Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

A Varázsló - minden vele kapcsolatban

Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

173 szavazat

1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

• Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire

Recommended Posts

:lol::lol: 8) Ebben az esetben a felkészülésnél egy lehető legdurvább elemi erő aura órára kitólva és után mikor körülvesznek egy 17E-s elemi tűz kitörés....de legyen csak 15, h maradjon 10 MP! Ezzel kiírtottunk mindenkit és ha mákom van túl is élem :shock: :lol::lol: , de legyen csak 10E és akkor tuti túlélem!! :lol::lol: 8)

Ez egy undorító, gagyi, de 100%os siker! :lol::lol::lol::lol:

Link a hozzászóláshoz

Hát Shalafi, ez irtóra egy kamikaze akció volt, mert Szalacsi bácsi is megmondta, hogy ...azellen nem véd....

Egy tüzvarázsló haverom mondta ilyedtében a felé rohanó gólemek és holtak láttán: tüzkitörés az orruk elé max manából! Négy méterre voltak. Elégett az egész csapatom, én belsőidőben futottam versenyt a tüzzel...

Szóval az elemi erő nem véd a tüz ellen, úgyhogy Loading..... újratöltjük a rendszert... 10E- nél kb 1 Ép-d maradna.. De a vérgólemek kibírnák ezt is és... 17E már jobb lenne, csak úgy hogy ne legyél benne.

Link a hozzászóláshoz

Hát azért jobban is átérezhetnéd a szegény kis varidat...úgyis kibírom...

Szóval nyomsz középen egy tüzkitörrést, mondjuk 1E begyullad a hajad, leég a szemöldököd, a szempilláid és kigyullad a ruhád amit el kel oltanod és még él 2-3 vérgólem akiknek nem kell eloltaniuk a ruhájukat. Mondjuk úgy is mondhattad volna hogy magadtól 2 és fél lábra csinálod a kitörést :twisted: Bocs hogy szenyó vagyok, haladunk is, de itt varázslóval játszunk, a legnagyobb sakkjátékossal, akinek 10 lépéssel előre kell járnia mindenki más előtt, és úgy kell csinálni mindent, hogy beférjen egy váratlan tényező.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos, félig idevág félig pedig vissza- a halálomhoz- , hogy légies alakban csak a fém ill. a mágiku tárgyak sebeznek. (Etk.302.o -táblázat alatt :

"Légies halmazállaptú lényre vagy tárgyra nem helyezhető Aurává formázott Õselem, ha pedig már övezi , azonnal lebomlik róla" stb.)

ebből -legalábbis nekem világosan kiviláglik , hogy ilyenkor Õselemtől nincs sp. - hiszen ha meggondoljuk akkor rájövünk ho nincs ami égjen v. faggyon stb.

Remélem nem rondítottam bele semmibe azért vártam ilyen sokat mert csak most nincs forgalom!

További jó játékot!

mindörökké

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos, én nem vagyok varázsló-szakos, de szerintem attól még, hogy nem lehet aurát húzni egy légies alak köré, attól még az őselem, lévén, hogy az mágikus tulajdonságú, még sebezni fogja.

Csak mivel "nincs" anyagi test olyankor, nincs ami köré kiépüljön az aura, mivel az pont az anyagilag megfogható test körvonalát követve, pontosan a köré épül ki. Ezért nem lehet aurával övezni a légies lényt.

De ettől még a sebzés megmarad!

Link a hozzászóláshoz

Üdv !

Szerintem mint az etk. mondja ha légiessé válok az aura eltünik !

Bár nemtom hogy lehet varázsolni ha mondjuk égek !

Ha meg már légies voltam akkor meg sztem azért nem amit Gergely volt miszerint nincs alakja és nem tudja miköré megcsinálni így a varázslat sztem nem jön létre !

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azért ez egy kicsikét bonyolultbb szerintem.

