Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

O

Biztos díjaznák a magiszterek, meg a noir papok is viccesnek találnák :twisted: ...Sajnálatos módon eddig egyetlen Rúna volt a kezemben...ami a kártyajáték külön kiadása volt :( ....pedig szívesen olvasnám őket ezért köszi az infot mert ez nekem eddig kimaradt... azt tudtam hogy a dorani varik valami erdőben bóklásznak de nem tudtam pontosan hogyan kerítik elő a faágat.

Persze ez esetben rengeteg kérdés merül fel...

Azt hiszem hogy a specializált variknak más más anyagú a botjuk, tehát más fából készülnek...ezek szerint az hogy milyen fáról álmodik már meghatározza hogy mi lesz belőle vagy csak akkor látja majd élesen a dolgot mikor amúgy is választott? A Shajaran-ban valahogy úgy festi le mintha kötelező lenne egy tárgyat kiemelni a többi közül meg ehhez jön hogy Doran iskolájának ugye több tornya is van mind mind egy dologra szakosodva...kétlem hogy a diákok szabadon járkálhatnak köztük....

A további érdekesség hogy a lar-dor-i diákok semmivel nem rosszabbak "kiválasztott" társaiknál pedig ha ilyen fokú a megkülönböztetettség akkor valami másnak is lennie kéne (még akkor is ha mondjuk csak a tanulási idő rövidül le)

Ezzel együtt is....még mindíg kétlem hogy lehetséges a spontán mágia megidézése mivel még a potenciál birtokában is hiányzik a formula amivel kihozhatná magából a dolgot...

Link a hozzászóláshoz

Nazgul, sajnos a RÚNA magazint nem tudom hozzád eljuttatni, de ezezn a linkken:http://www.freeweb.hu/goldelflap/ megtalálod majdnem mindet.

A sors iróniája, hogy a variról szóló pont nincs fönn.

Na mindegy, akkor elmondom én a külömbségeket: mint az tapasztalható a varázslóknak elég nagy hatalmat ad a botjuk -és itt jön a dorani plusz- a varázsló zónáját a bot 20 m-ről 40 re tágítja, amit a pyarroniták csak 3. szintől élvezhetnek, ezzel ellentétben a dorani első szinten kapja. Mivel a bot a varázsló lényének egy része ezért mikor rátalál -a szerencse függvényében- bónuszt kaphat mentális, asztrális és inteligencia értékeire. A bot erekje ezért elpusztíthatatlan és megérzések útján kommunikál a varázslóval, a bot a varázsló személyes aurájának része ezért csak ő képes rá mágiával hatni. Emellett a botban bizonyos mennyiségű mana tárolható, ezt a bot maga tölti vissza használat után. Emellett a bot a hovatartozás jelképe felmutatása egyenértékű egy Hatalom szava varázslattal aminek E-je a vari szintje.

A bot mindenképp egy drakkfa ága, ami legtöbször az iskola udvarának területén él -de mindig van kivétel:D. Az iskoáknak nincs külön botformájuk, mivel mindenki úgy faragja ahogy neki tetszik.

Emellett mi szakosodás után adtunk a botnak további plusszokat de ez már csak a mi ötletünk:)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Na álljunk csak meg egy kicsit. Az, hogy a pyarroni (!), bot körül érvényesül a varázsló zónája, nem jelenti azt, hogy 20-ról 40 méterre növeli azt. Csak mint egy zóna varázsjel.

Ezen túl a pyarroni varázsló nem kap botot soha. Kizárólag a Pyarroni Fehérpáholy varázslórend az, amelyik ad botot bármely, a rendbe felvett tagjának (akár dorani varázslónak is), amennyiben teljesíti a rendbe való felvétel követelményeit.

A dorani bot képességeket változtat (lélek része, miegymás), illetve manapont tárolóként működik. Meg persze felmutatása a "Hatalom szava" varázslattal egyenértékű.

A Pyarroni Fehérpáholy által adományozott botot mágusok készítik, ezért elpusztíthatatlan, szint E mágia gyengítő hatása van, körülötte érvényesül a varázsló zónája, csak a tulajdonos tud rá TAM mozaikokkal hatni. Meg persze felmutatása a "Hatalom szava" varázslattal egyenértékű.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

O

Wow...ez nem semmi!

