Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

A varázskörökkel kapcsolatban lenne pár kérdésem, nem tudom, a '97-es ETK után jelent-e meg valami róluk.

1. Ha van egy varázsköröm, ami kívül tart egy adott hatást (Védő varázskör), akkor az pontosan hogyan működik? Nem engedi az adott hatást kintről bejutni a varázskörbe, vagy nem engedi érvényesülni a kör belsejében? Azaz ha egy tűztől védő varázskörben tartózkodva elemi tűz mozaikot használ, korlátozza-e a varázslat erejét a kör? Esetleg egy efféle varázskörban még a mágia nélkül gyújtott természetes tüzek sem lobbannak fel?

2. Egy asztrál- vagy mentálmágiától védő varázskör kívül tart-e egy asztrál- illetve mentállényt (nyilván erősségétől függően)?

3. Mi történik, ha egy adott lényt kirekesztő varázskört körérajzolok a lénynek?

Szerkesztve ekkor: , Arnulf con Jamerre által
Link a hozzászóláshoz

1. Ha van egy varázsköröm, ami kívül tart egy adott hatást (Védő varázskör), akkor az pontosan hogyan működik? Nem engedi az adott hatást kintről bejutni a varázskörbe, vagy nem engedi érvényesülni a kör belsejében? Azaz ha egy tűztől védő varázskörben tartózkodva elemi tűz mozaikot használ, korlátozza-e a varázslat erejét a kör? Esetleg egy efféle varázskörban még a mágia nélkül gyújtott természetes tüzek sem lobbannak fel?

A körön kívülről érkező hatást gyengíti annyival, amennyi a kör E-je. Ha valaki körön belül tartózkodik és ott kezdeményezi a varázslatot az létrejön (mivel ezt nem tiltja semmi és így logikus).

2. Egy asztrál- vagy mentálmágiától védő varázskör kívül tart-e egy asztrál- illetve mentállényt (nyilván erősségétől függően)?

Szerintem, mivel nem mágiáról, hanem lényről van szó, ezért nem tarja kívül.

3. Mi történik, ha egy adott lényt kirekesztő varázskört körérajzolok a lénynek?

Hát ha a varázslónak van lehetősége aközben kört rajzolni rúnákkal, miközben a kirekesztendő lény ott van előtte... és ez a lény hagyja végig, hogy a varázsló ezen munkálkodjon, akkor szerintem a kör lezárultával a lény kimenekül a körből.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha én mesélek, a varázsköröket úgy szoktam használni, hogy maga a körvonal az, ami taszít. Nálam a kirekesztő és bebörtönző varázskörök nagyon hasonlóan működnek. Van egy karikád, aminek ha a belsejére írod a rúnákat/jeleket, akkor kintről a körvonal a határ (és a rúnákat ezért megtörni nem tudják), és fordítva. Tehát nálam a válaszok:

1. A körvonalon nem engedi át a hatást. Körvonalon belülről körvonalon belülre működik a mágia.

2. A lény, ha pl. folyamatos asztrálmágikus hatása van, kirekeszti, ha nincs, nem.

3. A lény szerintem nem menekül ki, azonban ha kilépett, többé nem térhet vissza.

+1. - Én szoktam opcionális szabályt is alkalmazni, hogy 1.5-szeres mana-pontért lehet úgymond gátat emelni egy lénynek, a gáton se ki, se be. (kirekesztés és bebörtönzés kombináció gyakorlatilag)

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A varázslói nekromanciával kapcsolatban lenne egy kérdésem: miért vannak a lidércek és a szellemek két necrographiai osztályba szétszedve (V. és VI.), h megidézésük mana-igénye azonos? Hiszen az osztályok elvileg ezen tulajdonság alapján lettek felállítva. Mellesleg a kétféle teremtmény nagy mértékben azonos, legfeljebb az egyes fajták spec. tulajdonságai különböznek. Még különösebb, hogy az egyik mellett ott vannak az alsórendű démonok - nem ezt kellett volna akkor már külön tenni?

Lehetséges, hogy ez valamiféle elírás?

Link a hozzászóláshoz

Szép napot!

Arnulf con Jamerre!

A különbség merőben akadémikus jellegű: míg a lidércek boszorkányátkok áldozataiból lehetnek, addig a szellemek boszorkánymesterek fekete mágiájának szüleményei. Érdekes különbségtétel lehet, ha egy ilyen teremtményt nem csupán "kioltásra szánt adathalmazként" mesélünk be, hanem valami keresnivalója is van a történetben. Én például szeretem az ilyen apróságokat... :)

A megidézésük mana-igényéről talán annyit, hogy más források (jelesül a "nagyfehér") szerint a lidércet kevesebb (70) manapontért meg lehet már idézni - míg egy szellem 80-ért rángatható át a Külső Síkok valamelyikéről...