Nos, én nem vagyok varázsló-szakos, de szerintem attól még, hogy nem lehet aurát húzni egy légies alak köré, attól még az őselem, lévén, hogy az mágikus tulajdonságú, még sebezni fogja. Csak mivel "nincs" anyagi test olyankor, nincs ami köré kiépüljön az aura, mivel az pont az anyagilag megfogható test körvonalát követve, pontosan a köré épül ki. Ezért nem lehet aurával övezni a légies lényt.

Ez azért igy nem pontos, aura varázsolható légies lény köré, pusztán az őselemből álló aura nem; elemi erő aura, illetve paraelem aura tökéletes nyugalommal létrejön.

Az viszont igaz, hogy ezen a vonalon illik elindulni a gondolkodással.

Az elemi mágia fejezet, ahogy természetes anyagok mágiája fejezet az Anyagmágiához tartozik. Ezen belül az őselemek rendelkeznek anyagi vonatkozással, a paraelemek "pusztán" az őselemek egy-egy a varázslók által ismert és használt (leginkább az anyagmágiához köthető) jellemzője. Az elemi erő pedig anyagiasult, "anyagiasitott" mágikus energia.

A légiesség mozaik hatása alatt álló anyag valamennyire elvesziti anyagi minőségét a hatóidőre, egyre inkább puszta káprázatra hasonlit (mondjuk megér ez is egy kisebb irást). Ami végülis lényeges most a szempontunkból, hogy sok tulajdonsága megváltozik, amelyek anyaggá teszik; az őselemi aura, ami jóformán anyag, igy nem tud mi köré felépülni, ellentétben a paraelemből, vagy elemi erőből álló aurával szemben.

Érdekes lehet újra elolvasni például a varázsló leirását, amiben konkrétan szerepel egy felsorolás a természetes anyagok mágiájával kapcsolatos anyagismeretéről. A felsorolás tartalmazza mind a négy őselem természetes párját, ellenben egyetlen szó sem esik sem a fényről, sem a sötétségről, valamint kifejezetten irják, hogy a természetes anyagok mágiájával hőmérsékletváltozás nem érhető el.

Nem érhető el továbbá halmazállapotváltozás sem, igy a légiesség nem más halmazállapotokat jelent (bár mintha valami hasonló lenne a mozaik leirásában; mármint, hogy egyfajta halmazállapot változásnak elképzelhető), hanem inkább olyan lehet, hogy az anyagban a föld ideáját cseréli a mágia a levegő (vagy ha úgy ismertebb, az éter) ideájára (nem őselemre!).

Ezen túl perzse, mivel természetes anyagok mágiája fejezetbe tartozó mozaikról van szó, egyértelműnek tűnhet, hogy csak természetes anyagok nem ártanak a légiesség mozaikot tartalmazó varázslat alanyának, ám az őselemek mágikus anyagnak számitanak.

Érdekes még az elemi erő, melyet sokan félreértelmeznek, hiszen egyszerűen anyagként viselkedő nyers mágikus energia.

Link a hozzászóláshoz

Elion: azt hiszem veled kapcsolatban jön a légiesség...a gólemek mágikusak, ezért tudnak sebezniÿtehát az öklük, ami fegyver, mágikus. Talán külön nem vettük figyelembe, hogy a légiesség leoldja az aurát, de azt hiszem ennél az alkalomnál eleve halálos volt a támadás, így ha aurát csináltál még, nem terjedt tovább a figyelmem az esemény végpontjánál.

De jó hogy írtad, lehet hogy nem jutott volna eszembe, ha egy ilyen éles helyzettel kerülök szembe, ahol ez döntő lehet.

Azt hiszem eléggé kitárgyaltuk ezt a kis helyzetet, úgyhogy elmondom, én mit csináltam volna.

