Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Segítségkérése a játékhoz


Leenarya

Recommended Posts

Üdv!

Szeritnem a leírt, de játéktechnikával alá nem támasztott fajokat, (de bármi mást is) érdemes kidolgozni, a megfelelő körültekintéssel. Erről (is) szólnak a különböző házi kiegészítők - én is sokat írtam ezen a vonalon. 

A dzsenn játszható faj, játéktechnikai kidolgozását a Második törvénykönyvben találod meg. NE keverd össze a Ódzsennekkel, akikkel pl. a Summariumban találkozhatsz... az óelfek, meg számos ősfaj is félistennek tűnhet a mai játszható karakterekhez viszonyítva, de azok nem játszhatóak. (legalább is nem hivatalosan és nincsenek úgy kidolgozva.)

Link a hozzászóláshoz
5 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Üdv!

Ez azért érdekes kijelentés. Mire alapozod azt, hogy megoszlanak a vélemények? A rendszert az első UTK verseny után a saját író- és kiadó csapata tiltotta le... szerintem ez finoman szólva sem a "megoszlanak a vélemények" kategória... 

A szabad karakteralkotást pedig nem szabad a játékosok kezébe adni. Lehet free style-t játszani, aki érett arra, és ahol mindenki arra számít. De egy kötött szabályrendszerbe nem való. (lásd at ÚTK tapasztalatát, ahol - gondolom, egyetértünk - nem beszélhetünk teljesen szabad karakteralkotásról, de azért sokkal lazábbra engedték a gyeplőt, mint a MAGUS-ban volt. Az eredmény: tápolt karakterek özöne... nagyítóval is nehéz normálisat találni. (tisztelet a kivételnek, mint mindig). De az én 3 UTK versenyes tapasztalatom, és a történetek, karakterek, amikről azóta hallottam, ezt mutatják. 

Ahol a rendszer egésze szabályok garmadájával kötött, ott legyen a karakteralkotás is az, ellenkező esetben a játékosok óhatatlanul is a kiskapukat, a tápolást keresik majd - hiszen van miben ezt játszani. 

 

4 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Az új fajok alkotása más. Bár én azt vallom, teljesen új fajt nehéz (!) és majdnem felesleges is kitalálni, de azért lehet, csak tényleg mértéktartónak kell lenni. Ynev már "elkelt", nem fér rá több uralkodó faj... egy-két sarokban megbúvó érdekesség igen, ha valaki pont ezt akarja játszani, leginkább otthonra. 

Én a saját tapasztalataimból indulok ki. A karakteralkotásnál említett problémákkal játék során nem találkoztam eddig,a fajalkotással kapcsolatban pedig a jelenleg létező,kicsi és gyenge UTK-t használó formális közösségek (pl:dreonar.hu) fórumokban olvasható tapasztalatait veszem alapul. Az utóbbiak szerint a tápolás valóban egy tényleges probléma,de ez azonban nem annyira a rendszer objektív hibája hanem inkább szubjektív jellegű,és mint ilyen cseppett sem olyan súlyos és közel sem olyan általános mint ahogyan az ETK-sok látni vélik. 

Abban egyet tudok érteni,hogy Ynev arculatát alapjaiban meghatározó fajokat már nincs értelme alkotni,de mivel Ynev óriási  ezért sokféle kisebb méretű - helyi körülmények között akár nagy jelentőségre szert tevő -  inhumán népesség létezhet amelynek egy-egy tagját "megfertőzheti a kalandozó kór" vagy valami miatt egyszerűen csak belekényszerülhet egy ilyen szerepbe. (Pl: Raoul Renier Krán c. könyvében szerepló "Kicsi Nép" szerintem ilyennek tekinthető.)

Csak mellékesen jegyzem meg,hogy szerintem a felemelkedőben levő k10-es és d6-os M*rendszerek árnyékában előbb-utóbb talán egy  d100-as (tehát UTK-s és ETK-s) közeledés várható. Vagyis a távolság a két tábor között elvben idővel  talán csökkenhet. 

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Ez tényleg így van,de nem cáfolja amit leírtam. 

