Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

Bár nem találtam erre vonatkozó leírást, valami olyasmit tudok elképzelni a varázskörök hatásainak "magassági" határára, mint amit Netrefer ír, esetleg szorzóval, de talán a legjobb az erősség arányú határ lenne.

A "tűzoltásnál" viszont azon is el kell gondolkodni, hogy a pajzsnak sík alakúnak kell lennie, mivel a varázskört sem ívben kell felrajzolni, akkor mondjuk egy félpalást alakú pajzson lévő varázskör hatása, ha végtelennek tekintenénk elég nagy területre kiterjedne...

Szerintem semmiképpen nem tekinthető a varázskörök hatása "felfelé" végtelennek, bár hivatalos forrást a határ megállapítására nem találtam.

Link a hozzászóláshoz

Syl-nél olvastam... a hősök zászlaja valóban jelmágikus, de a feneketlen zsák is az. Benne egy térkapu pntagramma van.

Ha megbélyegzed a varázslót, az attól csak annyira tesz mágikussá a személyt, mint a ható mágia, függetlenül a bélyegtől. A bélyeg önmagában, a rajzolatban mágikus. A rúna hatása az hogy mágikus aurát von tárgyára, mint ahogy a részét képező bélyeg is sejteti, az egyszerű jelmágikus rajzolatoknak ilyen hatásuk nincs.

A ható mágia úgymond rajta vagy benne lesz a személyben de nem teszi azzá, mert egy lélekaltatással operált személy is alanya lehet a TAM-nak pedig hat rajta mágia.

Valóban szükséges képzettség a jel a véséshez hímzéshez stb..bármihez aminél nem egyszerűen húzod a vonalat.

A varrásba és hímzésbe is tölthető jelmágia, mert a vonal folyamatos. Mintahogy a porszemek is elkülönülnek és mégis folyamatosnak minősülnek jelmágia szempontjából.

A rajzolat bármekkora lehet, ha pontos az elkészítés. Készíthetnél rajzolatot 1 mikrométeresre is szilícium egységkristályból kialakítva a rendszer szerint.

Agis: több hatás is kombinálhatsz egy varázstárgyban, csak amanaigényüket kell egyszerre fedezni. A mágikus aurát fedező manapontokat természetesen elég egyszer belefektetni.

Link a hozzászóláshoz

Sziasz'

Lehet gagyi volt aki azt írta, de hhhhogy lehetne másképp, mint térkapu pentagrammal? Csak az lehet nyitva folyamatosan, rúnával sem engedélyezett folyamatos kaput csinálni.......... :?

Rúnamágiával bármilyen hatást el lehet érni, hiszen a varázslás is gyakorlatilag a rúnák levegőbeírásával történik. A rúnamágia még olyan hatásokat is létrehozhat, amit egy varázsló (és nem mágus!) képtelen lenne önmaga megalkotni.

A mély tarinnya is ilyen dolog.

De ha csak egy másik példa kell erre vonatkozólag, akkor bármelyik rúnavért, vagy rúnafegyver jó példa erre. A rúnakard például több féleképpen is működhet attól függően, hogy mentál-, asztrál-, vagy metamágia az alapja.

A mély tarinnyánál is lehet az alapja térmágia és szimpatikus mágia, de még anyagmágia is, ha zsugorít.

A pentagramma viszont egy nagy dolog. Ha jól csal az emlékezetem két lépés átmérőjű graffitiről van szó, ami csak egy sacron tarinnyájába férne bele :) A működés viszont lehet hasonló elvű.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Örülök hogy a felvetett téma lrdekel midnenkit.

A Feneketlen zsákban foglala mágikus rajzolat szerintem :

Tapasztalati úton létrehozott egyedi mágia.

Ezt jelzi az is hogy a " tapasztalati uton létrehozott varázstárgyak" részben ismerteti (ha jól emléxem....)

