Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Végül:

A tűzkitöréses részről külön szólok, mert itt sok a fogalomzavar. Való igaz, hogy a tűzkitörés (vagy bármely más elemi mágia) célpontja nem a személy, akit tán mgesebez vagy elér, de nem is a hely, ahol létrejön, hanem a mágikusan létrehozott jelenséget alkot őselem-mennyiség, amelyet a varázsló kivon a környezetéből (minden esetben a zónájából), és az általa bármilyen módon mágiával elérhető helyen a kívánt formába rendez. Ebből következik, hogy az elemi mágiához igenis kapcsolható szimpatikus mozaik: hatása elvben az, hogy a varázsló a zónájában található őselem-mennyiségen túl abból is "szemezgethet", amely nincs ugyan a zónájában, de az ott lévővel szimpatikus viszonyban áll. Ennek sok gyakorlati jelentősége persze nincs, hacsak az nem, hogy egy adott őselemben szegény helyen tartózkodva elvileg "kipótolhatja" a dolgot (lásd az őselemek kivonásának nehézségéről szóló bekezdéseket az Elemi Mágia bevezetőjében). Ez a lehetőség azonban szerintem a leírt szabályok alapján csak igen bizonytalanul alkalmazható (már játéktechnikai szempontból).

Itt a tér két pontjára gondolsz, hogy szimpatikus viszonyban van egymással vagy a két szimpatikus viszonyban álló tárgy körüli térre gondolsz? Milyen fogalomzavarra gondolsz?

Alapvetően én a mozaikokat, mint egy mondat részeit képzelem el egyébként, amelyben egyes mozaikokkal (pl. az térmágiánál a "hol" kérdésre) mást lehet megadni, mint amit a (alap)varázslat leír. Pl. a tűzkitörést hol hozom létre? Alapértelmezés szerint a Zónán belül. Amikor ehhez a Távolbahatás mozaikot hozzá fűzöm, akkor kibővítem ezt a lehetőséget... a zónán kívülre is... ezért nem lehet szerintem tűzkitörést varázsolni szimpatikus kapcson keresztül... mert a szimpatikus kapcsolat azt a személyt/tárgyat változtatja meg, amire a varázslat irányul (nem az eredeti személyen/tárgyon jön létre, hanem a vele szimpatikus viszonyban állón) és nem egy helyet jelöl meg (vagy max. csak közvetetten).

Ynev egyes részein még filóztam, és az az általad idézett térmágia bevezetőtől függetlenül, arra a megállapításra jutottam, hogy mind a légkört, mind a bolygó/földrész földjét tekinthetjük egy egységnek (mint a TAM esetén), így a szimpatikus kapocs megfogalmazás e tekintetben értelmetlenné válhat. Tudom, ekkor még lkehet jönni, hogy egy kő és egy marék homok, és a Ynev, vagy egy másik kő... de ebben az esetben már tényleg feltételnek venném, hogy a megfelelő időt egymás mellett töltsék (pl. ugyanazon hegynek a kövei).

A szimpatikus viszonynál, viszont hajlok arra, amit egy másik fórumon is megállapítottak, hogy az új szimpatikus kapcsolat felülírja régit (de legalábbis erősebbé válik, mint a régi), amennyiben az ott leírt feltételek teljesülnek (pl. egy esztendő után az adott személy SZA-jának részévé válik)

Ami nem volt egyértelmű, és az aláhúzás lemaradt, ott a vastagított betűkkel írt varázslat(ok)ról volt szó.

Link a hozzászóláshoz

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék érdeklődni, hogy van -e valakinek bővebb információja a drágakőmágusokról, avagy a Kilenc Sor Iskolájáról, mint amit az ETK-ban találni.

Egy játékosom szeretne vele kalandozni, pusztán érzelmi okokból a tápolás elkerülésével.

Ha nincs más hivatalos kiegészítő, akkor szívesen megbeszélném itt a lehetőségeket.

Lényeges kérdés lenne, hogy ők egy különálló varázslói rend, akik ugyan úgy képzik a maguk embereit, mint mások, vagy egy olyan társaság, akik már képzett, nagy hatalmú varázslókat vesznek a soraikba?

