Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

Takeda mester, valóban van értelme annak amit írsz. Meg lehet közelíteni erről az oldalról is a dolgot, mondjuk a Codex mágiarendszerében jobban mutatna.

Ellenben, nagyon komolyan utána szoktam nézni dolgoknak (riktán nézek el valamit). A térmágiánál tárgyakra nincs kikötés, személynél is csupán annyi, hogy bele kell egyeznie a varázslatban.

Lényegében ez a Személyes Aura tulajdonáságaiból adódik (legalábbis az alkotók szerinti leírásban). A SZA véd minden, a fizikai testnek közvetlen károsodást okozó varázslattól: gyakorlatilag a teljes TAM, illetve olyan trükkös dolgok, mint beleteleportálni valamit valakibe (ezáltal közvetlen fikiai kárt okozni a varázslattal).

Elleben leteleportálni a ruhát valakiről, vagy kiteleportálni a fegyvert a kezéből "hétköznapi" feladat, hiszen közvetlen kárt nem okoz a varázslat az anyagi testben.

De a kedvedért egész pontosan az idézet:

Egy Személyes Aura védelme alatt álló élőlény testébe beleteleportálni valamit lehetetlen; magát az élőlényt pedig csak akkor lehetséges, ha az illető a varázslatba beleegyezik.

A Személyes Aura leírásánál lehet belekötni egyetlen apróságba és párhuzamot húzni egy másikkal, így magyarázva, hogy miért nem lehet SZA védelme alatt álló tárgyat teleportálni beleegyezés nélkül.

A Személyes Aura lehetetlenné teszi a védelme alá tartozó testre és tárgyakra irányuló varázslást.

illetve

Személyes Aurának nevezzük azt a különleges védelmet, amit a lélek ad az általa uralt testnek, a testen viselt holmiknak, a kézben tartott fegyvernek és egyéb tárgyaknak.

A fentiek értlemezhetőek (talán) a Teleportra is, azaz a kézben fogott és viselt holmik az illető beleegyezése nélkül nem teleportálhatóak.

Hasonló a helyzet egyébként az Időugrás mozaiknál is, személynél nincs gond, ellenben a leírás szerint tárgyak tetszés szerint küldhetők előre az időben. Ez viszont megint ellentmond annak, hogy a Teleport nem működne bármilyen tárgyra. (ugye itt is szabály az, hogy nem lehet valamit valakibe, vagy valakit valamibe "időugratni").

Az Öregítés mozaiknál szintén: tárgyak tetszőlegesen öregíthetőek, míg személyek esetében véd a SZA.

Lassítás:

Mivel a Lassítás közvetlenül semmilyen káros hatással nincs az áldozatra, a Személyes Aura nem véd ellene
.

Lényegében minden leírás (kivéve TAM) tárgyak esetében szabadkezet ad a varázslónak, egy mondat viszont a SZA leírásában utal arra, hogy nem lehet varázslat alanya SZA védelme alatt álló tárgy.

Az biztos, hogy ha lelket börtönzünk a tárgyba, akkor "személynek" minősül.

Az én véleményem az, hogy a SZA védelme tárgyak esetében csupán a TAM mozaikjaitól véd.

El kell viszont mindenkinek döntenie, hogy a kézben tartott, viselt tárgyak a személlyel együtt értelmezendőek, vagy tárgyként viselkednek.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Úgy érted, hogy ha alig 1 szegmensig(!) ér egy őselemi anyagszerkezetű létformát 20E fagy, akkor annak meg kell halnia?

Miért?

A kővé változtatás sem árt neki komolyabban. (érdemes elolvasni a TAM erről szóló részét, ugyanis nem hal meg ilyenkor az illető, az élet princípiuma is csak háttérbe szorul esetében.)

Szerintem teljesen elfogadható, hogy "csupán" 32Sp (Fp) sebzést szenved el a középpontban, valamint ha valaki használja a kötelező ÉP vesztést, akkor a megfelelő Ép-t is (4-5 körül, könyv híján nem tudom).