Nos ez azt jelenti hogy: Volt egy legalébb 12. szintü Varázsló ki a térmágiaával foglalkozott, és annk a runamágikus megoldásaival, s mivel baromira nem volt csak 6-7 es Ereje ezért soha nem volt nála semmi, de kalandozásai során megtanulta nem árt a felkészültség, ezért amint kitanulmányozta megalkotta ezt az Egyedi jelet. S mivel baromi jó ötlet volt így amikor vissza ment és mester lett oktatták már a tanítványoknak is...Itt a vége... És boldogan élt .... amí... Ja nem még most is él köszsönhető az átalakítás-visszaváltoztattásnak.. :D

Egyénként ezzel a rajzolattal marha a jó kardhüvely: Egy transeps Jk-m nak meséltem és ő ezt a jelet hasznélta méghozzá úgy hogy vart magára egy zsebet előre amiben tartotta a fejvadász kardot, csak amarkolat lógott ki. Illetve egy Zsebet a hátára mi 10cm széles és 50 cm hosszú volt így kész volt a hátizsák, és tényleg minidg csa annyi volt nála amenyi kellett...

Én magam egy Necromanta karakteremnek ezt úgy használtam mint visszevonulási útvonal: A zsákot (hasonló a málhaszákhooz, csak 2-3* szélesebb és csak 10 cm mély) ha kellet elővettem és e földre hajítva egyszerüen haza ugrottam szó szerint! Othon azért 2 Xin szolga örizte a termet ahova nyilt a zsák, nehogy valaki beolálkodjon...

A jelmágia magasságbeli hatáskifejtlését enm írták le a szerzők, és ebbeöl rengeteg probléma lehet , nálunk soxor van erre valaó hivatkozás... Ugyanis Igen is kifejti hatását minden irányban a hengerben,

A végtelenségig!

Link a hozzászóláshoz

Sziasz'

A mély tarinnya rúnamágiával készül és nem tapasztalati úton. A varázsló nem is csinál tapasztalati úton készülő tárgyat, mert kuruzslásnak tartja. Egy kivétel van talán a tudatvédő medál.

A térkapus, teleportálgatós ötleteket nálunk is megpróbálták az élelmes jk-k alkalmazni, de letettek róla. Néhány érv, hogy miért:

- Ha túl erős, akkor felhívja magára a figyelmet;

- Ha túl gyenge, akkor a legkisebb védelem mellett is használhatatlan;

- Az állandóan nyitott ideiglenes kapukon keresztül a Dm mindenféle mocskosságot szabadíthat a játékosokra és különösebben meg sem kell magyaráznia :) :yesss: :twisted:

- Visszaidézem a meghökkent Jk varázslót, aki a térmágiával agyonszőtt köpenyébe burkolózva hirtelen egy tércsapda varázsjel mellett, egy börtön közepén, tíz-tizenkét varázsló ellen képzett hirig ember gyűrűjében találta magát. Kerekedett a szeme rendesen...

Nem írták le a szerzők a rúnamágia, jelmágia, szimbólummágia, !drágakőmágia! tulajdonságait, mint ahogy sok minden egyebet sem. A példák azonban, amiket állítottak elmondják mi a különbség és mi a hasonlóság köztük.

MKT

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Nemtudom, de az ektív kaput is eltériti a tércsapda? mert az olyan mintha folyamatosan oda áramlana (oda=AlapCél) minden , levegő stb a kapun keresztül és akkor hirtelen ha belér a csapdába akkor már nem? elkanyaorodik a dodlog, vagy 2 é vágja?

Szerintem nem téríti el a Tércsapda met folyamatosan aktív.

Nyugodtan meg lehet Cáfolni! :)

Továbra is várom a Runa cuccokat :oops:

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

HI!

Takeda:Nem beléd kötni szeretnék, hiába tűni kannak az egész iromány, akkor sem!; csak azt, h szerintem hibás a felvetésed, abban, h kit tudod számolni, h ha ennyi, meg annyi manapont az elkészítése a rúnamágikus tárgynak, akkor ez, meg az a varázsjel van belefoglalva. Mert ha jól értem, akkor erről írtál, már néhányszor.

Na de! Mint már előttem is megállapították, vannak rúnakardok, és rúnapáncélok is ("mint az közismert!" - Safranek), amikhez nem lehet varázsjelet [Jelmágikus mozaikot] kötni, mert nincsen.

Ellenben van rá "szó/kifejezés/hatásmechanizmus" a rúnaírásban. :D Tehát meg lehet alkotni. Slussz.

Amúgy meg sejtem honnan van ez az fajta lebontásod.

A varázstekercs leírásából, aminek ez a lényege, h felírhat bmit [bmeik mozaikot] a varázsló rúnákkal, majd felolvassa, aztán hurrá működik.

Egy hosszabb levezetés egy másik példán keresztül:

A Repülő szőnyeg.

