Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

Örülök beszélgetéseteknek, nagyon sokat tanultok belőle. Dragon azt kell mondjam, Sylvarius teljesen jó dolgokat írt, mert ezeket én már kifejtettem így ebben a sorrendben legalább két szemszögből. A vi-ben megtalálhatjátok a valódi magyarázatot is.

Sylvarius: Ha beszélgetéseink alapján jutottál el a következtetéseidre, akkor meg kell mondjam érted a témát, ha függetlenül, akkor alátámasztom az elhangzottakat, és szívesen nyújtok irodalmi ajánlót hozzá, ha tényleg érdekel valakit.

A Magus reinkarnációján azért lehet ilyen elmélyülten vitázni, mert a valóságból lett átültetve. Viszont itt is vannak torzulások sajnos, ami már nem valósághű.

Kezdjük a két úttal. Ugye vannak a Hit által felemelkedettek, és a Mágusok. A papok isteneket használnak arra, hogy utukat járják, és a mennyei manát megszerezzék, a mágusok ezen híd nélkül, közvetlenül az ősforrásból merítik az energiát.

Tehát a különbség: Mogorva Chei már tudja:Az istenek csak angyalok, akik segítenek az embernek bizonyos tulajdonságok megszerzésében.

A mágusjelöltek közvetlenül akarnak az összes helyes tulajdonságra szert tenni.

A probléma megoldása ez: A földön minden vallásban ugyanazon tulajdonságokat kell elérni, nem úgy mint a MAGUSban és a mágusok a legigazabb papok akiket csak elképzelhetsz. Ugyan olyan szertartást végeznek, mint a pap a mise celebrálásnál, csak ők értik, mit és miért csinálnak.

A reinkarnáció célja a fejlődés. Nem kerülsz soha olyan helyzetbe, ahol nem tudsz fejlődni, hanem pont olyan helyzetbe kerülsz, ahol a legjobban tudsz.

Visszafejlődés nincs. A megszerzett tudás a mérvadó. Azt nem veheti el tőled senki.

Szerkesztve ekkor: , Takeda által
Link a hozzászóláshoz

Nem minden pap nem tudja hogy mit csinál mikor kántálja a szavakat amiket az istene tanítot meg neki. Bár a legtöbb varázsló csak szeretné tudni hogy mi is a mágia elméleteket gyárt, és úgy gondolja hogy ő mostantól nagy tudos pedig csak úgyanolyan felhasználó mint a legtöbb szerafinista. De gondolom Takeda mesternek ezt nem kell mondanom. Csak a nagy öregek és azok tudják mi a mágia akiknek az istenek beletekintést engedtek a manaörvénylések meglátására ( estleg néhány nagyhatalmú varázsló is ismerheti hiszen hatalmának köszönhetően már ő is tudja hol vannak a managocpontok ami alapján tornyaikat felépítették), igazából Kradnak és Adron papjai akik ismerik a magasmágiamágia és a szakrális mágia elemeit és elméletét, természetesen ők a legnagyobb tanítók, még ha egyes pyarronita varázsló ezt nem is valják. De hát ez a vita már sok éve húzódik Doran és Pyarron között de a legjobb példa a vallás és a mágusok szövetségének Viadomo városa vagy Pyarron egyetemei. Csak egy hely van ahol az istenek és a magasmágia nem különül el az pedig Krán, mert ott aki felemelkedik annak nem számít hogy most szakrális vagy magasmágiát használ, igazából csak az előbrejutás a fontos, és jobban vonzódnak az ősi életenergiából származó mágiához. Hát csak ennyit akartam hozzáfüzni szavaitokhoz.

Link a hozzászóláshoz

Igazad van Crowstone. De a papok közül keveseknek adatik meg a mágia megértése.

Azért mondok hozzá egy jó példát.

A Reiki mesterem elment egy református pap ismerősének egyik szertartására, aki a rituálé közben széttárt karokkal kért áldást a jelenlevőkre.

