Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Az a pár kg kb 14 kiló lenne amúgy. Az ember bőre kb 2 m^2, ezt összeszorozva az 1 millivel és a vas ~7 gramm per cm^3 sűrűségével kb 14 kiló jön ki.

Amúgy gondolom a szokásos "a személyes aura véd ellen" jöhetne, de ha mondjuk a testétől 20-30 centire hozod létre, akkor már biztos nem működik ez a kifogás.

A kérdés az, hogy a formázás tud-e ennyire precíz lenni, illetve alulról mi van, bele tud-e menni a földbe ez a vas.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sehol nem láttam leirva, hogy a személyes aura meddig véd. Nálunk ez mikrométerekbe van mérve, mert ha akár csak 1 cm-ert is néznénk. Akkor már akár a frissen vásárolt ruha, kard, pajzs etc... is benne lenne. Márpedig ahhoz a védelemhez kell idő.

Köszönöm a pontos számítást, ez a fajta matek nem az erősségem. Bár még mindig végrehajthatónak tünik. 1mm-el számoltál? Bár ilyen magas manna értéknál már lehet, hogy a személyes aura által nem védett fémjeit is felhasználnám az ellennek.

A fent említett általunk használt személyes aura értékek miatt, én nem látom akadályát, hogy a fémburok a föld és a cipő közt alakuljon ki.

Link a hozzászóláshoz

Jah, 1 millivel számoltam. És hogy a kérdésre is válaszoljak, ne csak szokás szerint a mellékvízen beokoskodjak valamit, én mindenképpen dobnék erőpróbát. Utána kéne nézni, hogy pontosan mennyi mínusszal, mert 1 millis acélt még azért erősebb ember könnyedén elhajlít (a kardom ~5 millisból van ha jól rémlik, és elég rugalmas, persze ez jóféle acél, a modern ipar legszarabbjáért is súlyos aranyakat adtak volna a középkorban), a kérdés, hogy szét tudja-e tépni, nyílást hajlítani rá.

Azt mondom, -5 körüli módosítóval dobatnám, minden körben eggyel rontanám a módosítót, ahogy egyre rosszabb pozícióba hajtogatja magát, sérülést is szenvedhet a belenyomódó acéltól. 1-2 körig van oxigén, utána az ETK-ban is leírt fulladási szabályok jöhetnek.

Link a hozzászóláshoz

Valami hasonlóban gondolkodtam én is. Bár a -5-t kicsit soknak tartom.  De a puding próbája az evés, majd meglátjuk. A magas manna költség miatt inkább erőfitogtatásnak, elrémísztésnek gondolom a varázst. Mivel eleddig ezt a megoldást sehol se láttam leirva, joggal feltételezem, hogy a rutinosabb mágusvadászokat is meglepheti, és elbátortalníthatja, de ez már a KM jogköre.

Köszi még egyszer a matekot.

Link a hozzászóláshoz

Kérdés: Ti mint játékosok, KM-ek el tudtok képzelni egy JK Dorani varázslót aki Kyr származású és beépített toroni kém? ( Jövendő beli JK-m lenne)

Más: Meg tudnátok mondani a toroni kasztokat és jelentésüket (melyik a nemes, melyik a paraszt)?

Más: Tudnátok nekem linkelni, egy használható Kyr faji táblázatot, ami nem szedett- vedett módon van összerakva és nem UTK-s?

Előre is köszi, tudom a 3-ból, 2 nem ide való. Így volt ecccerübb (3 c-vel csak, hogy most is legyen zárójel).

Link a hozzászóláshoz

Darabolo, a kyrek sosem voltak játéktechnikailag külön fajként kezelve, és az irodalom sem indokolja, hogy ezt tegyük. Sőt, ha jól emlékszem a Toron c. könyvben még van is egy rövid írás, mikor a toroni trónörököst tanítja a mestere, és arról beszél, hogy a legkiválóbb orvosok sem találtak eltérést a kyrek és az ynevi emberek között, de azért... Szerintem itt inkább egy rasszról van szó, ami számosítható eltérést nem tartalmaz, legalábbis mi mindig így kezeltük. Vagy van valami, ami ez ellen szól, csak elkerülte a figyelmemet? Érdekel, ha igen.