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Miből gondolod, hogy az ynevi elképzelt levegő megfagy?

Mint tudjuk, yneven meglehetősen híján vannak atomoknak, illetve az atomi anyagszerkezetnek.

Logikai úton bizonyítható (valamelyik topicban meg is tettem), hogy kizárólag őselemi anyagszerkezet "létezik", semmi atom, fehérje, molekula, sejt... (legalábbis nem a létező földi fogalmaknak megfelelő)

Azaz ahoz, hogy megfagyjon az ynevi (természetes) levegő, az kell, hogy az ősléget fagyasztva változzon a halmazállapota, hiszen minimum 90%-ban ősléget tartalmaz a "vegyület".

Ez alapján egy -200 fokos őslég aura folyékonynak kell legyen.

Ide írom még egyszer: miért kellene meghalni egy ynevi elképzelt élőlénynek attól, hogy -200 fokos pillanatnyi fagy éri, ha például a kővéváltoztatás varázslat lejárta után is vígan élőlénynek minősül?

Persze ment már régebben is hasonló vita az ynevi lények tűrőképességével kapcsolatban.

Egyszerűen a leírt (modellezett) sebzés szerintem tökéletesen elégséges a levegő fagyasztásához. Egyszerűen egy pillanatra belenyilall a hideg a lénybe, veszít 32Sp-t, kicsit meglepődik (vagy megfagy) és kész.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Figyelem a következő gondolatmenet teljes mértékben kitaláció, fárasztó lehet!

Tisztelt hallgatók, kollégák! Jelen alapozó élettani kuzuson nagy vonalakban áttekintjük az Elsődleges Anyagi Sík élőlényeink általános élettani felépítésének alapjait.

Mint az ismert, Yneven minden anyagi test/tárgy a négy őselem, illetve az Elemi Erő, mint összetartó erő keverékéből épül fel. Ismeretesek az őselemi ellentétpárok, mint az elemi mágia kurzusokon tanulhatták, az őselemi ellentétpárok kioltják egymást, azaz visszalakítják egymást mágikus energiává. Ez az alapja az élőlények anyagcseréjének.

Az élőlények különböző szervekkel rendelkeznek, amelyek felelősek a különböző anyagok/levegő mágikus energiává alakításáért, melyet más szervek/izmok felhasználnak az anyagi test működtetéséhez.

Ezen átalakítási folyamat szorosan kapcsolódik az Élet Princípiumához, mely nagy szerepet kap az anyag mágikus energiává alakításában.

Az anyagi testek rendelkeznek még különböző horgonyokkal, csatornákkal az Asztál, Mentál (lélek) és Anyagi test összekapcsolásához. Ezen kapcsolat (lélekcsapda) szorosan kötődik az Élet Princípiuma fogalomhoz.

De nézzük sorban az általános testfelépítést és mágikus kapcsolódási pontokat:

Az Agy: egy nagyon bonyolult lélekcsapda/síkkapu a lélek és az anyagi test között, az agyon keresztül, mint csatornán át lényegíti át a lélek az anyagi testet. Illetve mivel a Mentál sík átfedésben van az Anyagi síkokkal, a lények agyain keresztül valósul meg a tényleges kapcsolat a Mentálsík és az Anyagi sík között. A kapcsolat fenntartása mágikus energiát követel.

A Szív: Felelős az Asztális síkkal való kapcsolatért, lélekcsapda, síkkapu...

Másrészt, mivel egy izom is, felelős az életerő áramlásért a testen belül.

A kapcsolat fenntartása, valamint az életerő áramoltatása mágikus energiát követel.

Ideghálózat: egyfajta bonyolult mentális mágikus hálózatként lehet elképzelni, minthe az agy lenne az összes Kémszem varázsjelpár fogadó része, az ideghálózat végződései a kémszem varázsjelek érzékelő részei. Persze jelen esetben nem csak a látás kap szerepet, mint érzékszerv.