Hmmm...nehéz kérdés.....megvan, varázstárgy (legyen pálca):

Mágikus aura 33Mp, 18E fagyszőnyeg 1 E leplezés (aktiválás, ahova mutatok, az legyen a közepe)

Felkészülés (megnézem lehet e elemi erőt,fagyot, tüzet, telekinézist, időmágiát,térmágiát csinálni: 10MP Szinesztézia mágiával és hatodik érzékkel körülnézek, térgátat/vagy csapdát (mert rájövök, hogy ezek közül a térmágia nem megy és 1 pontból sugároz, meg is nézem), illetve csapdákat keresek. Kiderül, hogy a terem falánál térgát van elhelyezve, ami így két termet véd valószínüleg. Közben Elemi erő aurát csinálok (32E) 1 órára 3 E tüzaurával 1 E-vel leplezve (a fényhatást). (kb 56 pszipontom van ugye /és 1 jön vissza 10 perc alatt, úgyhogy pszeudóval körülnézek, bemegyek a teremekbe, ahol el fogok haladni, a szentélybe stb, és a következőkbe is. kb-18 psp. maradt 33 állóképesség növelés 6 pp 18 körre +2 így mondjuk 17 az

Link a hozzászóláshoz

BYCS: Most is az a gond, mint ami rendszeresen előfordul.

Nem határozzátok meg pontosan a mágiát, illetve úgy varázsoltál most, hogy nem tudod hány méterre leszel, mikor el kell lőnöd a varázslatot. 15 E fagykitörés, az harminc méter sugár. Ebbe te is beleesel. 15E fagykitörés nem öli meg a papokat sem (a centrumban is max 6Ép-t sebez) és a gólemeket alig károsítja. Ha megfigyelted, én korlátoztam a hatótávokat (mert az elemi mágia egyes formáinál lehet). Illetve azért is csináltam szőnyeget, mert a 20-as E fagyomat túlélték volna, de a szőnyegnél koncentráltan lábról vesztik el, ami jobb esetben letörik (pl elemi erő csóvával segítve), de járásképtelenné tesz, így nem tudnak követni.

Vegyük számba az összes lehetséges következményt. A varázslóhoz maximális logika kell.

Volt régen olyan, hogy volt egy eljárásom démonidézéshez és gépiesen elmodtam a KM-nek mit csinálok, épp démonherceget idéztem, akit már egyszer legyőztem. A KM úgy volt vele, hogy JK ne legyen ura démonhercegnek, és tök cinikus volt. Megkérdezte, hogy minek csinálok térgátat, mikor a bezáró varázskör úgysem engedi hogy kilépjen, én meg elfelejtettem mire volt jó és azt mondtam, jólvan akkor az nem kell. Erre a herceg a hátam mögé teleportált két Xinget, akik belsőidőben nekemrontottak. Csak az aurám mentett meg, de elszabadult a pokol.

Nem tudtam több lépésre előre annyi minden magyarázatát is fejbentartani.

Jó hogyha kitaláltok eljárásokat, amik beválnak, csak mielőtt feladjátok, vagy eltértek tőle, gondoljátok teljesen végig, mire volt jó.

Link a hozzászóláshoz

Hirtelen eszembejutott valami angyon szép dolog :D

ha csinálok magamköré egy fényaurát 25Evel-ez 50 MP-és utána senki sem néz rám mert vagy megvakult vagy elforduítja a tekintetét és a vérgólemeket a papok nem tudják irányítani igy a 3 kör alatt el is futahtok vagy megölöm azokat a papokat !

de ha van elötte egy kis időm azért időmágiával ezt kijjebb lehetne tolni 3 körnél mondjuk 2 perc-3 körre + 20MP és így pont 70-en manát kötöttem !

ennyi idő alatt még egy tea is belefér :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bocsi, csak elfelejtessz pár dolgot.

A létező föld élőlényei víz alapú, a kitalált Yneven az élőlények anyagának nagy része ősvíz.

Az egyik létező atomi anyagszerkezet, a másik elképzelt őselemi.

A földön, ha kővé válsz, meghalsz.

Yneven a kővé vált lény, a varázslat hatóidejének lejártával tökéletesen élőlénynek minősül.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Személyszerint BYCSnek adnék igazat, tény, hogy nem a föld, de itt felesleges is az összehasonlítgatás (itt nem válsz kővé. Lehet, ha mégis előfordulna, ugyanúgy élnél utána...). Pont azért, mivel az élőlény 90%-ban ősvízből tevődik össze, tulajdonképpen jéggé fagy. És a lassú kiengedés alatt a sejtek szépen meghasadnak, a szövetek bevérzenek, és az alany meghal. Legalábbis mi is így nézzük.

