Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

A Varázsló - minden vele kapcsolatban

Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

173 szavazat

1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

• Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire

Recommended Posts

ezen túl próbálj meg utánanézni a földi FUThARK rúnasornak, illetve a hozzá tartozó rúnasoralkotási módszereknek.

(A MAGUS szerepjáték rúnamágia ezekre alapul)

Ismerem azt a rúnaírási módot, olvastam róla pár dolgot, és valahol én is felhasználtam, mivel tudom, hogy a MAGUS és még jó pár szerepjáték erre támaszkodik. Viszont nem értem ez mennyiben lenne magyarázat a kérdésre... Kérlek magyarázd el nekem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sylvanus,

Nézd át légyszives a 2 Rúnamágiáról általam inditott témát, ott minden információt megtalálsz a Rúnák leirásain kivül

Szerintem ne keverjük össze a hivatalos, és a házi kiegészítőket. Én is írok sokat, de ezeket nem használom - nem használhatom - a hivatalossal egyenértékű magyarázatként. Szóval legfeljebb NEKED van egy megoldásod rá, amit majd vagy elfogadnak, vagy nem. De ne kezeld ezt úgy, mint egy hivatalos szabálykönyvben megjelent magyarázatot.

próbálj meg utánanézni a földi FUThARK rúnasornak, illetve a hozzá tartozó rúnasoralkotási módszereknek.

(A MAGUS szerepjáték rúnamágia ezekre alapul)

Ez a másik... a Föld. A lovagok meg a földi lovagokra alapulnak, a boszorkányok meg a földi boszorkánymesékre, a harcművészetek meg a földi harcművészetekre... mégsem ugyanolyanok, mert ez Ynev. Ynevnek megvannak a maga könyvei, leírása, amit hozzá hasonlónak vélünk a földön, annak szabályai nem biztos, hogy ide is vonatkoznak. Tehát ez megint nem fogadható el hivatalos magyarázatként.

A Rúna. Abban is voltak MAGUS-os részek, meg NEM magusos részek. Rémlik, hogy volt benne a végén több számon keresztül a rúnákról szó, de az pl. nem MAGUS-os cikk volt, tehát nem szerencsés keverni vele...

TAO,

Az 1TK-n kívül még van szerintem elég jó leírás az UT szimbólummágia képzettségének leírásánál, meg egy kicsi valamelyik kaladnmodulgyűjtemény tán véridők (?) (magas szintű, toroni) kalandmodulja után. Szerintem ennyi a lényeges hivatalos anyag.

Tudtommal egyikben sincs szó "megerősítő rúnáról". Ahogy a törhetetlenségben sem vagyok biztos, mármint hogy említik-e valahol, de utána fogok nézni... De szerintem igazatok van, mert semmi nem ugrik be, hogy olvastam-e volna valahol.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szóval az emlitett rúnajelek leirásai a földi FUThARK-on alapulnak, néhány apró ávltoztatással (persze a sok értelmezési módjuk közül az egyikhez viszonyitva) ami leginkább ynevi istenek nevei, illetve ynevi istenekre való utalás. Innentől pedig számomra egyértelmű, hogy a Rúna magazinban megjelent leirásokat a MAGUS rendszerhez szánták.

Erről lehet vitatkozni is, hogy véletlenül kerültek bele. :)

Amúgy nem egy számról van szó, hiszen, mint irtam 24(+1) jel van, márpedig lapszámonként 2 leirását közölték.

Én erre adtam egy alternativ használati elméletet bevallottan a földi analógiákat követve.

A rúnajelek közül az egyik tárgykörei között benne van a fegyverszentelés.

Egész pontosan a következő technikákra gondoltam (nagy vonalakban):

- A jelet a vizszintes tengelyre tükrözve ellentétes jelentéssel használjuk

- A jelet a függőleges tengelyére is lehet tükrözni, miáltal szintén megváltozik a jelentése (most nem ugrik be hogyan).

- A jeleket ún. rúnasorokká (szavak) lehet egymás után irni, igy egy mozaikot, majd varázslat szöveget kapunk.

- A jeleket lehet valamely száruknál fogva egy új jellé lehet kombinálni, ekkor a földi leirások szerint nagyobb lesz a jel ereje, mivel kisebb terültre összpontosul a mágikus energia, mint a rúnasor esetében.

