Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

Nekem volt már egy ehhez kapcsolódó többször hangoztatott véleményem.

Jelesül a varázslók szakosodása ügyében, mivel eddig még mindig azt láttam, hogy az összes szakosítási kísérelt kimerült jóformán abban, hogy a varázsló mágiájának lényegét, a kreativitást csökkentve egy-egy iskolában durván megerősítve készültek el.

Véleményem szerint, kapcsolódva a saját "sazkosodáselméletemhez" egy elementalista varázsló annyiban különbözik az általános varázslótól, hogy enki megtanítják (külön ráfordítás nélkül) például a kapcsolódó idézéseket. Azaz szerintem logikusan bővül a tudása, pusztán az adott tanulási időkorlátjának terhére és nem veszünk el tőle semmit.

Ezzel szemben az általános varázsló (mágiaelméletre szakosodott esetleg) szabadon dönt, hogy különböző erőforrások "kifizetése" mellett milyen területeken akar elmélyedni, akár elementálidézsben is. Az erőforrások alatt Kp-t, pénzt, kapcsolatokat, időt, kutatómunkát értek.

A lényeg, ha a varázsló valahonnan megtanulja a vízelementál nevét, az előképzettsége lehetővé teszi számára az idézését. Ha ez kalandban történik, akkor az erőforrások kifizetését játéktechnikailag a kutatómunka jelenti.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

sylvanus:lehet, h már irtad, de mi is ez az a szakosodás elméleted?

mert ilyenről már hallottam, sőt a jelenlegi varázslóm is szakosodni fog, avgy specilaizálódni nálam a kettő (most) ugynaazt jelenti!

de!ez ugy van emgoldva, h bizonyos specc párokravan felosztva a mozaik mágia, pl: jelmágia-nekromancia, elementalizmus-TAM (ebben már nem vok biztos!!) és csak egyre lehet specializálódni és csak akkor ha egyik értéked az intelligencia, akaraterő, aszrtál közül eléri a 18at!az már nem számít ha a KFnél veszít a karkter ebből :D

és ekkor specializálódhat egy mozaikmágia ágazatra, de akkor annak a párjában "hülyébb" lesz:d míg ameikre specializálódott azabban lévő mozaikokat fele annyi idö alatt hozza láétre addig az ágazat oárjában meg a mozaikokat kétszer annyi idő alatt hozza létre, mint amennyi alapnak meg van adva!....

huhh remélhetőleg érthető voltam!

nálunk ez igy van jelenleg megolvdva, na meg ugye, ugy, h az adott mozaikmágiai ágazatra való specializálódásnál sokkaltöbbet fog tudni a többi vrázslónál, és itt gondolok a történelmére a kialakulására az alpjaira!szerintem!

Link a hozzászóláshoz

Valahogy elsőre az AD&D jutott eszembe az ellentétpárokkal. Nem is tudom miért?

Amúgy hozzáteszem az elképzelés jó. Jobb mintha csak azt az egyet használhatná, amit kiválasztott. ---láttam már rá példát! (Szóval időmágia nuku)

Kiváncsi lennék azonban hogy milyen eltéréseket kap a speckózott karid, a gyorsabb varázslás mellett. És milyen hátrányokat a másik "osztályban".

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Nos nálunk a specializáció:

A mágiáját a specializált ágazatban könnyebben hozhatja létre, kevesebb energiáját emészti fel mégis hatékonyabb mint mások, de ennek hátránya hogy jóval gyengébben jön létre minden mágia ami más tipusú:

tehát a specializált: Fele annyi mana , Duppla annyi Erösség,

De mminen más: Duppla annyi mana

Bár igy abbaan az aágna igen (nagyon!) erösnek tünik, mert az is!

de MINDEN!!! másban gyenge...

Plusz új varázslatokat tud meg, amiket Pl, Netröl lehet letölteni..