Manapont igénye: 98 Mp.

A hozzá szükséges alapanyagok ára: 8 arany.

Leírása: Dzsad varázslók által közkedvelt tárgy, képes a levegőbe emelni bárkit (maximum 200 kg-ot), aki ráül és kimondja a varázsszót. A szőnyeg egyszerű varázsszavakkal irányítható.

Nos, ha azt vesszük alapul, h 33 Mp Mágikus Aura Varázsjel, akkor már csak 55 manapont marad ismeretlen jelekre [mozaikokra]. 200 kg levegőbe emeléséhez a telekinézis nevű TAM mozaikkal, változás varázsjelbe foglalva 60 Manapont szükségeltetik. Már most elfogyott a rendelkezésre álló manapont mennyiség...

Ahhoz, h ne egy sétáló ember sebességével haladjon a szőnyeg a gyorsítás című mozaikot is alkalmazni kell. Nos ez egy kissé húzós pontja az egésznek, mivel most akkor mekkora súlyra kell felírni a gyorsítás mozaikot? 200 kg-ra? Hűűhűűű... oszt-szoroz az ember és megkapja, h az baráti 67 Mp. Na meg hogyan is írja fel varázsjelbe? (oké rúnába már fel lehet :D)...

Továbbá; más módot egyenlőre nem látok az irányításra, mint a Tudattal Felruházás Bélyeg, mert hát ehhez az értelem kevés. Ami, mint tudjuk 55 Mp. A bélyeghez kellene egy valamiféle alany is akit felruházunk, ergó "elvileg" kellene egy lélekcsapda bélyeg, amiben van valamiféle lélek is (a lélekidézés simán megkerülhető), ez újabb 39 Mp.

Na itt van egy újabb kis gubanc, ugyanis a Tudattal felruházáskor egy "vérivó előhalottak" osztályába tartozó lelket idéz meg a varázsló. De kérem, minek egy újabb lelket bele rángatni a rendszerbe, amikor már kell, h legyen egy :D.

Elárulom: azért mert nem ilyesféle használatra találták ki ezt a részét a nekromanciának, hanem az élőhalott (zombi, stb) alkotáshoz lett megcsinálva. Pont. 8) :wink:

És akkor még egy érdekes probléma: mért kell varázsszó. Na meg egyáltalán! Mi is konkrétan az, h varázsszó? Ismeretlen titkos szó, avagy a varázsláskor használt szavak, manapont nélkül?... :shock:

Hát igen. A jelmágiával megalkotott repülő szőnyegünk, uszkve (33+20+67+55+39) 214 Mp... plussz a járulékos asztrál-mentál bélyegek :D. Ajvé. Okés a varázsjeleket nyugodtan fel lehet egyenként, külön-külön is írni, nem kell hozzá egybe a 214 Mp, tehát az általam leírt varázstárgyhoz nem szükséges a 22. tapasztalati szint, elég a 7. szint is. Hmmm...

A másik, amit egyenlőre ki is hagytam, h a tudattal való felruházáskor nem fog ártani egy-két megfelelő asztrál bélyeg (esetleg 1-2 mentál bélyeg sem).

Tehát, ezen problémák összessége miatt mondom én, aki nem jár a megvilágosodás ösvényén, h a rúna mágiával készült varázstárgyakat nem érdemes jelmágikus mozaikokra boncolni. :D Na meg mint azt látjuk, olyan ellentmondások vannak, amiket nem lehet megkerülni, ergó nem is alkotható meg ilyen módon a kérdéses varázstárgy. Ezért fogadjuk el annak, ami; nem kell értenünk, ahhoz, h használni tudjuk 8) :D... ez az egyik legfontosabb részlete (sztem) a rúnamágiának. Vannak előre megalkotott receptek, amiket nem érdemes boncolgatni, mivel úgyis az jön ki, h nem működik - az általunk megértett módszerekkel. :)

Elnézést mindenkitől, h offenzívnak véli az írásomat, tényleg nem annak szánom. Ha vmi pontatlanság van benne kéretik jelezni.

U.i: hűhűűű mekkora okoskodásnak tűnik az egész :D:P

Tisztelettel,

@huszár - a sivatagból

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Annyiban talán igaza lehet @Huszárnak - egyébként megítélésem szerint kötekedést nem, csak ellenvéleményt tartalmazó hozzászólásában- hogy az 1TK varázstárgyait fölösleges boncolgatni, hogy vajon milyen jelekből vannak összerakva.