Az alsóbbrendű démonok viszont - szerintem - nem a hasonlóságuk vagy a közös eredetük, hanem a "kaliberük" egyezése folytán kerültek a forrásokban a lidércek mellé. Szerintem sem logikus... de játszható rendszer. ;)

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem is az tűnt logikátlannak, hogy ezeket megkülönbözteti (ámbár a megkülönböztetés alapja elég sablonos), hanem a következő:

"...A többi Anyagi Világ és a Túlvilág teremtményeit megidézésük nehézsége, azaz az idéző litánia hossza szerint tíz osztályba sorolom.

Valamivel fentebb:

Minél több szóból áll egy litánia, annál több Mp-ot emészt fel - pontosan: 1 szó 1 Mp (...)

Mindebből az derül ki, hogy a necrographiai osztályok voltaképp egy mesterséges rendszer, ahol az egyes teremtmények azért kerülnek egy osztályba, mert idéző litániájuk azonos hosszúságú, függetlenül egyéb tulajdonságaiktól - a közrendű démonok is együtt szerepelnek az életerővel táplálkozó szellemekkel. Így tehát cseppet sem csodálkoztam volna, ha a következőt látom a táblázatban: "V. Lidércek és szellemek (kísértet), alsórendű démonok (démon)"

Viszont, ha már egyszer két külön osztályba sorol azonos Mp-igényű litániákat, akkor mi értelme, hogy nem a két hasonlót hagyja együtt, és külön a démont? Erre a szabálykönyv szerzőjét tekintve egyetlen magyarázat lehet: elírás.

Bár szerintem sem a "nagyfehér", sem az ÚTK nem igazán irányadó itt, hiszen számos dolgot direkt megváltoztattak, kívácsiságból emgnéztem ez utóbbit: itt már egy csoportban vannak (a démonok teljesen külön mágia-ág), sőt az életerővel táplálkozókat is hozzájuk csapták.

Link a hozzászóláshoz

Szép napot (mi itt, Fejérben behavaztunk :) )!

Arnulf con Jamerre!

Üdv!

Viszont, ha már egyszer két külön osztályba sorol azonos Mp-igényű litániákat, akkor mi értelme, hogy nem a két hasonlót hagyja együtt, és külön a démont? Erre a szabálykönyv szerzőjét tekintve egyetlen magyarázat lehet: elírás.

=>

A megidézésük mana-igényéről talán annyit, hogy más források (jelesül a "nagyfehér") szerint a lidércet kevesebb (70) manapontért meg lehet már idézni - míg egy szellem 80-ért rángatható át a Külső Síkok valamelyikéről...

illetve

Az alsóbbrendű démonok viszont - szerintem - nem a hasonlóságuk vagy a közös eredetük, hanem a "kaliberük" egyezése folytán kerültek a forrásokban a lidércek mellé.

Mást továbbra sem tudok mondani... :-D (persze ettől eredetileg biztos, hogy tényleg elírás; a kérdés csupán az, hogy mit írtak félre: az egyik számot /a "nagyfehér" javítása erre utal/, vagy a mellésorolást...)

A necrographiai osztályozás természetes, hogy mesterséges (:grin:), hisz' - bár a legtöbb esetben a rokon vonásokat mutató "jelenségeket" tárgyalja együtt - a célját tekintve mégiscsak elsősorban játéktechnikai segédlet, melyet igyekeztek egy ynevi forrásmunkába (jelesül al Sahred tanulmányába) beilleszteni, s onnét "visszaszármaztatni" (van erre valami jó szó, de nem jut eszembe ;)). Ez nem sikerült eléggé elegánsan, de használható... ha szigorúan csak afféle "elirodalmiasított" táblázatként kezeljük. (Egy "gatyába rázás" simán megérne egy tanulmányt... de nem a statisztikákat kéne piszkálgatni, hanem a túlvilági lények "miértjeit"...)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
pótlás
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

van erre valami jó szó, de nem jut eszembe...

"Filológiai fikció", ha minden igaz :)

de nem a statisztikákat kéne piszkálgatni, hanem a túlvilági lények "miértjeit"...