Nos enniyt erröl most mert mennem kell :evil:

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

jahh eggen tudtam én h vmit kifelejtettem! :D

és igen ez az amit BYCS is leírt, h okkés specializálódott egy ágazatra avarázsló, és abban tényleg erős, de ennek van egy ellenpárja, amiben meg jóvaél gynegébb, nem csak, h dupla idő amíg létrehozza, hanem mondjuk fee annyi ideig is tart a varáz (természetesen a min érték az 1 szegmens!), míg az összes többi ágazatban meg vmi más hátránya van, de ezt mindig érdemes a KMmel megbeszélni hogyan is van!

amit mg hozzá tennék és kifelejetettem, az az, h igen ilyenkoir csak abban az egy ágazatban tudhat több mozaikot is, (olyanokat is, aimk nincsenek benne az ETK/TF-ben!)ugyanbakkor ha ennyire elmerül abban az egy adott ágazatban, akkor annak párjában akár azt is meg lehet tenni, h pár mozaikot nem ismer!Ez is a kmmel val megbeszélesen alapul!

ime a specializálódható mágia párok, amiket mi használunk, (ez egyfajta házi szabály :))

Azok a mágiaformák, amikre lehet specializálódni:

Elemmágia <-> Természetes Anyag Mágiája

Asztrálmágia <-> Mentálmágia

Jelmágia <-> Nekromancia

Időmágia <-> Térmágia

Szimpatikus Mágia (ennek nincs ellentéte)

és van még egy hasznos apróság, amit használunk :D a varázslók szakosodhatnak limitált számú képzettségre!ha jól megfigyeljük ez ynev világán is igy van, h egy vari nem mindennnel foglalkozik, hanem csak egy bizonyoss dologgal, és annakismereteivel, történelmével, legendáival (pl:drágakőmágia!) a zárójelbe írva van a hely ahol megtanulható leginkább :)

A lehetséges szakosodások:

Méregkeverés/Semlegesítés (Toron, Krán)

Pszi (Pyarron)

Alkímia (Doran, Pyarron)

Élettan (Doran)

Mágiahasználat (Sigranomoi Egyetem, Doran, Pyarron)

Demonológia (Krán)

Rúnamágia (Doran, Pyarron, Krán)

Drágakőmágia (Sheenwall)

Mechanika (Kahre)

Õsi nyelv (Doran, Pyarron, Toron, Krán)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sylvanus féle szakosodáselmélet:

Kezdjük az elején, alapfeltevéseim:

1.) A varázsló kaszt legnagyobb "fegyvere" a szabadon kombinálható mágiája. A szakosodással nem szabad csorbát szenvednie a kreativitásnak.

2.) A varázsló mozaikmágiát használ, nem a varázslat mágiájának alapegysége! A mágiájának bővítése mozaikokkal kell történjen.

3.) A mágiaterületei egymásra épülve alkotnak egységes egészet.

Nos, az alapvető bajom, hogy teszem azt egy Elemi mágiára specializálódott varázsló adott esetben 1Mp-ért 1E őstüzet teremt (pl. BYCS), minden mást pedig dupla manapontért. Durva közelítéssel 10 Mp- 10k6 sebzés, vagy 40 SFÉ (vagy 20, könyvfüggően).

Ilyen nálam nincs.

Alapvetően egy végzett varázsló (1. szint) a Nagy Zöld Könyv (ETK előtti) összes mozaikját ismeri.

Ha valaki emlékszik még egy régi rúnában volt a nemkiszakadott elf varázslók leírása, ez persze NJK, de valami hasonlóan képzelem el.

Pl. A/M mágiához (nekem összetartozó területek) +szint E, ellenben minden elemi mágiát +1 manapontért hozhat létre EE 2Mp, paraelem 3Mp, őselem 5Mp.

A fentihez hasonlóan nálam a főbb iskolák a hetedkorban:

Anyagmágia

Tudatmágia

Nekromancia

Rajzolatok

Szimaptikus mágia

Térmágia

Időmágia

Metamágia (mágielmélet)

Az anyagmágia elemi és természetes anyagok fejezetei nagyban épülnek egymásra, szerintem nem ellentétei egymásnak.

