Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Rendben van, kisugárzó varázsjel, bár nem ETK-s, de jó cucc.

Azonban az anyagteremtés végleges míg az átformázás nem az. Ekkor az az érdekes helyzet áll elő, hogy az időtartam lejártával a páncél visszaváltozik egy nagy fémdarabbá és megjelenik valahol a viselője feje fölött vagy orra előtt (ha addig nem vette le).

Link a hozzászóláshoz

én azt javasolnám, hogy teremtsd meg előre a fémtömböt, rajzold rá a változás varázsjelet, aztán ha kell a páncél egy kisugárzó jelbe tegyél tágyszinpátiával teleportot, ha van manád fölrajzolni egy változás varázsjelet egy páncélra, lesz erre is. Ha nincs sok manád, még akkor is jobban kijössz egy egyórás időmágiával (25Mp) mint bármely egyébbel, de egy harcra elég ált 3-4 perc.

A kisugárzó varázsjel egyébként ETK-s varázslat, csak az Alapkönyvben nincs benne, mert a MTk-ban adták ki.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok lehet volt már róla szó csak lusta vagyok elolvasni az egész topicot. A kérdésem az lenne le lehet-e mondani a személyes aura adta védelemről.

Konkrét példa: a csávóban benne van a nyílvessző. A vari nem tudja kiműteni de ha légiessé teszi elméletileg kiesik magától. Viszont a vessző a testen belül van vagyis a személyes aura védi. Az ipse lemondhat a védelemről és megszabadulhat a nyíltól vagy nem mondhat le és keríteni kell egy felcser.

Előre is köszi!

Link a hozzászóláshoz

Az anyagmágia fejezetnél, a személyes aura leírásánál olvasható, hogy ha beleegyezik, akkor lehet rá hatni. amúgy nem. Tehát minden oké, ha bele tud egyezni, de ha pl ájult, vagy kómában van, akkor megszívta.

Ja ás általánosan: Ha valaki beleegyezik, hogy dezintegráld, akkor megölheted ezzel a varázslattal akár- egy drasztikus példát hozva.

Siriath: Ez a három kaszt úgy emlékszem a statikus pajzson engedhet át kedve szerint operációkat.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Siriath: Ez a három kaszt úgy emlékszem a statikus pajzson engedhet át kedve szerint operációkat.

Takeda, ebben tévedsz. A statikus pajzs adta védelmet ők is csak úgy szüntethetik meg, ha lebontják azt. Ezen kasztok képviselői tudatalatti mágiaellenálásukat szüntethetik meg, ha akarják, függetlenül a rajtuk lévő statikus és dinamikus pajzsoktól.

Link a hozzászóláshoz

Arnulf ez érdekelne...

Belenéztem e fontos kérdés miatt a törvénykönyvbe, de nem találtam sem az én, sem a te hozzászólásoddal kapcsolatban megoldást. Ha esetleg tudod, hogy hol lehet megtalálni, lécci írd meg nekem! A 117.old második hasáb laptetején van ezzel kapcsolatban, de lenni kell máshol is még.

Vagy bárki aki tudja...

Húha...666 hozzászólásom van ezzel... :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Takeda,

Tudomásom szerint a törvénykönyv egyetlen helyen ír a TME megszüntetéséről, mégpedig a mágiarendszer legelején, az általános bevezetőben, ahol tisztázza az alapfoglamakat. (Lehet, hogy ez az, amit az előbb írtál, nem tom fejből az oldalszámokat.)

A satikus pajzzsal kapcsolatban sehol semmi, kivéve a diszciplína általános leírását, ahol az található, hogy felépítés után az elmétől függetlenül működik, és csak az alkotó bonthatja le, vagy pszi-ostrom semmisítheti meg. Miután erre a kasztnál nincs külön kitétel, ez rájuk is érvényes.

Hoppá, még egy apróság: valahol, valamilyen varázslat leírásánal előkerül a következő szófordulat: "...célszerű lebontania statikus pajzsait, hogy ezzel is könnyítse a <NemEmelékszemMilyenMágiahasználó> dolgát..."

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én is úgy tudom, ahogyan Takeda írta, a Személyes Aura védelme kijátszható z alany beleegyezésével, a pszi pajsz meg lebontható/rombolható. Vagy magának "lemeditálható".