Az idehálózat működéséhez mágikus energiára van szükség. Az ideghálózat végződési a kültakaró, a szem, a fül, orr, nyelv, illetve a belső érzekelő végződések minden szervben megtalálhatóak.

Ezért például bénítás típusú Mentálmágia alkalmazásakor az Agyban lévő fogadó részt zárjuk el a különböző típusú érzékelő végződésektől.

Csontozat: Különösebb funkciója nincs, az anyagi test merev vázát adja.

Az izomzat: felelős az anyagi test fizikai mozgatásáért. Az izomzat, hasonlóan az ideghálózathoz, kapcsolatban áll az Agy (mentáltest) mozgásközpontjával, ez is szimulálható mentálmágikus jelpárral.

Az izomzanak kizárólag az alakja, formája lényeges, anyaga nem, persze élőlények esetén ez eltérő a gólemekétől.

A tüdő: a legfontosabb mágikus energiává átlakító szerv. Az ősléget, levegőt alakítja át mágikus energiává, mégpedig úgy, hogy ősföldet használ fel az őslég mágikus energiává bontásához. (az ősföldet nem teremti, termeli!!!). Majd a véráramba kerülve jut el ez a mágikus energia a különböző felhasználó szervekhez.

Gyomor: ez a szerv felelős a különböző, a szervezetbe jutó anyagok felbontásáért a 4 őselem tiszta formáira, majd átalakítva más, a szervezetnek hasznos anyagokká eljuttatja azt a különböző szervekhez a regenerációjukhoz, növekedésükhöz, illetve közvetlen felhasználásra, mint a tüdőnél az ősföld.

A nyelőcső, bélhálózat: a feldogozatlan, feldogozhatatlan anyagok szállításáért felelős.

Vér: Elsődleges feladata az életerő szállítása, a mágikus energia tárolása és szállítása, illetve a különböző őselemek, őselemi vegyületek szállítása.

(megjegyzés: IGEN mágikus ernegiát is tárol a vér, lásd Vámpírok Vitaemágia, illetve Wierek mágiája. Ez nem tananyag!!!)

Ha megfigyeljük, az anygai testek működése leírható a különböző mágikus formulákkal, varázslatokkal Jelmágikus rajzolatokkal.

Élőholtak: Mivel hiányzik belőlük az élet princípiuma, nem képesek mágikus energiát termelni az izmok mozgatásához, ezért szükséges mindenképpen a Halottmozgatás bélyeg.

Az Agyuk és szívük nem tudja betölteni síkkapu funkcióját, ezért szükség van a lélekcsapda bélyegre.

Nem rendelkeznek "anyagcsrével", ezért nem is regenerálódnak, ellenben nem kell foglalkozniuk a különböző anyagok bejuttatásával a szervezetbe.

Homonculus: Belőlük is hiányzik az élet princípiuma, ezért a halottmozgatás bélyeg szükséges. Lélegcsapda bélyeg az agyműködés miatt, de rendelkezhetnek "ANYAGCSERÉVEL" ezért regenerálódhatnak, növekedhetnek.

Gólemek: Mint az élőholtak, csak jellemzően homogén anyagszerkezet jellemzi őket.

(persze megalkotható ilyen gondolatmenetben a máj, vese, stb. működése is, csak most lusta vagyopk leírni mindent.)

(hogy az élőlények Yneven rendelkeznek-e fehérjével? szerintem nem, mivel nem tudom, milyen őselemi funkciója lenne, persze ha talász, akkor lehet, de minek?)

A különböző élőlényekben Yneven eltérő arányban van jelen a négy őselem.

Link a hozzászóláshoz

remek kis fórumtéma is lehetne ez nemigaz? :))

És köszi a véleményt.

Várom a további kivesézést.