Ahogy a Tudatmágia is erősen összefüggő terület az elme befolyásolására.

A varázslóknak a 8 iskola közül választania kell valamikor, ha fejlődni akar a mágiájában. Ha nem választ, akkor az azt jelenti, hoyg nem óhajtja fejleszteni mágiáját, nem óhajt újabb elméleteket megismerni. Magától ugye pedig, csak varázslatokat alkothat.

A varázslók nálam a tudományterületek Af-ával rendelkeznek, csupán az adott iskola keretein belül tanulják a megadott tudományos képzettségek Mf-át. A többiek az adott szinten csak Középfokot kaphatnak (már aki használ ilyet).

Anyagmágia: A kaszt leírásában szereplő szinteken megtanulják az Alkímia, Herbalizmus képzettségek Mf-át, valamint az iskolára jellemző képzettségek egyike fele Kp-ért tanulhatóak: Festészet, Szobrászat, Élettan, Mechanika (Af). Illetve hozzáférhetnek új elemi formázásokhoz (Km döntése alapján), és/vagy egyéb megjelent MOZAIKokhoz (pl. Bestinárium Lyennarák). Illetve az Idézőmágia használható elementálok idézésére.

Tudatmágia: Emberismeret(4. szint Mf, Auraelemzés (5.szint Mf), Af-ot mindkét képzettségből az sikola választásakor kapnak. Jellemző képzettségek: Emberismeret (bármely fajra) fele Kp-ért, Kultúraismeret

Hozzáférhetővé válnak megjelent netes moazikok, mint Fodor, Természetesség, stb..., Illetve az Idézőmágia használható Asztál és Mentál lények idézésére.

Nekromancia: Holttan, vagy Démonológia. A nekromanta Képes Asztrál és Mentál hatást gyakorolni élőholtakra,m vagy démonokra. (Nálam speciális Emberismeret és Kultúra képzettség a holltan, illetve a démonológia). Plusz nekromantikus és démonikus mozaikok.

Rajzolatok: Rúnamágia. Jellemző képzettségek az ősi nyelvek.

Képes kidolgozni (kísérletezés) új rúnasorokat, rúnatárgyakat, illetve jelmágikus rajzolatokat, amelyek nem igényelnek az ismert mozaikokhoz képestaz adott területen újakat, pl. kisugárzó varázsjelbe nem foglalható speciális formázású őselemi hatás, de egy őstűz kitörés igen.

Jellemzőek a különböző szakmák ismerete, melyekből egyet fele kp-ért tanulhat.

Szimpatikus mágia: ami erről megjelnt plusz mozaikok, módszerek.

Mint például az általam publikált módszer az elvesztett testrészek visszaszerzésére, avagy hogy kerüljük meg a Személy-tárgy szimpátia hiányát.

Térmágia: Helyismeretek (mágikusan írva az emlékezetet például), térképészet Af az iskola választásakor, 5. szinten Mf. Illetve például az általam ismertetett mágikus térképgömb koncepciója. Új mozaikok (ETK), különböző újak a Km-el egyeztetve. Jellemző képzettség az építészet (fele Kp-ért).

Időmágia: Történelemismeret, Legendaismeret. Jellemző képzettség az Õsi nyelvek egyike. ETK plusz mozaikjai, illetve különböző mágikus módszerek, mint Élő történelem (bárd varázslat). Tárgy-Személy szimpátia + egy rovar visszaküldése az időben, majd időzítve vissza és érzékközpont olvasás (nem újdonság, csak mint módszer).