Elég jól hangzanak ezek a dolgok! Amúgy az is le van írva valahol hogy hogyan vesznek fel a rendbe?( vagy nincs konkrétum hanem valami nagyobb tettet vagy feldfedezést tett minimum x tsz kari kell?)

Továbbá ezek szerint a pyarroni variknak nincs is botjuk?! Ez azért mellbe vágott (ez degradálja az általános variról alkotott képemet :( )

A doraniaknak meg benne van egy lélekszilánkjuk a botban? Ezt követően akkor az szinte olyan mint a boszi varázslat nem?

Kösz a hasznos infot!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Alapvetően a dorani varázslóknak csak azért van botjuk, mert csak olyan "ember" végezhet varázslóként, aki varázslónak születik; azaz lelkének egy darabja a fába (annak ágába) születik és megtalálja, elkészíti a saját botját (segítséggel). Nem azért van botja, mert doranban végzett, hanem azért végezhetett, mert botja van :)

A Pyarroni Fehérpáholy varázslórendbe a felvétel kritériumai (amennyire emlékszem):

- minimum 3. szint

- pyarroni (hit)elvek vallása

- feketemágiától való tartózkodás (figyelembe véve a nekromanciáról vallott nézetüket, ez elég "zavaró" követelmény)

Sajnos többre nem emlékszem, de benne van a botok leírását tartalmazó rúnában ez is. Valakinek érdemes lenne pontosan utánanézni.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

A Pyarroni Rend Feltételei:

-vallja magáénak a Pyarroni Eszmét, azaz az élet és az emberi kultúra védelmét

-varázslóként érje el legalább a hármas szintet

-tartsa magát a Rend belső törvényeihez

-asztráltestét ne fertőzze a fekete mágia nyoma

-jellemében kapjon helyet az élet

-akaratereje és intelligenciája minimum 16 legyen

ha később bármelyik nem teljesül (jellemtorzulás, képességcsökkenés), akkor kivágnak

Link a hozzászóláshoz

O

Köszönöm az információkat!

Amúgy Reval jóvoltából megnézhettem pár RÚNA cikket és habár mindet még nem olvastam megtekinthettem Chei és Alyr karilapját...hát igen.

Mellesleg az se kutya amit a Homokszem csupán című regényben olvashatunk ahol a fehér páholy egyik nem csekély hatalmú tagja kiterjeszti elméjét és egy szempillantás alatt rálel az Anath-athkanos csávónkra úgy hogy nem konkrétan őt kereste hanem csak rutinból végignézte a "városkát"! Később már nyomulnak is az ügynökök (nem rossz kis élet jellem) hogy legyapják őket. Szóval nem vitatom hogy vannak nagy hatalmú mágiák amiket nem ismerünk...de ez azért elég durva (persze hogy lehet erre a helyzetre mondani hogy "dehát azért az mégis csak egy mágus")

Erről mi a véleményetek?

Link a hozzászóláshoz

Jelenleg gőzerővel készül a Doranról szóló kiegészítőm és szeretnék egy kis eszmecserét folytatni a gondolkodásmódokról, amiben szerintem jelentős eltérések vannak (mindig úgy játszottunk).

A saját Doranunk gondolkodásmódjáról és a Külső Tartományokéról sokat tudok (egy részét eleve én készítettem, felhasználva minden általam ismert érdemi forrást), e sem ezekről, sem Lar-Dor-ról nem találtam eleget, utóbbival pedig nem is foglalatoskodtunk a KM-el túl sokat (ritkán volt közünk hozzá), de mostmár úgy érzem ideje egy mindenre (Ynevre :) ) kiterjedő gondolkodásmódot alkotni a kül. helyeken tanult varázslókról.

Aki szeretne segíteni a tervezésben, azzal akár itt akár mail-ben szívesen megvitatom a dolgokat és örülök minden kiegészítőre való figyelemfelhívásnak (már persze amelyikről nem tudok :wink: ).

Link a hozzászóláshoz

Sylvanusz kösz, mint láttad azóta írtam oda.

Ami viszont ide kapcsolódik (vagy esetleg kívánalom szerint egy másik topicba):

Kinek mi az ötlete, milyen munkahelyek közül választhat egy varázsló, ha már végzett az iskolájában?