Link a hozzászóláshoz
20 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

a legkiválóbb orvosok sem találtak eltérést a kyrek és az ynevi emberek között

Persze, mert az ynevi orvosok nem ismerik a genetikát őselemi összetételét az élőlényeknek. Nekem csak valami olyasmi rémlik, hogy tovább élnek talán, de mára garantáltan annyira felhígult a kyr vér, hogy szimplán egy külsőségekben megnyilvánuló rasszként lehet kezelni szerintem is.

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Persze, mert az ynevi orvosok nem ismerik a genetikát őselemi összetételét az élőlényeknek.

Ez mondjuk igaz, kérdés, hogy mi különbséget látnak így például egy ember és egy elf között? Nem tudom, szerintem apróságokat azért így is látnak, mint más feléoítésű szervek, ...stb. De ez mondjuk (szerencsére) egy kidolgozatlan része a játéknak. :)

Az élethosszukban én is bizonytalan vagyok, mint "nem emberek" mindenki így gondol rájuk autómatikusan, de nem emlékszem ezt alátámasztó forrásra. Ugye még Gorduinnak is ital kellett, hogy ne öregedjen, bár ő félig ilanori. Emlékszik valaki olyan hivatalos anyagra, ami hitelesen igazolja a hosszabb életüket?

Link a hozzászóláshoz
5 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Darabolo, a kyrek sosem voltak játéktechnikailag külön fajként kezelve, és az irodalom sem indokolja, hogy ezt tegyük. Sőt, ha jól emlékszem a Toron c. könyvben még van is egy rövid írás, mikor a toroni trónörököst tanítja a mestere, és arról beszél, hogy a legkiválóbb orvosok sem találtak eltérést a kyrek és az ynevi emberek között, de azért... Szerintem itt inkább egy rasszról van szó, ami számosítható eltérést nem tartalmaz, legalábbis mi mindig így kezeltük. Vagy van valami, ami ez ellen szól, csak elkerülte a figyelmemet? Érdekel, ha igen.

Spec. az UTK külön fajként kezeli őket. A beltenyészetből fakadó genetikai- őselemi? :D betegségekkel.

Nem jut eszembe a könyv cime: Egy kyr varázsló és egy boszorkány a főhősök. A varázslóról kiderül, hogy felmenői amolyan őrző fajták, így neki is ez lesz a küldetése, persze bele is hal. :D Ott kifejezetten írják, többször is "őseitől őrőkölt adományát használja", nyilván nem írták ki a könyvben, de a körül írások valami olyasmit tártak elém, mintha faji spec. ként ingyen tudná használni az aura elemzést.

Az ETK is mint, meta-humán fajt kezeli akárcsak a (bocsi mindig keverem őket) dzsadokat/dzseneket. Mert hát ki is mondaná a dzsaokra/dzsenekre hogy emberek.

Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Obsor, navor, sedular, pietor, famor, elendor. Nézd meg őket a szószedetben. ;) 

Köszi M.G. Akkor én egy Famor Kyr származék lennék. Használnak a toroniak nemesi jelzőt, mint a magyar az y-t a shadoni a con-t?

Az alap kérdésre még nem válaszoltatok. Az megoldható, hogy a kyr származék famor-om beépített kém legyen a dorani varázslók közt?

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Spec. az UTK külön fajként kezeli őket. A beltenyészetből fakadó genetikai- őselemi? :D betegségekkel.

Igen, de ott is inkább a karizmatikusabb, szociálisan érzékenyebb oldaluk van kidomborítva, nincsenek valódi faji képességeik, valamint még a kasztmegkötések is az emberivel azonosak (nincsenek). Egyedül a hosszabb életkor kirívó, amit szerintem megalapozatlan. A könyv, amit olvastál, ott volt ilyenről szó? Amúgy szívesen elolvasnám én is, esetleg meg tudnád találni melyik volt az?

2 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Az ETK is mint, meta-humán fajt kezeli akárcsak a (bocsi mindig keverem őket) dzsadokat/dzseneket. Mert hát ki is mondaná a dzsaokra/dzsenekre hogy emberek.