Há má hogyne cáfolná? Most a MAGUS-t játszás az neked vagy azt jelenti, hogy görcsösen a szabályok szerint játszunk, ami ennek mond ellent, vagy azt, hogy Yneven (Satralison), a világhoz és a rendszerhez a csapat elvárásainak megfelelő közelséggel játszunk, akkor meg irreleváns, hogy van-e hivatalos fajkidolgozó.

Link a hozzászóláshoz
31 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Há má hogyne cáfolná? Most a MAGUS-t játszás az neked vagy azt jelenti, hogy görcsösen a szabályok szerint játszunk, ami ennek mond ellent, vagy azt, hogy Yneven (Satralison), a világhoz és a rendszerhez a csapat elvárásainak megfelelő közelséggel játszunk, akkor meg irreleváns, hogy van-e hivatalos fajkidolgozó.

Szerintem mindkettő belefér,mindkettőre látok példákat. (Bár - véleményem szerint sajnálatosan - az előbbi sokkal inkább jellemző mint az utóbbi.) A szabad faj-és kasztkidolgozás meglétének jelentősége pedig abban áll,hogy sikeres működés esetén emelheti a játék színvonalát,új távolatokat nyithat,segíthet bevonzani új embereket a játékosi közösségekbe egy fajta "vérfrissítést" érve el ezzel.

 

Összességébében csökkenthetné a M* más rendszerekhez képest vitathatlan lemaradottságát. (Bár tudom, errefele ilyen elmaradottság sokak szerint nem létezik.)

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Saimon di Alver írta:

Ha ezen felül tudna emelkedni az alkotó közösség , miért ne lehetne akár tucatnyi fajt esetén megnyitni a lehetőséget, hogy karakterként lehessen velük játszani? 

Leginkább azért, mert ahogy a khál, úgy ezek a fajok sem lennének alkalmasak emberek közötti játékra. Lehet akármivel játszani, ősakvírtól földigilisztáig, de ezeket felesleges kidolgozni abba a rendszerbe, amibe nem valók.

Darabolo és MagyarGergely kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyetértek. 

Meg kellene különböztetni azt, amit érdemes és "kell" egy szabálkönyvben kidolgozni, és a többit, amivel lehet játszani otthon, hiszen minden KM engedhet olyna dolgokat, amit máshol/a szabálykönyvben nem, de ő tudja kezelni... és akkor lehet játszani. De ennek semmi helye a szabálkönyvekben, a "hivatalos" helyeken. Én már meséltem vámpír, ősaquir, sárkány  JK-nak is, de véletlenül sem ajánlanám mindenkinek, pláne nem szabálykönyvbe, de még házi kiegészítőbe sem. 

Link a hozzászóláshoz
13 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Valamiről lemaradtam @Greol? Tudtommal ilyenről még véletlenül sincs szó!

Nos,elismerem talán kicsit túlzónak tünhet amit megfogalmaztam,de amennyiben figyelembe vesszük,hogy alig pár hónappal a kezdet után már igen sokan nyitottá váltak a Hulla-féle d10-es szabálykönyvre (már az egykori UTK-s főszerkesztő is belájkolja néha!) és hogy nemsokára országos szintű kereskedelmi forgalomba kerül egy D6-os (legalább többé-kevésbé játszható) szabálykönyv akkor már érthetőbbé válik amit leírtam. 

És ha mindezekhez hozzávesszük azt is,hogy nemsokára (valamikor június környékén) jön az D&D5E Játékosok Könyvének magyar kiadása,akkor arra is számíthatunk,hogy a Ynevet 5E alatt játszhatóvá tenni akaró eddigi erőfeszítések új lendületet kapnak,ez pedig sikeres átirat(ok) léttrejötte esetén tovább csökkenti a k100-as hegemóniát. 

Vagyis: többféle rendszer megléte esetén hosszú távon nőni fog a szetting szerepe a szabályrendszerekével szemben. Ez az írók szerepének növekedését hozhatja magával,lévén a szettinget alapvetően ők határozzák meg.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ezzel több ponton is vitáznék. 

