Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Con Salamander

A Varázsló - minden vele kapcsolatban

Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

162 szavazat

1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

• Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire

Recommended Posts

Üdv!

Érdekes kérdés, hogy egy varázsló (fürkészés nélkül, tehát automatikusan) megérzi-e egy másik varázsló zóna varázsjelét. Erre pontos meghatározás nincs, mindkettő mellett lehet érvelni, de azt gondolom, hogy elég használhatatlan lenne a dolog, ha megérezné. Szóval szerintem nem, csak magát az igazi személyes zónát - de mondom, ez nincs egyik irányban sem kijelentve az 1TK-ban. (Abból érdemes kiindulni, hogy a varázsló a zónáján keresztül nem érez meg másik zónát, tehát ha fordjtva igaz lenne, akkor soha senki nem alkalmazna zóna varázsjelet, mert öngól lenne. Logikailag is, ha a zóna varázsjel egy "gyengébb" zónát hoz létre, korlátozott képességekkel, miért ne lenne ez a tulajdonsága is gyengébb - zónára vonatkoztatva? 

Ami a leplezést illet, HA te azt fogadod el, hogy egy varázsló megérzi egy másik varázsló zónáját, akkor lehet értelme a leplezésnek. Ugyanakkor a zóna varázsjel egy varázsjel, a leplezés meg mozaik, tehát nem kapcsolhatók csak úgy össze - ehhez jelmágiás trükk kell. Utána viszont, elég nehéz lesz megfürkészni... mert hát miért is? Mire? Hiszen nincs ott semmi, ami gyanút kelthetne - hacsak fizikailag meg nem találjuk magát a zóna varázsjelet... és még utána is meg kell haladni a leplezés E-jét. (nem elfelejteni, hogy a lepelzés a Rúna 2/4 szerint egyszerre csak egy megnyilvánulást leplez el!)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nekem elég egyértelmű az ETK ebből a szempontból: "egy varázsló azonnal megérzi, ha másik varázsló zónájába kerül", valamint "Zónájának számít továbbá minden egyes Zóna Varázsjele körüli 20 láb sugarú gömb is".

Tehát a varázsló bizony megérzi a Zóna varázsjelet. Ettől függetlenül lehet értelme használni, de nem érdemes szétszórni, ahogy semmilyen jelmágikus tárgyat.

A Leplezés más kérdés, egyfelől amit MG is mondott, hogy az mozaik, szabályok nem írják le, hogy hogy lehet Jelre alkalmazni. Másrészt az a "szerkezetét és látható megnyílvánulásait képes elpalástolni". Kifejezetten a látható hatásokról ír, nem utal rá, hogy másra is alkalmas lenne.

Szóval: szabályok szerint nem, de a KM azt mond, amit akar.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ahogy Tetra is írja, az zónát mindenképpen megérzi a varázsló, az ÚTK-ban (most vonatkoztassunk el az ellenszenvtől) pedig van lehetőség a zóna varázsjel leplezésére, 5. fokú rúnamágia kell hozzá. A kérdés inkább az, hogy egy varázsló miért érzi meg egy másik varázsló zónáját? A leplezés a varázslatok szerkezetét és mágikus kisugárzását képes elpalástolni, ahogy a leírásban olvashatjuk, no de a zónában mit lehet megérezni, annak valami mágikus kisugárzását? Vagy ez amolyan jedi dolog?

Gergely fürkészés ötlete a felé mutat, hogyha fürkészni lehet a zónát, akkor logikusan leplezni is. Tehát szerintetek (a megvalósítástól függetlenül), elméletileg leplezhető a zóna, annak természetéből fakadóan?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szerintem nem leplezhető, RAW (rules as written). Az ETK-ban semmi nem utal arra, hogy bármilyen nem látható hatást lehetséges volna eltüntetni.

Hogy miért érzi meg az jó kérdés. Túl sok hegylakót néztek Csanádék.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor tetra írta:

Szerintem nem leplezhető, RAW (rules as written). Az ETK-ban semmi nem utal arra, hogy bármilyen nem látható hatást lehetséges volna eltüntetni.

Nem biztos, hogy értem mire gondolsz.

3 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

az ÚTK-ban van lehetőség a zóna varázsjel leplezésére

Illetve.

3 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

A leplezés a varázslatok szerkezetét és mágikus kisugárzását képes elpalástolni, ahogy a leírásban olvashatjuk

Mellesleg a leplezésnél kifejezetten írják, hogy csak a nem látható hatást lehet eltüntetni.

Vagy másra gondolsz?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
6 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Mellesleg a leplezésnél kifejezetten írják, hogy csak a nem látható hatást lehet eltüntetni.

Vagy másra gondolsz?

Ezért írtam, hogy ETK. Más rendszerben mások a szabályok, ezért mindig adott rendszerről tudunk csak nyilatkozni. És a Leplezésnél azt írják, hogy "Ha egy varázslat tartalmazza a Leplezés mozaikot, léte - még ha egyébként látható is lenne - szemmel többé nem pillantható meg." Nem írja, hogy a többi érzékszervet érintené, sőt, a példában a hőérzet kifejezetten megjelenik, mint megmaradó elem.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Áh, most már mindent értek! Nem is emlékeztem rá, mennyire különbözik a leplezés a két rendszerben, gyakorlatilag egymás ellentettei. Ezek szerintem azt mondanám ETK-ban több okból sem lehetséges a zóna varázsjel kisugárzásának leplezése, míg ÚTK-ban elvileg megoldható.

Köszönöm a segítséget mindkettőtöktől!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kicsit kötekedésnek tűnik, de engedtessék meg felhívnom a figyelmet a történetileg és etikailag helyes, nem torzító megközelítésre: nem a két rendszer különbözik ennyire egymástól, hanem az ÚTK különbözik ennyire a MAGUS eredeti rendszerétől. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Kicsit kötekedésnek tűnik

Nem kicsit. Az különbözőség szimmetrikus reláció. A történetiség érdektelen kérdés, csak azért, mert régebbi valami még nem lesz jobb. A MAGUS esetében ez így alakult, de ez korántsem általános.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nem hiába játszanak a legtöbben ETK-val.

Már régóta mondom, hogy össze kellene fésülni az ETK és az Új-Tekercsek rendszerét, meghagyva mind a kidobós mind a matekos rendszert, talán az feltámaszthatná Ynevet.

De kicsi legény vagyok én ehhez, szóval marad egyszerű álom.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés