Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Ahoi :) CS: a sult csirken optimalis esetban van elol hatul egy nagy lyuk.. ha azon dugod be az ollot akkor szetnyilik. igaz akkor semmi ertelme. ha pedig nincs lyuk akkor benne van a bele ilyenkor ugyan nagyobb a csirke netto tomege de megszunik tovabb elvezeti cikkent leledzeni az asztalon es a fene aki a az ollot dofkodi bele.

de visszaterve a varazslora.. tudjatok egyszer regen egy messzi messzi galaxis errr.. faluban elt egyszer egy varazslo aki ugy kapott TP-t hogy kijatszotta a karakteret es megallta elet rend jellemukent h ne hentelje le a falusiakat a haziallatokat es egyebeket a konnyeb szintlepes erdekeben. igy az ominozus varazslonak nem volt szuksege Ynev elpusztito mozaik kombokra. sot allitom a varazslok normalisabbja nem ezen tori a kobakjat.

sztem egy varazslo inkabb tori a fejet holmi aprocsepro magiaelmeleti kerdesen pl miert kekes a terkapu miert nem lehet rozsaszin fodros szelut csinalni mint egy egy killer kombo kiokumlalasa.

jah es ha ket ifju varazslo ilyen okorsegen vitatkozik egy nagyteremben azonnal ugy vagjak ki oket egy gigaszi meretu hatsonrugassal h ballisztikus ivre allnak es ehen halnak a levegoben. << ne felejtsd el JK legalisan dorani vagy pyarroni varazslo lehet! elet-rend

de a tobbi reszevel egyetertek a szosszenetnek. bar mondjuk imho egy csendben aktivalt asztalvarazs is magia

a tarolofejes nyilvesszo eleg necces lesz yneven bar ez csak maganvelemeny. en kitartok amellett hogy ynev nem steam-punk vilag ugyh maradjatok a varazsjeleknel abba is lehet teremtes mozaikot firkalni.. a lefagyasztas.. belegondoltatok mit jelent a lefagyasztani?

nem nulla fokra hutest... ha nem akartok az aldozat mellett gyokeret eresztve malmozni vagy multiban hanoi tornyat jatszani az eredeti szabalyok szerint akkor minusz rendkivul sok fokra kell huteni.. megeri? nem jobb egy elemi ero kitores? imho olcsobb...

Link a hozzászóláshoz

És spec utálom az ilyesmit, de nekem még csak ilyen KM-eim voltak. Mert az NJK-nak 20-as egészsége van persze, vagy az esetek 80%ában nem is ember...vagy nem hat rá. Inkább ne legyen szívrohama minthogy nem hasson rá...

"ezt nagyon bolcsen akartad mondani "

Csak egy középkori könyvből idéztem, azért olyan necces a szövege.

"biztosan tobbet tud nalad. " Hát biztos... ( :?: )

És ugye CS nem akarsz versenyeztetni minket Syl-el, hogy ki ért jobban a magasmágiához? Multkor dícsértem meg Spartast, mikor segített tisztázni Syl. felvetését. Szerintem ő is elég penge ebben. Sajna nem kívánok belemélyedni a vitákba, de ígérem, ha olvasom (kb hetente) akkor ami még hiányzik hozzáteszem. De elég pengék vagytok és nincs rám szükség. Az egyetlen kérdésben amire még mindíg nem tudjuk a választ pedig nem sikerült még megoldást találnom (mágus tudjátok). Pálinkás Imre bátyánk kérdésemre inkább az illetékes szerkesztőket javasolta, Csanád bátyánk pedig immár az általam ismert e-mail címét nem nézegeti. Ha tudjátok, hogy most melyiket használja küldjétek el nekem.

Azért írtam ezt mert az én varázslómnak Mechanika Mf-a volt és Gilron pap meg gnóm ismerősei. Nem mintha szükség lett volna rájuk.

A hegy amire gondoltam nagyon egyszerű. A hegy belül üreges középen bevágott, de teljesen illeszkedik a felület. A vesssző két oldalán kissé előre álló fémlemezkék vannak két oldalt. Ha elérik a testet megakadnak, és széthajlítják (kétfelé) ahegyet. Ez tök gagyizmus, ilyet nem használnék, de hogy ne bonyolítsam, ez egy elv. (konyhai olló :shock: )

További jó mókázást... :wink:

Link a hozzászóláshoz

Szervusz Takeda!