A való világban előforduló spin állapotú anyagokról gondolom hallottál már. Ezt Ynevre, hogy kéne szerinted átültetni? Mert ezek szerint ilyen Yneven nincs. Vagy ha mégis akkor az atomokat egy őselemnek és EEnek kéne meghatározni de akkor ugyebár csak 5ilyen lenne.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mi? Nem hallottam semmi ilyesmiről. Mellesleg miért kéne átültetni bármilyen valós fogalmat egy elképzelt világba? Persze ettől még kifejtheted a dolgot.

Alapvetően megpróbáltam elképzelni egy olyan esetet, amikor "tudjuk", hogy milyen következtetések vannak levonva az elképzelt ynevi lények élettani folyamata alapján. Gondolok itt a gólemekre, homonculusokra, illetve az élőholtak különböző fajtáira.

Mivel létezik (elképzelve) az őselemi anyagszerkezete az ynevi lényeknek, ezért gondoltam szárnyaljunk képzeletünkben szabadon. Érdemesnek találtam az ynevi lények energetikáját mágikus energia, életerő alapon elképzelni, illetve az anyagi test működését ezen ernergiák létrehozásához igazítani.

Persze erőteljes egyszerűsített változatot írtam le, jóformán a szervek céljaik szerinti leírását vettem. Nem is írtam le minden lehetséges célt, gondoljunk bele a csontok szimpatikus mágiában betöltött szerepére, vagy egyes mágiaformák kifejezetten csontokkal történő használatára.

És persze mindez csak a fantáziám szüleménye.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

de ne feledd hogy ynev viz alapú sikon fekszik tehát minden élölényben meg kell jelennie az ősviznek (emberben 75°%)és ha ezt nézem az őstűz jelenléte mondjuk az emberi testben nem hisztem hogy lehetcséges lenne hisz kioltaná a viz!

nomeg a fagyra visszatérve azemberi vért is megfagyasztva elég sulyos károkat okozhatunk no dew mindegy mert 32 fp mellé társul még 10 ép a sebzés miatt,és ezt nem sokan élik tul.

és ha csovába csinálnám és rajta tartanám 6 köig mi lenne a következménye szerintetek? (mert hát akkor nem csak egy másodpercig hanem 6 körig tartanaés itt már nyugodtan mondhatom hogy az emnóber életfunkciói megállnak ilyen hidegben!)(ezen a hömérsékleten az acél üveg törékenységű!)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Dargor, az ynevi lények kapcsán az, hogy élnek-e, kizárólag az élet princípiumának függvénye, ezt semmilyen mágiával nem tudod közvetlenül befolyásolni (kizárólag szakrális mágiával, illetve isten segítségével, lásd feltámasztás).

Ellenben logikailag tudjuk, hogy ha elfogynak az élőlény életerő pontjai, akkor elhagyja az anyagi testet az élet princípiuma (megállíthatatlanul), azaz lehetséges, hogy az élererő egyfajta védőburok, amely az élet princípiumát börtönzi az anyagi testbe, amint megszűnik a védelem, az élet princípiuma elillan. Mint tudjuk, nem feltétlenül kell ezen "védőburoknak" védelmeznie valamit (élőholtak, gólemek, homonculusok).

Na szóval, az életerő mennyiségét mind közvetlenül, mind közvetetten is lehet befolyásolni ynevi élőlény esetében. Erre alkalmas például az elemi fagy is, ami minden 4Fp után sebez 1Ép-t is azaz, ha ynevi elképzelt élőlényünk rendelkezik 16Ép-vel, akkor az említett kitörés meglehetősen összezavarja az őselemi élettani funkcióit, miáltal életerőt veszít, ám "csupán" 8Ép mennyiségben, azaz továbbra is működőképes élőlény marad, annak ellenére, hogy esetleg 1 pillanatra megfagyott teljesen.

Tökéletesen analóg módszer, amikor kővé változtatjuk, hiszen az életerőt nem befolyásoljuk, az élet princípiuma továbbra sem távozik a testből, csupán háttérbe szorul, majd a lény visszaváltozásakor újra áthatja az anyagot.

