Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágus IRC-n, avagy kaland mesélés interneten


Recommended Posts

Szeretnék érdekl?dni, hogy léteznek-e még IRC-n történ? mesélések? Nagyon régen (3-4 éve) még találtam olyan közösséget, akik szívesesen játszottak "szövegesen" is. Érdekelne bármilyen ezzel kapcsolatos információ.

Tisztában vagyok vele, hogy sokakban ez a játékmód alapjaiban elítélt és ennek lehet is valóságalapja, de számomra elfogadott és kedvelt. Talán azért , mert jobban el?jön a fogalmazás igényessége a kaland során (kicsit jobban átgondolja az ember azt, amit leír) és így számomra hangulatosabbá válik a kaland.

Els?sorban tehát nem kritikák özönét várom (bár szivesen meghallgatom) :), hanem azok jelentkezését akiknek kedve lenne ilyen módon játszani, illetve aki valamilyen információval rendelkezik ezügyben.

Az így játszott mesék egyértelm?en hosszabbak, mint az él?szóban elmondottak és igen sok nehézséget okozhat ez a játék gördülékenységének fenntartásában (bár szerintem id?vel hozzá lehet szokni). Mégis, talán megvalósithatóbb egy "emelkedettebb" hangnem a leírásokban és magában a cselekményekben. Továbbá a háttér események valóban "rejtve" maradhatnak.

Link a hozzászóláshoz

Nos, szoktak lenni játékok, mesélések netharcok is, hetente általában több is. #arena ezért van, hogy ott játszunk. Szerintem aki elítéli ezt, az nem játszik és le van tudva, de a chatesek közül a legtöbben játszanak :)

Itt mondanám el akkor, hogy bármikor lehet játszani, de szóljatok valamelyik opnak #arena-ban (Zoltan/Antail,Bituman/Friendcomputer,jómagam/Con_Salamander), vagy legalábbis Oshramnak, hogy a játéklehetöségeket meg tudjuk teremteni. (halfop a KM-nek, voice a játékosoknak, moderálás, kocka hozatal, bár ez azt hiszem csak Zoltannak és nekem van.)

Érdemes logolni is, egy igazán jó játékot szerintem szívesen látna a fórum közönsége is.

Itt mondanám el azt is, hogy aki játszani akar, az SZERVEZZE MEG , és ne minket (általában engem) nyúzzon azzal, hogy ö játszani akar. Én gyakran vagyok KM, akkor esetleg lehet szólni, ha sehogyan sem találtatok KM-et, pedig kerestetek. Játékosnak is jövök szívesen. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Nos ezesetben össze kéne vállogatni egy csapatot. A rendszer természetesen az új mágus lenne. Én személyesen életút kalandot javaslok, mert úgy érzem az mostani kiadás leginkább ezt segíti megvalósitani (gondolok itt az alapkapsztokra, stb. stb.)

Aki szívesen jelentkezne az irjon néhány dolgot arról, hogy személy szerint ? hogyan képzelné el a kalandot (mivel játszana, kikkel játszana együtt, nagyvonalakban hol induljon a mese) ill. milyen régóta játszik szerepjátékot, mekkora rutinja van. Mindezek mellett akármilyen más, szerinte említésre fontos dolgot tegyen közzé (milyen stílusban szeret játszani, elvállalná-e a KM i szerepet).

A problémát leginkább az jelenti, hogy jómagam nem vagyok a leg?sibb szerepjátékos, mondhatni kezd? vagyok :) és az új rendszerrel csak nemrégóta ismerkedek (mondjuk szerintem gyorsan meg tudom tanulni az alapokat).

Egyel?re ennyi. Várom a hozzászólásokat :)

Link a hozzászóláshoz

Én szeretnék jelentkezni játékosnak, egy elkövetkez? chat-es mesére. Az életút játék szerintem rendben van, de akkor el?re meg kéne tervezni az esetleges többi mese id?pontját.

A kalandokra teljesen nyitott vagyok, de ne csak "darálás" legyen ezerrel, hanem valami eredeti RPG elem is vegyüljön bele. Tehát ne legyen benne sok harc, ennyi.

Magam részér?l a legjobban valamiféle misztikus kalandot képzelek el, de természetesen ez KM függ?. A parti jelleme is mind1, bár nekem kész van egy életút karim, aki inkább egy nemes lelk?, erkölcsös partit képzelne el magának 8) . A szerepjátékosi tapasztalatról: Öööö... igyekszem a legjobb formámat nyújtani! 8)

Ui. Nem leszek KM :!: :P

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Egyszer játszottam irc rpg-t és akkor K(is)M(észáros) voltam. KM-séget nem vállalnék, mert nem az én stílusom a csak szóban mesélés. Én gesztikulálni, mutogatni is szoktam, esetleg rajzolni, stb. Nem az én stílusom. Jk ritkán vagyok - irc-n még sosem - de általában minden lehet?séget megragadok, hogy jk lehessek ;) ETK, AK - direkt nem nevezem "réginek" és "újnak" ?ket - meg minden, ami Hazánkban megjelent az AD&D-n és a Shadowrun-on kívül megfordult már a kezeim között. (Nem akar valaki Armageddon-t mesélni? Marty Bochichio, az öreg seftes régen játszott már :) )

Egy kérdésem azért lenne nekem is. A már meglév? irc mesék logjait meg lehet valahol találni? Csak, hogy meg lehessen mutatni bárkinek, hogy hogyan is néz ki egy ilyen. (F?zöm Messen-t, hogy meséljen ;) ? beszél?s típus)

Link a hozzászóláshoz
A kalandokra teljesen nyitott vagyok, de ne csak "darálás" legyen ezerrel, hanem valami eredeti RPG elem is vegyüljön bele. Tehát ne legyen benne sok harc, ennyi.

Éppen erre szeretnék én is törekedni, hogy az írás által egy kicsi "irodalmi" értéke is legyen a játéknak. Persze az elején valószínüleg ez még nem fog tökéletesen m?ködni. :)

Logokat készíteni fogunk az száz! ;)

Link a hozzászóláshoz

Udv mindenkinek.

Lattam,hogy eppen netkalandokrol beszelgetettek.

Engem az erdekelne,hogy nincs-e meg egy hely szamomra a csapatban es nincs-e neketek e-mailben gamni,mert szerintem az sokkal rugalmasabb lenne mindenkinek....

Nos magamrol annyit mondanek,hogy mar ket eve magusozunk haverokkal az elso es masodik torvenykonyv alapjan...

Az uj szabalykonyv eddig meg nem kerult a kezemben :(

Ha aktualis lenne ez a dolog nagyon orulnek neki :)

Irjatok egy mailt,mert azt gyakrabban nezem mint a forumot :)

a cim: schinter@freemail.hu

Thx all!

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...