kiegészítőkhöz (ez utóbbihoz akad kísérlet, a zászlócskák formájában, ami viszont megint csak megakadt, mert kezelhetetlen-követhetetlen mennyiség lenne), de a szószedet mérete, illetve a cikkek száma egyelőre nem teszi könnyűvé ezt a munkát. 

 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...