Én sem óhajtok vitázni, csak kicsit oktatás-jellegünek találtam az írásodat, ezért szóltam, hogy azért nem minden úgy van. Én sem vitázni

szerettem volna, nem is szeretnék, nincs közöttünk ellentét. Az így megoldott nyílhegy már érthetö, és reális, azonban ez sem annyira egyszerü, és ha figyelembe veszed, hogy gyakorlatilag egyszer használatos, szerintem meg sem éri elöállítani, gyártani.

Sajnálatos, ha cask ilyen KMeid voltak, és kívánom, hogy játssz majd "rendeseket" is. Ahogy szavaidból kivettem, te sem a vérpistikék halmazát gyarapítod, ha az ellenfelek mégis ilyenek, az elég kellemetlen, de viszont sokkal több tudást, találékonyságot igényel legyözésük. Ez is egy szempont.

Térjünk vissza a varázslóhoz...

ennyit akartam...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Bituman: Én nem hallottam ilyesmi kikötésről, hogy csak dorani, vagy Lar-dori varázsló lehet a jk. Ez olyasmi lenne, mint hogy egy fejvadász csa kráni, vagy gorwicki lehet. Egy varázsló is tanulhat "magányos mestertől" és tanulhat kisebb rendben is. A mágia alkalmazásának és megtanulásának egyetlen feltétele a Rend jellem - de ez is csak az AK-ban van kikötve - és nem feltétele az Élet. Persze a Halál jellem sem azt jelenti, hogy mindig a pusztításon jár az esze.

Egy varázslócélja - let légyen akármilyen származású - a hatalom. Hogy világi (Sonor), egyházi (Alyr), vagy politikai (boszorkányhercegek) az már a araktertől függ. Az ambíciót pedig nem is olyan nehéz kijátszani ;)

Abban pedig teljesen egyetértünk, hogy a mágia használatánál nem "alacsonyodnak le". Tehát az esetek döntő töbségében nem mágiával intézik a dolgaikat. Erről Messen tudna értekezni bővebben. Õ szoott úgy játszani varázslóval és BM-mel, hogy nem is varázsol semmit :) Persze van amikor muszály ;) (Muhahahah :twisted: )

Trükkök azonban kellenek és jó hogy vannak. Pontosan erre való a mozaikmágia. Egy D&D-s memorizálgatós varázsló nem tud ennyit "játszani" a mágiájával.

Trükk:

- Táborozásnál érdemes egy hosszan tartó elemi sötét kupolát mondani a tábor szűk körébe úgy, hogy az elfek, félelfek még lássanak kifelé infrával (úgy 5 méter, úgyis mindenki a tűz körül van). Nem kell erős, elég egy 6 E, de a tűz fényét hathatósan tompítja. Messziről nehéz felfedezni a tábort és nehezebb kifürészni is.

- Azt is lehet, hogy közvetlenül a tűz köré rakja a varázsló - 1 méter sugár -, úgyis csak a hőre van szükség.

- A vadállatok ellen - nehogy kiszagoljanak - egy elemi lég kupola a tábor köré és az alap veszedelemmel szemben védett a csapat.

Link a hozzászóláshoz

CS: Mint mondottam volt a nyílhegyről:

"Ez tök gagyizmus, ilyet nem használnék, de hogy ne bonyolítsam, ez egy elv."

Spartas: Az a kellemetlenség ebben, hogy a kupola az adott ponton sötétít. Tehát, ugyan látod a tüzet, de fénye tárgyaidra már nem jut el.

És bizony a hatalom a legfontosabb. Ennél is fontosabb, hogy ne éreztesd senkivel. Még játékon kívül se. Én ezért voltam szopatva, mert megosztottam a többiekkel, mire képes a karim. Volt idő, mondám, mikor 1,5 démoni sík szolgált neki, és az ynevi apróságok is elég lett volna bármelyik pyarronita ország ellen. Persze én Toronnal balhéztam.. Ezért minden kaland arra irányult, hogy valaki mindíg be akarta bizonyítani felsőbbségét.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egész sok érdekes dolggal bővült a téma, mióta itt jártam.

Szerintem kicsit túlbecsülitek a tudásom a mozaikmágiáról, de sebaj.