Metamágia: 2 Õsi nyelv ismeret, Jellemző képzettség az összes képzettség, amely az általános kasztleírásban szerepel (csak emlékeztetőül: a kasztleírásban szereplő képzettségeket csak Kf-en kapja a varázsló az adott szintet elérve, ha jellemző a képzettség, akkor fele Kp-ért Mf-vá fejlesztheti, ha nem jellemző, akkor a normálisan, a Kp kifizetésével). Plusz mozikot az iskola nem ad.

Minden, a nem választott iskolába tartozó plusz mozaik darabonként 4Kp-ért, plusz idő, pénz, stb... megtanulható. Metamágiára szakosodottaknak mindez 2 Kp-ért és csak időbe kerül. A pénz jelen esetben szimbolikus (könyvtárhasználat, különóra díja, szolgálat ellenértéke, stb.)

Szóval nálam, a fenti leírás alapján képzelhető el a varázsló.

Ezen túl, aki akar mélyebben is elmerülhet egy területben, az írásom elején említett egyedi módszerrel, mint az A/M mágia +szint E, de Elemi mágia +1Mp (például).

A fenti csak egy vázlat a szakosodáselméletemről. Az ETK például tartalmaz utalást az elemi mágia kapcsán, hogy az őselem nagyobb természetes előfordulása közelében könnyebben lehet létrehozni az adott

őselemet, paraelemet. Ezt például nálam csak szakosodottak tudják kihasználni, például Szint E-ig -1-3MP, azaz Egy vulkán közelében egy 15. szintű Anyagvarázsló 15Mp-ért 15E őstüzet gyújthat. Ez a max hatékonyság. (19Mp-ért 16E, 23Mp 17E, stb...)

Magasszintű Anyagvarázsló például rendelkezhet Mágikus Anyagok Mágiája fejezetbe tartozó mozaikokkal.

Különböző Képzettségkombinációk megléte esetén újszerű varázslatok alkothatók mozaikokból, illetve újszerű módszerek, mint a rúnajóslás, rúnajóga (manapont visszanyerésre), bölcsek köve, életvíz (nem a boszi varázstárgya), stb...

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

De miből gondoljátok, hogy más formulát kellene hasznáni az elementáridézéshez, mint a démon, illetve a lélekidézéshez?

A formula ugyan az. (hivatkoznék itt Kontantinos:Szellemidézés, Wicca, Abdul al Razed:Necronomicon c. művekere. pl.)

A név ismeretében elvégezhető az idézés is. Nem kell hozzá szakosodás.

A szakosodásról szólva sok titkosnak tűnő képzettség megtanulható pl Erionban, és a kalandozónak általában felkínálkozik a lehetőség a legtöbbre kalandban. Pl démoni nyelvet akarsz tanulni, vagy démonológiát? Megidézel egyet és megtanulod tőle.

A Mechanika is elterjedtebb valószínüleg mint amilyennek tűnik. És persze, ha elég híres vagy sokan akarnak megölni, akik sokmindenhez értenek, hisz csak így van esélyük. Egy kis asztrál-mentálmágia és már meg is tanít mindenre.

Ezekről a szakosodásokról van valami valamely Summáriumban?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én nem állítottam a szakosodáselméletemmel kapcsolatban, hogy különböző lenne az idézőmágia a különböző lények esetében.

Én csak arra akartam utalni, hogy az adott iskolát végzetteknek, az iskola típusának megfelelő lények nevét megtanítják, így azokat tudják idézni. Szó nem volt róla, hogy plusz ráfordítással nem tanulhatna meg egy anyagvarázsló például lelket idézni, vagy egy nekromanta elementált.

A szakosodás nálam csupán annyit jelent, hogy egy helyen megkap egy bizonyos képzési formának megfelelő tudásanyagot a varázsló, nem kell neki magának összegyűjtenie. Azaz a szakosodott varázsló annyi előnnyel rendelkezik, hogy kevesebb ráfordítással, formális keretek között összegyűjtheti az őt érdeklő tudást.