Most persze nem az olyanokra gondoltam, mint a Varázslótanár, pszihonista, harci varázsló, házivarázsló, épületeket védelmi rúnákkal ellátó személy, térvarázsló valahol (pl. kapuk terei), meg ilyenek, hanem olyan újdonságok, amik nem ilyen általánosak, vagy egyértelműek.

(Ha valaki beírja a varázstárgy kereskedőt ideges leszek. :evil: )

Tehát ötletek?

Link a hozzászóláshoz

O

Nos pl elmehet kalandozni :D . Vagy lehet könyvtáros esetleg pék netán hímszajha. De ott van még a halászat, vagy a kovács szakma.

Bár szerintem a vari általában a rend által kitűzött feladatot látja el, ha ilyen nincs akkor meg valószínüleg inteligenciáját vagy a gyakorlatiasabja a mágiáját hasznosítja. Persze így elérkezünk megint a sablonokhoz...de mivel a karik általában követnek valami egyéni utat ha felvesz egy jog Mf-et akkor mehet a bíróságra.

Én jó ötletnek tartom az olyan foglalkozást amellyel mágia nélkül pénzt keres de esetleg a mágiával egybekötve hasznossá is válhat. Bár nem tudom hogy ha valaki tud varrni akkor vajon rúnákat is hímezhet?...ezen még nem gondolkodtam

Link a hozzászóláshoz

Hy all!

Lehte hogy ezt már valaki felvetette de mi van akkor ha a varázsló dezintegrálja valaki körül a levegőt akár aura, akár kupola formában akkorugy e megszűnik a légnyomás tehát ha a hatás nem pillanatnyi hanem mondjuk egy körös akkor az élőlények ( de akár egy lezárt üveg is) gyakorlatilag szétrobbannak.

Ez lehetséges?

Ha nem akkor miér?

Drek

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én a varinak a sablonon kívül még politikai, vagy kutatói állást tudnék elképzelni. Bár tény, hogy az én anyagmágusom szobrász-művész volt, de sosem vett vésőt a kezébe. Aztán volt egy másik a a szimpatikus mágiával a városi őrségnek segített nyomonkövetni a bűnözőket, és szintén egy anyagmágus, aki boncnok volt (bár szimplán élvezetből :twisted: )

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Babilon5: varázstárgy kereskedő :lol: . Szerintem főleg attól függ milyen képzettséget adsz neki. Alkímia alapból van, tehát alkimista. Például a szakma nem kerül sok Kpbe és szinte mindenre van különféle.

Drek: a formázás az elemi mágával konbinálható, mással nem. (vagy az új rendszerben bármivel). De a természetes anyag mágiája csak egész tárgyakra hat, ha dezintegrálod a levegőt csak akkor teheted meg, ha egy légmentesen bezárt helyiségbe tereled az áldozatot. Vagy az egészlégkört kell dezintegrálni :twisted: .

Link a hozzászóláshoz
a levegő dezinzegrációjához csak annyit hogy lehet de télleg csak egy légmentesen bezárt térben teheted de ha ez megvan a levegő nem igazán asszem pár gramm köbméterenként ! ha megvan a légmentesen lezárt tér akkor no problem !

Üdv!

Valaki, valamikor levezette egyszer ebben a topicban, hogy a levegő tömege 1m3 esetén valahol 1 Kg körül van. Keress vissza.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Egy feltevésben kérném ki a véleményeteket, tehát lehetséges-e vagy ha igen akkor mi módon...

Az idéző litániának a szövegét elmondáskor "átvenni", mivel 1szó-1mp-1szegm., tehát elkezdi az egyik varázsló akinek van pl.: 20mp-je elmondja a 20dik szóig és akkor átveszi egy másik varázsló aki az épp következő szavakkal folytatja a litániát és és ő a maradék pl.: 5mp-t áldoz rá.(ez egy pl: élőhol idéző litánia volt)

---------------------------------------------------------------------------------------

Vae Victis

Link a hozzászóláshoz

Nem lehetséges.

Az ETK-ban le van írva, hogy még a varázslók sem képesek más varázslatába belenyúlni, azt megváltoztatni, befejezni, stb.

A lehetséges hatások más varázslatára: a destrukció és a fürkészés.

(Szép is lenne, ha elég sok 1. tsz vari összeül és idéz egy... bármit. ;))

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyetértek TAO-val. A hivatalos szabályok szerint nem lehetséges, csak a boszorkányok képesek bizonyos keretek között összeadni a hatalmukat a Boszorkánykörrel. De a varázslók nem!

Nem hivatalosan elképzelhetőnek tartom - bár még nem találkoztam vele - hogy kivitelezhető legyen a dolog, pl. többrészes varázstárggyal, vagy olyan speciális rajzolatokkal, amibe belelülve több varázsló "kölcsönadja" a hatalmát a középsőnek, stb. DE ez, mint minden haázilag alkotott szabály, egyedi eset kell, hogy legyen, és inkább érdekes, mintsem tápolós kell, hogy legyen.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A hivatalos szabály valóban az, hogy nem lehet egymás varázslatába belenyúlni.

Létezik azonban egy Keret, vagy milyen elnevezésű módszer (házi kiegészítő), melynek során a résztvevő varázslók megtervezik közösen a varázslatot, egy valaki elkezdi és befejezi (a végjellel), illetve kötött sorrendben a tervnek megfelelően mindegyik résztvevő varázsló elmondhatja a saját mozaikjait.

Az elgondolás szerint a varázslóknak végig a varázslásra kell koncentrálniuk, enegrgiagyűjtésre és egyéb tevékenységre nincs lehetőségük, ráadásul mászkálniuk sem lehet.

Mint látható elméletileg ezzel a módszerrel varázslatok létrehozhatók, ellenben rajzolatok nem.

Már persze, ha valaki használni akarja. Illetve ez is csak egy elgondolás, bár az egyetlen amit eddig láttam és érdemesnek találtam arra, hogy megjegyezzem.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Egyet értek Sylvanussal.

A keret valóban ötletes, bár ténylegesen két probléma van a használhatóságával: egyrészt erős tápolásra ad leghertőséget (ezért nem ismerte eddig egyetlen karakterem sem :wink: ), másrészt felettébb ritkán lehet vele megismerkedni... Ettől függetlenül elméletileg lehetséges vele elvégezni több dolgot.

A varázsjelekkel kapcs. használhatóságről annyit tennék hozzá, hogy szerintem abban az esetben, ha egy rajzoléatsornak megyszerre kell elkészülnie (pl. egy szobavédelemnél), akkor természetesen lehetőséget kellene adni rá.

Az említett idézésnél azonban kétlem, hogy a keret használható lenne, mert ott nem külön mozaikokat használnak (én legalábbis nem értékelem annak a szavakat).

Link a hozzászóláshoz

Hali

Volna egy ötletem amiröl ki szeretném kérni a véleményeteket,nos mint ahogy mindeki tudja a bor minnél öregebb annál finomam.Tehátmost ha megöregiteném a bort idömágia segitségével mittudom én mondjuk 1000 évvel 8) akkor annak a bornak mi lesz a sorsa?(Ha az ezer év tul sok akkor töbször 100 év).A végeredményre lennék kiváncsi mert nem tudom eldönte h a mágia hatására a bor megromlik e vagy nem.

Ha a feltételezésem jo akko a varázslokbol egész jo kocsmás is válhatna :D

______________________________________________________

-Az idö a legnagyobb hatalom-

,,Mi LENNE HA..." -

Link a hozzászóláshoz
Ha a feltételezésem jo akko a varázslokbol egész jo kocsmás is válhatna :D

:D

Szerintem használható ötlet a bor öregítése, ha ugyebár az olyan tárolási formában van, ahogy tényleg már csak érik hosszú időn keresztül. Mert teszem azt, ha mustot próbálsz öregíteni az szerintem megromlik (met bár nem vagyok borász, de tudomásom szerint a mustot később még szűrik, egyebek). De, ha már egy olyan borra varázsolod rá, amelyikre már tényleg csak korosodás vár akkor működhet. :wink:

A kocsmárossághoz pedig persze még ott lehetne a feneketlen korsó is, csak épp ellentétes az ilyen módon történő kocsmanyitás szerintem a varázslói filozófiával, ahogy az aranyteremtés... :lol:

Persze ez nem zárja ki teszem azt egy varázslói "házibulin" való alkalmazását, főleg fiatalok szervezésében. :otlet: :wink:

A borokat kedvelő varázslóknk viszont nagyon is jó ötlet! :!: :D

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...