Az Ynevi varázslók szerintem annál azért szinesebb egyéniségek, hogy jellemzően a hatalom legyen a legfontosabb nekik.

Nagyon sokfajta varázslórend, illetve magányos mester van Yneven.

Persze egyes alapelvek meglehetnek minden iskolában/mesternél.

De egy dzsad származású dzsad varázslóiskolába járt varázsló szerintem nagyon sokban különbözik például egy, a Toroni iskolában tanult Kyr származású nemestől.

A varázslók céljaival, jellemével összhangban van a választott iskolája is (persze feltéve, hogy a jelenlegi szakosodási írásokat fenntartásokkal vesszük alapul).

Olvastam már olyan véleményt is, hogy azért csak a pusztító varázslatok/trükkök kerülnek leközlésre egy-egy ehhez hasonló topicon, mert:

1.) a varázsló a tudására büszke, nagyon ritkán használja, csak akkor, ha nincs más megoldás.

2.) a pusztításon kívül minden helyzet megoldható szerepjátékkal

Ezért a varázsló csak pusztító mágiát alkalmaz.

Megjegyzem nem ezen az oldalon olvastam, de akkor is szomorú az ilyen hozzáállás.

Egyenlőre ennyi, a többit holnap.

Folytatva az előzőeket, kicsit megkésve...

A véleményem szerint elképzelhetp hataloméhes varázsló, de a különböző hátérranyagok szerint is tudtommal Doranban és Pyarronban erősen figyelik a varázslótanoncok jellemét, céljait, és szerintem nagyon hamar kiszórják ezen tanoncokat. Tehát valószínűleg ezen két nagy iskola végzett varázslói jellemzően nem hataloméhes varázslók lesznek.

Másrészt akiket eltanácsolnak (és véletlenül nem törik az emlékeiket egy fiatalítással egybekötve) atok magányos mesternél tanulhatnak, de szerintem azok is megválogatják a tanítványaikat, mégpedig a saját világfelogásukhoz hasonló jelentkezőket fogadnak csak el valószínűleg. Persze ezek a magányos mesterek is valamiért renden kívülre kerültek, aminek nagyon sok oka lehet és nem feltétlenül a hataloméhségük okozta.

Gondolok itt például a Toronban székelő varázslórendre, amely felett tudomásom szerint erősen őrködnek bizonyos hatalmak, hogy nem szerezhessenek túl nagy tudást, esetleg innen renegátként elszármazó varázsló (mester) tanítvány lehet olyan, aki Pyarroni elvekhez hasonló erkölcsiség, jellem miatt szakadt el a rendtől. Persze nincs könnyű élete, mert igen sokan vadászhatnak rá.

Tehát szerintem az iskola (már ha inne származik), vagy a mestere nagyban meghatározza a varázslótanonc jellemét (az előválogatás miatt).

Másrészt faji, kulturális környezet is nagyon befolyásolhatja a leendő varázslók erkölcsiségét, gondolkodásmódját, világképét.

Vegyünk két szélsőséges pédát:

Elf varázslók (klasszik elf mágiával, nem azzal az ómágiás játéktechnikai borzalommal), akik a Tudás tornyaiban sajátítják el a mágia művészetét. Az ő mágiájukra nagyban hatással van a természet, harmónia, szemlélődés mint fogalmak és mint mágikus jelentések (hatalmak) (erről egyenlőre még nem nagyon olvashattatok, mivel csak most készítek egy Rúnamágikus kiegészítőt, amiben szó lesz ilyen dolgokról is.)

Másrészt ott van a Kráni varázsló, aki jellemét, képzését tekintve valószínűleg a hatalom keresésére nevelnek, hiszen ha jól értelmezem, akkor a Krán (és/vagy Ranagol) elvei szerint nevelhetik ezeket a tanoncokat, erősen beléjük nevelve, hogy a hatalom az élet, minél hatalmasabb vagy, annál több lehetőséged van a túlélésre, stb...

Nos, szerintem mindkét kasztot varázslónak lehet nevezni, mégis nagyon eltérő nevelést kaptak, eltérő vélok jellemzik az iskola végzett varázslóit.

