Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Leenarya

Segítségkérése a játékhoz

Recommended Posts

Sziasztok.

Eléggé új emberke vagyok az oldalon. Hallottam és olvastam is a Mágus-ról. Egyszer teljes életnagyságban szemtanúja is voltam. Néhány ismerősöm, kik ezer éve űzték a játékot, egy kicsit belepillantottam, miközben játszottak. Tetszett, jó lett volna egy kicsit részt venni benne. Az a kérdésem, hogy itt az oldalon is lehet játékba állni, és hogyan lehet részt venni benne? Pontokat miképp lehet gyűjteni? Milyen lépés, művelet mennyi pontot ér? Erről semmi információt nem találtam. Segítséget előre köszönöm.

Kellemes napot :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
10 órával ezelőtt-kor Leenarya írta:

Sziasztok.

Eléggé új emberke vagyok az oldalon. Hallottam és olvastam is a Mágus-ról. Egyszer teljes életnagyságban szemtanúja is voltam. Néhány ismerősöm, kik ezer éve űzték a játékot, egy kicsit belepillantottam, miközben játszottak. Tetszett, jó lett volna egy kicsit részt venni benne. Az a kérdésem, hogy itt az oldalon is lehet játékba állni, és hogyan lehet részt venni benne? Pontokat miképp lehet gyűjteni? Milyen lépés, művelet mennyi pontot ér? Erről semmi információt nem találtam. Segítséget előre köszönöm.

Kellemes napot :)

Szia!

Mindig örömmel látjuk, ha új emberek találnak rá erre a szerepjátéknak nevezett hobbira.

Mindenek előtt javaslom, hogy olvasd át ezt a rövid ismertetőt, magáról a szerepjátékról:

Ez a oldal a MAGUS-t játszók egy közösségét fogja össze. Magán az oldalon nem zajlik a szó szoros értelmében vett szerepjáték. Azt többségünk a társaival egy asztal mellett közösen, esetleg egy skype-os vagy ahhoz hasonló konferenciahívás segítségével bonyolítja le magát a játékot. A kérdéseid között vannak olyanok - pl. a pontokra, lépésekre, műveletekre vonatkozóak - , amit nagyon nem is tudtam értelmezni. A lényeg, hogy ha az asztali szerepjátékot szeretnéd kipróbálni, akkor érdemes egy már működő csapatot keresni hozzá, ahol a gyakorlatban is meg tudsz ismerkedni a dologgal. Esetleg beleolvashatsz egy - egy szabálykönyvbe, de akár itt is bátran felteheted a kérdéseidet. 

Ha az alábbi témában írsz magadról pár sort (kitérve a korodra, érdeklődési körödre, hogy online vagy asztali játékot játasznál, illetve hogy kb hol és mikor érsz rá játszani), akkor annak is megvan az esélye, hogy csatlakozhatsz is egy épp szerveződő vagy már működő csapathoz.

Remélem segítettem és ha valami nem volt érthető, kérdezz bátran továbbra is.

Üdv,

H.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm szépen segítő válaszotokat. Inkább online felületen tudnék csatlakozni, de sajnos azt se minden nap. Változó napokon dolgozom (nem mindig ugyanarra a napra esik a munka, akad hogy hétvégére, vagy ünnepnapra is megyek), s előfordul hogy este 8 után keveredem haza a munkából. Inkább a facebook az amit használni szoktam. 2 profilom is van ott, de inkább egy az amit legtöbbször működtetek. Valamikor myvip.es meg iwiw-es oldalam is volt, de szerintem az már nincs meg. A korom meg, hát, nos a koromhoz képest jól nézekki, pont mint a kéményseprő :D Remélve feltételezem, hogy nincs korhatár, mert már épp benne vagyok abban a "krisztusi" korban (33 év) Állítólag egy 10-est letagadhatok, mondják. De mikor mennyinek érzem magam, hangulatfüggő :) Az érdeklődési köröm pedig, hát mikor mi. Imádom a rock, metál, thrash, goth és egyéb hasonló zenéket( havonta pár rock koncerten is megfordulok :D ), szeretek túrázni erdőbe, mezőkön, mikor hol (nyáron még a Dunaparton is elsétálgatok, vagy elmegyek valahova úszni) Olvasok ezt azt, többnyire az interneten, akár történeteket is, amit fantasy rajongók írtak, nekem jó pár tetszett, de a címüket meg nem jegyzem. Egy ismerősöm hasonlótörténeteit többször olvastam már, egyszerűen lenyűgözött az egész történetvezetése :) Szeretem a jó filmeket, amiknek lényeges a mondanivalója, lehet belőle tanulni, s van benne fantázia, akció, el lehet tekeregni a világában. Pár filmet kiemelek, ami nyomot hagyott bennem. Ilyen a Star wars, Trónok harca, Karib tenger kalózai, Ötödik elem, Watchman-az őrzők, stb...Játékok terén meg amiket kedvelek, az Jedi academy, Clive Barker:Undying, meg a Metinen is van egy regisztrációm, de rég nem játszottam, sajnos ki kellett hagyjam, amikor annak idején minden nap dolgoztam. Szóval rólam lényegében ennyi :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
21 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Aztaaaaaaa :D

Jól tolod :) Akkor lehet Steel Panther-en összefutunk a nyáron :D

Július elején tartjuk a Nyári Táborunkat, ezen eseményen sokszor van olyan csonka csapat amelyik játékosokat keres. Egy ilyen az egy nagyszerű alkalom megismerkedni a játékkal és másokkal. Szívesen látunk és segítünk minden új kalandozónak!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
17 órával ezelőtt-kor Antail írta:

Július elején tartjuk a Nyári Táborunkat, ezen eseményen sokszor van olyan csonka csapat amelyik játékosokat keres. Egy ilyen az egy nagyszerű alkalom megismerkedni a játékkal és másokkal. Szívesen látunk és segítünk minden új kalandozónak!

Köszönöm, jól hangik. Sajnos ennyire nem látom előre a dolgokat, mindig a jelenlevő hónap utolsó napjain kapom meg a következő hónapra való beosztást, s az is változhat néha. És pont a júliusom lesz sűrű. Persze, egyeztettem le szabadságot, csak akkor megyünk épp a jó programokra: Rockstrand, Rockmaraton és társai. De ez még jócskán odébb van :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Betöltés...

• Új...