Ebben egyébként teljesen egyetértünk. Azért hoztam fel a problémát, mert megesett már, hogy a játékrendszer szövegének változásai (amit régi motorosok olykor ismernek) olykor rávilágítanak a szerzők elképzeléseire.

Link a hozzászóláshoz

Jó reggelt mindenkinek!

Arnulf con Jamerre;

én úgy vélem, a legtöbb - az átlagos - "frissdiplomás" varázsló mindenekelőtt szolgálatba szegődik. Mégpedig annak, illetve azoknak a szolgálatába, akik annakidején megfinanszírozták az iskoláztatását: egy céh, egy klán, egy rend avagy egy politikai/gazdasági társaság, netán egy gazdag birtokos vagy kalmárfejedelem - bárki, aki fantáziát látott a tehetséges kölökben. És viszonylagos jólétben, jó szakemberként dolgozik a megbízójának ezután, aki - ha van egy kis sütnivalója - lehetőséget biztosít számára a saját kedvteléseinek kiéléséhez: a kutatásaihoz, a fejlődéshez. Már amennyiben ezt a "magiszter" igényli.

Megeshet persze, hogy a varázslótanoncnak - az iskola kebelén kikupálódva - felnyílik a szeme, s rádöbben, hogy nem igazán tud azonosulni azokkal az értékekkel, melyeket leendő munkaadója a magáénak vall, s melyeknek szolgálatát majdan bizonyára elvárja tőle. Ilyenkor vérmérséklete, jóérzése és képességei (no és persze az adott kultúrkör szellemisége) dönti el, hogy mihez fog... Az ilyen "szabad" varázslójelöltre aztán persze felfigyelhetnek a (hitem szerint) minden varázslóiskola közelében ott őgyelgő ügynökök, akik - ha kell -, akár kiváltják, s új ajánlatot tesznek neki: esetleg tetszetősebbet a korábbinál. Ha ez nem történik meg, kaptunk egy potenciális kalandozó-varázslót... ;)

De úgy gondolom, a varázslókat alkalmazni képes személyek vagy szervezetek alapvetően számíthatnak leendő mágiaforgatójuk lojalitására - s ebben alapesetben az intézmény is érdekelt. Nem sokáig maradna életképes az az iskola, amelynek növendékei legendásan megbízhatatlanok... :smile:

Ez csak néhány változat a varázslói "életpálya-modellre". Nem beszéltünk a hóbortos oligarcha-csemetékről, és a magányos mesterek által felkarolt árva géniuszokról sem. A paletta nagyon színes.

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
egyeztetés
Link a hozzászóláshoz

Hali, felmerült bennünk egy kérdés.

Nekromanta, dorani

4.szint Szimbolúm, nekromancia, demonologia

3.szint asztrál, mentál

Utk szerint kidolgozhat már saját mozaikot nekrora. Képes lehet e egy olyan mozaik létrehozására ami elrabolja a másik lény lelkét és a sajátjába olvasztja. Természetesen lélekaltatással.

Milyen pluszt adhat ez neki? Hogy torzulhat a testi-lelki valója?

Amire gondoltam : 60mp + lélekaltatás. vi: 1óra, hatói. : azonnali. Erősség (lélekaltatástól függ)

hatás : +1 tulajdonság : 100 lélek, 300 lélek, 700 lélek, 2000 lélek és ez így nő a végtelenségig. 100.000.000 lélek ISTEN :D

vagy esetleg más jutalmak?

Uff beszéltem

Link a hozzászóláshoz

Nem, ez explicit le van írva az ETK-ban. A Teremtés tiszta anyagot teremt, a hús meg egy keverék. Nem tudjuk, hogy MAGUS-ban hogy épül fel pontosan a hús, mert ugye nincs atomszerkezet. De a Teremtés mozaiknál ki is van emelve a Homonkulusz, mint példa, hogy szükséges az Átformázás is, ami viszont csak 1 körig tart, szóval leginkább bélyegként tudom elképzelni. De hogy mik a hús és úgy a test összetevői, amiket külön-külön meg kell teremteni, azt nem tudom.

Link a hozzászóláshoz

Az élő szervezet az csoportba van helyezve, hogy most TAM szerint egyes vagy kettes hirtelen nem jut eszembe. De ahogy fentebb már irtátok, savat is lehet teremteni, ha alkimiával neki feszülünk az adott vegyi - biologiai anyagnak hisz itt is "csak" a 4 őselem arányszámát derítik ki, és ez alapján alkotják újra.

