Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Elion: Hát elég miliomos tárgyat választottál. Én biztos eladtam volna a heíedben, ha kijutok...de...

Egyrészt a légiesség gáz, mert a vérgólemek mágikusak (mint ahogy írták is. Ne izgulj, kérdeztem egy srácot aki ugyan ezt csinálta volna, úgyhogy nem vagy egyedül) Ezek után azt nem is kell említenem, hogy a papok varázsolnak, és az is mágikus (lenne de szintén elég az a 3 ütés)

Köszönöm.

Rayen: Ez jó, és itt az a gond, hogy rövid leírást akartam, így nem részleteztem a barlangot. Annyi van még, hogy a szolgák "körülötted" vannak, tehát a vízfal elválaszt a gólemektől és a papoktól s a fagy jeget varázsol a falból. A szolgákkal kell csak megküzdened immár 9db-al. Mostanra a legközelebbi rövidkardos megvágott, 5Fp-t szenvedtél el.

Ez kalandban korrekt reflexmegoldás.

Shalafi: 10percel ezelőtt volt időd varázsolni és utána feltöltődni. A varázstárgyad vsz a gyertya (gyertyák) volt. Tehát a zombikat az előtt idézted meg, hogy betörtél a misére, így azok odabent elpusztultak. Mondjuk a denebolák mágikus lények így sokáig tart a gólemeknek legyőzni őket, így az esetedben csak 2 jön éppen és 8 méterre vannak, a többi áll, és körül vagy véve, nem tudsz elfutni, az időugrással is a többiek karjába esnél, testsúlycsükkentést meg lehetőleg ne használj, mert akkor a papok is kapnak belső időt.

Folytasd... még max manán vagy

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Most látom csak, hogy tanítványokat keresel :)

Ha jól értem van lehetőség 70 Mp-ból felkészülni, illetve 70 Mp-ból rögtönözni, plusz egy választott varázstárgy. Nem könnyű ez így kicsit?

Legyen a varázstárgy a Pyarroni Fehérpáholy által adományozott bot.

Felkészülés:

- 15E elemi sötét aura (30Mp) (ha nem látnak nem varázsolnak rád, kivéve varázslót)

- 15E EE aura (15Mp): (kis fizikai védelem)

- Időmágia - Óra: 25Mp

Aktívan:

- A legviccesebb egy Elemi fagy + EE csóvává formázva olyan 20E-vel (60Mp) 4 szegmens, 1 kör hatóidővel. Takarításhoz.

- Poénnak jó lehet: Miközben hangosan a TV tűzalak varázslat szövegét kántálom, közben varázsolni egy Láthatatlanság 1E + őstűz aura 10E: 10Mp + 40Mp, 2*2 szegmens 1(2) kör hatóidő, majd 2 szegmens nem varázslás után 2 szegmens elemi tűz csóva 5E 20Mp.

- Teremtés (TAM) köd 30 Mp 6Kg, 3 szegmens vi; majd lelépni szép csendben.

Sylvanus

U.i.: A preferált a 2. megoldás, majd 1., illetve 3.

Link a hozzászóláshoz

Hát nem hiszem, h a karjukba pottyanék, és nekem bőven elég, h közvetlen mögöttük jelenek meg, hiszen rohannak felém! Ergo a lendület viszi őket....mikor elérnének jön a varázslat...szal a lendület elviszi őket... és én mögöttük jelenek meg elég, ha 10 centivel, csak mögöttük....de ha nem közvetlen mögöttük akkor bennük...de kidob a személyes aura mögéjük.....ki van ez találva...

aztán rohanás amilyen gyorsan tudok...de oké a reanimálás helyett akkor a gyorsítás jön időmágiával vagy....

A varézstárgyra nem szívesen apellálnék...ha igen akkor rettegés botja....

csak, h ne jőjenek olyan közel, illetve nem fognak örülni neki a fanatikusok, hiszen alacsony asztrállal rendelkeznek...de ha nem is akkor is elég erős a bot ereje....