Ez minden pszi használó kasztra igaz, aki tud pajzsot építeni. (megjegyzem, a slanek statikus pajzsa nem rombolható le, csak "túlerősíthető". csak a teljesség kedvéért.)

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Én is úgy tudom, ahogyan Takeda írta, a Személyes Aura védelme kijátszható z alany beleegyezésével, a pszi pajsz meg lebontható/rombolható. Vagy magának "lemeditálható".

MG: Azt, hogy "lemeditálható", úgy érted, hogy a pajzs lebontása nélkül is megszüntetheti a hatását, ha akarja? Vagy azt érted alatta, hogy a felépítője is le tudja bontani?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Érdekes kérdés a statikus pajzsról:

Én, mint mesterfokú pszi-használó (esetleg kyr-metódus, slan-út) építek valaki más elméje köré, akkor az illető pyarroni módszer Af birtokában le tudja azt bontani? Különösen érdekes a helyzet akkor, ha a pajzs több pszi-pont felhasználásával készült, mint az illető max. pszi-pontja.

Természetesen a slan-pajzs lebonthatatlanságának problémája fel sem merül, hiszen ezzel a speciális statikus pajzzsal csupán magát tudja védeni, másokra csak a hagyományosat tudja feltenni.

NB: Nyilván magára is tehetne ilyet a sajátja helyett, de nem lesz olyan bolond...

Link a hozzászóláshoz
...Különösen érdekes a helyzet akkor, ha a pajzs több pszi-pont felhasználásával készült, mint az illető max. pszi-pontja...

Arnulf, nem értem, hogy ez mért lenne probléma. Hiszen a apjzsot pszi-pont felhasználása nélkül lehet lebontani. A belefektetett pszi-pontok csupán a pajzs erősségét határozzák meg, a szerkezetét nem (legalábbis szerintem ez nem lenne logikus), így bárki bármilyen erős pajzsot le tud bontani magáról gond nélkül.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Winetu, az utóbbira gondoltam, tehát, magának megszüntetheti.

Arnulf, szerintem, mivel az alapfokú alkalmazó is ismeti a pszi pajzsokat, és a megszüntetett pajzs ereje is "elvész", nem tárolódik pl, tehát nem kell hozzá nagyobb befogadóképesség, mint ami neki van, nyugodtan leszedheti szerintem a más által az elméje köré épített statikus pajzsot.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Valahol írták, hogy a hatalom itala nem csak a boszorkánymesterekre hat. Rájuk mindegyikükre, illetve helyesebb volna úgy szemlélni, hogy akire nem, az nem is lesz boszorkánymester, mivel ők nem ismernek egyéb módszert.

Az, hogy egy karakter érzékeny-e a hatalom italára, most nem emlékszem, hogy dobás, vagy egyszerűen döntés kérdése. De én azért nem engeném minden jöttmentnek...

Ha a varázsló ebbe a kategóriába tartozik, valószínűleg visszatérnek a Mp-ai, és azonnal ellborzad az ital okozta sokktól (E-vesztés), és a módszer barbárságáról, primitívségéről és alsóbbrendűsűgűtől. (valószínű, egy hétig nem is varázsol majd szégyenében...) És biztos vagyok benne, hogy nem szokik majd rá, őnekik ez nem megoldás.

olyasmihoz hasonlítanám, mint amikor egy rajzművésznak adsz egy nyomdát, rajta a rajzzal, hogy milyen egyszerű így...

Ha nem érzékeny valaki a hatalom italára, akkor csupán az egészsége csökken le.

E inkább - mivel a kikeverés, az alkalmazás egyáltalán nem közismert - leginkább a boszorkányok, boszorkánymesterek szolgálatában álló, mágiát használó (pl. mágiahasználat képzettség) kasztok tagjai (lehet egy harcos is...9 használ ilyet. De közel sem mind!!!!

A KM-eknek üzenem, kulcsszó a mérték, és a Nemtápolás!!!!!!!!!!!!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos, engem csak maga a történés érdekelt tulajdonképpen, köszönet MagyarGergelynek.