Ezen gondolat menet alapján egy teljesen élet képes élő szervezetben, "klon"-ban újraalkothatja-e a varázsló mondjuk az anyját? Persze a lélek szükséges hozzá, de tegyük fel, hogy az rendelkezésre áll. És itt nem a meglévő holttest mozgatására gondolok, hanem egy fiatal, de az eredetire mindenben hasonlító testre.

Vélemény?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

6 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Emlékeim szerint az ösi-nyelv tudás a varázslónak, a varázsszavak kimondásához kell.

 Kérdés: Pyaronban és Doranban milyen ős nyelveket tanítanak?

Szerintem főszabályként (az ingyen kapott képzettség keretében) a kyrt, mivel - alapjait tekintve - a mozaikmágia kyr örökség.  Nyilván oktatnak e neves iskolákban más ősi nyelveket is, ezeket azonban Kp-ből kell kigazdálkodnia a varázsló karakternek.

 

On 2018. 03. 13. at 12:19-kor Darabolo írta:

Az élő szervezet az csoportba van helyezve, hogy most TAM szerint egyes vagy kettes hirtelen nem jut eszembe. De ahogy fentebb már irtátok, savat is lehet teremteni, ha alkimiával neki feszülünk az adott vegyi - biologiai anyagnak hisz itt is "csak" a 4 őselem arányszámát derítik ki, és ez alapján alkotják újra.

Ezen gondolat menet alapján egy teljesen élet képes élő szervezetben, "klon"-ban újraalkothatja-e a varázsló mondjuk az anyját? Persze a lélek szükséges hozzá, de tegyük fel, hogy az rendelkezésre áll. És itt nem a meglévő holttest mozgatására gondolok, hanem egy fiatal, de az eredetire mindenben hasonlító testre.

Vélemény?

Tegyük fel, hogy mesterfokú Élettannal és Szobrászattal (hogy a létrejött alkotás valóban hasonlítson is a modellre) varázslónk létre tudja hívni anyja fiatalkori porhüvelyének hű mását, s beleköltözteti annak lelkét is... Komoly mentális problémákra kell gyanakodnunk az esetében, hiszen kiszakítja egy szerette lelkét az Örök Körforgásból, s ezzel jó eséllyel egy sor más járulékos problémát is a felszínre hoz  ("fiatal test-öreg lélek"-problematika; a halál okozta  megrázkódtatás jegyei a lélekben). Etikai/morális alapokon aligha védhető egy efféle cselekedet, ráadásul siker esetén is csak részeredményt hoz, hiszen az ilyen módon megkonstruált lényből továbbra is hiányozni fog az Élet princípiuma, így az technikailag továbbra is élőhalottnak fog minősülni. Ilyen értelemben tehát még csak klónnak sem nevezhetjük majd a lényt (valódi klón teremtésére, tehát amelyben jelen van az Élet princípiuma is, csak a valódi mágusok képesek, varázslók nem /ETK 299. oldal/).

Szóval ha a fentiek nem zavarják, alkothat magának pótmamát a varázsló - de jobban tenné, ha azon nyomban felkeresne egy képzett lélekgyógyászt,  mihelyt komolyabban foglalkoztatni kezdi az ötlet. :) 

Link a hozzászóláshoz
On 2018. 07. 30. at 18:42-kor bűvdudás írta:

Szóval ha a fentiek nem zavarják, alkothat magának pótmamát a varázsló - de jobban tenné, ha azon nyomban felkeresne egy képzett lélekgyógyászt,  mihelyt komolyabban foglalkoztatni kezdi az ötlet. :) 

Köszi.

Nos, senki nem mondta, hogy teljesen ép a varázsló. Hogyan lett olyan? Lényegtelen. No, meg fő gonosznak is lennie kell. 

Tehát mamának, tesónak, szerelmemnek csinálok egy testet, ha elég mélyen beléplántálom egy mentál varázzsal, hogy napi 3x 600 kalória ( napi 3 cézársali :D ), akkor utánozhat egy élő szervezetet.

LÉNYEG! 

Le vagyon írva a szent pentagrammás könyvben (nagy zöld), hogy zombi, homonkulusz, gólem idézésnél, amennyiben lelket idézünk meg, és zárunk a testbe, az kiterjeszti rá a személyes auráját. Tehát, ha egy élő szervezetből kizavarom a lelket, és anyucit belerakom. Majd egy átváltoztatás, visszaváltoztatás kombót nyomok rá. Akkor elméletileg a lélekben elraktározott ideális testi állapotba (legalább 21 éves) kerül. Phuh. Átment, hogy mire célzok? Szerintem lemesélhető, ne adj isten lejátszható. 