Sylvanus: Azt gondolom, hogy az elemi mágia a legroszabb választás amit tehetsz, hiszen mint említették védett a hely...szóval az első védőrúna amit elhelyezek az az elemi védelem, minimum 20 E ellen.... Ezért nem is jutott eszembe használni! És ezért nem olyan jó az... A köddel meg aza gond, h körülvesznek....és beléjük szaladsz!

Portálni nem lehet itt bent mert szintén védve van!

Valószínüleg a következők ellen nem védték le a helyet: Időmágia, TAM, Szimpatikus (habár ennek most nme látom sok értelmét használni)! Sztem ezekből kell válogatni, mert a többi ugyis besül! Ezekre meg nem sűrűn számítanak...én sem védeném le! Habár ez nem feltétlenül döntő bizonyíték....de nagyon valószínű!

A TAM-ból talán segíythet egy láthatatlanság! De én mindenféleképpen az említett módon mennék kifele.... mivel nem tudok testúlycsökkenteni....ezért kivonok (ha olyan a jellem kisajtolok)... erre azért lesz időm mert a gyorsaság miatt szert teszek előnyre....hiszen órára lett felhasználva a gyorsaság...és mire eszmélnének a papok... és elsütnék az első varázslatukat hatótávon kívül leszek... szert teszek előnyre és már mindentől távol kapjon el akt tud!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A TAM nem súly, hanem tömeg alapján hat, ezért hiába emelgetnéd magad akár telekinézissel is, attól még a tömeg és a TAm mozaikokhoz szükséges manapontigény marad.

Valahol olvastam, hogy a botot a Pyarroni Fehérpáholy mágusai készítik és adományozzák, majd utánanézek.

A bot egyébként az esetleges mágikus védelmeket is gyengíti Szint/E erősségben.

Bár nem szívesen használok varázslóval elemi mágiát, ám tömeg ellen muszály néha, ha nem jött volna be, akkor még mindig ott a felkészülés varázslatai. Elemi sötét ellen nem nagyon védenek le helyeket.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Az előző folytatása:

Részemről három dolog jut hirtelen esuembe, majd megmondjátok melyik valósítható meg.

1. Az elemi erő és a légiességet kihagynám mert a papoknál számítani lehet áldott fegyverre és akkor tökmindegy. Viszont egy elemi víz aura 4 E-vel már elég sűrű lehet ahhoz hogy adjon SFÉ-t, bár a víz kicsit korlátozza az érzékelésem (látás, hallás). Ez eddig 16 mana marad 14. Abból elemi tűz 3 E-vel kupolába formázva. Remélem az épp piruló papok nem velem lesznek elfoglalva viszont engem véd az elemi víz.

2. A kérdés az hogy he TAM-mal acéllá változtatom a testem tudok -e utána mozogni. Ha igen akkor megteszem. 65 kiló esetén ez 22 manába kerül, úgyhogy kijön. A testem emellett zsugorodik és egy kis elemi sötéttel már nagy valószínűséggel kijutiok valahogy.

3. Telekinézissel csökkentem a súlyom és utána gyorsítom magam. 6 mp ért csökkentem a súlyom, azaz 30 kilóval.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Takeda:

Sylvanus: Csak játszunk, milyen tanítványok?

Egész pontosan olyan érzésem van, hogy ez egy felmérésnek is jó; ki mennyire kreatív a varázslóval, illetve egy problémát milyen eszközökkel oldana meg. Ekkor óhatatlanul előjönnek a varázsló mágiájával kapcsolatos téveszmék is. Illetve az arra éedemeseket ki lehet választani könnyedén.

Rayen Reval

1.)

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm hogy írtál Syl. Rayen-nek az első pontban szó szerint ezt akartam írni. a 2.pont: magadat sem változtathatod át fémmé, csak valamely élőlénnyé (nem dereng mi van az átváltoztatás varázslatnál de szerintem lyesmire nem jó) De ha lehet is, akkor valóban nem fog mozogni.

és 3: azért mert megemelsz valamit, ugyan olyan nehéz marad. Másrészt telekinézissel mozgatnod kéne magad de ez a sétáló ember sebessége max.