Magamtól egy teljesen független (és persze nagyon titkos) rend felé hajlok, akik annyiban különböznek, hogy nem botot kap a beavatott, hanem azt a bizonyos drágakő gyűjteményt.

Emellett a Rúnamágia helyett Drágakőmágiát kapna, de míg nincs meg a MF, addig kvázi az alap csak arra lenne jó, hogy feltölthesse mágiával az előre meghatározott hatású köveit.

Ezt úgy képzelem hogy a pszi Managyűjtésével, ő rögvest a nyakékbe irányítja a manát, vagyis enélkül képtelen varázsolni,ám nem szükséges a hangkomponens, elég ha kirakja a megfelelő sorrendet.

Bármilyen észrevételt, hozzászólást előre is köszönök! :)

Link a hozzászóláshoz

Nem különálló rend hanem egy iskola forma a drágakômágusok.

A Kilenc Sor Iskola ennek az iskolának az egyik rendje.

Az általánosba tartozhat szerintem a játékosod azokkal amódszerekkel amit leirtál és célja lehet a Kilenc Sor Iskolája elit klubjábabekerülni.

Ôk már magas szintü varzslók természetesen.(Talán egy fokkalvannak alatta a Mágusoknak.)

Lehet botja a JK-dnak aztán kaphatja a drágaköveket. De énnem adnám neki, szerezze csak be szépen.Max kap egy alap szettet ,de a többiértel lehet menni kalandozni.Könyvnélkül mondom a drágakömágia szinthez kötöttszintén nem? A Rúnamágia helyette nem elég oda kell meg több is.Mondjuk egy értékbecslésMf, szakma ékszeres Mf. Elég ha a rááldozott szükséges kp nagyságrendjét nézzük,hogy nem piskóta ez a mágia forma.Elsö szinttöl akarjátok csinálni ?

A kidolgozott ötlet müködhet a mozaikéköves amit leirtal,vegül is ez a lényege a kilenc sor iskolájanak is.

Magát a varazslást beszéljétek át.Állapodjatok meg mi hányszegmens a kirakáskor,mert játék közben ebbôl zavar lehet!

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm Sneer a választ.

A járulékos képzettségek amiket írtál valóban hasznosak, de feltehetőleg csak alapfokon fogom megadni, illetve a játékos nem használhat varázsjeleket és bélyegeket (mivel Rúnamágia hiányában úgy vélem nem ért hozzá :P ). E mellett viszont hangot kell adjak a játékosom véleményének, miszerint ahhoz, hogy ő használhassa az előre elkészített drágaköveket, nem szükséges értenie is a kövekhez, vagy azok csiszolásához.

A varázslási időt nem bolygattam, úgy gondolom (néhány rubik-profi ismerősömet látva), hogy egy minta kirakása egy nyakláncon nem feltétlen hosszabb idő, mint a kézjelek mutogatása.

Kapcsolódik az előzőekhez de picit eltérő kérdésem lenne, hogy sűrűn olvasni a regényekben, vagy leírásokban anyagmágusokról, mentalistákról egyéb ágazatot űző mágiahasználókról.

Helyes-e a kijelentés, hogy a JK Varázslói kaszt ezek felett áll rangban, mivel a mágia minden területén jártas? Másképp feltételezhető-e, hogy egy NJK varázsló nem ért a mágia minden ágához, illetve választhatja-e a játékos hogy némely mágiaformához nem ért a karaktere, így ezzel esetleg extra szabadon elkölthető kp-hez jutva?

És egy utolsó kérdés, hogy egy férfi, akit nővé változtatnak eshet-e teherbe, illetve egy férfivé változtatott termékenyíthet-e meg más nőt? Tegyük fel, hogy több, mint egy hónapra változtak át. Abszolút kifacsarva az esetet, csak a szabályokat tekintve megoldható-e, hogy egy női karakter önmagát termékenyítse meg az átváltozáskor szerzett férfi ivarsejttel? A dolog elég morbid, de csak erre hivatkozva nem akarok visszadobni egy elősztorit. :P

Link a hozzászóláshoz
illetve a játékos nem használhat varázsjeleket és bélyegeket (mivel Rúnamágia hiányában úgy vélem nem ért hozzá :P ).