Ahogy például az ehhez a körhöz kapcsolódó Stáv harcművészet alapjele egy 16 rúnáből álló "hópehely" alapkú rúnakombináció.

- A jeleket lehet különböző mágiksu szimbólumok formájába rendezni, mint a varázskör, pentagramma, stb..., illetve egy általánosabb spirálisan kigyózó vonalba (főleg az inkák régi irásmódjára gondolhatunk), ekkor az állatbőr, papir széléről indulunk az irással befelé.

Több hirtelen nem jut eszembe, sajnos most igencsak mással vagyok elfoglalva, igy nem is nagyon vagyok fórumközelben. Remélem azért megfelelően tudtam válaszolni a kérdésedre.

Ja, a kérdésre annyiban válasz, hogy véleményem szerint a 24(+1) rúnajel felhasználásával végtelen számossággal és jelentéstartalommal alkotható "új" rúnajel, amelyből legalább egy mindenképpen foglalkozik a tárgyak, főleg fegyverek és páncélok megerősitésével. Ezen túl a Rúna magazinban leközölt rúnajelek egyikének pontosan ez az egyik tárgyköre (fegyverszentelés).

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Valamelyik tanult kollégám az előbb megemlítette, hogy a Rúna magazinban megjelent rúnákról szóló cikksorozatnak nincs köze a MAGUS-hoz. És ez pontosan így is van.

Ha tehát erre hivatkozol, úgy nem tartom magam különösebben lemaradottnak, hisz az alapfeltevésed hibás.

Más kérdés, hogy annál rosszabb, érdektelenebb, gagyibb cikksorozat talán csak a Star Wars-os rettenet volt a példamodulokkal...

De hát ugye ez csak az én véleményem (pedig a SW szerepjátékot is nagyon szeretem).

Érdektelenségben azért ott volt még a "természetfeletti horror az irodalomban" című csoda (vagy valami hasonló címe volt), amivel kitömték még az újságot. Na az vitte a közutálat prímet asszem, de persze ez sem tartozik a tárgyhoz.

Miután hülyeséget nem akartam írni, kikerestem az elsőmegjelent cikket.

Segítség, ha itt valakinek megvolnának még hasonló régi cuccai: 1. évfolyam, 1. szám, 74. oldal.

Érveim amellett, hogy nincs igazad:

• A 32. oldalig volt MAGUS tartalom, onnan ADD, majd vegyessaláta. Ez a 74. oldal, tehát nem MAGUS

• A leírásban középkor szerepel, pl. "számos középkori nyelvben", egyértelmű utalás a füldi történelemre.

• A cikk végén megemlítik a törpöket és tündéket, de mielőtt beleélnéd magad, őket nyilvánítja a cikk a fő mágikus rúna használóknak. Ez ugye faji kiemelés, ami teljesen az ADD sajátja, semmi köze a MAGUS terminológiához.

• "Természetesen a papok és a varázslók is rúnákkal jegyzik le varázslataikat..." - Ennél elemibb hibát nem is lehetne ejteni, ha valaki a MAGUS-ról ír.

• Végezetül egy független érv: soha, és semmilyen további kiegben nincs még csak utalás szintjén sem megemlítve ez a rúnás cikksorozat. Ha kapcsolódna, akkor építettek volna rá a későbbiekben.

• +1: valamelyik Rúna táborban (amin véletlenül én is részt vettem), nekiszegezték a készítőknek a kérdést, hogy van-e köze a cikksorozatnak a MAGUS-hoz. A válasz egy nagyonnagy NEM volt.

Igaz, ott említette egy alkalommal Csanád azt is, hogy Yneven nincs hidrogén. Vannak pillanatok, amiket az ember nehezen felejt. :D

Összegezve: Nem kell mindent MAGUS-nak nézni csak azért, mert 1994-ben és pont a Rúna hasábjain adták ki. Semmi köze hozzá, totál független, még akkor is, ha a későbbiekben a túlfűtött író esetleg belekevert pár asszociációt.