A dzsenneknél más a helyzet, ők egyáltalán nem emberek. Egy másik síkról érkeztek, és bár elkeveredtk az emberekkel, ők valóban egy másik fajhoz tartoznak, de ez játéktechnikailag és irodalmilag is rendesen meg van támasztva.

Amúgy érdekes ez az egész kérdés. Igazából én is szívesebben gondolok rájuk különálló fajként, valahogy úgy számomra érdekesebbek, csak nem tudom hogy lehetne ezt jól megfogni. Az ÚTK megközelítése tetszik, elég visszafogodt, ugyanakkor a hosszú élettel együtt mégis már átlépiba külön faj határát. Amúgy te mit tudnál elképzeni, miben különböznek az embertől, hogy alkotnád meg őket?

Link a hozzászóláshoz
12 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

Amúgy érdekes ez az egész kérdés. Igazából én is szívesebben gondolok rájuk különálló fajként, valahogy úgy számomra érdekesebbek, csak nem tudom hogy lehetne ezt jól megfogni. Az ÚTK megközelítése tetszik, elég visszafogodt, ugyanakkor a hosszú élettel együtt mégis már átlépiba külön faj határát. Amúgy te mit tudnál elképzeni, miben különböznek az embertől, hogy alkotnád meg őket?

A hosszabb életkor nekem sincs alátámasztva.

Mindenképp külön fajként kezelném. Én erőre, inteligenciára, szépségre adnék nekik plusszokat, jelentős asztrá hátrányt ill. vagy gyorsaság vagy ügyesség minuszt.

Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Darabolo, a kyrek sosem voltak játéktechnikailag külön fajként kezelve, és az irodalom sem indokolja, hogy ezt tegyük. Sőt, ha jól emlékszem a Toron c. könyvben még van is egy rövid írás, mikor a toroni trónörököst tanítja a mestere, és arról beszél, hogy a legkiválóbb orvosok sem találtak eltérést a kyrek és az ynevi emberek között, de azért... Szerintem itt inkább egy rasszról van szó, ami számosítható eltérést nem tartalmaz, legalábbis mi mindig így kezeltük. Vagy van valami, ami ez ellen szól, csak elkerülte a figyelmemet? Érdekel, ha igen.

Én úgy emlékszem,hogy a D20-as fehér törvénykönyvben teljesen külön fajként voltak kezelve,ami a játéktechnikában is megnyilvánult.

Link a hozzászóláshoz
12 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Az alap kérdésre még nem válaszoltatok. Az megoldható, hogy a kyr származék famor-om beépített kém legyen a dorani varázslók közt?

MG válaszolt mindhárom kérdésedre, valószínűleg mindenki egyetért vele, azért nem ecseteltük tovább. Miért ne lehetne beépített kém valaki, erről szól a kémkedés, és semmi sem indokolja, hogy Doran immunis legyen erre.

Azt kell megfontolni, hogy hogy jutott be, tehetséges fiatalként, már képzett varázslóként, milyen háttérsztorival, mennyire tudja magáról, hogy ő kém (tehát direkt ezért ment oda, vagy csak hazafiként gondol magára, aki Toronnak csepegtet infókat kapcsolatokon keresztül, akár nem is tudva róla, hogy valakik őt erre használják). 

Link a hozzászóláshoz
23 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Mindenképp külön fajként kezelném. Én erőre, inteligenciára, szépségre adnék nekik plusszokat, jelentős asztrá hátrányt ill. vagy gyorsaság vagy ügyesség minuszt.

Nem kötekedés szándékkal, csak beszélgetve róla, az Erőre miért adsz pluszt? A Szépséggel, Inrelligenciával és Asztrállal teljes mértékben egyet értek, de én Ügyesség és Gyorsaság helyett inkább az Egészségüket és/vagy Állóképességüket csökkenteném, a tisztavérűségük megörzése miatt. Talán még az Akaraterőt lehetne növelni, ha kell. Tehát összefoglalva +Szépség, +Intelligencia, +Akaraterő, -Állóképesség, -Egészség, -Asztrál. A mennyiségeket még át kell gondolni.