Az ynevi lények anyagszerkezetének jelentős részét képezi az ősvíz. Egész pontosan olyan szervekkel rendelkezik, amelyekben jellemző az ősvíz. Próbáld elképzelni úgy, hogy egy "ynevi építőkocka" (anyagok alkotó egysége) áll a 4 őselemből, illetve az azokat egyensúlyi helyzetben tartó elemi erőből, így nem tudják kioltani egymást.

Mivel ez a helyzet egyensúlyi(!), és jellemző az ősvíz jelenléte, az őstűzzel könnyedén megbontható ezen egyensúly, így pusztulnak (mágikus energia szabadul fel és távozik a manahálóba) az építőkockák, vagyis az anyag.

és ha csovába csinálnám és rajta tartanám 6 köig mi lenne a következménye szerintetek? (mert hát akkor nem csak egy másodpercig hanem 6 körig tartanaés itt már nyugodtan mondhatom hogy az emnóber életfunkciói megállnak ilyen hidegben!)(ezen a hömérsékleten az acél üveg törékenységű!)

A fenti analógiát követve az anyagi test életfunkciói folyamatos károsodást szenvednek, egész pontosan számszerűsítve 8Ép körönként, azaz az említett lény életereje 2 kör alatt elenyészik, illetve távozik az anyagból az élet princípiuma, ezen túl persze megfagy kicsit.

A fenti gondolatmenetből szerintem látható, hogy élőholtakra alapvetően nem ilyen hatással van az elemi fagy, mivel nincs életfunkcióik, amik károsodhatnának, illetve nem rendelkeznek az élet princípiumával, gyakorlatilag az élőholtak Ép-i a tárgyak struktúrapontjainak feleltethetőek meg, illetve csökkenésük is, mint egy tárgyé. Azaz itt az anyagot kell elpusztítani.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz
Tulajdonképpen tudtommal a földön is 3 a legalapvetőbb építóelemek száma. Elektron, proton és neutron. Ezek építik fel az atomokat, ergo szerintem 5 építőelem már bőséggel elég.

Persze csak szvsz.

Hát erre egészen röviden reagálnék :) Először is mint alkotóelemet atomot értettem, abból elég kevés lenne 5 mivel a való világban mennyi is van a periodikus áblázatban? 100fölött... Másodszor pedig az atomokat sokkal kissebb részecskék alkotják. Ugyanis a protonok neutronok, elektronok is tovább bonthatóak quarkokra. Ezt minden modern fizikával foglalkozó könyvben megtalálhatja bárki; nehogy a levegőbe beszéljek. :)

De amúgy is arról van szó hogy nem atom-molekula hanem őselem alapúnak hogyan kell elképzelni a dolgot.

Dargor

és ha csovába csinálnám és rajta tartanám 6 köig mi lenne a következménye szerintetek? (mert hát akkor nem csak egy másodpercig hanem 6 körig tartanaés itt már nyugodtan mondhatom hogy az emnóber életfunkciói megállnak ilyen hidegben!)(ezen a hömérsékleten az acél üveg törékenységű!)

Amennyiben rosszul emlékszem ne kövezzetek meg, mert én inkább mentál-asztrálban mélyedtem el mint elemi mágiában. De nekem ETKból úgy rémlik hogy csóvában a teljes időtartam alatt osztja ki a sebzést és nem körönként. Tehát lehet hogy 8körig fog fázni de a sebzés nem módosul. Ami persze ellentmondás, de ETK.

Sylvanus

Mi? Nem hallottam semmi ilyesmiről. Mellesleg miért kéne átültetni bármilyen valós fogalmat egy elképzelt világba? Persze ettől még kifejtheted a dolgot.