Ez az én véleményem, de persze nem baj, ha a tiéd más. Mindenesetre továbbra is várom a konkrét oldalszámos, utánanézhető, ellenőrizhető érveket, bizonyításokat. Jó pap holtig tanul... Hát még én. 8)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egész pontosan nem igy van, a leirások 95%-a pontosan egy földi értelmezése a rúnáknak, 5% körüli rész viszont nem, mivel egyértelmű hogy ynevre vonakotik. Arel nincs istentént a földön.

Amúgy pedig, valóban nincs fölé nyomtatva, hogy öreg ezt használhatod a MAGUS rendszerhez. Valóban apró utalások vannak benne, mint az istenek nevei.

Ezt lehet egy kézlegyintéssel elsöpörve apróságnak vélni és hozni a következő érveket:

A 32. oldalig volt MAGUS tartalom, onnan ADD, majd vegyessaláta. Ez a 74. oldal, tehát nem MAGUS

Logikailag a vagyessalátába MINDEN belefér, még esetlegesen MAGUS vonatkozású leirás is.
A leírásban középkor szerepel, pl. "számos középkori nyelvben", egyértelmű utalás a füldi történelemre.

Véleményem szerint a "cikkiró" nem vette a fáradtságot, hogy módositson a leiráson. (azaz vagy itt hibázott, vagy az ynevi istenek nevénél)
A cikk végén megemlítik a törpöket és tündéket, de mielőtt beleélnéd magad, őket nyilvánítja a cikk a fő mágikus rúna használóknak. Ez ugye faji kiemelés, ami teljesen az ADD sajátja, semmi köze a MAGUS terminológiához.

Már megbocsáss de törpök és tündék a legtöbb szerepjátékrendszerben léteznek, ezzel akár a rúnák univerzitására is utalhat a cikkiró.

Azt te csak szeretnéd, ha pusztán ADD terminológia lenne, bár kétségtelen, hogy a törp-rúnák és tünde-rúnák kifejezés ADD-ben a legismertebb, legkidolgozottabb hátterű. De itt nem erről volt szó pontosan. Csupán a használatról.

"Természetesen a papok és a varázslók is rúnákkal jegyzik le varázslataikat..." - Ennél elemibb hibát nem is lehetne ejteni, ha valaki a MAGUS-ról ír.

Mégis, szerinted mivel fognak varázslatokat lejegyezni? Pyar betűkkel? Vedd figyelembe, hogy a rúna nem azonos a magasmágia mozaikjával.
Végezetül egy független érv: soha, és semmilyen további kiegben nincs még csak utalás szintjén sem megemlítve ez a rúnás cikksorozat. Ha kapcsolódna, akkor építettek volna rá a későbbiekben.

Te ezt komolyan érvnek tekinted és azt hiszed, hogy ezekkel lehet érvelni?

Egyetlen 1 érvet kellett volna felhoznod, az eddigiek nem sokat értek:

+1: valamelyik Rúna táborban (amin véletlenül én is részt vettem), nekiszegezték a készítőknek a kérdést, hogy van-e köze a cikksorozatnak a MAGUS-hoz. A válasz egy nagyonnagy NEM volt.

Ennyi, innentől akkor nincs hivatalosnak tekinthető válasz a kérdésedre.

A válaszom pedig a tökáletesen saját elméletemet tükrözi a témában.

Igaz, ott említette egy alkalommal Csanád azt is, hogy Yneven nincs hidrogén. Vannak pillanatok, amiket az ember nehezen felejt.
Ez egy tökéletesen érthető álláspont, logikailag bizonyitható, hogy nem fér meg az őselemi és atomi anyagszerkezet egy világon belül.

Mivel Yneven az őselemi anyagszerkezet létezik, atomok nincsenek.

Ezt egyszer már konkrétan én is bebizonyitottam (az oldalon érthető formában), de a formális logika szabályai szerint is.

Az összegzésről annyit, hogy ez igy önmagában pusztán az egyik lehetőség. Az "érveid" látszólag megtámogatják, de nagyon erősen szubjektiv vágyakat jelenitessz meg bennük.

A két legfontosabb TÉNY:

- A leirások tartalmaznak ynevi utalásokat.

- A készitők NEM magus tartalomnak szánták.