Nem rég olvastam a " A Wadon királyai", egy tesztoszteron szagú- humor fantasy. Nem kapcsolódik a magushoz, de rengeteg ötlet leledzik benne. Kivénhedt, a csatacsákányt 20 éve a sarokba állított ex-kalandozokról szól akik, idézem " Újra turnézni indulnak. És a banda újra dübörög!"  Kihagyhatatlan!!!

A gonosz karit is belőle loptam, adva vagyon a varázsló aki meghalt szerelmét visszahozza az élük közé, de ezért cserébe a közös lányukat egy necromantikus varázzsal kell megölnie. Anyuci nagyon szomorú lesz, és meg öngyilokolja (megaszondtam) magát..... és a varázsló most más rokont öl meg, a lényeg hogy kinyírja a fél családot, és közben anyuci karaktere iszonyatosan eltorzul.

Link a hozzászóláshoz

Nem akarok beleszólni, de úgy tudom, az ómágiához szükséges a testben termelődő Od, magukban a szavak nem elegek. Ha pedig arra gondolsz, hogy aquír nyelven használja a magasmágiát, azt se gondolom működőképesnek, hiszen ahhoz pont a kyr nyelvű szavak és rúnák kellenek.

Szerintem nincs akadálya, hogy pusztán nyelvészeti tudást sajátítson el a karakter ezeken a nyelveken, akár következtethet is belőlük, vagy kutathatja az ómágiát a segítségükkel, de azon mágiaformák gyakorlati használatára nem lesz képes.

Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

LÉNYEG! 

Le vagyon írva a szent pentagrammás könyvben (nagy zöld), hogy zombi, homonkulusz, gólem idézésnél, amennyiben lelket idézünk meg, és zárunk a testbe, az kiterjeszti rá a személyes auráját. Tehát, ha egy élő szervezetből kizavarom a lelket, és anyucit belerakom. Majd egy átváltoztatás, visszaváltoztatás kombót nyomok rá. Akkor elméletileg a lélekben elraktározott ideális testi állapotba (legalább 21 éves) kerül. Phuh. Átment, hogy mire célzok? Szerintem lemesélhető, ne adj isten lejátszható. 

Darabolo;

átment. :) A dolgot komolyan meg kell szervezni (Lélekaltatás, Átváltoztatás, Lélekcsapda-bélyeg /anyuci lelke/, Visszaváltoztatás), és lehetnek buktatói (nem baj, ha anyucinak magas az akaratereje, vagy Örökkévalóság mozaikkal kell megturbózni a Lélekaltatást), de ha szigorúan betű szerint vesszük a leírást, kivitelezhető. Esetleg gondot jelenthet, hogy a test, amit a lélek a saját emlékei alapján "újra"-alkotna (épp ez az, hogy nem) sosem volt a sajátja. De erre a leírás nem tér ki,  ettől fogva pedig KM-i hatáskör.

9 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Bocsi, kieg.

No, de elképzelhető e egy vari, aki plusz kp-ért vásárolt mondjuk aquir (legalacsonyabb) nyelvjárást, vagy megtanúlt Ó-elfül, és úgy varázsol?

Ezt én sem egészen értem... Óelf nyelven akarja kiejteni a kyr varázsszavak megfelelőit (valamiféle sznobériából), miközben ballal a rúnákat rója a levegőbe? Ennek semmi értelme. (Vagy nem működik, vagy csak annyira, mintha némán, csupán mozdulatokkal varázsolna.) Vagy pusztán azáltal, hogy elméleti szinten elsajátít egy másik ősi nyelvet, máris ómágiát akar gyakorolni? Ez meg pláne nem fog menni - lásd a Cundior által leírtakat.

Persze egy összetett illúzióval elhitetheti a mugli, ámde műértő közönséggel - azaz olyanokkal, akiknek nem minden varázslat "halandzsakalimpa-aztánbumm" - hogy épp ómágiát alkalmaz... :) 

Link a hozzászóláshoz
16 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Nem akarok beleszólni, de úgy tudom, az ómágiához szükséges a testben termelődő Od, magukban a szavak nem elegek.

Az Od-dal kapcsolatban az is felmerült bennem, hogy az aktív nyelvhasználathoz valszeg "ugyanazon faj vére (genomja)" is szükséges, mert ellenkező esetben nyilván előfordult volna, hogy egy-két harmadkori aquir megfejeli a saját hatalomszavait némi óelf/sárkány/óriás/gnóm/mittomén ősmágiával is. Gondolom ezért használnak a fejvadász (és egyéb) rendek Kránban is csak aquir hatalomszavakat, hisz az azokat használó emberekben "jellemzően" aquir vér csörgedezik.