A mise végén odament a mesteremhet és azt mondta:

-Látod hogy osztottam az áldást? (Meg kell mondjam, ő tisztánlátó volt, így tisztában lehetett azzal, hogy tettei nem csak a lélekben áraszanak erőt)

Örülök Crow, hogy visszavetted régi jó arcodat (ahogy kértem is régebben) kifejezetten tetszik, olyan elmélyedt és erőt sugárzó tekintete van mint az enyémnek.

Link a hozzászóláshoz

Takeda mester örülök hogy újra köztetek lehetek. De visszatérek a papok , a mágia elmélet és a varázslók viszonyára. A papok nagy részét nem érdekli hogy a mágia mi is valójában, nekik elég az hogy fel tudjk használni és hogy az istenüktől való, de miért is foglalkozzanak a mágia elméleteivel hiszen soha nem fognak új varázslatokat létrehozni kitalálni. De sok varázshasználó és varázsló úgyanígy van vele. Nagy varázslónak hiszik maguk közben a mágia elméletének tudása nem több tanítójuktól bebiflázott tudásnál, és erre a dologra oly beképzelten reagálnak a normál emberre mintha ők valamivel okosabbak lennének. De valóban értik is azt amit egyszer megtanultak, mint a fizikát, sokan ismerik a szabályokat de csak ennyi, megtanulták de a lényeget nem látják a szabályok mögött.

Link a hozzászóláshoz

Természetesen a MAGUSBAN így is van, de a való életben ha már mágiát használsz, akkor tudd hogy mihez nyúlsz. Most ezt hagyom szerintem, maradjunk a MAGUSnál. Ott a papoknak az istenük érdekeinek és elveinek képviselete a cél, míg a varázslók is lehetnek olyanok, akik otthonuk érdekeiért használnak Magic-ot és ez kimeríti idejüket.

A mágia is egy felhasználható eszköz és ismeret, mint pl a mechanika.

Link a hozzászóláshoz

De mit szólsz ahhoz, hogy az igazi mechanikai tudást megint az istenek adományozták az embereknek, lásd Gilron és papjai. De hát mi lenne az emberekkel és más lényekkel ha nem lennének varázslók, akik az isteni közbeavatkozás és dogma nélkül is képesek varázsolni és az ami naggyá teszi őket, ez az ami megkülömbözteti őket a papoktól, ez az ami semlegessé teszi őket mert gond nélkül használhat jó és gonosz varázslatokat annélkül hogy elkötelezné magát.

Link a hozzászóláshoz

Crowstone: Te még szoktál játszani?

Sajna nekem már nem igazán van lehetőségem. Elhulltak mellőlem az öreg harcosok :?

Vajon ki tudna kalandot mesélni a jóöreg Takedának :?: Mikor először felléptem a fórumra azt írtam: 20. szintű lett a varázslóm.

Azóta eltelt 1.5 év és még mindíg 20. szintű a varázslóm.

Ennyit a mágusok fejlődéséről.

Link a hozzászóláshoz

Hát Takeda mester egy 20. szintű karakternek elég nehéz mesélni mert a karakter ezen a szinten elég hatalmas ahoz hogy szinte bármit megtegyen. Ha nem tetszik neki a kaland fogja magát és hazateleportál vagy oda sem megy hanem egy tanítványát küldi próba képpen. De ha te játszod a tanítványt akkor már egyszerübb a helyzet csak akkor nem 20. szintű hanem 1-2 vagyis kezdő. Tudni kell mikor kell abba hagyni. én 6-8 szintü kalandokat szeretem, ott van kihívás és van elég erő is.

Link a hozzászóláshoz

20. tsz varázslónak tényleg ez a hátránya... mármint a KM szemszögéből. :) De azt fenntartom, hogy igenis lehet mesélni akármilyen szintű karaktereknek...