Az elsőből a lehetőséget tesszük fel, illetve azt, hogy volt olyan cikkiró, aki annak szánta a Rúna magazin hasábjain, ám ő nem tartozik a magus készitői közé ezért csak szerette volna, hogy hivatalos magus tartalom lehessen.

Miért lenne baj a véleménykülönbség?

Innentől amit olvastál az emlitett két topicban az az ÉN elméletem a MAGUS rúnamgáiájára, nem hivatalos. Ezen elmélet vonatkozásában igazak az állitásaim.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Ez valóban fontos, hogy Yneven ne legyen hidrogén , de korántsem azért, mert a fantáziavilágban nincs hidrogén. Sokkal inkább azért, mert ez egy középkori hangulatú játék és a mi középkorunkban 'sem volt hidrogén'. Egy magus karakter ne magyarázzon az atomszerkezet alapján.

Természetesen Yneven is van hidrogén, vagyis ugyan úgy atomokból épül föl ez a világ is, de ezt nem tudják így a magyarázatokban nem szerepelhet.

Természetesen használhatja bárki a földi középkori alkímia legmélyebb elméleteit, és ezt fel is használhatja.

Ha bármely más szerepjátékról beszélnénk (tisztelet a kevés kivételnek) elfogadhatnánk az állításod BYCS hogy kitalált szabályai vannak, de ez a M.A.G.U.S.-ra nem érvényes. Meg kell mondjam, hogy e játéknak az alkotói a harcrendszerről szót sem ejtve, a pszinél is a mágiánál, így a manahálónál őselemek stb a mi világunkat és az ezekről való ismereteket képezték le. Igen felkészültek voltak, mikor a törvénykönyv fejezeteit megírták.

Hasonlítsd csak össze a shaolinok tudástárát a slannel, az agykontrolosokét a piarroni rendszerrel és amihez már mély tudás kell, a kyr metódust a komoly természetgyógyászok, sámánok és mágusok tudásával.

Persze a játszhatóság kedvéért sokszor egyszerüsíteni kellett és ebből azoknak akik játéktudásukkal eljutnak egy bizonyos szintre, problémáik akadhatnak, és csak az tud ilyen helyzetben minden szempontból kiegyensúlyozott megoldást adni, aki belelátott a fantáziavilág mögötti valóságba. Az mindíg hibás lesz, célok eléréséhez bővítjük a szabályt.

Mint ahogy a Mátrix c. trilógát is azok élvezték igazán, akik felismerték annak szimbolikáját és rájöttek, hogy ez a valóság nem látható oldalát mutatja be.

A varázslómágia szintán hasonló dolog és sajnos nagyon sokan olyan mesének tartják ezt is mint sok más szerepjátékét, de nem véletlenül vannak majdnem szó szerinti idézetek antik szerzőktől pár helyen. Ennek megértéséhez olyan dolgokat kellene elolvasni, amik csak kevesek kezébe akadnak, úgy hogy értsék is azt.

A felsorolt javasolt témákat is csak földi ismeret és tapasztalat által megalapozva lehet továbbvinni, de szólok hogy a varázsló a legbonyolultabb része az egésznek így ehhez kell a legtöbb tudás.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Természetes jó az ha avalki érti a varázsló varázslatait, én nem azt mondatnm hogy ne tudja kombinálni!!

Félre értés ne essék!! Nagyon is fontos mi is sokat foglalkozunk ezzel a Tmával mert elég komolyan vesszük a SZEREPjátékot, és beléljük magunk, és mi lenne ha a varázslónak nem lennének "egyedi"

(saját összeálítású varázs "koktéljai") varázslatai.

Még ha sokat is utánanéztek a VALÓS földi dolgoknak a rúnákkal, és nágiával kapcsolataosan , akkor sem kézzel fogható mint ahogy említettem!

Bármennyire is próbálnak tényszerűek lenni ha a tények sem tények , csupán ködös talányok...

(Lásd: David Copperfield sem tüntette el a szabadságcsobrot :wink: )

Nem azt mondtaom hogy nincsenek szellemi erők csak hogy, 3 dolog van ami: ISTEN, EMBER, S

Link a hozzászóláshoz

Természetesen jogos, hogy ezek a keretek és körülmények kevésnek bizonyulnak az olyan mérvű és módú kivesézésre, amelybe néha bele-bele kapunk, csak úgy érzékeltetni kívánva a felszinen kifejtett véleményünk hátterében rejlő összefüggéseket, valamely játéktechnikai nehézség kapcsán.