1, Az, hogy ki mit like-ol be, már megbocsáss, de semmit nem jelent. Nem mindenki "felelősséggel" likeol, és mindneki nagyjából eltérő mélységig vizsgálja az adott dolgot ilyenkkor (értsd: van, aki csak a képet nézi, van, aki a nagy témát (pl. akármi de MAGUS = like), van, aki csakazért sem, van, aki alaposan elolvassa, van, aki csak tetszésnyilvánítást lát benne, van, aki komoly támogatást... ebből túl sokat azért ne szűrj le szerintem. 

2, Az már a kezdetektől fogva - pontosabban az első alternatív MAGUS  szabályrendszer óta úgy van, hogy a "setting" (blá, de utálom, hogy nem tudunk magyarul beszélni) szerepe sokkal több, mint a szabályrendszeré. Én még nem nagyon hallottam arról, hogy más szerepjátékvilágokat játszottak volna, vagy pláne dolgoztak volna át a MAGUS eredeti szabályrendszerére, viszont már az első hivatalos alternatív próbálkozások (Summarium, ÚT) és házi megoldások (pl. reneszánsz) is a MAGUS világára íródtak. Ebben semmi változás nincs mostanában... max nem látunk elég messzire hátra. 

3, A világot - kapaszkodj meg - nem az írók határozzák meg. Pont ennek a nézetnek (tévképzetnek?) a terjedése okozza a MAGUS körüli problémák jelentős részét. A MAGUS kitalált fantasy világát két alkotó, Novák Csanád és Nyulászi Zsolt teremtette. A szerepjáték világot a játékosok/olvasók felé az első szabálykönyvek világleíró része közvetítette. Persze, sokan, én is szerettem a regényeket, de az csak plusz, nem az dolgozta ki a világot, szépen is állnánk - megér egy kísérletet - hogy ha CSAK azok az infóink lennének, amik a Halál havában megjelentek... (megjegyzem, már akkor is létezett a korai fanzinokban egészen érdekes és átfogó, noha kezdeti kép is Ynevről...). Ez később is így volt és van, egy-egy szabálykönyv tele van világleíró részekkel, azok adják az igazi keretet, amiben egyes írók regényei manővereznek. Mondjuk én elsősorban szerepjátékként tekintek még mindig a MAGUS-ra... és tény az is, hogy a szórakoztató irodalma is a játék támogatására kezdődött el. Két példát is hadd hozzak: nem véletlen, hogy a világba nem illenek csont nélkül bele az egyes írók - mind saját úton elindult - igazán sarkalatos kérdései (lásd: teremtés, jelhordozók (GA), Larion koncepció (GJ) stb.) Az sem véletlen, hogy amikor igazán megpróbálták átvenni a stafétát az írók, mondván, hogy "majd mi...", akkor azoknak nem lett túl nagy sikere, és az eredeti MAGUS világába sem illik bele igazán - lásd pl. a két esszékötet. 

Darabolo, Shen és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Greol írta:

nemsokára országos szintű kereskedelmi forgalomba kerül egy D6-os

Ez erős túlzás. Nem lesz abból egyenlőre semmi.

Egy órával ezelőtt-kor Greol írta:

Ez az írók szerepének növekedését hozhatja magával,lévén a szettinget alapvetően ők határozzák meg.

Etől félek én is, még több egymásnak és a múltnak ellentmondó dolog.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy órával ezelőtt-kor Legolol345 írta:

Én szerintem még a már meglévő fajok közül sincs annyi kidolgozva (pl.: dzsenn, khál, wier, gnóm, goblin), először azoknak kéne adni legalább annyi háttérinformációt, mint amennyi az elfeknek, a törpéknek, az orkoknak vagy az amundoknak van a szabálykönyvekben (Summarium, Arany Tenger).

Ezt hogy érted? Az említett fajok már régen ki vannak dolgozva a MAGUS-hoz... csak nem a legelső szabálykönyvben. 

Avagy, lehet, hogy itt kettőféle értelemben használjuk a "kidoglozzás" szót. Az, hogy játéktechnikát adnak hozzá és játszható lesz, sok faj esetén megvalósult. Az, hogy száz+ oldalnyit írnak róla.. hát az nem, de nem is hiszem, hogy feltétlenül kell... (mert majd utána jön a sírás, hogy jaj, ki akar elolvasni 300 oldalt, csak hogy hitelesen játszhasson félgoblinnal...) Azt gondolom, hogy számos faj pont eléggé ki lett dolgozva (mind a két értelemben) ahhoz, hogy játszható legyen. 