Nem akarok sarkallatos lenni, de ezzel az erővel a népet kifejezhetjük pén-nek, a gömbölyűt sürkünyünek stb. Valós fogalmak, így alapok nélkül szerintem igen nehéz elboldugulni egy valótlan, kitalált környezetben. Mert ha a Föld fizikai/kémiai/biológiai/társadalomtud.-i stb vívmányait semmibe akarod venni akkor ha megfelelő hátteret akarsz Ynevnek akkor kb 2000évednek kell lennie hogy mindent számba vehess. Szóval szerintem ami nem zavarja meg Ynev fantasy (kinek hogy) közegét azt addig ültessük csak át. Amit meg lehet és szeretnél azt találd ki magad.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tulajdonképpen nekem nem hiányoznak az említett földi vívmányok az elképzelt yneven.

Az alkímia (kémia) kapcsán tökéletesen elég, hogy a az alkimista az anyagok őselemi anyagszerkezetét vizsgálja, illetve a szén és a gyémánt eltérő őselemi anyagszerkezettel rendelkezik, illetve más anyagcsoportba tartoznak.

De akár zavaró is lehet a földi analógia, hiszen ahogy írtam az ynevi lények élettanáról, akik nem halnak bele feltétlenül egy kis abszolút 0 fokba, stb...

Szerintem szárnyalhat a fantázia. Persze kinek hogy könnyebb, bármelyik módszer használható. A lényeg a játék élvezete.

Még valami nagyon fontos, bármit írtam is az őselemi anyagszerkezetű lények élettanáról, az mind csak EGY vélemény egy lehetséges elképzelés. Semmivel nem jobb, mint bárki másé.

Sylvanus

U.i.: tényleg érdekelnek a spin állapotú anyagok, de nem nézek utána a valós fogalomnak, mert lusta vagyok :)

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet nagymesterek!

volna egy nagy kérdésem ami hasonlóságot mutat Dargor-talán- mester

problémájához csak ez az őstőzhöz kapcsolódik.

Namármost:- ha egy pap v. tűzvari v. vari tüzet -pap pl.: szent tűzet- varázsol ,akkor azellen védekezhetek úgy hogy lekapom az égő csukjás köpenyemet magamról vagy csak állhatok és várhatom a halálom.-inkább a papra gondolok.

???????????????????????????????????????????????????????????????????????

mindörökké

Link a hozzászóláshoz

hát amikor megnézed a tűz sebzését és észreveszed hogy pl 6k6 akkor rájössz, hogy nyilván nem csak a köpenyed kapott lángra. Azzal hogy leveszed annyit érsz el hogy elvesztettél X szegmenst. (Már ha élsz még)

Ezek a varázslatok (nagytöbbség) arra mennek hogy kinyírjanak. (bocs az egyszerű nyelvezetért) A köpenyed ha lángra gyúl valószínűleg azonnal elporlad, vagy ha nem akkor pár kör múlva mikor a varázslat Õstüzéből természetes tűz lesz (varázslatonként változó) akkor elég mint bármi más.

Meg kell hogy mondja mmeglepett a kérdés. Képzeld el hogy a tűz körbeölel olyan mintha ott sem lenne. Na jó az arcod jobban meg fog égni mint a hátad de ennyi.

(Jobb ha két köpenyed van és egy törülköző is elkelhet. Ki tudja mikor lesz rá szükséged) :)

Link a hozzászóláshoz

A fagy és őselemek sebzésénél igen jól mitázza a valóságot a kötelező Ép vesztés. Ha pl -280 fokkal bombázod az áldozatod (ami kb az abszolút 0 mifelénk) az kb az összes ép jáét elveszti, ha nem ember és nagyobb testű, a forma koncentrált hatásköre itt is halálos kimenetelű károsodást okoz, kivéve, ha nem az úriás lábujja a cél.

Elion: a mágikus tüzek egyrész erősebben sebeznek, mert ideális tűz, melyben nincs befolyása más elemnek, másrészt a forma teljes térfogatában hat, amiben megjelenik, tehát a behatol mindenhova, mint a legfinomabb folyadék. Persze egy lezárt dobozban nem hat, hiába van a hatótéren belül, kivéve, ha direkt oda teremted, akkor viszont nem jön ki, ha hermetikusan zárt és elég erős doboz.