Viszont nem is értelmetlen, hiszen néha egy egy kis gondolat segít a másiknak megérteni valami nehéz dolgot. És itt az a gond, ha két ember olyan információkkal dolgozik, amelyet mindketten ismernek, de a többiek nem is hallottak róla. Ilyen nem mondhatja azt magának (ember lévén), hogy én ezt még nem értem, így elfogadom ezt és csak azt olvasom amit értek, hanem nyilvánvalóan nagyon helyesen kétségbe vonja, hiszen saját világán kívül való, s próbára teszi azt, ideális esetben kellő nyitottsággal.

A mágia esetében csak olyan mély és súlyos földi irodalmak közös ismerete tenne lehetővé érdemi játékfejlesztést, ami csak igazán fanatikus társaság kereteiben mehetne végbe.

Mondok itt egy bonyolult példát, amit már taglaltam korábban. A magusban a manaháló és az életenergia elkülönül. Míg a földi energetika egymásra kölcsönható és egységet képező dolgokként kezeli ezeket, gondoljunk csak a feng shui és az emberi aura analógiáira.

Mármost a Magusban az érthetőség kedvéért azt kellett mondani, hogy külön varázslat van arra, hogy gyógyítson pl egy pap, és ha meg lenne magyarázva, hogy az energia amit átad egyszerűen feltölti az egyén energiarendszerét, s hogy a papnak nem lenne szüksége istenére ha magában hinne, mert istene csak közvetítő aki abból nyeri hatalmát, hogy papja rajta keresztül áramoltatja a mindenség manáját a betegbe, akkor nagyon bonyolult lenne és sok félreértés melegágya.

Az Od szintén más, de hasonló színezetű a mi világunkban. Az od mágikus erő, az akarat koncentráltsága, amivel az egyén képes változásokat előidézni. Lényegében véve mana, de az a mana amit az egyén használni tud(ami voltaképpen koncentráló vagy pszi képességétől függ), és ezt valóban ő termeli tehát tőle függ, mint az aquiroknál. Egyrészt születése folytán előző életeiből nyert képességéből adódóan rendelkezik oddal (tehát akaratának és tudatának koncentrációs képességével) minthogy az od is születési adomány a Magusban, másrészt az akarat fejlődésével növekszik.

Az od a vérben tárolódik, mint ahogy minálunk is a vér az életenergia szimbóluma, minden keleti filozófiai rendszer egyetért abban hogy a vér elvesztése az energia (ching-meg nem újuló életerő) elvesztésével jár.

Az a személy amely úgy születik hogy bizonyos mérvű "od felszabadító képessége van" az magas szintre fejlesztheti. Aki viszont gyenge akaratú és nincs kitartása élete kezdetén, az csak keserves munkával tudja évtizedek alatt koncentrálni tudatát, magyarán szerez egy csekély odot. (Az élet persze nem ilyen egyszerű, mert ha a reinkarnáció során más pl elméleti tudásbam magas szintet ér el valaki, az olyan felismerést vált ki, ami az akarat gyors megerősödését vonhatja maga után de ez másik történet...

Itt szintén észrevehetjük, szerepet játszik az akarat a pszi erőben valamint a pszi erő a mágikus erőhasználatában, csak a játéktechnika miatt torzult arányokban.

Itt az ősfajok sztorija, a Földön. Ha kell valakinek, ajánlhatok irodalmat is.

Remélem nem úntatlak titeket, ha igen, abbahagyom...

Link a hozzászóláshoz

Ja tartozom a saját véleményemmel a Matrix sztorival kapcsolatban.