Szerintem 1-2 ilyen játék által akik kevésbé ismerik a varázslómágiát, azok is kétszer jobban fogják használni.

Rayen: csak így tovább! Jó lesz! :D

Mikor kikapcsol a tűzaurád, akkor nem leszel látható. A szolgák és a papok valóban egymásban buknak föl és lelassulnak s így a zajból ki tudod venni a hangokat és rájössz, hogy a gólemek követnek 8-10 méterre. szólok hogy te sem látsz semmit. Időben 2 másodpercet haladtunk térben 3 métert.

Amennyiben egy olyan kieg.et használnánk, ahol a páholy adja a botot, az esetben itt nem haszálhatnád, mert nem felel meg a kikötésnek. Ettől függetlenül lehet olyan verzió ahol így történik.

Úgy vélem érdekes így kitárgyalni a varázslói leleményességet.

Én úgy szeretném ha előbb utóbb mindenki (aki ide írkál) "érdemes" lenne, arra, hogy egy alacsony (v közepes) szintű varázslóval bármit megcsináljon. Márha tudok majd emlékezni minden részletre, nagyon kell figyelnem, nehogy összekeverjem 2 ember varázslatait, meg hogy melyik meddig tart. Asszem eddig sikerült.

És mint az előbb is 1 mondatban 3-4 kitétel és egyedi szabály is előjön, amik viszont fontosak.

Német szöveg szótárazás közben :? :shock: jól benézni ide.

Link a hozzászóláshoz

Ebben az esetben kicsit részletesebb helyszínleírást kérnék!

Nem modtátok hogyan hatna egy esetleges kisalytolás. Ha az engem nem sebez akkor avval feltöltöm a manám és még vigyorgok is a szenvedésükön! :twisted:

Egyébként asszem megint jegelnék. Ha lehet szőnyeg formában elemi víz+fagy természetesen úgy hogy minél több befaggyon.

Én ugrom eggyet amikor aktiválom a fagyást és talán tanyálok is amikor leérkezem :), de szerintem így is én jártam jobban.

Link a hozzászóláshoz

Rayen: olvastad a könyvben hogy hatna egy kisajtolás...

A jég az nagyon jó ötlet, így nem tudnának sokan követni de csak a helyes erősségek és hatótávok esetén. Illetve ha pont akkor akarsz ugrani mikor létrejön akkor szinte nincs is idő a rajzolat vége és az ugrás között (ugrás közben nem varázsolhatsz) ez belefér egy gyorsaságpróbával, ami 50-50% esetleg ezen az arányon javíthatsz, de az időbe kerülne.

Link a hozzászóláshoz

Hi!

Már olvasgatok errefelé egy ideje, és két kérdésem van a dologgal kapcsolatban méghozzá;

1) a felkészülési periódusban (10 perc) tehettem-e magamat láthatatlanná és mehettem-e be láthatatlanul a kérdéses helységbe, vagy ez ki van zárva a feladat miatt?

2) már előttem szólók is "idevágták", h pyarroni fehérpáholy botja és az abból származó előnyök kihasználása. Az érdekelne, h akkor gondolom kihasználhatom a dorani varázsló botját is, de, h lehet-e szakosodott (specializálódott varázsló) avagy ez az egyszerűsítés végett inkább nem megengedett?

És íme 2 általam választott, ám nagyon nem elegáns, de annál hatékonyabb megoldás (szerintem):

a) az adott 10 percben felrajzolok a köpönyegemre 70 manapontból egy hűség szimbólumot (140 E), irányomban => majd becaplatok a terembe, h térdre halandók...