Gergelynek írt válaszodat véletlenül nem olvastam. :)

On 2019. 09. 17. at 19:11-kor Darabolo írta:

Használnak a toroniak nemesi jelzőt, mint a magyar az y-t a shadoni a con-t?

Van egy írás, a Rúna VII. évfolyamának 1. számának utolsó cikke, A kyrek neveiről címmel, az nagyon jól összefoglalja a nevek logikáját. A nemesi végek az -on, -in, -an, ha pedig ezekkel kezdődik On-, In-, An-, akkor egyházi rangot jelent.

 

On 2019. 09. 17. at 19:11-kor Darabolo írta:

Az alap kérdésre még nem válaszoltatok. Az megoldható, hogy a kyr származék famor-om beépített kém legyen a dorani varázslók közt?

Szerintem teljesen működőképes az elképzelés, egy aprósággal. Tudom unalmas, de nekem vesszőparipám, hogy a toroniak nem ismerin, sőt, megvetik a dorani magasmágiát. Ez az ő elképzeléseik szerint a a kyr hagyomány megcsúfolása (Toron c. könyv, Először a magitorokról). Ezt valahogy kezelni kéne, például nem toroni születésű, dorandban tanult, csak később ébredt benne a birodalom iránti hűség, vagy még gyermekkorában küldték tanítványnak, hogy még profibb kém lehessen, ...stb. Szóval azt mindenképpen kihagynám, hogy Toronban tanulta a magasmágiát, de ez csak az én (amúgy teljesen alátámasztott és világhű) baromságom. :)

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Nem kötekedés szándékkal, csak beszélgetve róla, az Erőre miért adsz pluszt? A Szépséggel, Inrelligenciával és Asztrállal teljes mértékben egyet értek, de én Ügyesség és Gyorsaság helyett inkább az Egészségüket és/vagy Állóképességüket csökkenteném, a tisztavérűségük megörzése miatt. Talán még az Akaraterőt lehetne növelni, ha kell. Tehát összefoglalva +Szépség, +Intelligencia, +Akaraterő, -Állóképesség, -Egészség, -Asztrál. A mennyiségeket még át kell gondolni.

Én az állóképességhez semmi kép nem nyulnék, az Erő-re meg azért adnék, mert a leírásban külön kiemelik, széles vállaikat, erőteljes kiállásukat. Állóképesség helyett, pedig betenném a Gy -és/vagy Ügy-. Az asztrálnál mindenképp egy legalább -2 -ben gondolkodom, már csak a babonáik, számmisztikájuk és beltenyészetük miatt is. A KM-el már meg is egyeztem, hgoy kapni fogok, egy örökletes betegséget, fel is vagyok már készülve a parkinson vagy alcheimer korra. (Csak ne vérzékenység legyen.....)

Egy órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Szerintem teljesen működőképes az elképzelés, egy aprósággal. Tudom unalmas, de nekem vesszőparipám, hogy a toroniak nem ismerin, sőt, megvetik a dorani magasmágiát. Ez az ő elképzeléseik szerint a a kyr hagyomány megcsúfolása (Toron c. könyv, Először a magitorokról). Ezt valahogy kezelni kéne, például nem toroni születésű, dorandban tanult, csak később ébredt benne a birodalom iránti hűség, vagy még gyermekkorában küldték tanítványnak, hogy még profibb kém lehessen, ...stb. Szóval azt mindenképpen kihagynám, hogy Toronban tanulta a magasmágiát, de ez csak az én (amúgy teljesen alátámasztott és világhű) baromságom. :)

Teljesen elbeszélünk egymás mellet bari :D 

Én is úgy gondoltam, hogy ott tanul. Valami hasonló baromságra gondoltam (közben megtaláltam az UTK-s kor táblázatot, biza az emberekhez képest 2x kort tudnak megérni), hogy 30 éves koráig megnősül valamelyik uncsi tesóval, gyermeket nemz etc... És persze a km-nek jobban kidolgozom.... De olyan 30-35 éves korában a Doraniak egy fehér hajú alakot találnak a drák fa erdő előtt aki vágyakozva néz az erdő belseje felé. (nyilván nem ez az egész elősztori, meg nem ilyen slendrián, de kb a summa).