Nagyon jól bemutatja, hogy valóban egy álomvilágban élünk. A 3D-s világ az nem az egyetlen, amit érzékelhetünk, és mivel nem láthatjuk át minden részletét (nem láthatunk a felszín alá) mindígy csak a valóság egy töredékét mutatja meg számunkra, tűzdelve egy csomó hazugsággal. A szellemvilág érzékelése tehát amit nem érzékszervek által láthatunk és ami már nem azon formák közé van szorítva, amit születésünkkor környezetünk belénkprogramozott. Az auralátás közelít ehhez, de korántsem ez az. Az aurája nem hazudik senkinek, de még ez is sokmindent elleplez. (Castaneda Don Juanja lát jól, úgy, hogy nem kell értelmeznie semmit mert tudja mit lát). Másrészt a démonok a mi félelmeinkből táplálkoznak és rajtunk keresztül képesek csak teremteni, így a matrixban is az emberek energiaforrások és egyben a gépek fő céljai is, hiszen az emberek világának megteremtésére fordul kapacitásuk egésze.

Másrészt Neo a megváltó. Azt az ősi szerződést idézi, amit Isten és Sátán kötött. Aki Sátánnal tartott az az ő szolgája lett és rendelkezhetett felettük. Angyalok voltak és démonok lettek és uruk nem engedte el őket akkor sem mikor rájöttek hogy rossz oldalon állnak. Egy idő után Sátán szolgáinak serege kívánta,hogy visszatérjen Istenhez, de nem tehették ezt. Ekkor volt egy, aki felvállalta, hogy kiállja az összes kísértést és szenvedést ami csak lehetséges, amit Sátán okozni képes, s ha ezt kiállja, mivel létezik olyan aki ellen tud állni hatalmának, Sátánnak el kell engednie a hazatárni vágyókat. Sátán nem tudta ezt, és elkövetett mindent, hogy Isten fiát, maga mellé állítsa, s ezzzel vesztette el ezt a csatát, így lehetőség nyílt a népek tengerének hazatérni.

A sok bedrótozott duracel így választhat a filmben, hogy emberként a "valós" világban, vagy a programban akar tovább élni. Neó is be volt drótozva, mint ahogy Jézus is leszületett.

(Az orákulum és a tervező beszélgetését a végén ajánlom...)

így körvonalaznám. Azt hiszem megint érthetetlen lesz, mert egy csomó mindent kéne még írni, hogy érthető legyen. Ez a baj. Szintén ajánlanék könyveket, ha..

De asszem lassan könnyedebb hangvételre is válthatunk.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

A pokol mielött a Megváltó eljöt voplna csak egy gyüjtő hely volt, amiben mind a "rossz" , mind a "jó"emeberek metalálhatóak voltak. MInt egy nagy tér , de egymássala a2 "oldal" soha nem teremthetett kapcsolatot mégha látták, vagy tudtak a másik oldalol lévökről.

Amikor Jézus eljött és lement a Pokol kulcsaiért mikor meghalt, akkor vált 2-é a lelkek tábopra, és kerültek a mennybe, és apokolba ki-ki a maga érdeme szerint.

A pokolbana bünösök (még a "szét választás" elött) azért szenvedtek mert tudták hogy, SOHA sem tartizhatnaka a boldog oldaldhoz, akik Isten közelségében lehetnek. Ez volt menkik maga a kín!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A biblia mindig is több értelemmel bírt, minden szava...ez szándékosan így van megírva...

pl.: az ellenreformáció! Mivel bizonyítottak a katolikusok az embereknek... A református és evangélikus papokat megszégyenítették azzal, hogy minden vita tételnek egy ellentétes vagy különböző oldalát világították meg, mert ők egész életükben a bibliát tanúlmányozták, és tudták minek hány értelmezési módja van. Bármiről tudtak beszélni ami a bibliához fűződik. A szerzetesek neve sajna nem jut eszembe. Az értelmezés koronként, felfogásonként változik.

A pokol és menny csak hasonló erőviszonyban vannak. És a föld az ami még "független". Ez döntheti el az erőviszonyokat. Bár szerintem, ciklikusak a dolgok, hol ez, hol az a dominánsabb fél. Különben pogány vagyok, és sok verziórol tudnék írni, így pártatlanúl. Hol egy olyan fórumrész, amely ezzel foglalkozik?

Adun!

Link a hozzászóláshoz

Ez jó gondolat, volt, javasolni is akartam, a vi pontosan erről szól, úgyhogy nem is válaszolok itt hanem amott máskor, de csak pár sorban, amíg nem ír be innen v.ki innen oda, akinek hangulata van vallást és hasonlókat egymással és a Magussal összevetni

Egyéb véleményem az, hogy a MAGUS törvénykönyvek nem magyarázott kijentéseinek értelmezése is jó téma, és hosszú diskurzust tesz lehetővé. Elemezzük, például a rúnamágikus tárgyakat, hogyan tudunk ettől eltérő de hasonló elvü eszközöket létrehozni.