Ami a hozzáállást illeti, a varázsló ellenszenvének szerintem két fő oka van. Az egyik, hogy az ital rombolja a szervezetet, és a varázsló egyszerűen saját jól felfogott érdekében nem igazán fog kísérletezgetni amúgy is alacsony egészsége rovására. Ezenkívül felmerülhet benne az a akellemetlen gondolat is, hogy (noha a szabály szerint egészségcsökkenésről van szó, és ez nem jár mindig Ép-vesztéssel is), az ital "közvetlenül kivonja az életerőt a testből", azaz fekete mágia. Ez természetesen csak megfelelő jellem esetén jelent problémát, de a játékos által játszható iskolák többségére a fekete mágia kerülése jellemző.

A másik probléma, ami szinte mindn varázslónál előkerül, a használat és a továbbfejlesztés kapcsán egyaránt, az alaposan belénevelt lenézés a tapasztalati mágiaformák iránt. Természetesen itt is akad kivétel, lovagból is lehet olyan, aki mániákusan szereti az íjászatot (egyéni hóbort :lol: ) és hajlandó akár kilétét eltitkolva is íjászmestert keresni magának, akinél tanulhat. Ugyanígy előfordulhat, hogy egy-egy varázsló felülemelkedik ezen az alapvetően szűklátókörű nézeten (hiszen lássuk be, még a leginkább lenézett BM-ek is képesek oyasmit létrehozni, amire egy varázsló nem képes, ld. villámmmágia, betegségek, mágikus mérgek, stb...), és nekiáll foglalkozni a dologgal.

Csakhogy:

1. Ez a beállítottság aligha mutat összefüggést a kalandozó hajlammal és/vagy az alaklmazkodásra való képességgel.

2. Ha nekiáll, akkor ehhez legalább egy laboratóriumra és könyvtárnyi könyvre, azaz egy varázslórendre/iskolára van szüksége, amelynek tagja. Itt azonban, ha kiderül mit is művel, feltehetően szembe kell néznie rendtársaiak "rosszallásával", ami könnyen jelentheti a kutatás végét. Persze ez még nem biztos, hogy akadály, titokban tarthatja vagy elleplzheti munkáját.

3. Mindenképpen felmerül az ital kipróbálásnak kérdése. Ehhez élő alany kell, amelynek szerepére a varázsló vagy nem varázshasználó emberek semmilépp sem alkalmasak (Mások sem biztosan). Hogy ez mennyi nehézséget vet fel, mindenki végéiggondolhatja.

Tehát: elvileg ugyan megtehetné, hogy nekiáll foglalkozni a dologgal, azonban ennek esélye a tények ismeretében igen kissé valószínű, még kevésbé, hogy a gyakorlati feltételek nehezen megteremthetők. Végezetül: ha minden összejött, és az illkető még kalandozó is, a kísérletek évekre (ha nem évtizedekre) véget vetnek az aktív kalandozásnak...

Link a hozzászóláshoz

A hatalom itala ismereteim szerint halálos méreg és egészségpróbát kell dobni, hogy meghalsz e vagy nem. A boszorkánymesterek és boszorkák évekig szokatják magukat a hatásához, úgy mint ahogy a méreghez szokatják a fejvadászok magukat, és nem csak azért hogy sok manát szerezhessenek általa,hanem hogy el tudják viselni. De sok manára akkor se számíthatsz mikor túlélted. Tegyük fel fölvetted most magas szintű varázslóként a bm kasztot. Akkor is csak 7 manát szerezhetsz vele, pedig elég képzett vagy. egyébként 2-3Mp Ha magasszintű vagy akkor mondjuk a szintednek megfelelő Mp.

A varászló is hozzászokathatja magát a hat. italához (mondjuk 4-5 év alatt), ha van belőle elég magától is ha kedve tartja, s ha van méregkeverés képzettsége. Ez esetben amelyik szinten ezt megtette onnantól a hi.-val kinyerhető mp mennyisége szintenként növekszik.

ivásonként 4-5 egészségpont vesztést javaslok esetleg +1 ép vesztést.

Szeritem ennyit nem ér senkinek, csak nagy kényszerben. Pl ha egy toroni urat akarsz leirtani aki sicchelt használ vagy mittomén.

A varázslói iskola elvégzése ne felejtsük el egy magas társadalmi rang, mint ahogy aki nálunk a középkorban elvégzett egy egyetemet, az megtudott élni.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...