Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágus IRC-n, avagy kaland mesélés interneten


Recommended Posts

Üdvözlet!

Nekem már volt alkalmam mesélni a Neten, 4 kalandból 1 van befejezve, de mind a 4-et eljátszottuk 6-10-15 órán keresztűl eddig. Tapasztalatom a következő: 4 embernek még lehet mesélni, de még ez is megsokszorozza egy modul idejét. Ha egy modul teszem azt kb 6 órára szól, akkor minden egyes játékos kb 2 órával megdobja a játékidőt, vagyis az elöző esetben ez kb 14 óra volna az Interneten.

Viszont 4 ember fölött már "veszélyes" így játszani. Tudom mert már volt ilyen kalandom is. A létszám 6 volt. Mindenkire figyelni kell, egyszerre 6 privát vonal üzemel úgy mint a gép és ha nem bírsz rendet tartani, vagy egy kicsit leállítani őket, akkor a kaland nem fog másból állni, mint hogy a Privát üzeneteket olvasgatod és válaszolgatsz rájuk. Az Arenaban a kaland pedig alig halad óránként egy jelenetet... Tehát a játékidő az eredetinek 3-4 szeresére nőhet, az pedig rengeteg ülést jelent a gép előtt, és mivel a legtöbb esetben mindenki este ér rá ez kb max 4-5 óra játékidő. Ugyanakkor kb. 2 hetente egyszer fog tudni összejönni az Interneten a teljes csapat. Ilyen nagy távlatokban pedig nehéz a kaland részleteire visszaemlékezni.

De természetesen előnye is van ennek a játéknak: Pont az, hogy részeletekbemenő párbeszédeket és cselekedeteket lehet lejátszani, mert nyugodtan végig lehet gondolni, hogy ki mit válaszol, cselekszik. Megfontoltabbá válik a játék, és ettől nem tűnik lassubbnak, mert senki sem ír olyan gyorsan mint ahogy beszél.

A másik előnye a Privát vonal, itt tényleg mindenki elmondhatja mit akar csinálni, ha nem akarja, hogy a többiek megtudják. Ha teszem azt szét vált a csapat két szálon mesélhetsz tovább különösebb fennakadás nélkül, csak még egy szobát kell megnyitnod. És ha egy karakter elválik a csapattol, akkor Priviben mesélhetsz neki tovább és nem fog unatkozni amíg a többiek játszanak...

Részemről csak ennyit akartam, de ha tanácsolhatom akkor felejtsétek el a 6-7 tagu játékos csapatot. Még az 5 is sok, de az már megér egy próbát.

Link a hozzászóláshoz

És lenne kedve valakinek neten egy partihoz ET szerint. Felőlem mondjuk msn-ben. És ha igen akkor mikor? ki mesél? hanyas tsz-üeknek? külömben felőlem okés egy rövid kaland a fentiek miatt vagy pedig több részletben.

Link a hozzászóláshoz

Tegnap unatkozás és punnyaás volt a cheten, így azt talátuk ki, h csinálunk online-novellát. Mesélők: er, Venes (Adri), Winya, fall2 (Boris_the_Blade), Hunter. Ilyen novella itt, forumon is van.. de cheten nehezebb ilyet alkotni, mert gyorsan kell reagálni a dolgokra - ezért vannak néjol kisebb eltérések, logikai bukfencek.

Link a hozzászóláshoz

Sajnos a online-kalandmesterünk nem tud tovább KM kedni, mert sűrű élete most már nem engedi meg. 1szóval ONLINE MAGUSHOZ KERESÜNK KM-T!!!. Aki jelentkezni szeretne, az nézze meg a *Cenzúrázva, spam admin engedély szükséges a reklámhoz* weboldalt!

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek. Sokáig tartott mire rászedtem magam hogy írjak ide, hiszen végeredményben a project ezt a közönséget célozza meg és nem voltunk biztosak a fogadtatásban, nem éreztük elég késznek a dolgot a nagyközönség számára. De ez a pillanat is eljött, így bejelenthetem, hogy az ORPG weblapja megnyitja kapuit a látogatók előtt. (http://orpg.uw.hu) Tesztelésre jelentkezni nálam, vagy a weblapon megadott helyeken lehet. A véleményeket a lapra kérnénk és persze az esetleges támogatókat is ;) Szóval mostanra ennyi, várom a visszajelzéseket.

Üdv: Winya

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...