Nézzük meg pl. Ogonomus trükktárát, ott le van bontva, mi milyen elemekből áll. A Varázstárgyaknál nincs, gondolom, nem véletlenül, mert nem részekből lettek összerakva, vagy azokat valamilyen megfontolás alapján nem tették elérhetővé.

Volt már Magisztériumban is ezzel kapcsolatos kérdés, és azt válaszolták rá, hogy azokat úgy kell elfogadni, és jobb így - ha az előző, repülőszőnyeges példátmegnézzük, egyértelmű.

Link a hozzászóláshoz

8)

Ogonomus trüktáráról csak a kímlertlenek tőrét említeném meg... szerintem mindenki érti mi is a hiba benne...illetve a bestiárium holdsarlós elátkozott vidékes gyilkolós izé (nerm jut eszembe a neve.. :wink: ) de a hiba ugynaz.

És ezt is a készítők irták... vagy Mert idióták voltak vagy mert lusták, vagy a karmadik mert mégis működik, de csak abban a felállásban...

Amúgy nem kell minden esetben feltételezni hogy nekünk meg kell érteni a törvények alapján a leírt vaarázstárgyakat, varázslatokat... Mert akik írták...

Azokra nem vonatkozott törvény! Azért van... Mert CSAK!

Hogy lustaságból nem bajlódtak a magyarázattal, vagy hanyagságból... az mind1... (én az is re szavaznék...)

Link a hozzászóláshoz

Syl arról írt asszem, hogy hogyan kell elképzelni, mikor v.ki jelmágiát csinál, mint a tevékenységet, és nem szól arról, hogyan működnek. Ha nem így van, szóljatok, szerintem Syl kidolgozni azt, hogy hogyan és milyen jeleket és ebből hogyan kell összeállítani... legfeljebb live-hoz érdemes és ahhoz nagyon is(vagy rosszul emlékszek, hogy ezzel foglalkoztál?) mert az asztali játéknál, csak a megértést szolgálja az eljátszás, a jelmágia viszont érthető magában, a működésére nézve.

A varázsszőnyeg pedig elkészíthető 78Mp-ból. A mágikus aura 33Mp, a telekineézis pedig 5kg/1Mp vel 200kg-nál 40 Mp szvsz.

Link a hozzászóláshoz

Nos, lenne egy nagy kérdésem, ami felmerült azóta, amióta vari van a csapatban:

ELőszöris: milyen kalandot kell mesélni egy varinak? Mert tippem sincs hozzá...

És ő aszongya, hogy a mozaikmágia bármennyi, egymástól független varázslatot is össze lehet kapcsolni, egy mozaikba.

Pl. van két ellenséges harcos, és varázsol mindkettőre 1-1 félelmet. Ezeket összekapcsolja és ezek a végjel után aktiválódnak, fut mind a kettő.

Vagy pedig csak addig minősül egy varázslatnak a dolog, amíg egy a célpontja... na erre feleljetek nekem, kérlek...

Csaba

Link a hozzászóláshoz

nekem is lenne egy kérdésem :

Nemrégiben egy könyvben (Fogadalom ) olvastam egy lar-dori játékról .

A lényege van egy kacsakövünk és ki tudja minnél többször pattintani a vizen !

ennek minnél meszebb kell mennie is és minnél többször kell a vizhez érnie !

ezt a játékot a kezdő varázslók játszák ugyhogy valahogy 10 mp-ből kéne ezt megoldani !

a könyvben a csávóka 20* pattintotta meg bár ő nem volt kezdő de várom az ötleteket !

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csaba:

És ő aszongya, hogy a mozaikmágia bármennyi, egymástól független varázslatot is össze lehet kapcsolni, egy mozaikba.

Khm... Szóval a mondat értelmesen úgy lenne igaz, hogy egy varázslat tetszőleges számú mozaikból állhat, természetesn külön célpontokkal.

Azaz, ha a varázsló a Félelem asztál mozaikot használa két személyre, az 2 mozaik, a 2 mozaik varázslási idejével, illetve manapont igényével.

Asztrál mozaikoknál érdekes ugye még az érzelem célpontja is, azaz konkrét dolog iránt 1*, konkrét dolgok csoportja iránt 2*, általánosságban 3* manapontigénnyel számolhatsz.