:arrow: szokásos nagy, "világmegváltó" feladatok

:arrow: olyan kalandok, amiben gondolkodniuk kell, nem gyakni, vagy ész nélkül varázsolni

:arrow: tipp: 20. tsz varázslót is hátba tudja szúrni egy 3. tsz fejvadász ;) vagy le tudja lőni számszeríjjal egy 1. szintű harcos orvul. szóval mindenkit meg lehet trükközni, és belekeverni egy kis kalandba.

:arrow: a 20. tsz vari nem a saját tanítványát fogja küldeni, hanem maga fog menni, ha valamiért érdekében áll (kényszerítik, személyes érdekében áll, stb)

Emellett fenntartom azt is, hogy egy ilyen magas szintű varázsló nagyon erős... de ettől még lehet élvezetes a játék a játékos, a játékos társak és a KM számára is. ;)

TAO

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Nos 20. tsz varázslóról az a véleményem, ha én mesélnék neki, már, ha engedném a partiba, aminek az esélye kb.: 1%-ez annak tűntethető fel, hogy nem veszem észre a karilapon a mana és a szint részt-, akkor nagy kihívás lenne, úgymond darabokra szednem, és ráébresztenem a játékost arra, hogy az én Ynevem más, és ott nincs ilyen.

Csak ennyit szerettem volna.

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Köszi Antail hogy mellém álltál :? vagy mégsem, sebaj én azt vallom amit mondtam. Szerinted TAO mi az ami egy 20. szintű varázslót kényszeríthet, vagy olyan személyes ok amiért kimozdulna a biztonságos odvából. ( Főként hogy majd minden kalandozó akit ismerek kihalt családdal és mesterrel éli le életét és ez még csak nem is zavarja őket, mind szívtelen kalandozó) Na erre írjál ellenpéldát ha tudsz. :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Crowstone, rengeteg ellenpélda van erre. Pl. a varázslók kasztja már alapvetően egy ellenpélda, (legalábbis a döntő többség) ugyanis a varázslók gyakran térnek vissza a rendjükhöz, és a további szinten kapott képzettségek legjavát is ott sajátítják el. A mestereik, az oktató magiszterek pedig nem egy tanítványt képeznek ki, viszont meghalni valószínűleg (nem biztos :lol: ) egyszer fognak.

A varázslók általánban gazdagabb, intelligensebb családok tagjai közül kerülnek ki (most nem taglalnám az intelligencia és az anyagi helyzet arányát, nem teljesen egyenesen arányos, de ez itt nem is lényeges), ugyanis a képzés jó képességeket és nem kis összegeket követel.

Ami kényszeríhet egy varázslót, az lehet az iskola érdeke (20. szinten azért már nagyobb kaliberben kell gondolkodnunk, mint pl. Doran, vagy akár az egész északi városállamok érdeke), valamint csatákban is valószínűleg minden fél számol az efféle "Adu ászokkal", akik akár eldönthetik, megfordíthatják a harc(ok) menetét. Gondoljunk csak a Yankarai Pentád Quetonjaira. Nem egy küzdelmet döntöttek el képességeikkel.

Személyes érdek lehet többek között a bosszú (egy régebben elszenvedett személyes, vagy családot ért sérelem), Valami új felfedezése (nem akarok nagy távlatokba bocsájtkozni, de vannak azért még misztikus dolgok, amiket ezen a szinten is kuriózum lehet elérni, példának most csak a kontinensek közti utazást, vagy egy ereklye megszerzését, esetlegesen egy különleges tárgy, pl. egy Kahrei gilron-papok által készített tűzfegyver megszerzését említeném).

Szóval, azt hiszem, nem olyan nehéz ellenpáldát és példákat találni.