Erről régebben írtam egy hosszabb szöveget ebben, vagy egy hasonló címü topicban, remélem dereng még valakinek.

Profán szinten úgy kezdődhetjük, hogy hány mp-ből csinálunk pl 6.szintü rúnakardot (gondolom egyértelmü), aztán úgy folytatódik, hogy hány mp pl egy 20-as erősségü akaratátvitel pálcája, hányszor, mennyi ideig használható, és melyik leírt varázstárgy elvén...

Link a hozzászóláshoz

Hi!

Bunkó leszek, de megkérnék egy moderátort, h a nem a témába tartozó irományokat legyenszíves áthelyezni egy megfeleleő topicba.

Tudom ez hatalmas kérés, de nekem is eléggé fárasztó és időigényés mazsolázgatni a hsz-eket, h mi tartozik ide, és mi nem, h mi az, ami érdekel és mi az nem. Mert ahhoz, h tudjam meik fontos, avagy érdekes írás, ahhoz végig kell olvasnom (én szemét mazohista vadállat!!), és ez nem kissé fárasztó.

Amint az áthelyezés megtörtént, vagy vmi lépés evvel kapcsolatban, akkor (de előtte is akár) nyugodtan törölhető ezen írásom.

Köszönöm.

És akkor most talán a varázslókról is kérdeznék, h ne csak a helyfoglaló irományom álljon itt.

Tehát: mennyire fogja magának rúnázni a a cuccait a varázsló? Úgyértem csinál magának védő köpenyt, rúnakardot, rohanó lábbelit, ilyen-meg olyan botot és felvértezi magát amivel csak tudja, vagy netán, készit magának egyetlen rúnakardot, amire büszke és hónapokig készítí? Avagy ez nagyon is karakter/JK függő??

Tisztelettel,

@huszár - az illetlen...

Link a hozzászóláshoz

Ezek az írások szerves részei voltak a topicnak, hiszen a varázslói mágia szabálykönyvben nem olvasható nehézségeinek megoldásához szolgáló módszer bizonyításával illetve az ehhez tartozó kérdések és ellenvetések taglalásával telt a hely.

A kérdés, hogy csinál e vagy nem, két esélyes. Yneven, vagy a játékban.

vagyis inkább, kalandozó vagy, vagy nem. Ha kalandozó vagy, meg akarod oldani a feladatokat. A varázstárgyak segítenek ebben, így eredményesebb leszel ha csinálsz. De a KM mégis csak meg akarja nehezíteni a vari dolgát, amiből csak több és okosabb 'cuccal' tud szabadulni, meg durvább varázslatokkal.

Persze, ha olyan ritka KMed van, aki nem kegyetlenebb és több ellenfelet, hanem inkább fondorlatosabb rejtélyeket dob be, akkor nincs szükség tárgyakra, kivéve, ha ésszel nem tudod felfogni ezt a nagy okosságot és csak erővel tudod megoldani, de az már a te hibád.

Link a hozzászóláshoz

Játsszunk egy kicsit.

Egy barlangban vagy egy 7.szintü varázslóval, éppen meggyaláztad előzőleg Tharr szentmiséjét, s most kicsit arrébb két Tharr pap 3 embermagas vérgólem és húsz fanatikus karddal-tőrrel felfegyverzett templomszolga van körülötted, a naggya 15 méteren belül. Lehetőséged volt 10 percel ezelőtt elvarázsolni és feltölteni az összes manádat és van nálad egy általad készített varázstárgy. Mit tennél a kör elején, hogy kihúzd a végéig, illetve, hogy végezz velük (vagy hatástalanítsd őket) lehetőség szerint :?:

Ha beírjátok írom milyen esetben mi történik...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Varázstárgyam: manamedál 70 Mp :twisted:

:arrow: (álltalában 60-70 kg a varim. most 65 kg ) agyagmágiával 2.fokon légessé válok ez ( asszem 1mp 3 kg -> 22mp-ból megvok és 2 sz.ből. ) 1 körig van ez az állapot . mostmár jöhetnek!