Fontos lehet még, hogy a mozaikok hatódeje tolható ki időmágikus mozaikok használatával, bár engedékeny KM-ek a teljes varázslatra is szokták engedni a hatóidő növelést.

Természetesen a végjel alkalmazásakor jön létre a teljes varázslat, minden célpontként kijelölt személyre/tárgyra.

Kiemelném, hogy a varázsló mágiájának alapja a varázslat, nem pedig a mozaik. Értem ez alatt, hogy a varázslat (mint halmaz) tartalmazza a mozaikokat, kivéve az időzítés mozaik alkalmazását, amikor a varázslatban szereplő mozaikok hatásai sorrendben jönnek létre.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Köszönöm a választ, bár nem egészen értem...

De még párszor elolvasom és nem lesz gond...

Hanem a második kérdésem még mindig áll: miféle dolgok kell egy kalandban bennelegyenek, hogy a kaland varinak való legyen?

A csapatban van még egy tűzvari és egy tolvaj, a helyszín sheral, és amolyan lovagis hangulat.

Javasatokat, tippeket várok. Amolyan kalandelemeket... amiket bele tudok tenni a kalandomba.

Előreis köszönöm,

Csaba

Link a hozzászóláshoz

Nekem az Anyagmágiával kapcsolatban lenne pár kérdésem.

Az alkimista tűz és az ahhoz hasonló alkímiával elkészíthető dolgok melyik anyagcsoportba tartoznak :?: Mert a savak és a mérgek már nem az elsőbe.

Mivel az őstűz anyag, a normáltűz már természetes anyag szerintem. Viszont ennek van súlya :?:

Ha a paraelemek is anyagnak számítanak, mint például a hő, akkor mennyire lehet befolyásolni a teremtett anyag hőmérsékletét :?: És lehet-e teremteni a külső hőmérséklet ellenére dolgokat :?: Mint például magas hőmérsékleten jeget.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az alkimista tűz és az ahhoz hasonló alkímiával elkészíthető dolgok melyik anyagcsoportba tartoznak Question Mert a savak és a mérgek már nem az elsőbe.

Bizony, az étel és italmérgek a II., míg a többi méreg, illetve a savak és lúgok a III. anyagcsoportba tartoznak. A többi vegyületet amit alkímiával készítenek, szerintem ezekhez hasonlóan kell besorolni, mivel konkrétan nincs leírva, KM-i döntés. A fentiekből kiindulva azonban legtöbbjük szerintem a III. anyagcsoportba fog tartozni, egy-két egyszerű a II.-ba.

Mivel az őstűz anyag, a normáltűz már természetes anyag szerintem.
Szerintem nem. Az anyag itt a természetes anyagokat jelenti. "A Természetes Anyag Mágiája csak ezen három csoportba tartozó anyagokat érinti, a mágikus tulajdonságúakra semmilyen hatással nincsen." (1TK,298/2/1) Tehát a tűz nem számít "anyagnak". A tűz elem. Az őstűz mágikus, a természetes tűz természetes - azaz nem bírja az őstűz mágikus tulajdonságait. Elvileg, mivel a természetes tűz nem mágikus, a fentiekbe nem esik bele, talán lehetne anyagnak tekinteni, de szerintem ez nagyon abszurd. Egyébként a kérdésnek a Természetes Anyagok Mágiájának alkalmazása miatt van értelme, nem igazán világos, hogy melyiket szeretnéd alkalmazni a pl. a tűzre, de szerintem azt NEM lehet TAM-mal, átalakítani, vagy telekinézissel mozgatni, vagy légiessé tenni.
Viszont ennek van súlya?
A fentiek alapján a kérdés értelmetlen. Nincs neki, gondolom, annyira elhanyagolható, hogy 0-nak kell tekinteni, de mivel a tűzre magára nem lehet TAM-t alkalmazni, nincs igazán értelme a súlyát megállapítani.
Ha a paraelemek is anyagnak számítanak, mint például a hő, akkor mennyire lehet befolyásolni a teremtett anyag hőmérsékletét
Szerintem az sem számít anyagnak, hanem paraelemnek. Nem véletlen, hogy külön mágiafejezet foglalkozik vele. (velük-elemek NEM ANYAGOK!) A teremtett természetes anyag hője a környezetéével fog megegyezni szerintem vagy igen hamar olyanná változik, ha eltérő volt, pl. ha egy vulkán belsejében teremtek követ, hát az is forró lesz. Olyan anyagoknál, ahol a hőmérséklet "nem mindegy" pl. víz, ott is ez áll, mivel tiszta, "ideális" formában jönnek létre a teremtés mozaikot használva, a víz a sarkvidéken is folyékonynak fog megteremtődni, de mivel hideg van, meg fog fagyni.