Pl. az oktató idéz egy démont "nyelvtanárnak" aki egy kisebb csoportot oktat 4-5 fő.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem illendő lenne -legalábbis nagyon hangulatos- ha a boszorkánymestereknek is lenne valami dámonidéző formulájuk, és nem csak a káoszkapu, mikor a saját testedből nyitsz kaput...

Vagy csak az zavar, hogy az igazi nekromancia teljessége megoszlik a varázsló és a bm között? A kráni varázslók, azok már hasonlítanak valamelyest egy 'jólnevelt' nekromantára :twisted: mert ugye kapnak egy fejezetet a bm mágiából.

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Ez lessz a kedvenc topicom... :D

Van egy forradalmi ötletem!

Mi lenne ha a varázsló mozaikjaihoz kötnénk egy pontmennyiséget

és a mozaikokat úgy kell megvásárolni. Olyan mint a képzettségrendszer. Szerintem használható lenne. Kicsit visszafogná a varázslót.... Nekem elég táposna tűnik... Lehet mert nem tudom eljátszani? :?

Mi a véleményetek az ötletről?

Link a hozzászóláshoz

A formula ugyan az. (hivatkoznék itt Kontantinos:Szellemidézés, Wicca, Abdul al Razed:Necronomicon c. művekere. pl.)

Idezni csak pontosan :) A wiccaban ugyan nem vagyok olyan jaratos :) de Abd Al Azred lenne az arab nev, es a konyv egyebkent nem letezik :) H. P. Lovecraft torteneteiben jelent meg eloszor, majd kulonbozo 'okkult' konyvesboltok es kiadok irtak sajat Necronomiconokat a kereslet kielegitesere. Megjegyzem magyarul is megjelent a Simon fele Necronomicon :)

Szoval a Necronomicon nem letezo konyv, az eredeti kontextusban, hasbol kitalalt fantasy konyvekre pedig nem tudom mennyire erdemes autentikus forraskent hivatkozni.

Ps: mivel engem erdekel a sumer kultura, nyelv stb.. elso kezbol mondom h a konyvben (Simon fele Necronomicon) kozolt eredetileg sumernak szant szovegek is santitanak :) nagyon finoman szolva :)

ha most eppen Guest lennek akkor tudjatok bituman voltam

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Nos, gondolkoztam, hogyan lehetne feléleszteni a topicot, és eszembe jutott valami. Bárki, aki utána aktívan olvassa a topicot, és hozzá is szól, segít, feltehet egy olyan kérdést, hogy ### dolgot hogy lehet megoldani varázslat segítségével avagy hogy oldja meg egy varázsló. Szerintem ez nagyon hasznos. Ha valaki csődöt mondott egy esetben, tanulhat innen, az okosabbaktól/találékonyabbaktól, és az is kérdezhet, aki egy nagyon különleges esetre talált megoldást. Ezt később közzé teszi :)

Bye

Link a hozzászóláshoz
Ahoi!

Nos, gondolkoztam, hogyan lehetne feléleszteni a topicot, és eszembe jutott valami. Bárki, aki utána aktívan olvassa a topicot, és hozzá is szól, segít, feltehet egy olyan kérdést, hogy ### dolgot hogy lehet megoldani varázslat segítségével avagy hogy oldja meg egy varázsló. Szerintem ez nagyon hasznos. Ha valaki csődöt mondott egy esetben, tanulhat innen, az okosabbaktól/találékonyabbaktól, és az is kérdezhet, aki egy nagyon különleges esetre talált megoldást. Ezt később közzé teszi :)

Bye

Nos CS akkor én kezdem a kérdések sorát :)

kitaláltam egy olyan dolgot hogy teremtek valamit azt átformázom valamivé de azt hogy tudom nagy sebbeségel kilőni??? ezzen gondolkozom hogy mi kellhet hozzá elemi erő vagy őselem teremtés lég valaki segitsen plíz...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Légiesség, megtévesztés, illúziók, mentális befolyás, jellemzően ártalmatlanná tétel, átnevelés, stb... Alapvetően meggyőzés, hogy nem tudnak ártani.