A Jelmágia és a Rúnamágia nem egy és ugyan az. (vagy de, vagy kicsit, mégsem - erről volt már vita. :) ) Ha nincs Rúnamágiája, attól még varázsköröket, varázsjeleket, bélyegeket tud készíteni.

Helyes-e a kijelentés, hogy a JK Varázslói kaszt ezek felett áll rangban, mivel a mágia minden területén jártas?

Nem helyes. :) A Rúna magazin 1/7. számában úgy nyilatkoznak a varázslóról, hogy a Mozaik Mágiánál leírt mozaikokat minden varázsló ismeri 1TSZ-en, mert ezt minden iskolában megtanítják. Viszont a varázsló ahogy halad előre a fejlődésben (szinteket lép) újabb és újabb dolgokat tanulhat meg, specializálódhat belátása szerint. Így fordulhat elő az, hogy egy nekromanciában jártas varázsló sokkal többféle démont tud megidézni, mint egy olyan varázsló aki csak a természetes anyagok mágiájával foglalkozott. Utóbbi viszont sokkal többféle anyagot tud teremteni, mint a nekromata.

Így a specializáció nem azon múlik, hogy mit ismer és mint nem ismer, hanem hogy milyen jól és hatékonyan tudja alkalmazni az adott mozaikot (vagy azok kombinációit).

Végül is a KM-en múlik nagyon sok minden ezen a részen. Azon, hogy ő hogyan meséli le, mit enged meg, mit beszélt meg a varázslóval játszó játékossal.

Ezt írják a Rúnában is. Mostanra számomra is világossá vált, hogy az alkotók nagyon sok esetben egyszerűen ráhagyták a KM döntésére az egyes varázslat-kombinációk eredményét. De pl. pont ezért nagyon hangulatos életútjátéka lehet egy varázslónak (már ha megfelelő értelmi szinttel és érettséggel játszanak vele).

női karakter önmagát termékenyítse meg az átváltozáskor szerzett férfi ivarsejttel?

:shock::uhuh:

Szerkesztve ekkor: , Daru által
Link a hozzászóláshoz

A varázslók szakosodásával kapcsolatban elég sok a vitás pont, annál is inkább, mert az ETK-s rendszer szabálykönyvei nem közölnek róla semmi konkrétumot. A dilemma feloldására gyakorlatilag két lehetőség látott napvilágot:

a)

az ETK-s varázsló a maga multitudásával elképesztően tápos, nem így kellene lennie, valójában nem ismer minden mágiaterületet, csak néhányat, a maradékot külön ráfordítással (idő, TSZ-növekedés, Kp stb.) kell megszereznie. Ezt a rendszert támogatja az ÚTK-s szabályrendszer

B)

a varázsló úgy jó, ahogy van, sőt az ETK-s mozaikok/lehetőségek nem képezik egy-egy területen az elsajátítható maximumot. Azaz a varázsló tud mindent (vagy majdnem mindent) az ETK Mozaikmágia fejezetéből, és ha szakosodik, akkor még pluszokat kap az adott területen: extra mozaikokat, manakedvezményt, az adott mágiaforma bizonyos korlátai nem kötik stb.

A harmadik verzió már csak az én ötletem (legalábbis nem olvastam még sehol):

c)

az efféle előnévvel illetett mágiahasználók tkp. nem "igazi" varázslók, esetleg valamiféle hiányosan képzett mozaikmágia-használó, vagy egyenesen tapasztalati mágiahasználó, és semmi köze a varázslóhoz.

Az általad említett megoldás voltaképp e harmadik lehetőséghez hasonlít. Ha ezt fogadjuk el, a dolog esetleg lehetséges, de kérdés, hogy az iskolája engedi-e, hogy jelent-e annyi könnyebbséget, hogy tanulóideje lejárta után ezt még Kp-ként kamatoztathassa. Egy biztos: ha nem alkalmazol egy ilyen engedményt nagyon átgondoltan, egészen biztosan tápoláshoz fog vezetni.