Abban bizonyos mértékben egyetértek a háttéranyagokkal, hogy a varázsló büszke tudására és nem használ minden helyzetben mágiát, de én személy szerint kicsit túlzásnak érzem az erre vonatkozó "hivatalos" álláspontot.

Mondjuk amikor (az általam legvesébé kedvelt) Kisugárzó varázsjeles trükközéseket látok, akkor inkább egyet tudok érteni a a fenti állásponttal.

Másrészt szerintem ha stílust adunk egy varázslónak, akkor szerintem csak visszafogottan lehet használni a mágiát (az aliggal szemben). Kedvenc varázslóm például Elfendeli elf, klasszikus elf mágiával, ellenben varázslás közben (ha látják) például óelfül énekel, miközben rejtetten mutogat, plusz a varázslataiba sző némi illúziót is.

Link a hozzászóláshoz

Spartas:

"Tobb hires varazslo iskola is letezik Yneven, am Jatekos karakter ezek kozul csak kettobol szarmazhat: a pyarronbol vagy a doranibol"

ETK 76.o Varazslo kaszt bevezetes

Maganyos mestertol varazslo valni szerintem eleg huzos.. vagy akkor a maganyos mester vitte a hatan a fel varazsloiskolat az eszkozokkel terkepekkel konyvekkel :)

Link a hozzászóláshoz

bituman : ha etk 76. o-át nézed, a vari kasztot, aszerint igen, csak pyarronban (lardorban) és doranban tanítanak Jk varázslókat. de ezen kívül, ha bővebben körbenézel, akkor pl Toronban is tanítanak... és szerintem ez Jk is lehet. ;) Meg persze vannak kráni varázslók is, de azok kizárólag NJK-k. (Hmm akkor hogyan játszanak egyesek trancpes-el...? bár a mortelek és messorok mellett úgyis elég antitápok.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mind köztudott elég sok országban tiltott a varázspárbaj, több okból is, és azt a mondást se feledjük, hogy csak az élheti túl aki bele sem kezd.

Kérdésem arra irányulna, hogy képzeltek egy varázspárbajt, mind a játékban, mind játéktechnikailag?

Lehet netes varázspárbajokból esetleg ötletet meríteni, ill. az oldalon van egy kiegészítő varázspárbaj nevet viseli, azt is lehet mérlegelni. :)

üdv:

Link a hozzászóláshoz

azt hiszem, hogy aban a varázspárbajos kiegészítőben az van, hogy: a varázspárbaj nem tűzladák egymás fejének vagdosásából áll"

nos, szerintem ez lehet igaz is meg nem is, azaz hogy a varázspárbajnak két fajtája van...

az egyik fajta, az az, ami a varázspárbajokról szóló kieg.-ben le van írva... én ezt mentális párbajnak nevezem (pusztán azért, mert h sztem az)

a másik fajta, az az, ami én fizikálisnak nevezek, ezt én a következőképp szoktam megvalósítani (ezt az UT rendszerében):

KÉ kiszámolása a második törvénykönyv szerint mindkét fél esetében

a kisebb KÉ-jú megmondja, hogy mit kíván tenni (igen, nem eltévesztettem: a kis KÉ mondja meg elsőnek)

a nagyobb KÉ-jú dob egy Mágiaismeret-próbát az odavonatkozó képzettség tudásszintje szerint (szakrális, vulgár, vagy magasmágia)

innentől 2 lehetőség van:

1, megdobja a próbát

2, nem dobja meg a próbát

1, ha megdobja a próbát, akkor a Km megmondja a JK-nak a varázslat nevét és a varázslási idejét... a JK így tud ellentámadni, s két féle képp tudja kivédeni az adott varázst: vagy ugyanazt a varázst elnyomja és az imént aktiválódott varázslatra irányírja; vagy létrehoz egy ellene védő varázst (pl. tűznyíl ellen vízaura, hogy a legalapabbat említsem)... ez persze csak akkor lehetséges, ha az ellenfél varázslási ideje még nagyobb, mint a Jk által létrehozott varázsé... tehát ha ugyanazzal a varázzsal akar ellentámadni a Jk, akkor ahoz jelentős távolságnak kell lennie a két varázshasználó között hogy be tudja fejezni mielőtt telibe kapja a másik varázslata...