B) az előző trükk egy bénítás (lehet, h kábítás elnézést, most nem tudom fejből, majd javítom, amint a kezemben lesz egy ETK) mentál szimbólummal, ami ugyancsak 70 manapotból lett elékészítve, és ha jól emlékszem fejből akkor 70 E-s hatást hoz létre, ami azért vidám, mert amint feltartom és aki rápillant annak -70 minden harci értékéből, és -15 gyorsaság, ügyesség képességből (lehet, h az erőből is). Nos innentől a dolgom eléggé egyszerű, villám gyors mozdulattal elspurizok a papokig, kézzel kitöröm a nyakukat avagy leütöm őket a kard markolattal (az első megoldás preferált), majd kislattyogok a teremből. A sitetség azért kell mert a ható idő nem túl hosszú, és lehet h ki tudják kerülni a ránézést a papok, és akkor még irányitani is tudják a gólemeket.

Más elegánsabb megoldáson még gondolkodom, de függ a két kérdésemre adott választól is.

Üdvözlettel,

@huszár

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sylvanus: Azt gondolom, hogy az elemi mágia a legroszabb választás amit tehetsz, hiszen mint említették védett a hely...szóval az első védőrúna amit elhelyezek az az elemi védelem, minimum 20 E ellen.... Ezért nem is jutott eszembe használni! És ezért nem olyan jó az... A köddel meg aza gond, h körülvesznek....és beléjük szaladsz!

Portálni nem lehet itt bent mert szintén védve van!

Valószínüleg a következők ellen nem védték le a helyet: Időmágia, TAM, Szimpatikus (habár ennek most nme látom sok értelmét használni)! Sztem ezekből kell válogatni, mert a többi ugyis besül! Ezekre meg nem sűrűn számítanak...én sem védeném le! Habár ez nem feltétlenül döntő bizonyíték....de nagyon valószínű!

Csak egy nagyon rövid reagálás:

Milyen védőrúnára gondolsz?

Papokról van szó könyörgöm.

Még varázslók sem tudnak a szabályok szerint védőrúnákkal játszadozni.

Vannak a Varázskörök, illetve "védőrúnának" elmegy (erőteljes absztrakcióval) a Tércsapda, illetve Térgát varázsjelek, mindenesetre ez sem a szakrális mágiához tartozó fogalmak.

Ezek viszont erőteljesen jelmágikus rajzolatok, nem különbek, mint a varázslói mozaikok, csak nem ismertek írott formán kívül; az igaz, hogy ezek alapja a rúnák, ahogy a mozaikoknak is, de ennyi.

A különböző védő rúnák magus szabályrendszerben nem léteznek, irodalmi művekben igen.

Tegyük fel, hogy a papok is képesek elsajátítani a Rúnamágia fogásait és létezhetnek (kidolgozták erőteljes kutatómunkával) a megfelelő formulákat a "Rúnatornyokhoz", vagy védőrúnákat alkottak, vagy a Tércsapda, Térgát varázsjelekhez hasonló szakrális jelmágikus rajzolatokat alkottak a Tharr papok (jellemzően pusztán HAL

Link a hozzászóláshoz

Sylvanus: A védőrúna dolog nem az én ötletem volt!!!!

Takeda írta, h nem működik a teleport mert védőrúna van! Innen indultam ki! Ugyhogy ha az zavar, h papokról van szó akkor tőle kérdezd!

Egyébiránt, h veszekedjek.... üsd fel az ETK 310. oldalát(nálam)...ott van a Védő varázskör.... Semmivel sem bonyolultabb mint a Térgát!

Én tisztában vagyok vele, h a Tharr-papoknak incsenek jelmágikus rajzolataik! De Térmágia ellen saem tudnak védeni! Ergo, ha már tudnak akkor tudnak elemi ellen is!Én így gondolkodtam!

De a vérelementálok hogyan készültek? Ha vérkörrel ehhe 155 mana kell! :shock: akkor ezek nem kezdő papok hiszen optimális esetben is csak 17. szinten lesznek rá képesek, mndom optimális esetben! A másik lehetőség a gólemteremtés :shock: ami cinkes, mert szerintem nem lehet, de nézzük meg ezt is, ehhez is kell 75 mana ami szintén feltételez 9. szintet minimum, de inkább 10. ..... A Tharr vérszolgát azért nem említem mert le van írva, h , idézem( ETK 187. oldal): "Nem képes harcra,legfeljebb őrnek alkalmazható,...." Amennyiben ezek küldöttek akkor is szükség van 85 Manára (Külső síkok lényeinek megidézése)...de ez megint azért lehetetlen mert küldöttből maximum egyet kapnának és azt is rövid időre!

Ezzel oda akartam kijukadni, h amennyiben képesek is a fent említett varázslatok valamelyikére, rendelkeznek olyan befolyással, h körükben legyen...akár fizetett bérvarázslóként is egy Mozaikmágus....ergo ő képes a Térgátra...ergo leteszi a többi védőrúnát....de mivel ezt alapvetően érzékelte a varázsló, h itt nem nagyon fognak működni a varázslatai vagy nem megy be, vagy jó elre ellátja maggát, h biztos ami ziher!

Remélem érthető voltam!

Tisztelettel!

Link a hozzászóláshoz

Hi!

Nahh megnéztem, és nem bénítás, hanem kábítás mozaikot használnék.

BYCS: ETK, 308. oldal lap közepe /mozaik mágia->mentál mágia->mozgásközpontra ható operációk->kábítás mozaik/ => annyival csökken a KÉ, TÉ, VÉ amennyi a varázslat E-je, amennyiben az sikeres (jelen esetben 70+k10), a CÉ az a kétszeresével csökken, varázsolni, pszít hazsnálni képtelen az áldozat. Az erősség, a gyorsaság, az ügyesség az 5E-nként 1el gyökken. Theát ebben a konkrét esetben 14-gyel csökken e három képesség értéke (plussz ha 10est dobnak a MEre, akkor 16) ... :o

Nem vagyok benne biztos, h így van-e de tudtommal, ha valakinek 3ra, vagy az alá csökken vmeik képessége az meghal (azt hiszem), nos a 14es képesség vesztéskor annyit tesz, h 17 fölött kell, h legyen mind a 3 érték... :D

Naaa ne már, h mind a 3 pap mind az erő, gyorsaság, ügyesség értéke meghaladja a 17est... na neee :wink: :o

Nos ez volt a nem elegáns megoldásom lényege :D

Üdvözlettel,

@huszár

Link a hozzászóláshoz

Bocs hogy hétvégén nem tudok géphez ülni és vitázni kellett e problémán...

Nem szándékoztam közölni olyan információkat, amit nem tudtok, tehát itt a megoldás az, hogy az induló 70 Mp-odból kipróbálgatod, mit tudsz használni, illetve pszivel, pl szinesztézia mágia, fürkészés, feltárod a védőmágiákat.

A papi kaszt és a templomok Toronban teljes támogatást élveznek mind fejvadászklánok és varázslók, illetve a nemesség (és ami mindezeknek van) stb.. által. A varázslók csináltak védelmet, de elemi mágiára nem, mert egyrészt gátolták volna a papok szintén ilyennek minősülő varázslatait (pl az izzó vér), másrészt az egyházt nem nézték le annyira, hogy ne tudná megvédeni magát, egyszerűen azokat a mocskokat akarták megleckéztetni, akik ugyan bejönnek, de nem képesek méltósággal távozni. Másrész egy szóval sem állítottam, hogy ezen varázslók nincsenek itt és nem szeretnének aktívan részt venni abban, hogy a bepofátlankodók az oltáron végezzék...

remélem elfogadhatóak ezen háttérben játszódó gondolataim.

@huszár: úgy tudom, hogy a dorani varázslók botja nem saját készítésű, hanem ott várják gazdájukat készen Doranban, így nem felel meg a saját készítésű feltételnek. Ez nem jogos a másikkal szemben, de csak a kiírt feltételnek kellett megfelelni. Annyi a gondom a szimbólumoddal, hogy mégha nem nézzük, hogy hogy milyen szélesnek is kell ennek lennie (és lehet hogy kör alakú) de embermagasságúnak kell lennie tehát legyen min. 170 cm és ez nagyobb mint a magadon viselt köppeny. Jelen esetben úgy képzeltem el, hogy a tested elülső felén van a szimbólum. Ha a hátadon lenne és a földön tovább érne 30 centivel, akkor hátulról működne, abban az esetben, ha nem takarja gyűrődés, a rajzolat valamely szegletét (természetesen az adott részek különböző dőlésszögből látszhatnak, de teljes takarásban nem lehetnek).