Link a hozzászóláshoz

@MagyarGergelyÉn elsősorban arra gondoltam, hogy az amundoknak miért van olyan hosszú lore-ja, hogy ha lenne egy YouTube, akkor róluk külön videót tudnék csinálni, a dzsenneket meg úgy kéne prezentálnom, egy 20-30 videóban (ez a minimális időtartam egy ilyen videónak), hogy abban az egész Taba el Ibara ott lenne, dzsadostól, dzsennestől, homoki elfestől (!).

Link a hozzászóláshoz
Éppen most-kor Legolol345 írta:

@MagyarGergelyÉn elsősorban arra gondoltam, hogy az amundoknak miért van olyan hosszú lore-ja, hogy ha lenne egy YouTube, akkor róluk külön videót tudnék csinálni, a dzsenneket meg úgy kéne prezentálnom, egy 20-30 videóban (ez a minimális időtartam egy ilyen videónak), hogy abban az egész Taba el Ibara ott lenne, dzsadostól, dzsennestől, homoki elfestől (!).

@Legolol345ez nagyon egyszerű - azért, mert a Krónikák.hu csapatának (és kifejezetten Amundnak/Gulandronak) kedves annyira ez a faj, hogy ők vették az energiát, és saját -nemhivatalos- kötetet csináltak róla. Te is csinálhatsz ilyet a dzsennekről, vagy amelyikről csak akarsz. :) 

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Ez erős túlzás. Nem lesz abból egyenlőre semmi.

2 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Nekem valami azt súgja,hogy talán mégis. De az is lehet,hogy neked lesz igazad. Meglátjuk.

Egy órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

1, Az, hogy ki mit like-ol be, már megbocsáss, de semmit nem jelent. Nem mindenki "felelősséggel" likeol, és mindneki nagyjából eltérő mélységig vizsgálja az adott dolgot ilyenkkor (értsd: van, aki csak a képet nézi, van, aki a nagy témát (pl. akármi de MAGUS = like), van, aki csakazért sem, van, aki alaposan elolvassa, van, aki csak tetszésnyilvánítást lát benne, van, aki komoly támogatást... ebből túl sokat azért ne szűrj le szerintem. 

 

Persze,ez önmagában még semmit sem jelent,de én ezzel csak szemléltetni szerettem volna valamit. Igaz,választhattam volna mást is. 

Egy órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

2, Az már a kezdetektől fogva - pontosabban az első alternatív MAGUS  szabályrendszer óta úgy van, hogy a "setting" (blá, de utálom, hogy nem tudunk magyarul beszélni) szerepe sokkal több, mint a szabályrendszeré. Én még nem nagyon hallottam arról, hogy más szerepjátékvilágokat játszottak volna, vagy pláne dolgoztak volna át a MAGUS eredeti szabályrendszerére, viszont már az első hivatalos alternatív próbálkozások (Summarium, ÚT) és házi megoldások (pl. reneszánsz) is a MAGUS világára íródtak. Ebben semmi változás nincs mostanában... max nem látunk elég messzire hátra. 

 

Én (neten) már olyannal is találkoztam,aki a Shadowrun (!) rendszere alatt játszott M*-t.

A mai napig vannak apró csoportok akik a D20-as fehér alapkönyvet használják,sőt az Altantisz weblapra még rajongói anyagok is felkerültek a rendszerhez. Amikor arról írok,hogy D&D5e magyarosítás új lendületet adhat az 5e rendszerrel kisérletezőknek,elsősorban rájuk gondolok,hiszen ők is d20-asok. 

Egy órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

A világot - kapaszkodj meg - nem az írók határozzák meg.

Én elfogadom hogy a szabályok és regények kapcsolatát ilyen módon fogjátok fel,de számomra ennek fényében már nehezen érthetőek azok a jelentős erőfeszítések amelyek a szószedet bővítésére irányulnak és az a - szerintem helyes - hozzáállás ami a forráshierachiában a regényekben leírt dolgokat is elsődrangú forrásként kezeli.