Byez

Link a hozzászóláshoz

Ez a leszúrom a mágust, meg lelövöm,meg ilyenek nem megy, ha tömeggyilkos KM-ekkel játszik az ember és nem merek csak álruhában, átváltozva minden ártalomra immunistól a 100E legkisebb védelemig elhagyni a házam, mert így csak egy sámán tud szokása szerint zotgeit bábúval fél kontinens távolságból érzékelhetetlenül aprítani, amit meg tudok szüntetni és gyógyítani 1szegmens alatt és akkor van egy óra nyugtom, hogy megküzdhessek az ugyancsak érzékelhetetlen és varázstárgyakkal teletápolt 16sz tharr pap/13.sz bm el aki már istenalakban vár (pedig ne tudni hogy talál meg az erdő közepén 2 óra alatt). És mikor összevakarom magam kapok egy levelet Toron első Shadjától, hogy jelenjek meg nála, mert a démoni sík, amit el kellett foglaljak ideiglenesen, hogy túléljük az egykori inváziót, az övé és igényt tart rá és... azt se tudom mi van... szóval ilyeneket játszottunk mi. Ez pedig túl durva és irreális. Sőtt! Ebből következően unalmas, mert ilyen Yneven nem kéne hogy legyen. Legalábbis nálam.

Amúgy modul szerint a Véridő nagyon jó. Tudom ajánlani.

Link a hozzászóláshoz

Takeda de az sem 20. színtűeknek íródott, bocsi Con Salamander de te egy kb 5-8. színtű varázslóban gondolkozol és nem 20. színtűben, egy ilyen hatalmas mesternek már nem tudnak sokat mutatni az alacsonyabb szintű oktatók. Klán, iskola már sajátot tudott kiépítenni, és az ellenlábasoké miért érdekelné. Háború nem igazán rá tartozik csak ha már őt is támadják, vagy mert igéretett tett. De akkor is távoli mágiát használva, hogy ő ne sérűljön. Minek menjen hisz a segédei, és tanítványai kik hűségesek vagy feltörekvőek mind szívesen megteszík a tanulásért vagy a hatalomért. Ahhoz hogy tényleg átéld a dolgot hogy tudj úgy gondolkozni mint egy 20. színtű varázsló neked is el kell jutnod a varázslóddal az 1. színttől a 20.-ig.

Link a hozzászóláshoz

Sajnos ilyen szinten kénytelen vagyok 2 hadsereget is tartani, pőleg, hogy családi kapcsolatok fűzik a karaktert politikai személyekhez és a karakternek a családja országának sanyargatásával is árthatnak. Sőtt föl kellett készülni a pénzgyártásra is, mert egy ilyen sereg nem finanszírozható úgy a jövedelemből, ha a pénzforrást mindíg elpusztítják.

Egy kráni légióval (5000) meg tudnák bírkózni ilyen szinten (a felsorolt háttérkörülményekkel).

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

bocsi Con Salamander de te egy kb 5-8. színtű varázslóban gondolkozol és nem 20. színtűben, egy ilyen hatalmas mesternek már nem tudnak sokat mutatni az alacsonyabb szintű oktatók. Klán, iskola már sajátot tudott kiépítenni, és az ellenlábasoké miért érdekelné. Háború nem igazán rá tartozik csak ha már őt is támadják, vagy mert igéretett tett. De akkor is távoli mágiát használva, hogy ő ne sérűljön. Minek menjen hisz a segédei, és tanítványai kik hűségesek vagy feltörekvőek mind szívesen megteszík a tanulásért vagy a hatalomért. Ahhoz hogy tényleg átéld a dolgot hogy tudj úgy gondolkozni mint egy 20. színtű varázsló neked is el kell jutnod a varázslóddal az 1. színttől a 20.-ig.

Csak egy sort írnék:

Hallotál te már Alyr Arkhonról? ( :wink: 17. szint, az alapvető iskolájánál maradt, személyesen vesz részt, ahol teheti).

A magas szintű varázslónak is fontos, hogy éljen a köztudatban. Ha csak bent ücsörög a kastélyában vagy az iskolája székhelyén, akkor bizony egyre inkább csak mitikus figura lesz, találgatnak, él-e még stb.