Link a hozzászóláshoz

Sylvanus: én úgy vélem, hogy az ynevi körülmények a földi leképezését célozzák, annak ellenére, hogy jelentős egyszerűsítést kívántak a könnyebb játszhatóság érdekében. A földi világ is ugyanolyan őselem alapú, mint Ynev, sőtt az őselemek a Földön kiegyensúlyozott arányban vannak. (lásd pl Platont, vagy a kabbalát....)

A kitörésnél, ha azt nézzük hihetetlen alacsonnyá válik a hőmérséklet és ha azt vesszük, -150 fok, az halálos lenne, de nem egy pillanat alatt. Azért nem lesz olyan súlyos hatása, mert nagyon-nagyon rövid ideig tart.

Pl ha elhúzod az ujjad a vihargyújtó felett, szinte a melegét sem érzed, pedig több száz fokos.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Személyszerint BYCSnek adnék igazat, tény, hogy nem a föld, de itt felesleges is az összehasonlítgatás (itt nem válsz kővé. Lehet, ha mégis előfordulna, ugyanúgy élnél utána...). Pont azért, mivel az élőlény 90%-ban ősvízből tevődik össze, tulajdonképpen jéggé fagy. És a lassú kiengedés alatt a sejtek szépen meghasadnak, a szövetek bevérzenek, és az alany meghal. Legalábbis mi is így nézzük.

Ehhez csak annyit szólnék hozzá, hogy az elemi fagy is okoz Sp-t, le is van írva, hogy mennyit.

HA ezt kidobva és levonva az alany meghal, akkor meghal, az hogy pontosan mi történik, a kimesélés kérdése, hasonlóan a "trancsírtáblához".

HA nem fogy el az Ép, akkor lehet logikázni akármilyen szemkitágulós-fagyrepesztős elméletekkel, a szabály szerint nem hal meg.

Szerintem egyszerű.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

MagyarGergely: Pont erre akartam utalni én is, csak leírtam, hogy én milyen háttérszempontokat veszek figyelembe.

Alapvetően én hasonlóan képzelem el a kővéváltozáshoz, azaz "megfagy" az áldozat, sőt még sérülnek is az "életfunkciói" (ez alatt az őselemi anyagszerkezetű lények élettenai funkcióiról írt elképzelésemet tartom irányadónak), ahogy az átváltoztatott anyag is sérülhet, majd visszalakuláskor megmaradnak a sérülések.

Azaz analóg módon megfagy az alany (valamennyire), ám a fagy lejártával visszatér az eredeti állapotába, megtartva a sérüléseket, amikeót közben szerzett a fagyás miatt.

Ez szerintem messze nem olyan drasztikus, mind létező földi létformák esetében.

Takeda:

Sylvanus: én úgy vélem, hogy az ynevi körülmények a földi leképezését célozzák, annak ellenére, hogy jelentős egyszerűsítést kívántak a könnyebb játszhatóság érdekében. A földi világ is ugyanolyan őselem alapú, mint Ynev, sőtt az őselemek a Földön kiegyensúlyozott arányban vannak. (lásd pl Platont, vagy a kabbalát....)

Legyen, ám az elképzelt yneven mégiscsak másképpen kell kicsit elképzelni az őselemi anyagszerkezetet a meglévő szabályszerűségek miatt, gondolok itt a Teremtés mozaikra, pontosabban a szén és gyémánt teremtésének problematikájára, amit már régebben kifejtettem; alapvetően atomi anyagszerkezettel azonosnak kell tekinteni a két anyagot, ám az őselemi alapú Teremtés mozaik esetében mégis másképpen kezelődik.

Gyakorlatilag én az elképzelt yneven a Teremtés mozaikban írtakat tekintem irányadónak, hiszen a "TEREMTÉS" is mágikus úton zajló folyamatnak tekinthető, csak nem varázslók műve, hanem isteneké, illtve az istenek fölött álló hatalomé.

