Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Játékok és programok a versenymodulon kívül


Recommended Posts

Idén kissé speciális lesz a helyzet, de ettől függetlenül lehet számítani pár esti kalandra tőlem:

  • Csütörtök 20h+: KULT (Felon, Jadis, Pancsa, Eric, Artu, Dekker)
  • Péntek 20h+: ??
  • Szombat délután-este: ??

A kérdőjelek kitöltéséhez ötleteket szívesen látnék. Nem lehet semmi elég elvetemült, hogy ne jöhessen szóba. Ha valami nem tetszik (aminek sokféle oka lehet, de majd mindig megmagyarázom jól), úgyis kiszórom és egészen önkényesen fogok lecsapni azokra, amikben látok fantáziát.  Egy stílus nem kerül fel semmiképp az étlapra, az pedig a céltalan ökörködés... Játszani csak komolyan... még akkor is, ha humor kategória (Paranoia, Kobolds ate my baby avagy KAMB vagy hasonlók).

Amikhez nem kell különösebben győzködni, mert nagy kedvencek: Eclips Phase, KULT (mégmégmég!), SR, Chutulhu, SW, KAMB, Paranoia (olyanok előnyben, akik nem ismerik), Kara-tur esetleg, mert nagyon rég (értsd minimum 20 éve) játszottam utoljára.

A szabályrendszereket világtól függően komolyan veszem (pl. Paranoia, KAMB) vagy teljesen félredobom (KULT, EP), erről majd és persze az egyéb tudnivalókról az alfórumokban fogom tájékoztatni a közérdeműt.

Jelentkezőket majd akkor, ha eldőlt, hogy milyen kalandok lesznek. Alapvetően érkezési sorrend játszik, de azért figyelembe veszem a kompatibilitást is.

Persze tudjátok, hogy mind a rendszer, mind a játékosok közti válogatás valahol szubjektív, ezért a megvesztegetés mindig működik. Jah, mégsem. :)

Kalandra fel! :P

Link a hozzászóláshoz

Köszi az eddigieket. egyelőre semmi új dolog a listán, nem erre számítottam :D

Jah, mégis.... Mage. Na az gyöngyszem... Wraith már nem is játszik? :)

 

@Tao: Igen, AD&D-hez készített oriental verzió. Volt benne pár nagyon előremutató dolog (megelőzve vele korát), ezért szerettem annyira.

@Catsmile: nem írtam, hogy ne lehetne két este is. Látod, hogy Tao is szívesen csatlakozna rá. 

Link a hozzászóláshoz

Háát... az Ars Magica zamata akkor jön ki, amikor a csapat építi fel a Dominiumot szerintem. Egylövetűnek freestyle, középkori, mítikus Európa jönne ki, ami bár nagyon érdekes lehet, nem domborítja a rendszer speckóit. Nyilván be lehet hozni a Vis-t meg pár kifejezetten AM-re kitalált dolgot, de ez nem sok 4 óra alatt. 

***

Amúgy hajlok egy péntek esti EP + szombati Chutulhu felé... 

Így lenne egy megfelelően filozofikus, agyalós game (EP) és szombaton kicsit több időnk lenne egy rendes mítoszbeli kalandra. Mármint magamat ismerve legalább a feléig eljuthatnánk... :P

Chutulhu pedig amúgy is elég erős párhuzam a Kult-tal, tehát aki kimarad sem marad le igazán, csak egy kicsit más köntösben toljuk.  :D

Bitschak kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Igen, sejtettem, hogy az AM inkább hosszabb távú dolog, de sose játszottam, szóval nem voltam biztos benne. Mindenesetre az EP mindenképpen érdekel, a csitulut viszont játszottam már nagyon jót is meg nagyon rosszat is, nagyjából attól függött, hogy mennyire rendszerszinten csináltuk. Ha a Kulttal való párhuzam itt azt jelenti, hogy "teljesen félredobott" rendszer, akkor erős érdeklődésem van.

Sir Thomas kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
57 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Igen, sejtettem, hogy az AM inkább hosszabb távú dolog, de sose játszottam, szóval nem voltam biztos benne. Mindenesetre az EP mindenképpen érdekel, a csitulut viszont játszottam már nagyon jót is meg nagyon rosszat is, nagyjából attól függött, hogy mennyire rendszerszinten csináltuk. Ha a Kulttal való párhuzam itt azt jelenti, hogy "teljesen félredobott" rendszer, akkor erős érdeklődésem van.