A másik kérdéssel kapcsolatban: nyilván az átváltoztatott ember teste a pillanatnyi állapotának megfelelő módon termékeny. A legproblematiksabb kérdés az, hogy mi történik, ha a szülő még a terhesség ideje alatt visszaváltozik férfivá. (Szvsz a magzat mindenképp elpusztul.) Az önmegtermékenyítés szerintem azért nem lehetséges, mert ugyebár a férfi alakban "lecsapolt" ivarsejteket valahogy életben kell tartani, amíg az illető ismét nővé változik, és be is kell juttatni a testbe. Efféle procedúrákhoz a technológiai feltételek nincsenek meg Yneven.

(Egyébként magánvéleményem az, hogy kalandmesterként igenis visszadobhatsz ötleteket ilyen alapon; a alapvetően M.A.G.U.S. nem az a szerepjáték, amely az effajta morbid ötletek kiélésére való.)

Szerk.: Daru: úgy látszik, a varázslói spec. terén akkor hiányosak az ismereteim. Már megint túl hosszasan írogattam a választ...

Szerkesztve ekkor: , Arnulf con Jamerre által
Link a hozzászóláshoz
Egyébként magánvéleményem az, hogy kalandmesterként igenis visszadobhatsz ötleteket ilyen alapon; a alapvetően M.A.G.U.S. nem az a szerepjáték, amely az effajta morbid ötletek kiélésére való.

Ha a világképünk nem is egyezik (ami nem is lehet baj), de ebben maximálisan egyetértek veled. :D

Továbbá javaslom a partinak (Rayen Reval), hogy még mielőtt belemelegednének a varázslókasztba olvassák el a Rúna II évfolyam 4. számából Nyulászi Zsolt cikkét: "A varázsló - kasztok kínpadon". Nagyon-nagyon sokat fog segíteni abban, hogy hangulatosan játszanak a varázslóval, és rá fognak jönni, hogy egy ilyen beteg ötlet eleve nem fordul meg egy varázsló fejében sem... csupán ezért értelmetlen róla beszélni.

Link a hozzászóláshoz
Abszolút kifacsarva az esetet, csak a szabályokat tekintve megoldható-e, hogy egy női karakter önmagát termékenyítse meg az átváltozáskor szerzett férfi ivarsejttel? A dolog elég morbid, de csak erre hivatkozva nem akarok visszadobni egy elősztorit. :P

Ha nem akarod, hogy ez megtörténjen, akkor azt mondod, hogy az élet princípiumának létrehozása nem választható el triviálisan a szextől. Laboratóriumban nem lehet (triviálisan) életet létrehozni. Szerintem ez egy rémesen különcködő és ostoba előtörténet. De te tudod, kikkel akarsz játszani, ha mindenkinek ilyen akkor persze rendben van.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Varázsló specializációhoz szeretnék hozzászólni.

Az tény, hogy az ETK minden mozaikot megad egy varázslónak, így elméletben mindent tud (legalábbis átment 2-es eredménnyel a vizsgán). Ezután elkezd élni, fejlődni, továbbtanulni, megismer egy szűkebb területet, aminek szakértője lesz. Kidolgoz hozzá új mozaikokat mondjuk.

Ebből fakadóan bizonyos részét a mozaikmágiának elhanyagolja. Elméletben van róla infója, de mondjuk (előbbe példán alapulva) az anyagmágus, ahhoz, hogy megidézzen egy démont, újra mindent meg kell néznie, könyveket bújnia, hogy képes legyen rá.

Innentől kezdve egy spec varázslóról beszélünk szerintem, folyamatosan szakosodva, km-el egyeztetve, hogy milyen "extrákat" kap, illetve mit nem tud használni. Ezt támogatja az ETK is (pontosabban az MTK, új mozaik létrehozása), illetve hangulatos elem is.

Így azt mondanám, hogy Arnulf válaszában lévő b pont az, ami a leginkább leköveti egy varázsló életét.