Mivel mindkét módszer, illetve anygszerkezet egyszerre nem lehet logikailag jelen, így én az őselemi anyagszerkezetet alapvetően tartom helyesnek, az atomi anyagszerkezeteket, illetve a hozzá tartozó sejtszerkezetek, stb... helyett szerintem érdemes őselemi anyagszerkezetre visszavezethető élettani elméleteket elképzelni.

Szerintem a fagy és hősebzések elég jól tükrözik a valóságot.

Erről mi a véleményetek?

Szerintem is, csak úgy kell megfogni, mint MagyarGergely is tette, ha megvan a sebzés, akkor annak fényében kell vizsgálni az adott lényre vonatkozó káros hatásait; azaz ha meghal a sebzéstől, akkor lehet érzékletesen mesélni a hatást; ellentétben a sebzés figyelmen kívül hagyása melletti azonnal fagyással.
Sylvanus: megkérhetnélek téged, hogy mesélj te is egy kis rövid helyzetet, amin kipróbálhatjuk magunkat?
Nem nagyon tartom valószínűnek, hogy lesz időm gondolkodni egy megfelelő helyzeten, nem is vagyok egy jó mesélő alkat. Alapvetően annyi időm jó ha van, amennyi idő alatt leírom amiket szoktam (ezekhez nem kell szinte kitalálnom).
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem tudom volt-e már kérdés, ha igen, elnézést kérek.

Szóval:

1) Mi történik akkor, ha valaki másra (a.m. nem magamra) varázsolok egy - mondjuk - 20-as erősségű elemi erő aurát. Az én személyes véleményem az, hogy ezzel sikeresen meg lehet az illetőt bénítani, mivel kvázi egy falat építünk szorosan a teste köré. A magyarázatom alapvetően az, hogy az aura másra alkalmazva alapvetően támadó jellegű (tűzaura éget, sötétségaurától nem látni, stb), és az elemi erőt így tudom elképzelni támadó formában.

Csak azért, mert ha ez így működik, akkor akár 10-es E-vel is meg lehet bénítani akár egy igen nagy erejű embert is, ugyanis ez 50 kg-nak megfelelő erőt jelent, éspedig a testének minden négyzetcentiméterére! Ezt pedig álló helyzetből szerintem senki nem tudja átütni...

Jó, lesz 10-es SFÉ-je is, de kit érdekel? :mrgreen:

2) A másik, amiről már sokat vitatkoztam: van-e az elemi tűznek fizikai hatása?

Pontosabban: megállítja-e egy vastag kőfal, vagy a mágikus hatása miatt simán átrepül/robban/stb rajta. Szerény véleményem szerint nem. Ezesetben viszont remekül lehet a kőfalat elemi erő fallal helyettesíteni és ilyen módon korlátozni pl a tűzkitörés hatékonyságát.

(A konkrét varázslat úgy nézne ki, hogy az áldozat először kap egy 2 m sugarú elemi erő sátrat maga köré. Ezt adott esetben észre se veszi. De ha ezek után a talpa alá robbantunk egy - mondjuk - 5E-s tűzkitörést, és a tűzkitörés mondjuk egy kicsapó lángnyelvhez hasonlóan viselkedik, akkor bizony visszaverődik a fal belső felületéről éspedig pont az áldozat felé, aki az 5k6 Sp után nem lesz ettől boldog... :mrgreen:)

No, szóval a kérdés az, hogy van-e a gondolatmenetekben buktató, és ha igen, hol.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

1) Mi történik akkor, ha valaki másra (a.m. nem magamra) varázsolok egy - mondjuk - 20-as erősségű elemi erő aurát. Az én személyes véleményem az, hogy ezzel sikeresen meg lehet az illetőt bénítani, mivel kvázi egy falat építünk szorosan a teste köré. A magyarázatom alapvetően az, hogy az aura másra alkalmazva alapvetően támadó jellegű (tűzaura éget, sötétségaurától nem látni, stb), és az elemi erőt így tudom elképzelni támadó formában.

