Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Vélemények és kérdések a Kalandozok.hu Ynev Térkép Mortor Imperialis verziójával kapcsolatban


Recommended Posts

26 perccel ezelőtt-kor DartonCF írta:

Privát böngészőablak az inkognito? Mert akkor kipróbáltam és semmi változás. Nem értem, pedig rengetegszer használtam és kb 1 hete csinálja ezt.

Igen. A mi oldalunkrol nem tortent valtoztatas. A bongeszoverziod es operacios rendszered kuld at es megnezzuk hol rejlik a sotet magia.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Sneer, nagyon érdekes lelet. :) Gyorsan meg is néztem. 

Az az igazság, hogy szó szerint egyik forrás sem jelenti ki, hogy Equassel volna a Hat Város fővárosa. Az 1TK-ban egy ottani várost sem neveznek meg, és a korai térképeken nem is szerepel. A Hat városról igazából az első érdemi kiegészítő, a Gyöngykeresők című rúna cikk (V/1). Ebben neveznek meg először hat város-i városokat, és noha meglehetősen erősen utalnak arra, hogy talán Equassel a főváros, ezt nem jelenti ki a cikk sem. (csak ugye abból lehet következtetni, hogy a fejvadászklán fő helye az a többi város után itt van, és hát akkor biztos főváros... de ez logikailag sem szükségszerű, és kijelentve sincs. Én is sokáig ezt gondoltam... Szerintem a szószedetbe is így került bele, mert most nem találtam a rá utaló konkrét kijelentést. 

Ezek után jött a Szürkecsuklyások térképe, ami ugye a mostaninak az alapja. Ők ábrázolták a Rúna cikk városait, s noha Equassel lett a legnagyobb, mégsem azt tették meg fővárosnak, behoztak helyette egy másikat, ezt a Sherdaratot, amivel nem tudom, mi volt a szándékuk (értsd, ők miért nem Equasselt favorizálták) mert sehol nem jön elő náluk, és máshol sem. Nade, a térkép az első, ami igazán foglalkozik azzal, hogy mi is a Hat Város fővárosa, azaz nevesít egyet. Szóval tulajdonképpen a Szószedetben van a hiba, ha a kettőt össze akarjuk vetni. Az, hogy én így gondoltam egy dolog, de érdekes - és bizonyság arra, hogy mennyire nem is nevezték Equasselt sehol soha fővárosnak - hogy több Hat Városról szóló írás, (egy rövidke és korai világleírás, ami másik nevű fővárost nevez meg és egy Equasseli kalandok hátteréül szolgáló mini-oldal - ez nem nevez meg fővárost és Equasselt sem titulálja annak) sem Equasselt nevezi fővárosnak. 

 

Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

Sneer és MagyarGergely: valóban nem szerepel szó szerint hogy főváros, de az igen, hogy a Hat Város székhelye Equassel. Ezzel együtt is úgy gondolom, hogy akörül kellene lennie a térkapunak, például a róla szóló részletes utileíró blog szerint említett Hídontúlban. Sherdarat nemigen szerepel a szövegekben említésképpen, de egy jó révelést szívesen olvasok a védelmében.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha már Equassel; várható, hogy lesz a világtérképen Equassel várostérkép? Méretét és jelentőségét tekintve nem lenne indokolatlan.
Ugyanakkor tudom, hogy nincs agyoninfózva a terület, és a készítőknek is 24 óra egy nap, amiben polgári élet is szerepel családdal és egyebekkel, - tehát nem türelmetlenség vagy kekeckedés, csak szerény és halk érdeklődés ez részemről.

MagyarGergely kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

23 órával ezelőtt-kor Mordex írta:

Üdv!

Ha már Equassel; várható, hogy lesz a világtérképen Equassel várostérkép? Méretét és jelentőségét tekintve nem lenne indokolatlan.
Ugyanakkor tudom, hogy nincs agyoninfózva a terület, és a készítőknek is 24 óra egy nap, amiben polgári élet is szerepel családdal és egyebekkel, - tehát nem türelmetlenség vagy kekeckedés, csak szerény és halk érdeklődés ez részemről.

Azért hadd jegyezzem meg, hogy készítőknek ott van még az éjszaka és vész esetére az ebédszünet is! :)

De egyébként egészen elől helyezkedik el a listán Equassel városának kérdése. Egyrészt, mert van a neten jó alapot jelentő kiegészítő a városról, tehát "van anyag". Még (ki tudja) nincs éppen modul, ami mindig meggyorsítja az ilyen munkát, már csak az aktualitása okán is, de azért előbb-utóbb feldolgozásra kerül. Igyekszem nem ígérgetni, mert pl. vannak városok, amiket én személy szerint is sokkal jobban szeretnék, de akkor is 1-2 éves távlatban jó esélyét látom egy Equassel várostérképnek is. 

 

Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
  • Antail unpinned this téma

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...