Összefoglalva: ha első szintű a parti, akkor még minden mozaikot ismer, és használ. Ahogy lépi a szinteket, beszéljétek meg (bár úgyis kialakul), hogy melyik iskola érdekli igazán, abban elmélyül kb 5. szintig, és utána szakosodott varázsló lesz. Kidolgoztok új mozaikokat, kap kedvezményeket/hátrányokat.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Messor1983:

Amennyire én emlékszem, mindkét általad szabálykönyv szerint új mozaikot csak mágus képes alkotni, egy néhányadik szintű, kalandozással (is) foglalkozó - azaz játékos által megszemélyesített - varázsló nem. E tekintetben sokkal inkább a Daru által idézett variációt tudom elképzelni, azaz nem a mozaikokban, hanem a háttértudásban van különbség. Az persze lehetséges, hogy egyik-másik ritkán használt, bonyolult mágiaforma (mozaik) használatára már nem emlékszik pontosan, és utána kell néznie.

Link a hozzászóláshoz

Arnulf:

Jogos, most megnéztem. Tényleg csak mágus tud újat létrehozni.

De meglévőt használhat, így a már anyagmágusok oktathatják az ifjú padawanokat. :)

Illetve igen, a háttértudásban lehet nagy különbség.

Emlékszem, amikor először játszottam varázslóval, akkor olyan (házi) rendszert használtunk, hogy kp-ból kellett megvenni az iskolákat (elemi, anyag, nekro stb), melyekből volt af meg mf. Kaptál az elején x kp-t, amit csak erre költhettél, utána saját kp-ból oszthattál rá. Az af megadta a mozaikokat, az mf meg valami bónuszt (pl elemi iskolánál a szabad formázást köbméter/E aránnyal). Az összes iskolát mf-re felvinni gyakorlatilag lehetetlen volt, mivel nincs annyi kp, csak kb 15. szinten.

Link a hozzászóláshoz

Üdv, szép napot mindenkinek!

Tudom, hogy nem K100-as rendszer, de a "nagyfehér" felvillant valamit abból, hogy mégis miként képzelték/gondolták tovább a fejlesztők egy varázsló "szakmai" életútját - úgy tíz évvel az ETK megjelenése után. Bizony - akár korunk tudósai - kénytelen specializálódni, ha nem akar "mindenben középszerű" maradni (ha nem akarja elaprózni magát), s ez óhatatlanul egyéb stúdiumoktól veszi el az idejét. Még Alyr Arkhonnak is fel kell lapoznia a kisokost, hogy segíthessen az Elátkozott Vidéken időviharba keveredett Gorduin-Eriel pároson:

"... A nekromanta eltöprengett. Végiggondolt mindent, amit az idő-és térmágiáról valaha tanult, s lassan, kelletlenül ingatni kezdte fejét. A pap rátapintott a lényegre: talán... A nyeregkápán függő zsákból vaskos, fémveretekkel díszített könyvet kotort elő, s hátrébb léptetve tanulmányozásába fogott. ..."

Tehát a temporista vagy a kronomanta mestere az időmágiának, az asztrálmágusnak az érzelmek felett van lenyűgöző hatalma, míg a nekromanta az életerővel manipulál mesterfokon... Természetesen van egy mágikus alapműveltségük, megalapozott világszemléletük - de ez csak egy "átlagpolgárhoz", s nem egy másik szaktekintélyhez képest figyelemreméltó. Minden bizonnyal ritka köztük az igazi polihisztor.

Link a hozzászóláshoz

Hah! Még a legendás Alyr sem tud mindent. :D

Igen, valahogy így képzelem el a varázslót, hogy bizonyos dolgoknak már utána kell járnia, mivel nem használja őket.

Csak sajnos az ETK rendszerében sehol nincs ez leírva.

Így ha már szakosodik egy varázsló, akkor ne csak elvegyünk tőle (azaz utánajárós legyen a nem ismert téma), hanem kapjon is valamit azon felül, ami a mozaikmágiánál le van írva. Ez az a rész, ami annyira egyedi (minden varázslónak teljesen más, hiszen - szerintem - legtöbbször egyedül fejleszti ki ezeket), hogy inkább a varázslót játszó játékos és a km üljön le, aztán beszéljék meg.

