Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Mr.Bean: Spartasnak sztem igaza van, eben az alkoholos dologban, vagyis akkora mennyiség? alkoholtól m?vészet lenne berúgni, és ha sikerülne is, akkor se rögtön éreztetné hatását, hanem minimum egy 15 perc mire fölszívódna, de inkább 1/2 óra. Ha játékban gondolkodunk, akkor pedig nemnagyon szokott olyan csata lenni, ami 90-180 körb?l áll(15-30 perc), szóval a fagyasztott alkoholosnak, sztem semmi értelme.

A méreggel azért lehetne mit kezdeni :twisted: de azt is csak a föntebb spartas által leírtak mellett.

Link a hozzászóláshoz

dio27 nem akarlak kioktatni de szerinetd 15 perc kell még a vér eljut az agyba??? Mert mondjuk ha intravénásan beadnak valamilyen szert az rögtön a véráramba kerül és igy nincs felszivódási ideje ami azt jelenti a tablettás gyogyszernél hogy kell egy bizonyos id? még a gyomor savtartalma feloldja és a bélrendszeren keresztül a véráramba jut, hiszen akkor igencsak bajba lenne a paciens ala Vészhelyzet ha csak 15 perc multan szivodna fel az amit beadnak neki, plussz a kigyomarásrol ne is beszéljünk!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Érdekes elgondolás, ellenben azon kívül, hogy meglep?dik nem hiszem, hogy bármi történne vele.

Egyrészt: az Aura közvetlen hatást nem gyakorol védettjére

Másrészt: a h? és fagy a h?mérséklet érzetén túl semmilyen módon nem érzékelhet? (kivéve mágikus kisugárzását ugye)

Mivel egy Aura máson csak közvetett hatást fejthet ki, valamint a h? és fagy paraelemnek nincs közvetett hatása (pl. érzékszervek zavarása), ezért ezzel nem érhetünk vélt.

Ellenben a t?zaura már más kérdés, annak van egy másodlago hatása, azaz mást övezve vele zavarjuk a látását.

Más, egyébként itt van egy kis érdekesség. Gondolom mindenki emlékszik a Jégmágia kiegészít?re (valamelyik Rúna magazinban jelent meg.). A jégmágia kiegészít?nél úgy írták, hogy az Aurává formázott elemi fagy és víz szilárd burkot képez a varázsló körül. Ez kicsit ellentmond az Aura formázásnál leírtaknak, ugyanis ott konkrétan írják, hogy az Aura nem akadályozza védettjét (a varázslót) a mozgásban.

Viktor

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Jólvan játsszunk...

Tehát:

1.) "Az Aura nem akadályozza a mozgásban azt, akit óv; mozdulatait - akár valami ruha - követi. Védettjére semmi hatással nincs (a T?zaura nem égeti, a Vízaurától nem lesz nedves, még akkor sem amikor azok elt?nnek), és az érzékelésben (látásban, hallásban) sem zavarja."

ETK 297. oldal Aura forma

Na ez a pont vonatkozik a varázslóra, ha önmagát jelöli meg az aurává formázott elem(ek) célpontjának.

2.a.) "Más a helyzet, ha a varázsló az Aurával nem önmagát, hanem más valakit övez. Ilyenkor az Aura, ha közvetlen hatást nem is gyakorol védettjére, az érzékelésben jelent?sen zavarhatja."

ETK 297. oldal Aura forma

2.b.) "Az Elemi H? az ?st?z h?hatásának megynilvánulása, amely a meleg tapasztalásán túl semmilyen más módon nem érzékelhet?."

ETK 294. oldal bal oldali hasáb közepe

2.c.) "Az Elemi fagy az ?svíz fagy hatásának megnyilvánulása. A hideg észlelését kivéve másként nem érzélehet?."

ETK 294. oldal bal oldali hasáb közepe

Ez a pont vonatkozik ugye az egyéb célpontokra. Egyértelm?en nem hat az aura forma közvetlenül a védettjére, csupán az érzékszervi érzékelésben zavarhatja. Mivel az Elem? H? és Fagy csupán h? és hideg érzetet kelthet, ami közvetlen hatás, ezért nem hathat közvetetten sem a védett személyre.

Itt van még egy apróság:

"Mivel a Paraelemek csak maguk a hatások, és nem az azokat kibocsátó forrás, ezért a varázsló által meghatározott területen belül mindenütt ugyanakkora er?sséggel érvényesülnek, míg a határvonalon túl semmivé enyésznek el. Ezt a jelenséget nevezzük határos végnek....