 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

18 perccel ezelőtt-kor Legolol345 írta:

@MagyarGergelyÉn elsősorban arra gondoltam, hogy az amundoknak miért van olyan hosszú lore-ja, hogy ha lenne egy YouTube, akkor róluk külön videót tudnék csinálni, a dzsenneket meg úgy kéne prezentálnom, egy 20-30 videóban (ez a minimális időtartam egy ilyen videónak), hogy abban az egész Taba el Ibara ott lenne, dzsadostól, dzsennestől, homoki elfestől (!).

Valóban, CS-nek teljesen igaza van. Annyival egészíteném ki, hogy szerintem jól van ez így, én elégedett vagyok a fajok kidolgozottságával. Elegendő alapot adtak arra a hivatalos kiadványokban, hogy mindenki mesélhesse, hogy aki kedvet érez hozzá, az tovább színesíthesse. Az, hogy az Amundok könyvének írója számára ez a téma kedves ÉS hogy nemcsak erőt ölt a kidolgozásába, de meg is jelentette azt (hozzáteszem, bármennyire is könyv, ez még mindig egy rajongói kiadvány, ne keverd bele és össze a hivatalos kiadványokkal), azt nem kérheted számon a MAGUS egészén... És ez nyilván aránytalanságot is eredményez, hiszen ez a faj kedves volt valakinek, de nincs meg mindegyiknek a "felelőse". Persze, szabad az út... csak legyen mondanivalód, minőségi kidolgozási lehetőséged és hajlandóságot is, hogy a rengeteg munkát rászánd. Az sem árt, ha mindnez játékokból ered, le is mesélted, vagy kalandok hátterei voltak, mert úgy lesz az igazi. 

 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Idéz
Egy órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

1, Az, hogy ki mit like-ol be, már megbocsáss, de semmit nem jelent. Nem mindenki "felelősséggel" likeol, és mindneki nagyjából eltérő mélységig vizsgálja az adott dolgot ilyenkkor (értsd: van, aki csak a képet nézi, van, aki a nagy témát (pl. akármi de MAGUS = like), van, aki csakazért sem, van, aki alaposan elolvassa, van, aki csak tetszésnyilvánítást lát benne, van, aki komoly támogatást... ebből túl sokat azért ne szűrj le szerintem. 

 

Persze,ez önmagában még semmit sem jelent,de én ezzel csak szemléltetni szerettem volna valamit. Igaz,választhattam volna mást is. 

Elhiszem, de nem ezt írtad. Azt írtad: "nyitottá váltak", amit ezzel az érvvel támasztottál alá. Ez nem igaz, erre mutattam rá én. A like nem ezt jelenti. Én álítom, sokan like-olták, akik azt sem tudják, miről van szó... Ha azt írtad volna "sokan felkapták a fejüket" vagy "sokan észrevették", akkor számomra is elfogadhatóan állna meg ez az érv. 

Idéz

Én (neten) már olyannal is találkoztam,aki a Shadowrun (!) rendszere alatt játszott M*-t.

A mai napig vannak apró csoportok akik a D20-as fehér alapkönyvet használják,sőt az Altantisz weblapra még rajongói anyagok is felkerültek a rendszerhez. Amikor arról írok,hogy D&D5e magyarosítás új lendületet adhat az 5e rendszerrel kisérletezőknek,elsősorban rájuk gondolok,hiszen ők is d20-asok. 

Ez egyik sem arra reflektál, amit én írtam. Ez mindkettő azt errősíti, hogy a világ mindig is meghatározó volt, és azt próbálgatták sokféle rendszerrel... én azzal vitatkoztam, hogy ez új jelenség lenne, valamiféle mai vívmány, köszönhetően a most (is) színpadon lévő vagy fellépni akaró sokféle szabályrendszernek. Nem, ez mindig is így volt. 