Rayen,

Aztán majd kérjük az eredményt, az ötletbörze mindig jó. :)

Link a hozzászóláshoz
Hah! Még a legendás Alyr sem tud mindent. :D

:D Igen ... Bár ha igazán hungarikum lenne a MAGUS akkor lennének olyan képzettségek, hogy:

- Mindenhezértés AF/MF

- Fotelből megmondom nem úgy van az AF/MF

- Megmondtam hogy ez így nem lesz jó AF/MF

- Kocsmai összeesküvéselméletek AF/MF

- Kocsmai politizálás AF/MF

(hú... lehet kéne egy ilyen játékot ülni! :D )

Bocs az OFF-ért. :D

Link a hozzászóláshoz

Püff!!!:szivott: Daru...! Na, ez igazán varázslatos volt! :D Elevenbe talált, s egy nemzet néz magába... :-)

OFF vége; mea maxima culpa... :wink: Vissza a tárgyra! >

Lehet, hogy fejbevágtok érte, de jelenlegi szegényes ismereteimmel továbbra is csak azt tudom tanácsolni, hogy aki teheti, fussa át az "AK" varázsló-koncepcióját; szerintem igenis vannak benne hasznos, k100-ra adaptálható ötletek. (Aztán úgyis meglátjuk, az új rendszer mivel hozakodik elő...)

Link a hozzászóláshoz

Na most. Alyr mindenhez ért, ami az ETK-ban van, mindegy mennyire specializálódik. Ez csak annyit jelent, hogy az ETK nagyon szegényes, vagy hogy máshogy fogalmazzak, csak a szigorúan vett alaptudást tartalmazza.

Amúgy az előveszem a könyvem és utánanézek tipikus alkalmazási módja a knowledge skilleknek (ami mágiára nincs a MAGUS-ban, legalábbis nem a mozaikmágiára a varázslóknak (a mágiaismeret kb olyan, mint az ECDL: programozónak nagyon ritkán lesz)).

Link a hozzászóláshoz

Tetra,

Igen, Alyr mindhez ért, még ahhoz is, ami nincs benne az ETK-ban. :)

Hogy illúziót miként csinál, az nekem homály...

Egyébként szerintem pont, hogy a varázslónak kéne ilyennek lennie, hogy otthon nagy könyvtár, ha valamit nem tud, akkor megnézi a könyveiben. Nincs rá skill, de nem is kell, minek. Legfeljebb az lehetne, hogy "otthoni könyvtár katalogizálás" mf, elvégre ő maga rakta fel a könyveket. Okítása során valszeg jegyzetelt, leíra a rúnákat, mit kell mondani, mit kell rajzolni a levegőbe stb. Innentől kezdve visszakereshető.

(Mágiaismeretet meg szerintem simán tanulhat mozaikvarázsló. Főleg, ha terepre is jár, akkor jól jöhet neki. Toronnal kötekedő varázsló nem ismeri a boszmesteri mágiát... elég ciki lenne. És ezzel használni még nem tudja, csak felismeri.)

Link a hozzászóláshoz

A kérdéses illúzió a Sötét zarándok című könyvben volt, mikor Alyr térkapun át Airunhoz teleportált, és illúzióként füstöt csinált, valami emberszerűek húztak egy emelvényt szarkofággal, meg minden féle egyéb dolog volt (régen olvastam, már nem pontos a kép). Ezt mentálmágiával simán megoldja, DE.

A könyvben úgy volt leírva, mintha fényből lenne (inkább tűnt fénymágiának, mint mentálnak). Többen is látták az illúziót, ha jól emlékszem.

Ezek után Airun mentálpajzsait tessék átütni (Hajrá.). Azontúl ott vannak a többiek, akikről elvileg semmit nem tud, így azokra is el kell sütni a mozaikokat egyesével (mivel nincs területre ható mozaik, kivéve, ha engedélyezzük, hogy az őselemek formázását alkalmazza a mentál és asztrálmágiára, amit szerintem miért ne, de gyakorlatilag mindenki más azt mondja, hogy kizárt :P). A többi néző pajzsait is tessék átütni.