Ha hozzávesszük azt, hogy az Aura övezi a védett személyt és nem érintkezik vele, akkor még egyértelm?bb, hogy az Aura semmilyen közvetlen hatást nem gyakorolhat védettjére, csupán a közvetett hatásoknak van kitéve (a varázslót kivéve mindenki akire mondja). Ilyen közvetett hatás a látás, hallás, szaglás, fulladás (?sföld aura nem engedi át a aleveg?t valószín?leg, mivel véd a természetes leveg?, valamint ?selemi változata ellen is, csak ekkor csökken az ereje).

Viktor

Link a hozzászóláshoz

Ahoi :)

A: ho aura: mint olyan nem zavarja kozvetlenul az erzekszerver hisz lathatatlan,csak hoerzete van. mondja a konyv. igy van kozvetlenul nem is takarja el a szemed. De mi lesz a forro levegovel? Kezeket fel ki tudja hogyan keletkezik a delibab :D utana az tegye fel a kezet akit ha igy latna harc kozben nem zavarna.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy pillanat! Nem arról van szó, hogy kötvetlenül, vagy közvetve zavarja-e az aurává fromázott ős és paraelem az érzékelést. Kicsit figyelmetlenek vagytok.

Egyrészt közvetlen hatást (semmilyet) nem gyakorol a védettjére. A hőaura kövzetlen hatása pedig egyértelműen a hő.

Másrészt, hogy tudja érezni a védett személy az aura hőfokát, ha nem érintkezik vele?

Lehet, hogy kicsit félreérthető a határos vég fogalma?

Link a hozzászóláshoz

Figyeltem az okfejtéseket a témával kapcsolatban és szerintem inkább az a probléma hogy ez rengeteg ideig kell tartozkodni min.1 ora, hiszen az életben sem ugy müködik hogy két percet állok a napon, beugrom a vizbe és máris kampec hiszen a szervezet szabályozza a testhőmérsékletet és elég sok időbe tellik még felmelegszik a test, hiszen akkor a szauna is halálos lenne :lol:

Link a hozzászóláshoz

Con láttál te már finneket szaunázni??? 100 C fokban ülnek egy faviskoban a befagyott to kozepén amire léket vágnak és oda ugrtanak be akkor ott mennyi a kulombség???Én arra akartam kilyukadni attol hogy egy percig ki vagy téve nagy hőmérsékletnek még nem fog áthevülni a tested anyira hogy a hidegtol megálljon a szived :roll:

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A 100 fok már leforráz, az ennél magasabb, pedig komoly égési sebeket okoz.

a -40 fok alatti pedig hamar fagyáshoz vezet. A mágikus hő és fagy ellen pedig mit sem ér a ruha...

-60 foknál egy ember kb 1 óra alatt keményre fagy - ha szél is fúj, akkor pláne.

Bár lehet, hogy ezt egy orvos jobban meg tudná fogalmazni...

Link a hozzászóláshoz

Mr. Bean

mint tudjuk, a viz 4 c°-on a legsurubb. tehat akkor itt a homersekletkulonbseg 100 fok sincs.

Az emlitett esetben 300 fok (nem haromszorosa a kulonbseg, mert azert az aranyossag sem egyenes, ha itt tartunk, de ezt most hagyjuk) mert a 150 fok az ember szamara haaat... es szerintem szazotven fokos levego az eleg kemeny. A szaz az mar a turokepesseg hatara. A negativ elojelurol mar ne is beszeljunk...

Link a hozzászóláshoz

Nem értem mit nem lehet érteni azon hogy az emberi test képes elviselni bizonyos extrém helyzeteket, az emlitett szivmegállás akkor következik be mikor az ember 1-2 orat vagy többet napozik majd hirtelen beugrik a hideg vizbe, vagy nem??? na most ha egy embert kiteszunk egy rövid ideig 300 foknak az még nem fogja azt jelenteni hogy belehalna ha utana drasztikusan lehutenénk, mivel a bőr mint tudjuk elég jo szigetelő és igy képes megvédeni a szervezetet ismétlem rövid ideig és ez az idő minden embernél más és más! ha pedig az időt növeljük akkor pedig az égési sebekbe fog belehalni nem a hütésbe :lol:

Link a hozzászóláshoz

A hőmérséklet változás (függően a nagyságától) játéktechnikailag egészség-próbát követel. Egy harcosnak nem gond, napozik fél órát 50 fokban, majd ugrik egy fejest a 20 fokos vízbe, vagy jég hideg zuhanyt vesz. Egy vari akár szívrohamot is kaphat a zuhany alatt, ha nem elég nagy az egészsége. 100 fok változás még nem nagy probláma, ki lehet bírni. 200at már nem árt körültekintően végiggondolni. a 300 már egy kicsit nagy szám. De 400-500 fokos különbséget is ki lehet bírni, a kérdés az, kell-e.