Ha a teremtett anyag hőmérsékletét akarod változtatni, akkor vagy "alágyújtassz", vagy a hőt vagy fagyot, mint paraelem, plusszban ráteremted, és akkor az az erőssége függvényében befolyásolja.

És lehet-e teremteni a külső hőmérséklet ellenére dolgokat
A természetes anyagokat lásd fenn. Tehát ha 200 fokban vagy, akkor is tudsz teremteni vizet, csak pillanatokon belül el fog párologni. Õs, illetve paraelemet is teremthetsz, pl. a sivatagban is lehet jeget alkotni, csak az ellentétes hőmérséklet kedvezőtlenül fogja befolyásolni a teremtett elem erősségét, esetleg ki is oltja. Elvileg az őselemre nem hatnak a természetes elemek, de azért mégis van gyengítő hatásuk, a tenger alatt nem lesz sikeres egy egyes E-ű tűznyíl. A gyengítés mértékétre nem emlékszem pontosan.
Link a hozzászóláshoz

Nos, anyag-e a tűz és a hő???

Ez egy nagyon jó kérdés... és én nem vagyok fizikus...de azért mondgatok pár dolgot. De előbb nézzük a hőt... a hő maga az nem elem... mint ahogy a hő sem létezhet önmagában... mindig kibocsájtja valami a hőt. Bár a mágusok az elemek felhasználásával tudnak hőt teremteni, de az paraelemnek minősül, tehát mágikus, és csak a saját tartományában hat, azon nem lép tovább. Úgyhogy nem ha rá a természetesen anyagok mágija.

A természetes hő pedig nem létezhet magában.... kell neki egy forrás és egy kőzeg, ami felveszi. Úgyhogy ha pl. meleg vizet teleportálsz, az meleg lesz a teleport után is. De ha hideg vízbe teleportálod, eloszlik és kihűl. És a meleg levegővel ugyanez a helyzet. Amikor megjeleneik az új helyén, még meleg, de aztán kihűl nagyon hamar. Remélem érthető. Úgyhogy a hőt magát nem lehet teleportálni, mert az nem létezik. Kell valami kőzeg, ami azt továbbadja, így azt a kőzeget kell teleportálni... és nem magát a hőt. A kőzeget ellenben lehet és megőrzi hőjét... de az új környezetben elég hamar eloszlik... semmiképp sem tart szerintem egy körnél tovább.

De ez persze függ a teleportált és végcél közeg hőmérséklet különbségétől.

A tüzet lehet-e teleportálni? Az őstüzet nem, mert mágikus anyag. Ez biztos.

De a természetes tüzet? Nos, tudni kell, hogy a természetes tűznem a legfontosabb tulajdonsága, hogy nem létezik magára. Kell neki valami, ami égjen, és oxigén, hogy táplálja az egést. Oxigén nélkül a tűz elalszik. Úgyhogy ha légüres térbe teleportálod a tüzet, vagy víz alá, akkor... :) Szerintem létre sem jön végcél helyén. És kell neki valami, ami ég. Pl. fa.

Úgyhogy, ha teleportálod z égő fát, akkor amikor a megjelenik a végcélnál, akkor is fog égni... És szerintem a tűznek nincs súlya... úgyhogy emiatt nem is lehet teleportálni, és ha elválik a fától, nyomban elenyészik, úgyhogy ez így nem tud megtörténni.

De ha az égő fát teleportálják, akkor tovább fog égni a végcélnál is. És a fa és a tűz az egységes egész szerintem, együtt kell mozgatni, hatni rá. Pl. egy tábortűz nem más, mint magas hőmérsékletű fa. És a magas hőmérséklet miatt gyuladd be. És ég.

Remélem a válaszom érthető volt... Ennek függvényében a km döntése...