Ha összegzem, és feltételezem, hogy Airunon van zóna varázsjel, akkor kb 60 manát (teleport+telekinézis önmagára) fecsérelt el arra, hogy megjelenjen, plusz az illúzió.

Na itt kérdeztem meg magamtól, hogy Alyr akkor most varázsló, vagy mágus? És ezért fura, mikor azt hallom, hogy mások Alyrt varázslóként kezelik.

Tudom, a regények eltérnek a rendszertől, de ennyire??? :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv Mindenkinek!

A kérdéses témához hozzászólva, én úgy emlékszem sehol nincs leírva, hogy egy Varázsló elég idő rááldozásával, ne tanulhatna meg egyéb mágiaformákat a tapasztalati mágiából. Elméletben, talán erre lenne a váltott vagy ikerkasztú megoldás, de az a kasztok minden csínját-bínját tartalmazza.

Én szoktam engedélyezni életútban, hogy a mágia használat képzettséggel és megfelelő Mesterrel kitanulható bármely nem papi mágiaforma.

Bár az ETk-ban megemlítik, hogy különböző alapokon nyugszanak a különböző kasztok mágiái, mégis több helyen le van írva, hogy egynémely különleges személy többet is gyakorol.

Ezen az alapon Alyr is tanulhatott pár trükköt egy bárdtól, csak erre nem tértek ki sehol. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Na itt kérdeztem meg magamtól, hogy Alyr akkor most varázsló, vagy mágus? És ezért fura, mikor azt hallom, hogy mások Alyrt varázslóként kezelik.

Tudom, a regények eltérnek a rendszertől, de ennyire??? :)

Ha jól emlékszem (bár ezt a régi motorosok tudhatják igazán), hallottam emlegetni, hogy Alyr Arkhon, más jeles személyiségekkel együtt az alkotók játékos karaktereként kezdte pályafutását, azaz nyilván "sima" varázslónak kellett lennie. A későbbi leírások szerint viszont egy darabig tagja volt a dorani tanácsnak, oda meg nyilván csak mágusokat vesznek be. A kettő szerintem nem zárja ki egymást: nyilván a mágusok varázslóból lesznek. Szóval a kérdés igazából úgy hangzik, hogy mikor lett mágussá.

Az már más lapra tartozik, hogy hogyan volt erre ideje a kalandozás mellett, dehát ugye istenek adta tehetség, félelf, azaz sokáig él, meg még nekromanta is, és hát ismerjük a mondást: Jó pap holtig tanul, a nekromanta azután is...

Link a hozzászóláshoz

Arnulf,

Igen, én is így emlékeztem, hogy játékos karakter volt, ezért is tartottam furának. Arról nem tudok, hogy a dorani tanácsba kizárólag mágusokat vennének fel, bár ez valszeg az én hiányos műveltségem. :P

Rayen,

Igen, életútban sokminden meg tud történni, így tanulhat más iskolaformát egy varázsló, így lesz mit "mozaikká alakítania". :)

De az is le van írva (sajnos), hogy a varázslókat úgy nevelik, hogy a mozaikmágia a top, és minden más csak gagyi, ezért nem foglalkoznak vele. Ezzel nem értek egyet, de sokan mutogatnak rá.

Egyébként azóta sikerült alkotnotok valamit? Lett fejlemény a varázslótokkal?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

Varazsloi mozaikokat nezegetve osszegyujtottem egy parat ami tetszett es kiegeszitettem altalam kitalaltal. Szivesen latok konstruktiv kritikakat, atfogalmazasokat, a szabadon editalhato a dokumentum. Remelem hogy a cikkek koze is bekerul ha mar megragtak egy paran :)

https://docs.google.com/document/d/1JaGpWo44mtNUsxn9jmx0u9b4N6qn87OlBY0if5Z0big/edit?usp=sharing

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...