Kivétel orkok, amundok (gondolkodás nélkül), dzsennek esetében van némi morális probléma.

Élőholtaknak sincs kegyelem.

Jellemszően szociális típusú varázslatokat szeretek alkalmazni.

Ja, a karakter a már ismert (?) elfendeli elf varázsló.

Én a csóva formázást nem gondolom valami "nagy sebességűnek", inkáb olyan áramolgat típusúnak, egy EE csóva inkább tolja a tárgyakat amire irányul, persze akár erősen is tolhatja, de szerintem nem gyorsan.

Én személy szerint a nyíl formázást szoktam ilyesmire használni, vagy a kitörést, ha szét kell szórni valamit, esetleg a telekinézist (ha pl. hálót kell kihajtogatni).

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Sylvanus: én is gondoltam a nyílra, de szerintem az egy kötött forma, hiszen a hat iskolaforma egyike, még a legcsekélyebb tudású adeptus is megtanulja hát. Így valószínűleg fix nyílvessző alakja van, ami pedig hegyes, nem hinném, hogy tud maga előtt tolni bármilyen tárgyat is. Az, hogy magasabb szinten már egy kissé más alakú nyílvesszőt készít a varázsló, az más tészta :D

Maradtam tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kissé profán leszek.

Képzeljünk el egy csövet, benne egy öveggolyót, a csőbe illeszkedő nyílvesszőt, aminek a hipotetikus időpillanatunkban kilövésnek megfelelő mozgási energiája van. A golyó a nyílvesző előtt van a csőben. Indítsuk el képzeletünkben az időt. A nyílvessző maga előtt fogja tolni az üveggolyót.

Tételezzük fel, hogy a nyílvesszőnk elemi erőből van (hiszen anyag érzetét kelti, vagyios anyagi jellemzőkkel rendelkező formázott mágikus energia). Ezen nyílvessző képes átadni a saját mozgási energiáját a golyónak, miközben maga nem "lassul". A golyónak irányt ad a cső, aza szerintem a golyó egy kilőtt nyílvessző sebességével fog kijutni a csőből.

Már 1E EE nyíl is elég lehet, hiszen kb 0,5-os tárgyat meg tud mozgatni (itt kicsit csúsztatok, illetve általánosítok a sebességszorzó alapján).

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Én Szeretem ha nem nekem kell közvetlenül cselekednem hanem , a már előre megalkotott dolgaimat használom.

pl: Fogok egy viszonylag fürge, ügyes humanoidot (vagy ami alkalmas)

felrajzolom rá a Hűség+Elvakultság bélyeget.Majd 3. fokon légiessé, teszem , és láthatatlanná. és van így egy jó kis követőm aki megtud mindent amit akarok, ezzel zsarolhatom, kikészíthetem, elhitethetem hogyjós, vagy ilyesmi vagyok.

Ha erődemonstráció kell akkor max a "kémemre" nyomok egy hőaurát, ami ugye max hullámzó levegő ként látszik, és a lényem beleáll az ellenfélbe, sőőtt vele együtt mozog míg akarom.

Asszem működik. :wink: De ha nem szóljatok, én improvizáltam.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Rendben, szóval tegyük félre azt, hogy mozaikmágiához semmit nem értek, meg azt is, hogy talán le van írva az ilyen a szabályoknál de:

Hogyha ugyanakkora nagyságú erőt öszpontosítunk 1cm2 helyre, akkor nagyobb nyomást érünk el azon a területen, mintha 1dm2 helyen fejtenénk ki azt az erőt. Ebből az elgondolásból jön most az, hogy egy 1-es erősségű elemi erőt fejtünk ki, de mondjuk nem egy négyzetdeciméter, hanem egy négyzetmiliméter területre, akkor csúnya dolgokat érhetnénk el ezzel a mozaikkal. A kérdésem tehát, hogy a szabályok megengedik e mindezt.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...