2, ha nem dobja meg a próbát, akkor varázsolhat akármit ellenfelére,

mivel fogalma nem lesz arról, hogy az mit akar elnyomni rá

ezután lejár a var. idő, és a két varázslat létrejön, adott időrendben, és a hatás meghatározása már a KM jogköre...

kiosztjuk a sebzést ha van, majd jön a 2. kör, és így tovább, és így tovább

Link a hozzászóláshoz

egyik haveromnak mellesleg az volt a kedvence, mikor a két ellenfél egymástól 2 méterre kezdett...

kedvelt taktikája volt, hogy ellenfelének a lábát azonnal kisöpörte a botjával, s a meglepődött ellenfélre varázsolt valami nem szépet...

szerintem ez nem etikus ugyan, de kreatívnak mindenképp az... csak képzeljétek el magatok előtt a jelenetet...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Spartas:

"Tobb hires varazslo iskola is letezik Yneven, am Jatekos karakter ezek kozul csak kettobol szarmazhat: a pyarronbol vagy a doranibol"

ETK 76.o Varazslo kaszt bevezetes

Maganyos mestertol varazslo valni szerintem eleg huzos.. vagy akkor a maganyos mester vitte a hatan a fel varazsloiskolat az eszkozokkel terkepekkel konyvekkel :)

ETK 76. oldalán a harcrendszer van írva. Persze nekem nincs meg a puhafedeles, csak az első és a 3. kiadás. De a varázsló leírása a 67. oldalon így szól:

"Több híres varázslóiskola is létezik Yneven, ám Játékos Karakter ezek közül csak kettőből származhat: a pyarroniból vagy a doraniból: a kráni és godoni iskolák egyenlőre tilalmasak számára." A következő mondat pedig: "Természetesen tanulhat más, kevéssé ismert iskolában is, netán magányos mestertől." :shock:

A teljes idézet fényében egészen más a megítélése a dolognak.

A magányos mester pedig szerintem a Sötét Zarándokból megismert remete varázsló féle lehet, akinek a tornyában felhalmozott tudás elég alapot szolgáltat egy novícius neveléséhez.

Link a hozzászóláshoz

Olyan jókat írtatok róla, meg minden, hogy elkezdtem gondolkodni róluk. bevalomm, hogy egy kicsit félelemmel nyúlok még hozzá, de egyre többb időt szánok rá, új varázslatok kitalálása miatt. Nagyon élvezem, mert nem olyan mint a többi. Mindig csinálgatnod kell és gondolkodnod kell rajta, nem csak megcsinálod a karaktert és szintejket lépkedsz vele, ha összegyűlt annyi Tp. Hanem folyamatosan gondolkod és ,,törődni" kell vele. Ezért nagyon megszerettem. Még nem játszottam vele, de egy ideig nem is fogok, mert még sokat kell tanulnom. Nagyon nehéz elismerem, de már értem, hogy miért szeretik annnyian.

Link a hozzászóláshoz

Igaz, nekem még nagyon sokat kell rajta gondolkodnom, mire elkezdem, mert még nagyon tapasztalatlannak érzem magam hozzá. De majd még ülök, meg gondolkodom rajta egy- vagy több évet és neki fogok a használatának. Bár leeh hogy ennyit nem is kell várnom, majd meglátom, hogy mennyire van hozzá fantáziám, meg türelmem és akkor majd eldől.

Te mennyi év magus játszás után kezdted el varázslóval lenni?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bár nem nekem szólt a kérdésed, de leírom én hogy jártam a varázslóval.

Én a kezdetektől fogva varázslóval játszom, varázsló volt az első karakterem is.

Persze kezdetekben leginkább a mágiája volt előtérben, elég sablonos karakter volt, ahogy így visszaemlékszem, nagyjából annyi volt, hogy varázsolt (nem volt "lelke" a karakternek). Persze kreatív volt a magam kezdő szintjén.

Ez volt kb. olyan 12 éve.

Azóta folyamatosan fejlődgetett a dolog, de kevéssé voltak jelentős változások, leginkább a mágia terén alakult ki a kreativitásom.

Komoly változás igazán 1-1,5 éve volt a varázslóval való játékomban, (ekkora tehető kb. a második diplomám megszerzése).

Nagyban színesedett a valázsló jelleme, érdeklődése, tudományos "büszkesége", sokat finomodott a jellemábrázolás. Erős hangsúlyt kaptak a kutatások, stb...