Csak azért, mert ha ez így működik, akkor akár 10-es E-vel is meg lehet bénítani akár egy igen nagy erejű embert is, ugyanis ez 50 kg-nak megfelelő erőt jelent, éspedig a testének minden négyzetcentiméterére! Ezt pedig álló helyzetből szerintem senki nem tudja átütni...

Jó, lesz 10-es SFÉ-je is, de kit érdekel?

Az aurává formázott hatások közvetlenül nem zavarják az "áldozatot", másrészt a formázások határos véggel rendelkeznek, azaz a formán túl semmyilen hatással sincsenek.

Az aura nem érintkezik viselőjével, hanem, mint egy ruha követi annak minden mozgását.

Azaz gyakorlatilag lesz egy remek EE aurája, amely nem zavarja a mozgásban (elősdleges hatása ugye az, hogy anyagként viselkedő nyer mágikus energia, azaz nem zavarhatja az "áldozatot", mint egy anyag).

Ráadásul az aura nem támadó formázás a "viselője" szempontjából.

2) A másik, amiről már sokat vitatkoztam: van-e az elemi tűznek fizikai hatása?

Ha megnézed az őstűz az Elemi mágia csoportba tartozik, ami viszont az Anyagmágia fejezetbe. Gondolod nincs fizikai hatása?

Másrészt konkrétan sak a paraelemekhez írják, hogy a hatóterületen nem szab nekik gátat az anyag. Az ősleemek és az elemi erő viszont tökéletesen anyagként viselkedik különböző formázásokban.

Link a hozzászóláshoz

Felagund: Sylvanus most is megfelelően válaszolt, csak néhány apróságot csapok hozzá. Bármely elem az aura formában (így szerintem a víz+fagy is /ez lehet hogy vita tárgya lesz/) nem fog akadályozni, és a testeddel soha nem érintkezhet, így mozgásodban soha nem akadályozhat. Ha magadra varázsolod, semmiben nem akadályoz, tehát átlátsz rajta és az elemi erőn keresztül is tudsz fogni. Ha másra rakod itt az elemi erő esetében az nem tud azon keresztül fogni, hanem akadályt képez közte és az elérni kívánt tárgy között.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Csak most tudtam hozzzászolni...:.

Nos Ha tekintjük, az Ynevi világot akkor "anyagszerkezetet" akkor az nem hasonlít a földire, de nem is ütközik vele, márpedig ha te csak 1s -nyi időre is -150c vel érintkezel bizony xarrá fagysz, fordítva is igaz, ha egy pillanatra a nap közelébe teleportálnálak akkor szénné égnél...

Viszont nem fogod lazán túlélni...

Ha kövé vűltoztatnak akkor nem marad más belöled Csak Földelem, amit összetart a semleges elemi erő, no meg megmarad az asztrál, mentál, kapud, ám bezárva(lélekaltatás).

Viszont alapesetben valami hasonló lehet az anyagszerkezet:

90% Víz őselem,

5% Elemi erő,

5% Tűz,Föld,Levegő

Azért gondolom így mert működnek a földi anomáliák:

PL: Lehetséges jéggéválnod, Ki tudsz száradni Puszán a környezeti viszonyoktól.

(és utána nem sok marad belöled, csak 2-3 kg csont, meg por)

Takeda: Ha a vízet éri a Kitröés nem csak a széle fagy meg ahnem az egész, mivel nem áll ellen neki csak ellentétes őselem. (ezért nem véd ellene a bunda, vagy más ruha)

Sylvanus, Magyar Gergely:

Ha úgy lenne mint ahogy ti gondoljnűtok, akkor nem fagyhatna meg senki sem Berikvel fagyos vidékén, és nem száradhatna csontig a sivatagba... abba nem halna bele..?

Dehogynem!

Tehát működnek a "földi" behatás-ellenhatás törvényeinek jó része, Igen is megtudsz fagyni, és igen is porrá tudsz száradni.

Lehet hogy nem mindenre kapható oly kifejező, és már már tulzottan részletes (lévén hogy a semmiről, FANTASY-ról beszélünk) válasz mint amit Sylvanus -tól megszoktunk, de nem is biztos hogy kell.

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...