És még egy kis fizika: a láng, a plazma a negyedik halmazállapot. A szilárd, a gáz és a cseppfolyós mellett. Emiatt bizony agyag. Vagyis ahogyan a jód szublimál, úgy a fa is ég... csak nem érvényesül az anyagmegmaradás törvénye, mert a tüzet nem lehet fává visszallakítani. És ettől fogva már egy érdekes halmazállapot.

Szerintme emiatt nem anyag... és nem hat rá a tam...

Alapnak a teleportot használtam... de lehet mást is érteni alatta...

És egy utolsó előtti tipp: Ne játsszatok varival... utálom azt a kasztot!!!

Utolsó tipp: a varinak nemcsak egy kurva tapasztalt jk kell, hanem egy jó km is, hogy ne boruljon fel a csapatban az egyensúly... és ha ti ezzek a kérdéssel idejöttetek, akkor nálatok mind 2, vagy legalább az egyik hiányzik... úgyhogy jön az első tipp: hagyjátok a francba a varit... jól lehet játszani és szórakozni egy harcossal is. Sőt... talán mégjobban...

De ez csak az én véleményem...

És egy utolsó: van egy jk, aki varival akar játszani, de nagyon nem tud... rosszul képzelni el, és nem javul... próbáltuk lebeszélni... nem hat... mit lehet csinálni???

Csaba

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a válaszokat. Én is valahogy így képzeltem.

Az elemeket is anyagnak vettem valamilyen szinten, ezért merültek fele bennem ezek a kérdések.

Csaba: én úgy tudtam a plazma halmazállapot a csillagok magjában van és nem a láng. És úgy tudom a mágikus anyagokat is lehet teleportálni, csak a tam nem hat rájuk.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Gondolkozzunk.

A magasmágia első fejezete az Anyagmágia, amely két ismert területre bomlik, Elemi mágiára és Természetes anyagok mágiájára.

Ezt figyelembe véve a

Mivel az őstűz anyag, a normáltűz már természetes anyag szerintem.
véleményre a válasz egyértelműen igen. Tovább nézve a kérdést
Viszont ennek van súlya
a válasz már érdekesebb. Nem feltétlenül van neki súlya, de ha van is, akkor is könnyebb, mint a levegő (tapasztalataim szerint "felfelé" égnek a tárgyak, bizonyos magasságig, azaz a gracvitáció hat rájuk, ezért lenni kell valamekkora tömegének. A konkért javaslatomra később még visszatérek.

A paraelemekkel kapcsolatban

Ha a paraelemek is anyagnak számítanak, mint például a hő,
egyértelmű a válaszom, hogy nem egyszerű anyag. Ahogy a leírásban is van az őselemkhez kapcsolódó hatások.

Bevágok egy kis idézetet (Neten megtalálható Rúna magazin I. évfolyam 6. számából.

A levegôvel operáló varázslatok természetesen működnek, azonban magától értetôdôen csak akkor, ha a körülmények ezt lehetôvé teszik. Minden ilyen mozaik csak egy teljes tárgyra hat, azaz légnemű anyagból csak annyi alakítható át, amennyi pontosan elhatárolható belôle. Mivel egy szoba nincs légmentesen lezárva, ezért a benne lévô levegô Ynev légkörének része, azzal alkot egységet - így nem is lehet varázslat alanya. Ha sikerül valahol hermetikusan lezárni a teret, a benn rekedt gázt már tetszés szerint lehet manipulálni. (Durva közelítésben egy köbméter levegô tömege egy kilogramm). Igaz marad továbbra is, hogy a varázslat tárgya megtartja halmazállapotát, azaz légnemű anyagból csak légneműt lehet létrehozni. Fontos szabály még - bár tartok tôle nem kapott elég hangsúlyt: a varázsló csak olyan anyagot hozhat létre varázslatai segítségével, amely számára részletesen ismert. Nem elég annyit meghatároznia, hogy a vizet méreggé alakítja, pontosan ismernie kell az adott méreg összetételét, mágikus szerkezetét. Úgy szerencsés ezt elképzelni, mint amikor a vegyész megismeri az anyagok kémiai összetételét - csak éppen a varázslóknak vajmi kevés köze van a kémiához.
A varázslók alapvetôen megtanulják a környezetükben fellelhetô anyagok szerkezetét, úgymint víz, fa, levegô, föld, tűz, ismertebb fémek, kô, stb.,
azonban ahhoz, hogy mérget állítsanak elô, rendelkezniük kell Mesterfokú méregkeverés képzettséggel. Hogy egy adott anyagot a varázsló ismer-e, azt a KM jogköre meghatározni. Ha a játékos elégedetlen karaktere tudásával, tovább fejlesztheti azt. Ehhez elôször is kell egy adag a megismerni kívánt anyagból, valamint egy jól felszerelt mágikus, esetleg alkimista laboratórium. Ilyet csak a nagyobb varázslóiskolák tartanak fenn, és használatuk tetemes összegbe kerül: 2k10 arany egy hétre. Ez az idô az, ami alatt egy varázsló megfelelôképpen megismerhet egy adott anyagot.