Az ilyen mértékben tapasztalt kalandozókkal (sztem kevesebb egy tucatnál a számuk Yneven) tekintélyt lehet kiharcolni. Ilyen szinten szerintem nem az a lényeg már, hogy mekkora a kezdményezésem, meg hány manapontom van, hanem az, hogy elméletben dőljenek már el a csaták. Ismerik, félik, tisztelik, sorolhatnám. Itt már sokkal inkább lehet (kell?) intrikus egy modul, mint annakelőtte, szavakkal lehet birodalmak sorsáról dönteni.

Arról pedig, hogy el kell jutnom huszadik szintre... nos, én nem óhajtok olyan magas szinten játszani, de ne gondold, hogy nem tudnék játszani vele. Ez a topic nem arról szól, hogy azt mondjuk hogy én ilyen vagyok és ekkkora, hanem eszmefuttatásokról. Az adatokat akár mellőzni is lehetne.

Byez

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Ne haragudjatok, mert nem olvastam le minden hsz-t, ezért lehet, hogy hülyeséget írok. Az, hogy 20.Tsz-ü valaki, számomra nem jelent semmit. Úgyan úgy tudnék neki mesélni, mint egy első szintű karinak. Most haragudni fogtok rám, mert ti "tápolósok" vagytok. Ezt ne úgy értsétek, hogy tápoltok, hanem, hogy egyáltalán felmerült benneteket. Számora színt mint KM nem jelent sokat. Legfeljebb annyit, hogy a kari kicsit "jobb" lett. De a "jó" kalandot nem a kockadobások meg az álltalatok "táp"-nak titulált dolgok döntik el. A jó KM mindíg ura a helyzetnek. Én pl kipróbállnám, hogy mien lehet Takeda 20. szintű varázslójának mesélni. A jó kalandot ui. a JK fejben oldja meg, nem kockával, vagy karilapon...

Darun, Old God of DM-s

Link a hozzászóláshoz

Igazad van Darun csakhogy akció nélkül a legjobb intrikás kaland is unalmassá tud vállni, és ha nem érdekel a színt akkor pl. neked miért az avatárok és a félisteni hősők a kedvenc JK-id, de ez csak kötekedés. Igazából 20.szinten nincs igazán ellenfele a karakterednek és ez a legigazabb egy varázslóra. Ezen a szinten már Krán meghódításán töri az ember a fejét, ha nem Kráni. És nem sokan szeretik a Kyr sakkot hogy folyamatosan azzal játszanak.

Con Salamander amit nekem írtál azt a fiatalos buzgalomnak veszem, de egyben igazad van a magas szintű kalandozók már inkább mitikus figurák mint élő karakterek. Nem is tudom ki írta hogy a Véridő egy magas színtű karaktereknek íródott kaland ez igaz de nézd csak meg jobban. Egy magas szintű karakter megbíz egy alacsonyabb szintűt hogy végezze el a munkát helyette persze előtte felméri a viszonyokat és úgy válogat, hatalma lenne hozzá de minek fitogtassa, úgyis betojnak tőle a kisebb szintű kalandozók mert ő egy mítosz. De azt hiszem ezt te írtad. Viszont nem azt mondtam hogy nem lehet mesélni 20. szintűeknek csak nehezebb mert ott nem lehet a bestáriumból mesélni, vagy egy egyszerü fél óra alatt összedobott kalandba beleilleszteni egy vagy több ilyen karaktert. Én amondó vagyok az ilyennek meg kell írni az élettörténetét, és mitoszá kell hagyni válni, és a tanítványai útján még hatalmasabbá válnia, hírnevet szerzni úgy a nevének, hogy lassan már nem is él. Con Salamander én bízom benne hogy a te karaktered is elindúl a saját útján, és nem kell mások árnyékában élnie. Mellesleg az én hátrányomra és hiányosságaim közé legyen felsorolva de eddig még csak néhány kiadványból olvastam azoknak a hősöknek a nevét akiket te felsoroltál és az nem adott elég infót arról, hogy mit is csinál csak annyit, hogy van ilyen is.