 

On 2018. 07. 30. at 18:42-kor bűvdudás írta:

Szerintem főszabályként (az ingyen kapott képzettség keretében) a kyrt, mivel - alapjait tekintve - a mozaikmágia kyr örökség. 

Mozaikmágia - el tudom képzelni (és ez nem mond ellent a főszabálynak, csak kivétel), hogy van ahol nem a kyr az alap ősi nyelv. Ha már kidolgozták a lar-dori "keleti iskolát", ahol a godoni pszit és a godoni mágiaformákat is oktatják (ld. Fogadalom c. regény, meg UT vagy UTK nemtom), akkor felteszem ott a godoni a tanult ősi nyelv. Ez alapján simán beleférhet (Km engedéllyel) olyan házilag kidolgozott iskola, rend, vagy meglévőnek a kidolgozott tanszéke, ahol pl. crantai alapokon nyugvó módszereket oktatnak, esetleg azokat kutatják vagy az ó-ryeki hagyományok shadd útjából származtatott módon közelítenek a világhoz (ez talán az ősi nyelvet nem érinti, hisz kyr utódállam, de a novellafüzér alapján volt ott elf, gyíkember meg, crantai származék is, úgyhogy nemtom milyen nyelven maradhatott fenn bármi az útból, ha maradt). Vagy Dél-Yneven is lehet olyan dzsenn hagyomány ahol saját mentális gyakorlatok vannak vagy olyan kráni rend, ami nem egy északról importált módszert használ. Nem is beszélve az Elfendelben/Sirenarban nevelkedett elf varázslókról, akik nagy valószínűséggel őseik útját járják és nem holmi bevándorló népek által gyakorolt metódust vesznek át. Mondjuk ezen módszerek egy része valszeg nem lehet versenyképes a kyr hagyományokkal (kisebb hatékonysága vagy nagyrészt elfeledett volta miatt) vagy eleve olyan zárt és védett, hogy JK-k részére nem elérhető vagy erős üldözéssel jár (de mondjuk NJK-ként hozhat újat a sablonok ellen küzdő JK-knak.) Vagy játéktechnikailag nem térnek el a kyr úttól, ezért tök fölösleges nekik másik nevet adni csak azért hogy legyen. Nekem mondjuk tetszene, ha lennének nem sablon varázslók, akik nem csak a botjukban térnének el egymástól, hanem mondjuk egy más út, más életszemléletből fakadóan speciális módon szereznék a manát, speciális megkötéseik lennének, speciális előnyeik. Nem tápos, hanem hangulatos alkasztokra gondolok, amik még beilleszthetőek Ynevre (mint pl a Fogadalom egyedi hangulatú főszereplője).

Amúgy tipikusan ilyen rend (és külön kaszt) az ordeni tűzvarázsló rend. Godoni alapokon nyugvó, annak hagyományaiból viszont csak sarkosan, erősen célirányosan és mint ilyen azt töredékesen megőrző út. Az hogy a kyr tűzistennel lebandáztak az már csak hab a tortán, a rend mágikus hagyományait javarészt a déli mágusoknak köszönheti. Pl a mana visszanyerés metódusa alapból teljesen független a pszi képzettségtől (és az isteni jófejségtől), csak a godoni transz esetén kerül pszipontba. Az egyik őselemhez, a tűzhöz kapcsolódik, de felteszem ha nem specializálják anno erre az elemre (mert ez a legpusztítóbb vagy legzsazsább), akkor ez lehetett volna akármelyik másik, vagy a természet egyensúlya vagy a vér... (Mondjuk az külön mókás, hogy a kyr kígyó miatt, két ősi nyelvet is tanulhatnak Ordanban.)

Szvsz ezzel együtt simán belefér hogy valaki (kellő önmérséklettel) kidolgoz egy ilyen iskolát, alkasztot, rendet és elküldi MG-nek, aki nagy lelkesedéssel (vagy nem) ki is rakja.

ui: tudom, az alap tűzvarázsló az óránkét kapja vissza a manát és 5. szinten válthat papi vonalra, de véleményem szerint az óránkénti manavisszanyerés is a godoni alapokból fakad, míg az 5. szinten történő szakosodás tulajdonképp kasztváltás (pl mint a bárdról Alborne papra).

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...