Egy fontos közbevetés. A Természeti Anyag Mágiájába tartozó mozaikok csak egyszerre, egyetlen végjellel alkalmazhatóak egy adott tárgyra, mivel az onnan kezdve mágikus lesz, és többé nem lehet alanya ilyen jellegű mágiának. Ez, és a varázsló maximális Mana-pontja természetesen korlátot jelent az egyszerre alkalmazott varázslatok számának.

A lényeges infót kiemelten, de szerintem a többi is érdekes adalékokkal szolgál. Az idézetben szerepel, hogy 1 köbméter levegő tömege nagyjából 1kg. Az elején említettem, hogy a tűz könnyebb lehet ennél, én személy szerint 2 köbméter tüzet mondanék 1kg-nak, formázatlanul "felhőként" tudnám elképzelni, amelyik élete 1 szegmens körüli, ám képes meggyújtani az éghető anyagokat. Véleményem szerint 1 köbméter tűz sebzése lehetne 1k6 Fp.

Link a hozzászóláshoz

A tűz annyira teleportálható - amellett hogy egyetértek Sylvanus előző hsz-ének vonatkozó részével, hogy egyes erős tüzek maguk is bírnak hasonló mágikus fókusszal. Gondoljunk csak Sogron papjai által alkalmazott Tűzmágia, tüzek tárgyak, valamint személyek általi teleportációjára. A tűznek akár temészetes, akár mágikus legyen elhanyagolható a súlya, viszont mivel egyéb hatások mint például a Sylvanus által írt gravitáció hatással vannak rá, ez okból kifolyólag mindenképpen könnyebb a levegőnél. A levegőnek is van súlya, csak emberi mértékkel nézve elhanyagolható. Ez pontosan hogyan számítható ki kicsit hosszú volna ide leírni, így legyen annyi elég, hogy a levegő nyomása 1 cm2-re 1,0333 kg ugyebár, egy normál literének súlya 1,293 g. A tűz súlya értelemszerűen ennél könnyebb, de sűrűsége sokkal nagyobb, máskülönben emberi szemmel nem látnánk magát a "forrást" az azt körülvevő levegőtől. A "normáltűz" természetes anyag, ellenben a hő maga nem konkrét anyag, hanem egy teljesen különálló tényező. Egyfajta olyan tényező amit valami kivált tűz esetén maga a tűz azaz az anyag különleges "képessége" ez, hozzátartozik az anyag születése óta. Más a helyzet a mana esetében. Ez esetben a hő konkrétan létrehozható a természet szövétnekéből, a mágikus energiából alakítható példánknál maradva speciel aé a paraelemmé, mely hőkibocsájtó funkcióval rendelkezik. Ez az én elképzelésem, ennek ellenére lehet hibás, bár konyítok valamicskét a fizikához.

CSaba:"van egy jk, aki varival akar játszani, de nagyon nem tud... rosszul képzelni el, és nem javul... próbáltuk lebeszélni... nem hat... mit lehet csinálni???"

Erre nagyon egyszerű a megoldás, játszon egy tapasztaltabb JK, vagy akár a KM által irányított NJK varázsló karaktert úgy, hogy az illetékes személy más karakterrel játszik egy adott kalandmodulban természetesen, így képet alkotna arról, hogyan is kellene játszani egy varázsló karival, s rájön saját hibáira, s külön kérés nélkül is újra neki fog ugrani az ET-ben a varázsló részhez. Aki a saját hibájából nem tanul, megkérdezhető kaland vagy közben után, hogy ő az adott helyzeteket varázslóként hogyan oldaná/oldotta volna meg. Szerintem ezen az úton elinulva segíthetik egymást a JK csapattársak.

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...