Hát ezt mondjuk furcsállom, mert a Chuthu rendszere kifejezetten lájtos és szerintem egyébként megfelelően támogatja a játékot. Jó, lehetne a világra és a mai trendekre jobban illeszteni, de ahhoz képest, hogy milyen régi, szerintem állja az idő próbáját. De abban egyet tudok érteni, hogy könnyű abuzálni a rendszert, ha a játékos rá van kattanva. De mindez mit sem számít, ha egy nagyöreg vagy bármely fattya (a leggyengébbeket kivéve) épp szembe jön a korzón, csak úgy "véletlenül"... :P

Lásd a klasszikust érzékeltetésnek: 

De megnyugtatlak, egylövetű kalandnál itt nem rendszerkedünk. Mindenki gyárt majd egy személyiséget, nagyjából belőjük, hogy mihez ért és kb ennyi. Kockahasználat nem várható.

Neko, TAO és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Én szívesen kipróbálnék - számomra még - új játékokat is akár.
Eddig csak a MAGUS, a KULT, a D&D, Vampire és egy fél alkalmas Chutulhu van az ismereteim között.
Az "űrös" téma (EP - ahogy hallottam) nem kifejezetten az én világom, de amúgy még akár ezen a területen is szívesen bővítem az ismereteimet, ha be lehet majd még csatlakozni valamelyik játékodra Sirtom. :)

Amúgy Larp is szóba jöhet akár? Mert én arra is vevő lennék. :D

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Köszi a visszajelzéseket mindenkinek. Más forrásból is kaptam még kéréseket, extraként bejött egy kis WH40k is. Ez is megfontolandó. Amennyire most látom, péntek estére tennék egy tabletop játékot, de sajna nem KAMB lesz, hanem valami hagyományosabb. Tekintve, hogy Dio barátomnak kedvezni szeretnék, aki a WH-t és az SR-t preferálja, így arra felé hajlik a mérleg nyelve. Meglátjuk még, egyeztetés alatt. Mindenkinek köszi a visszajelzést, a szombati napra egy Kult B-csapatot betettem. ott is van még két hely.

Neko: a live-hoz túl rövid a tábor. Viszont majd ősszel (szeptember 19-22) lesz rá bőven lehetőség. Ez itt a suttogó propaganda helye, hogy úgy mondjam. Hihi :D

BigMac: téged mindig szívesen látlak a játékaimon, persze csak józan állapotban :)

Neko kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2019. 03. 13. at 12:48-kor Sir Thomas írta:

Idén kissé speciális lesz a helyzet, de ettől függetlenül lehet számítani pár esti kalandra tőlem:

  • Csütörtök 20h+: KULT (Felon, Jadis, Pancsa, Eric, Artu, Dekker)
  • Péntek 20h+: ??
  • Szombat délután-este: ??

A kérdőjelek kitöltéséhez ötleteket szívesen látnék. Nem lehet semmi elég elvetemült, hogy ne jöhessen szóba. Ha valami nem tetszik (aminek sokféle oka lehet, de majd mindig megmagyarázom jól), úgyis kiszórom és egészen önkényesen fogok lecsapni azokra, amikben látok fantáziát.  Egy stílus nem kerül fel semmiképp az étlapra, az pedig a céltalan ökörködés... Játszani csak komolyan... még akkor is, ha humor kategória (Paranoia, Kobolds ate my baby avagy KAMB vagy hasonlók).

Amikhez nem kell különösebben győzködni, mert nagy kedvencek: Eclips Phase, KULT (mégmégmég!), SR, Chutulhu, SW, KAMB, Paranoia (olyanok előnyben, akik nem ismerik), Kara-tur esetleg, mert nagyon rég (értsd minimum 20 éve) játszottam utoljára.

A szabályrendszereket világtól függően komolyan veszem (pl. Paranoia, KAMB) vagy teljesen félredobom (KULT, EP), erről majd és persze az egyéb tudnivalókról az alfórumokban fogom tájékoztatni a közérdeműt.

Jelentkezőket majd akkor, ha eldőlt, hogy milyen kalandok lesznek. Alapvetően érkezési sorrend játszik, de azért figyelembe veszem a kompatibilitást is.

Persze tudjátok, hogy mind a rendszer, mind a játékosok közti válogatás valahol szubjektív, ezért a megvesztegetés mindig működik. Jah, mégsem. :)

Kalandra fel! :P

A Kult amit en szereztem be neked? Csak buszke akarok lenni magamra :D

Catsmile és Sir Thomas kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Board gameknek is itt a helye? Blood Raget fixen vinnék, valamint ha sikerül fuvart kerítenem, mellé csapnék egy Mansions of Madnesst is (értékét és súlyát tekintve csak autóval), hasonló feltételek mellett egy Gloomhavent is bevállalnék, az ínyenceknek.

 

Szerk: Hozok egy Unstable Unicorns nevű csodálatos kártyajátékot is :)

Shordanus, Alec_Baldwin és Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...