Illetve a kreativitás is más irányt öltött, a különböző fajtájú pusztító varázsázslatok helyett a kreatív alkotó varázslatok túlsúlyba kerültek.

Viktor

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lássuk csak pontosabban.

-300 fok 64 Mp, körönkénti sebzés 52 Sp. Szőnyeg forma 3 kör.

Belebukás utás körönként 104 Sp.

(szegmensengént 5-10 Sp)

Szerintem mesélni nyugodtan lehet a szituációt olyannak, mint ahogy leírod. Szerintem egész jól eltalált a manapontigény is a hatáshoz képest.

Persze kell is 7. szintű varázsló hozzá, aki szinte az összes manapontját egy varázslatba hajlandó elhasználni, másrészt szerintem egy kb. 5E tűzaura simán védhet a fagyás hatásaitól (a tűzvarázslói változat biztosan, hiszen annál írják, hogy meleg). Meg persze azt se felejtsük, hogy így csupán 1 méter sugarú a szőnyegünk.

Viktor

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Akkor egy kérdés(nem rég kezdtem vari-val): ugyebár tudvalevő hogy az abszolút 0 fok az -273. Ezen a hőmérsékleten megáll a molekulák rezgése, nincs mozgás gyakorlatilag megáll az idő(ha jól tanították + a dokumentum filmek nem hazudnak). Tehát a kérdés: magusban ez nem így van?

Volt egy erős vita, eszmefuttatás egy másik site-on a fejlesztőkkel, hogy Ynev-en milyen anyagszerkezet van. Atomi, vagy elemi. A vége kb az lett, hogy a fejlesztők sem 100%-ig értenek egyet a kérdésben :shock: és nincs meghatározva konkrétan. Egyenlőre. Sz'al a kérdésre Ynev viszonylatában nem lehet egyértelműen válaszolni. Még.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Valóban érdemes utánanézni, mivel ha jól emlékszem sikerült bebizonyítanom, hogy vagy az aegyik, vagy a másik van. Mivel az őselemi anygaszerkezetet támasztja alá a mágia Ynevi szempontból valós működése, ezért atomi anyagszerkezet nem lehet, így a -300 foknak csupán annyi a hatása, hogy a jellemzően ősvíz alapú életforma megfagy, illetve elpusztul a fagy sebzésének következtében, de mivel nincsenek molekulái, így erre nem is lehet hatással a fagy.

Viktor

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Figyelem a következő gondolatmenet teljes mértékben kitaláció, fárasztó lehet!

Tisztelt hallgatók, kollégák! Jelen alapozó élettani kuzuson nagy vonalakban áttekintjük az Elsődleges Anyagi Sík élőlényeink általános élettani felépítésének alapjait.

Mint az ismert, Yneven minden anyagi test/tárgy a négy őselem, illetve az Elemi Erő, mint összetartó erő keverékéből épül fel. Ismeretesek az őselemi ellentétpárok, mint az elemi mágia kurzusokon tanulhatták, az őselemi ellentétpárok kioltják egymást, azaz visszalakítják egymást mágikus energiává. Ez az alapja az élőlények anyagcseréjének.

Az élőlények különböző szervekkel rendelkeznek, amelyek felelősek a különböző anyagok/levegő mágikus energiává alakításáért, melyet más szervek/izmok felhasználnak az anyagi test működtetéséhez.

Ezen átalakítási folyamat szorosan kapcsolódik az Élet Princípiumához, mely nagy szerepet kap az anyag mágikus energiává alakításában.

Az anyagi testek rendelkeznek még különböző horgonyokkal, csatornákkal az Asztál, Mentál (lélek) és Anyagi test összekapcsolásához. Ezen kapcsolat (lélekcsapda) szorosan kötődik az Élet Princípiuma fogalomhoz.

De nézzük sorban az általános testfelépítést és mágikus kapcsolódási pontokat:

Az Agy: egy nagyon bonyolult lélekcsapda/síkkapu a lélek és az anyagi test között, az agyon keresztül, mint csatornán át lényegíti át a lélek az anyagi testet. Illetve mivel a Mentál sík átfedésben van az Anyagi síkokkal, a lények agyain keresztül valósul meg a tényleges kapcsolat a Mentálsík és az Anyagi sík között. A kapcsolat fenntartása mágikus energiát követel.