Link a hozzászóláshoz

A haverommal való eszmecsere közben felvetődött a mágia témaköre. Én még ugyan sohasem játszottam varázsló-varázslóval, de már jó ideje ismerem a MAGUS-t. Szóval arra tértünk ki, hogy ha ugyebár egy tárgyra rajzolunk -nem biztos hogy jól tudom a nevét, de van ilyen- egy aura varázsjelet -tudjátok, amitől mágokus lesz a tárgy-, akkor mágikus lesz a tárgy. :roll:

De ha ezt a varázsjelet mondjuk a talajra, vagy egy kőútra rajzoljuk, akkor a bolygó válik mágikussá? :roll: :twisted:

Elvileg így van. Nem?

Ti mit gondoltok? :lol:

Link a hozzászóláshoz

Mivel a jel csak egy "összefüggő" tárgyra hat, így ha egy kőút kövére rajzolod, csupán az az egyetlen kő lesz mágikus, amire rá lett rakva. Ha a talajba rajzolod, nem lesz semmi hatása, mert 1. az egész bolygó nem számít egyetlen "összefüggő" tárgynak, de egy kontinens vagy egy szigetecske sem 2. a bolygó felépítése ennél sokkal bonyolultabb... néhol mágikus tartalmú (mágikus fémek), néhol a manafókusz szól közbe, akkor az is előfordulhat, hogy valahol "él" (ki tudja mi van Beriquelen, Calowynen, Anvarian és Larionon? :) ), stb...

Link a hozzászóláshoz

Bizony nem lehet bármekkora tárgyra mágikus aurát vonni. Míg egy szekér esetleg (KM jogkör) minősülhet egy tárgynak, addig egy ház már egészében nem igazán. A legjobb az, ha szó szerint ismered eleinte az általad használt formulákat és nem lesz összetűzés. Csak 3-4 dolog van a varázslónál ami homályosan lett megfogalmazva. És nem is szertném feldobni őket, mert ismét nézeteltérésbe turkollana. Ha nem tudod, hogy helyes a formula, vagy kombináció használata, akkor nézd meg a varázsló varázslatok fejezetet, ahol összeillesztett mozaikok vannak. Onnan érthetővé válik minden. Csak ne vedd figyelembe a kíméletlenek tőrét, mert az nem működik. Az még az alapkönyv első kiadása szerinti személyes aura elvet követi, ami már nem érvényes.

Ti nem éreztétek még úgy, hogy megtanultam a MAGUSból mindent amit lehetett és tovább kell lépnem...fölhasználni és továbbmenni... :?:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos, Takeda, én is szoktam néha ezt érezni, de tudom jól, hogy nem az egész MAGUSsal vagyok tisztában. Az évszámokat sem tudom még mindet, és -bár Ynev-ismeretileg jól állok- még sok újat hozhat. Amíg nem olvastam el az összes MAGUS regényt és minden (szabály)könyv minden sorát, nem érzem teljesnek a tudásomat, és úgy vélem, akkor sem fogom annak érezni. A varázsló akkor is nyújtani fog még valamiféle pluszt, ki lehet találni nagyon speciális mozaikokat, amik esetlegesen már több iskola elemiet vegyítik. A tárház kifogyhatatlan... Még ha minden alkalomra tudja is az ember, hogy mit kell csinálnia, akkor is hozhat újat, esetleg az, hogy önmaga fejlesztése érdekében másképpen is megpróbálja azt megoldani.

Olyan mennyiségű (hivatalos) adattal rendelkezünk, hogy azt hsizem, még az írok, fejlesztők sincsenek tisztában mindezzel. Nyilván vannak, akik náluk is jobbak, de sosem lesz hiánytalan egyikünk tudása sem.

Bye

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...