Link a hozzászóláshoz

Leviathan ha ilyeneket írsz, hogy 200at már át kell gondolni, de a 4-500at is ki lehet bírni, akkor beraklak 15 percre egy szobába ahol 150 fokos a levegő, és utána bedoblak a jeges, -10 fokos vízbe. És ott hagylak pár percig. Ez csak 160 fokos változás... bár kíváncsi vagyok megfulladsz-e már a forró levegőn. (mielőtt belekötne valaki, igen van -10 fokos víz is, ami még nem jég. sőt lehet még lejjebb menni a hőmérséklettel, bár leginkább csak kísérleti körülmények között.)

Üdv Levi! :D

TAO

Link a hozzászóláshoz

Egy ideje már figyelem a szóban forgó vitát, én csak annyit mondanék ezzel kapcsolatban, hogy a M.A.G.U.S. világában a játékosok, kalandozókkal másképpen fogalmazva Héroszokkal játszanak. Õk mind-mind kiváltságosok olyan képességekkel amikkel a köznép álmaiban sem rendelkezik. Kasztól, fajtól, nemtől függetlenűl bárki túlélheti a szóban forgó problémát hiszen ez valóban a JK képességein (

Link a hozzászóláshoz

Hát gyerekek, félelmetes volt ez a vita oldalakon keresztül az auráról meg a paraelemekről. Csak most tudtam meg Sylvariustól, hogy van ilyen topic..

Én nem javaslom, hogy itt a neten a hogyan gyilkoljunk trükkösem mágiával témát megvitassátok. Minden varázslónak szüksége van ilyen trükktárra, hogy életben maradhasson, bevallom én is nagy számú kegyetlenséget találtam ki az évek sora alatt szükségből, de ezeket egy varázsló nem osztaná meg senkivel (csak élőben azzal aki már nem mondja el senkinek) így ti se tegyétek, mert egy az, ahoz képest hogy milyen célok vezérlik a varázslót, túl sok szó esik a bántalmazásról.

Beszélhetnétek mentálmágikus módszerekről is.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

hogyan gyilkojjunk trükkösem máigával

erröl mar en is szoltam oldalakkal ezelott, nem gyilkologep.

Aszívrohamot meg felejtsétek el, mert egy KM nem ad szívrohamot az NJK nak mondván nincs is a könyvben , hogy ilyesmit lehet kapni tőle, vagy bármi.

ha te igy vagy KM, akkor en nem lennek JK. Nem azt kellene nezni szerintem hogy mi van a konyvben hanem hogy minek van eletszaga. TAOval epp tegnap folytattunk eszmecseret errol es hasonlokrol. Nem a konyvre kell mindenben tamaszkodni, de nem is feltetlen a foldre, hisz Ynev oselemekbol epul fel.

Most bevillant egy kép, amint az ifjú varázslók vitatkoznak a torony nagytermében, a mágiával gyilkolás művészetéről, s ekkor belép Takeda mágus és botjával szétcsap közöttük mondván: -A közönség elé tárt mágiát nevezzük varázslatnak... a mágia a világ megértését szolgálja, nem pedig az avatatlanok elkápráztatását és fenyítését.

ezt nagyon bolcsen akartad mondani :wink:

de szerintem azert pl. Sylvanus (aki szinten reszese valamilyen mertekben a vitanak) biztosan tobbet tud nalad.

A kozonseg ele tarasrol meg annyit, hogy egy-ket trukkot le lehet loni, mert a mozaikmagiahoz egy par trukk nem eleg, nagyfoku kreativitas kell.

Egy varázsló is élhet hétköznapi eszközökkel. Valaki nem azért varázsló mert mindent mágiával old meg. Azért varázsló mert amit senki nem képes megoldani, azt ő mágia nélkül is képes.

ebben igazat adok neked, de senki nem is mondta, hogy nem igy van...

Az alkohol jó. A legolcsóbb méreg, vagy kábítószer. Mennyiségfüggő. A nyílvesszőhöz pedig tárolófejes hegy kell, amely a húsbamélyedés hatására nyílik ki.

És ha már feltétlen nyílvesszőre akartok fagyot csinálni, tegyétek azt kisugárzó varázsjellel, ami érintésre hat. A húsba csapódva letörődik a jel (ha akarjátok) és a fagykitörés lefagyasztja az áldozatot, ha már fagyot akartok.

rengetegfelekeppen fel lehet irni, a kisugarzo varazsjel is csak egy a megoldasok kozul. A tarolofejes hegyet nem tudom, hogy oldanad meg Yneven, de nem lenne egyszeru. husbamelyedes hatasara nyilik ki? ehh. Ha mar elerte a hust, viszonylag szilard kozeg, igencsak nehez lesz kinyitni. Erre azt a hasonlatot mondanam, mint mikor fogod a konyhai ollot, beleszurod a sult csirkebe, es ugy akarod szetnyitni...

csak ennyit akartam...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...