A Szív: Felelős az Asztális síkkal való kapcsolatért, lélekcsapda, síkkapu...

Másrészt, mivel egy izom is, felelős az életerő áramlásért a testen belül.

A kapcsolat fenntartása, valamint az életerő áramoltatása mágikus energiát követel.

Ideghálózat: egyfajta bonyolult mentális mágikus hálózatként lehet elképzelni, minthe az agy lenne az összes Kémszem varázsjelpár fogadó része, az ideghálózat végződései a kémszem varázsjelek érzékelő részei. Persze jelen esetben nem csak a látás kap szerepet, mint érzékszerv.

Az idehálózat működéséhez mágikus energiára van szükség. Az ideghálózat végződési a kültakaró, a szem, a fül, orr, nyelv, illetve a belső érzekelő végződések minden szervben megtalálhatóak.

Ezért például bénítás típusú Mentálmágia alkalmazásakor az Agyban lévő fogadó részt zárjuk el a különböző típusú érzékelő végződésektől.

Csontozat: Különösebb funkciója nincs, az anyagi test merev vázát adja.

Az izomzat: felelős az anyagi test fizikai mozgatásáért. Az izomzat, hasonlóan az ideghálózathoz, kapcsolatban áll az Agy (mentáltest) mozgásközpontjával, ez is szimulálható mentálmágikus jelpárral.

Az izomzanak kizárólag az alakja, formája lényeges, anyaga nem, persze élőlények esetén ez eltérő a gólemekétől.

A tüdő: a legfontosabb mágikus energiává átlakító szerv. Az ősléget, levegőt alakítja át mágikus energiává, mégpedig úgy, hogy ősföldet használ fel az őslég mágikus energiává bontásához. (az ősföldet nem teremti, termeli!!!). Majd a véráramba kerülve jut el ez a mágikus energia a különböző felhasználó szervekhez.

Gyomor: ez a szerv felelős a különböző, a szervezetbe jutó anyagok felbontásáért a 4 őselem tiszta formáira, majd átalakítva más, a szervezetnek hasznos anyagokká eljuttatja azt a különböző szervekhez a regenerációjukhoz, növekedésükhöz, illetve közvetlen felhasználásra, mint a tüdőnél az ősföld.

A nyelőcső, bélhálózat: a feldogozatlan, feldogozhatatlan anyagok szállításáért felelős.

Vér: Elsődleges feladata az életerő szállítása, a mágikus energia tárolása és szállítása, illetve a különböző őselemek, őselemi vegyületek szállítása.

(megjegyzés: IGEN mágikus ernegiát is tárol a vér, lásd Vámpírok Vitaemágia, illetve Wierek mágiája. Ez nem tananyag!!!)

Ha megfigyeljük, az anygai testek működése leírható a különböző mágikus formulákkal, varázslatokkal Jelmágikus rajzolatokkal.

Élőholtak: Mivel hiányzik belőlük az élet princípiuma, nem képesek mágikus energiát termelni az izmok mozgatásához, ezért szükséges mindenképpen a Halottmozgatás bélyeg.

Az Agyuk és szívük nem tudja betölteni síkkapu funkcióját, ezért szükség van a lélekcsapda bélyegre.

Nem rendelkeznek "anyagcsrével", ezért nem is regenerálódnak, ellenben nem kell foglalkozniuk a különböző anyagok bejuttatásával a szervezetbe.

Homonculus: Belőlük is hiányzik az élet princípiuma, ezért a halottmozgatás bélyeg szükséges. Lélegcsapda bélyeg az agyműködés miatt, de rendelkezhetnek "ANYAGCSERÉVEL" ezért regenerálódhatnak, növekedhetnek.

Gólemek: Mint az élőholtak, csak jellemzően homogén anyagszerkezet jellemzi őket.

(persze megalkotható ilyen gondolatmenetben a máj, vese, stb. működése is, csak most lusta vagyopk leírni mindent.)

(hogy az élőlények Yneven rendelkeznek-e fehérjével? szerintem nem, mivel nem tudom, milyen őselemi funkciója lenne, persze ha talász, akkor lehet, de minek?)

A különböző élőlényekben Yneven eltérő arányban van jelen a négy őselem.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...