:arrow: mivel 2 varázslás közt kell 3szegmens zsünet ezért a kör 2. felében szipolyozok medálból ez kb.3 szegmens még van 2 .

:arrow: 40 Mp-ból elemi fény kitörés a papok és a csicskák közé.-mival mindenki engem néz és több mint 20E-t kapnak arcba ezé szerintem a megvakúlnak .V

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Részemről egyszerűen oldanám meg. Elemi vízfal modjuk 10 E-vel a támadóim és én közém. Az 40 mana és egy szegmens. A tárgyam egy tekercs:elemi fagy teremtése kitöréssé formázva mivel szerintem nagyon használlható és olcsó. Legyen az is 10 E. A kitörés epicentruma a támadók között van valahol. Remélhetőleg megfagynak, de ha nem akkor a vízfal biztosan és nekem elég időm lesz menekülni. Sőt maradt manám is!

Link a hozzászóláshoz

Na jó ez a Teleport 5let nem volt teljesen komooly!

Mit is csinálnék hmm....

Volt tíz perc...

Mivel tharr szentély ezért vannak hullák...

Na ha volt tíz percem aakkor animáltam mondjuk 3 db zombit... na és manát tölteni is volt időm....

A varázstárgy meg leygen egyy gyertya amit eldaraboltam 3 felé a Zombikhoz, elég lesz annyi idő!

Na a zombi lesznek az "élő fal", míg én elindulok kifele, ugymond hátvéd!...

(A légiesség nem jó mert a vérgólem mágikus)

Elindulok kifele (Mp:70, 0. szegmens)

Na a szolgák utamba állnak hogy kimenjek...

Mivel ez egy barlang ezér tudni kéne a szélességét....de mmivel nem tom ezze nem operálok...

Nézzük amit tudok a Tharr szolgákról.... Gyorsan regenerálódnak(vagy egyből ölök vagy ártalmatlanná teszek...de erre nem a legalkalmasabb a magas mágia, mert nekem tömegírzás kéne)

Alacsony intelligencia, Asztrál hányados....ezzel lehet, h tudok mit kezdeni...de tovább...

Meg sem fordul bennem, h behenteljem őket...szal mindenféleképpen le kéne lépni...

Elkezdek rohanni feléjük.... elnyomok egy gyorsítást....(nem elöttem könyv szal nem otm hány mana de aszem 3kg/Mp...szal ez legyen (kvessük az elöbbi 65 Kg-t) szóval a helyzet:

- Be vagyok gyosítva...van 48 Mp és ez az 1. szegmens

Feltételezem, mivel nem egy türellmes lelkek ezek a szolgák, hogy ők is ordítva nekem rontanak....de ez a természetes is...

Mikor elém érnének akkor ismét varázsolok:

Időugrás: 1-10 szegmensen belül 3kg/Mp, ezért mikor elérnének, elsütom ezt az 1 szegmenses varázslatot...

A helyzte: marad 26 Mp, ez legyen az 5. szegmens...nem tudom mennyi ideig tartott míg egymásnak rohantunk.... Na szóval az időugrás az szóljon 1-2 szegmensre, én eltűnök...őket továbbviszi a lendüet...de mivel kicsit alulintegráltak intelligencia terén ezért vagy néznek mint vak a moziban, vagy nekiesnek a zombiknak....A lnyeg, hogy én mögöttük vagyok mire ismét megjelenek.... a gyorsítás még él...ezért rohanok kifele...és mikor elég messze vagyok a maradék manámból jön a teleport....

De erre per pill hiányzik egy darab mana..... :shock: ....ezért ha sikerült 1-2 körös előnyre szert tenni...ami igen elképzelhető a gyorsítás miatt...jön egy testsúlycsökkentés psziből ami 1 körös diszciplina (ha jól emléxem).... és akkor jöhet a Teleport :lol: Ehhez ragaszkodom :lol::lol:

Azért operáltam időmágiával mivel ez ellen szinte soha nem védik a területeket....hiszen senki sem gondol rá... A teleportnak 8) meg semmi sem áll ellen...

Nos én hirtelen...fejből....ezt reagálnám!

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...