Sylvanus írta:

" Mellesleg miért kéne átültetni bármilyen valós fogalmat egy elképzelt világba? "

Eme szörnyű tévedést sokan elkövetik. Csanád mesterék igencsak nekiültek a földi bölcsességeknek, hogy a Magust megcsinálják, ezért az egyik legjobb játék. Ez NEM AD&D (pl.). Ez magyar, s mint ilyen, valósághű, következetes és logikus menetben fejleszthető.

Ha észrevettétek, a mágiarendszer idézetei létező középkori munkákból származnak. A harcművész kaszt dolgit is meg tudják csinálni a shaolinok. Csak úgy értheted meg a Magust, ha érted a világot és akkor ha érted a Magust, érted a világot.

A Föld dolgai is az őselemek szerint működnek, s ha a világgal vagy az emberrel kapcsolatban bármit is mélyebben meg akarsz érteni, használnod kell az őselemeket.

Ajánlom neked olvasni Sylvanus:

Cornelius Agrippa von Nettesheim: De Occulta Philosophia

Ebből megismerkedhetsz az őselemekkel. Amíg kitalálsz és leírsz egy ilyet: Szomb. Szept. 03, 2005 5:10 pm az idő alatt meg is értheted.

Ha nem érdekelne e becses téma, s nem tűnne úgy mintha valóban szeretnél valamit kapisgálni nem kritizálnálak. De felelősséged van a többiekkel szemben, s én nem érek rá itt lenni, hogy a valósággal egybevágó válaszok szülessenek, olyanok, amilyet Csanádék szeretnének, vagy jobb, ezért örülnék ha komolyan vennéd és hasznodra válik az életben is.

Esetleg nézd meg a Kabbalista teremtésmítoszt a 4 világgal és 4 elemmel. Pár oldal csak bárhol.

Tehát szögezzük le: A M.A.G.U.S. IGAZ

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én általában az elemi mágiát használom, ha varázslóról van szó, bár nem vetem meg a TAM-ot sem. Mentális úton szoktam még néha tevékenykedni, de ez ritkább, habár az is elég jó lehet ha az üldözőidnek hátrahagysz valami 5 perces időzített "csomagot". Én például a csatamágusokat is kedvelem, de a jégvarázsló az elemi víz síkján szerintem gyengébb lenne (min.:1/2 sebzés).

Namármost, véleményem szerint a varázsló trükkjeiről: (még valahol az elején vitatkoztatok erről) ez egy szerepjáték és (ha nem is fogalmazták meg olyan nyíltan mint a Vampire:Dark Ages-ben) az a lényege hogy játékos és mesélő élvezzék a játékot, és ha ehhez az is kell hogy pistike az elf mágusával jeges nyilakkal lődözzön akkor hát rajta...persze csak szigorú megkötések közt. Azzal én is egyetértek hogy az épelméjű mágus nem henteli fel az ártatlan szüzeket, de szükség esetén igenis használhat llátványos olykor pazarló mágiát...persze csak ha ebből előnye származhat. De ez csak az én véleményem.

Ha bármi hulyeséget írtam vagy olyat ami már szerepelt bocs... sajna nincs időm végigolvasni az egészet így csak egy-egy részről tudok.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Takeda: Kösz, persze, hogy nyitva hagyom a kérdéskört, hozzáteszem a rúnamágia "leírásához", ha foglalkozni fogok a földi mágiaelméletek ynevi kidolgozásával, akkor mindenképpen olvasni fogom előtte az említett dolgokat.

Sebastian: a varázslói trükkök nem a jégnyilat jelentik, hanem inkább a különböző kisugárzó varázsjellel felszerelt lövedékeket, ynevi atombombát, körfűrészt, forgás varázsjellel gyorsított lövedéket kilövő szerkezeteket, illetve a különböző "trükkös" varázslatokat, amelyek az alkotójuk szándéka alapján néhány manapontból képesek megölni lényeket.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...