Idéz

Én elfogadom,hogy a szabályok és regények kapcsolatát ilyen módon fogjátok fel,de számomra ennek fényében már nehezen érthetőek azok a jelentős erőfeszítések amelyek a szószedet bővítésére irányulnak és az a - szerintem helyes - hozzáállás ami a forráshierachiában a regényekben leírt dolgokat is elsődrangú forrásként kezeli.

Ez nem csak a szabályok - ez hogy jön ide? - kapcsán igaz. én kifejezetten a világra írtam... olvasd el. A szószedet bővítése, a források teljes spektrumú feldolgozása teljesen mást jelent. Ne csak két végletben gondolkozz... - legalább is ez a hsz olyan. Senki - én biztosan nem - írta, hogy nem számít, amit az írók írnak. Hogyne számítana! Kíváncsiak vagyunk rájuk, olvassuk, használjuk, és én pl. fel is dolgozom. De ez nem jelenti ugyanaz, hogy meghatározó. mihez képest az? Hát éppen a szabálykönyvekkel összevetve nem az - állítom én. HA összeütközésbe kerül a kettő, akkor szerintem igen is a szabálykönyvnek van igaza. Az az elsődleges, a forráshierarchiában feljebb lévő forrás - szerintem. Tekintve, hogy mi itt - én bizonyosan - még mindig asztali szerepjátékként tekintünk a MAGUS-ra. 

 

Link a hozzászóláshoz
39 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Hát éppen a szabálykönyvekkel összevetve nem az - állítom én. HA összeütközésbe kerül a kettő, akkor szerintem igen is a szabálykönyvnek van igaza. Az az elsődleges, a forráshierarchiában feljebb lévő forrás - szerintem. Tekintve, hogy mi itt - én bizonyosan - még mindig asztali szerepjátékként tekintünk a MAGUS-ra. 

OK,ez számomra eddig nem volt világos. 

39 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Ez egyik sem arra reflektál, amit én írtam. Ez mindkettő azt errősíti, hogy a világ mindig is meghatározó volt, és azt próbálgatták sokféle rendszerrel... én azzal vitatkoztam, hogy ez új jelenség lenne, valamiféle mai vívmány, köszönhetően a most (is) színpadon lévő vagy fellépni akaró sokféle szabályrendszernek. Nem, ez mindig is így volt. 

Idéz

Akkor pontosítok: szerintem az utóbbi időben jelentős mértékű fokozódás figyelhető meg, ami elvben sejtethet valamit. De ez inkább csak megérzés,gyanú a tényleges folyamatok létéről vagy nemlétéről csak a jövőben lehet megbizonyosodni. 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Idéz

OK,ez számomra eddig nem volt világos.

Hm, megértettem... bár furcsállom. Hiszen pont ez a forráshierarchiai tézis okozza az egyik legtöbb regény-rajongó problémát, amikor "kötözködünk" az írók által leírtakkal. Hiszen ha "az lenne, amit mondanak, és kész" - mint hogy GA próbálta utolsó éveiben beállítani a dolgot, akkor senkinek nem lenne és nem is lehetne semmi kérdése, maximum elégedetlenkedhetne, de nem lenne igazán mire. Akkor sem lenne probléma, ha egyáltalán nem számítana, miket írnak... hiszen Pistike15 MAGUS novelláját, amit kitesz a facebookra, senki nem veszi, és nem is kell, hogy komolyan vegye, tehát akármekkora blődséget (értsd: a korábban kiadott, vagy a forráshierarchiában feljebb lévő anyagokkal össze nem egyeztethető) dolgot jr, nincs igazán jelentősége. De az írók blődségeinek (definíciót lásd fentebb) igenis van jelentősége, mert tőle hangzott el, és mi, rajongók, nem értjük, hogy hogy lehet ennyire hanyag, vagy hogy nem szóltak neki a szerkesztők, vagy hogy nem veszi komolyan a kedvenc világunkat, vagy hogy hogy más elvek szerint építkezik és osztályozza a forrásokat, mint mi, hiszen ugyanazon a szeretett fantáziavilágon alkot, mint ahol mi játszunk, és hogy lehet az, hogy ha világosan leírták korábban, hogy pl. a papi szék a Dúlás után Viadomóba települt, akkor az ő regényében mégsem ott van ebben az időben? 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...