A drákfa vonzása pedig szerintem elég nagymértékű ahhoz, hogy elfeledje a belé nevelt "felsőbbrendű mágia" elvet.

Link a hozzászóláshoz
On 2019. 09. 18. at 21:38-kor Cundior írta:

Van egy írás, a Rúna VII. évfolyamának 1. számának utolsó cikke, A kyrek neveiről címmel, az nagyon jól összefoglalja a nevek logikáját. A nemesi végek az -on, -in, -an, ha pedig ezekkel kezdődik On-, In-, An-, akkor egyházi rangot jelent.

Na, most nekem kerülte el a figyelmem az írásod :)

Nagyon jó kis cikk. Kicsit ruszkis a dolog, de meg van a maga varázsa. Az -in utútagot inkább hagyom, mert nálunk a kráni nemességnek ez a nemesi képzője.

Aegon Aegony Targary-an még az eredeti G.R.R. féle hangzás is megmarradhat.  Vagy Aemon Aegon(y) Targary-on 

Tetszik. Köszi a segítséget :D 

Milyen képzettség kell, ahhoz ha az igaznévre vagyok kiváncsi? Az újkori Toron-ban még megtudják ezt fejteni?

Link a hozzászóláshoz
10 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Milyen képzettség kell, ahhoz ha az igaznévre vagyok kiváncsi? Az újkori Toron-ban még megtudják ezt fejteni?

A valódi, vagy igaz név a lélek legbelső, hatodik rétegében található. Kyr pszi Auraérzékeléssel, illetve ÚT-ben az Auraelemzés képzettség 5. fokával ez kideríthető. Ezek mellett szerintem biztos van toroni mágikus praktika is erre, csak ugye ez sajnos sosem lett kidolgozva... :(

Link a hozzászóláshoz

Noh, szöget ütött vala, valami a fejemben.

Teszem azt lélekaltatók egy fát :D Kikapcsolom az asztrál csiráját. Hu, de jól hangzik.... és beleteleportálok egy fémlapot. Megtudom ezt szerintetek csinálni? Elvileg az asztrál lekapcsolásától (mivel csak az van neki) szabadon teleportálhatók ki-be belőle. Ki tudok így vágni egy fát? Szerintem igen, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Természetesen egy emberre is állna ez. Lélekaltatás, tör a gyomorba..... Esetleg lélekaltatás 1Es  elemi tűz robbanás a fejben, szerintem maximum sebzést okoz, hisz belül fejti ki a hatását. Ha nem is robbanna szét a feje, de az agyveleje a fülén, orrán folyna ki, egy 2-es erejűtől pedig simán szétveti a fejét a robbanás. Az utóbbit könnyen eltudom képzelni megfélemlítő eszköznek egy nagyobb csapat haramia, ork, goblin etc... ellen. Persze kiegészítve azzal, hogy a botom specifikációját használva, mindenkiben 20m-en belül tudatósul, hogy van itt egy Dorani varázsló.... és lám valakinek már fel is robbant a feje.... :D

 

Link a hozzászóláshoz

A fémlap a fába nem probléma, kérdés persze, hogy szilárd anyagba teleportálásnál mi történik pontosan a teleportált anyaggal és a célterülettel. Egyesülnek? Valahogy összemosódnak? Az egyik kiszorítja a másikat, és ha igen, melyik? Az eredeti Quake ezt úgy magyarázta meg, hogy a nagyobb dimenzionális sebességgel rendelkező entitás szétlöki a kisebbel rendelkezőt, azaz telefrag.

A fejben durrantás is hasonló kérdéseket vet fel: lehet elemi mágiát létrehozni szilárd anyagban? Én mindig úgy képzeltem, hogy anyagban nem jön létre, csak körülötte, ha tart odáig a hatóterület. Különben egészen máshogy működne mondjuk egy tűzszőnyeg.

Abban sem vagyok biztos, hogy egy tűzkitörésnek van nyomása. Persze a szó szerint felforrt agyvíz generál nyomást, de maga a tűzkitörés érzésre nem.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...