Tehát nagyon jónak találom az ötletedet, de csak akkor, ha megoldod, hogy megfeleljen az előbb felsorolt szempontoknak

Az a hely ahonnan követnek a feladat helyére titeket, az egy oltárt tartalmaz, amely mint szent hely környezetében lehet korlátja vagy zavarója a mágiáknak. Ahol viszont az esemény zajlik már nem esik az oltár hatásköre alá ezt jelenti a kicsit arrébb.

Syl: szerintem a tharr hitű varázsló lelki világa is teljesen alkalmas a magasmágia kifinomult befogadására. A Tharr hitűeknek mindössze az erkölcsrendszere torzult a standardhoz képest, és a papok közül is csak a sárga ruhás papok 'nemnormálisak'. Egy ilyen varázsló egy kiváló fekete vagy szürkemágus lehet, akiket általában a túltengő hatalomvágy erősen motiválttá tesz a mágia logikus elsajátítására és fejlesztésére.

Shalafi: ez jó gondolat, hogy hogyan készült a vérgólem? Mivel igen jó esetben is vsz max alapfokú papi mágiaismerettel rendelkezik egy ilyen szintű normális gondolkodású varázsló (Tápolás MF képzettséggel a gazdája)

Azt feltételezheted, hogy egy irtónagy vérkörben van ez a hely , amelyben időről időre megcsinálják az említett varázslatot, vagy tudnak csinálni maguktól is néhányat. Mivel ez egy nagy barlangrendszer, nem kizárt az első sem.

Bycs: Nem haladtunk előre, még mindíg ugyanazon helyszín közelében vagyunk és nem nyírta ki senki a döntő többségét az ellenségnek, amire én nagy örömmel küldtem volna az illetőnek egy levélbeli hátbaveregetést. Vannak nagyon jó ötletek, de még nem lőttük le a poént, tehát sok ismeretlen körülmény van.

Ez egy gyakorlópálya. Tréningezés. Nem vihetsz minden vackot magaddal ahogy én szoktam. Be is mesélhetem, - hogy útközben megölték a társaidat, kifosztotak és csak 1 varázstárgyad maradt, meg max manád amiből felkészülhetsz és vissza is töltheted magad - ha így jobb.

Banarát csak boszmester tanulhat. Toronban is tanítják, de a bm-ek féltveörzött titka ez.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem akartam nagyon belerondítani a játékba, csak pici mágialeméleti vitát folytattam, alapvetően nem a körülményeket tartva fontosnak, hanem a térgát varázsjel, védő varázskör, védőrúnák hármast.

Kicsit boncolgatnám még utoljára:

1.) védőrúna: alapvetően olyan Rúnamágikus védelem, amelynek egy középponti eleme maga a rajzolat és a védő hatás egy terem, szoba, objektum, stb. (nem feltétlenül szabályos kör, gömb). Valamint a védelem alól ki lehet vonni meghatározott személy varázslatait. (van kivétel)

2.) térgát varázsjel: alapvetően olyan Jelmágikus védelem, amelynek egy középponti eleme maga a rajzolat (szokásos pénzérme nagyságú) és a védő hatás egy szabályos kör, gömb. A védelem általánosan mindenkire vonatkozik.

3.) védő varázskör: alapvetően olyan Jelmágikus védelem, amelynek a szélső eleme maga a rajzolat, maga a szabályos körív, a védelemet is ezen köríven belül fejti ki, vagy a szabályos köríven kívül tartja a hatást. A védelem általánosan mindenkire vonatkozik.

A legnagyobb hasonlóság a védőrúna és a térgát varázsjel között van, ezek a legkönnyebben használhatóak, esetlegesen felfoghatók egymás szinonímájának is, az elkészítés módszerétől eltekintve. A védő varázskör esetében használata korlátozott a szabályos körív miatt.

Ezért gondoltam pusztán arra, hogy a Térmágikus védelem könnyebben alkalmazható és elterjedtebb megoldás, mint az egyéb, védő varázskörös totális védelem. Ez utóbbit inkább kisebb lokális objektumok védelmére tudnám elképzleni a kirekesztő változatban (azaz a köríven kívülről védi például a papokat elemi mágia ellen egy kisebb területen).

Természetesen elképzelhető a védőrúnákkal ékített rúnatorony is, de ennek a megoldása kutatómunkát igényel, ahogy a térgát varázsjel kiterjesztése is egyéb mágikus hatásokra.

Ennek a mágikus kutatómunkának a kárára válik a hatalomépítés, egyéb irányú elkötelezettségek, érdeklődések, konkrétan erre gondoltam a Tharr hitű varázslókkal kapcsolatban.

A másik gondolatom ezzel kapcsolatban az, hogy jellemzően kissé agresszív hangulatú a Tharr hit, kicsit "A legjobb védekezés a támadás" mentalitást képzelem el náluk, így szerintem kisebb a jelentősége a totális védelem kiépítésének, mint az aktív, a betolakodóra káros mágikus "csapdák" alkalmazásának.

Persze ezek csak a saját elképzeléseimet tükrözik.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Szerintem az ilyen helyeken is (mint Toron) fontos a tármágia védelem, mert náluk (nem úgy mint nálunk általában) nem arra szolgál, hogy ne tudj bemenni, hanem hogy ha bementél, ne tudj kijönni.

Sylvanus: jó hogy vázoltad a lehetséges térvédelmeket, mert ha valaki onnan akarja megközelíteni a problémát, hogy hogy tünjön el minél gyorsabban, akkor az a kérdés, hogy milyen típusú a védelem és ezt hogy lehet kikapcsolni. Tehát ez esetben ezt kell megtudni a megfelelő módszerrel....

Ja és köszönöm, hogy támogattál amíg nem voltam itt, tehát; csak jó ha írsz bármiről... mint ahogy azt is köszönöm, ha a lehetséges technikai vagy logikai hibákat kívánja valaki feltárni. Amennyiben valós lesz, természetesen változtatok; -erről szól.

Link a hozzászóláshoz

Takeda: ELnézésedet kérem! Én nem gyakorlópályának fogtam fel azt az egészet.....ha így lett volna nem kötözködöm 8) :lol: !

De ez az egész helyzet...mondjuk úgy cinkes szegény varázslómnak!!! :lol:

Én spec nem szívesen használok elemi mágiát....de főleg eemi tüzet....valahogy lealacsonyítónak tartom, de ez ilyen egyéni szoc problem!

De ha kinyírni kell őket...akkor az szerintem nem feltétlen valósítható meg...

Ha cska el kell húzni az már igen...

Az egésszel aza baj, h míg én varázslok addig varázsolnak a papok is!

Elöttük kell cselekedni, álltalában a papi varázslatok nem egy szegmensesek....jó akad köztük, de nem ez a jellemző....szóval van azért olyan 3 másodperc!

szerintem az egész kulcsa, h kitörjünk(na nem mintha ezzel újat mondtam volna :lol: ), ezért a gyorsítás+elemi erő aura idő kitoással abszolult maradhat, legalábbis ez nem egy rosz alap!

Talán úgy lehetne szértszórni őkket, h elemi csóvát csinálunk ilyen V alakban (ez 2 csóva) a minket körülvevők közé ezzel eldobva őket ét irányba és a köztük támadt résen megpróbálni elmenekólni, illetve amint letelt a 2 segm kényszerpihenő a varázslatok közt akkor még egy tűz,fagy vagy elemi erő fallal gátat vetni nekik....ha csak kicsit lassítja őket már jó!

Ez is lehhet egy lehetőség......de nem feltétlen jó...sőt nekem sem feltétlen teccik....de akár hasznosítható....

Talán az eleje bővíthető láthattlansággal...vagy vmi!

De ost fáradt vagyok értelmes dolog kiötlésére!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...