Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

Szerintem rosszul tudod.

Már egyszer volt erről szó - a varázslói auránál nincs ilyen.

Van egy tűzvarázslói hatalom-aura, az más, ott változik a "hely".

A "sima" aura viszont szorosan követi a test vonalát.

Szerintem nem... nem sokat érne az aura különben...

A varázsjelek megtöréséről a Boszorkánymesteri tetoválások című rúna cikkben írnak, illetve részletesen foglalkozik vele a Véridő kalandmodul melléklete.

így igaz, csak szakszerűen kell - érdemes - azt megtörni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ami a nyíl sebzsét illeti (bár ez voltaképpen nem ebbe a topicba tartozik):

a különféle íjakhoz más és más vesszők tartoznak. Kétségtelen, hogy még egyazon íjtípushoz is készítettek különféle célra szolgáló különféle vesszőket, és így a vessző is befilyásolta a sebzést.

Ami viszont biztos, hogy egy bizonyos nyílvesszőt nem fogsz tudni akármilyen íjból kilőni, gondolj pl. a húr vastagságára (esetleg nem fér bele a vesszőn található vágatba), vagy éppen a számszeríjvesszőkre, amik hagyományos íjból kilőve tuti nem úgy szállnak, ahogy kéne...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bocsi, az előzőnél eltévesztettem az oldalt, kicsit lemaradt.

A tűz elleni SFÉ kapcsán szerintem azt kell megnézni, hogyan is sebez az őstűz. Ha mágiaelméleti tudásom nem hagy cserben, akkor úgy, hogy a testemmel találkozva az engem igen nagy részben alkotó ősvíz egy részét megsemmisíti, ahogy tenné ezt pl. egy adag formába zárt ősvízzel. Mivel én vízalapú létforma vagyok, az én esetemben ez számottevő, mi több, súlyos strukturális kárososdást jelent (megégek :tuzes: ).

Ha az őstűz nem éri el a testemet, mert valami útját állja (pl. a páncél, ami réseket is "tartalmaz", vagy egy tökéletesen zárt EE Aura, akkor ez a folyamat nem, vagy csak részlegesen játszódik le.

Ezért mindkét esetben az SFÉ és csakis az érvényesül: a vért sem zárja ki teljesen, mivl rések, illesztések vannak rajta (a láncinget pl. csupa lyukból készítik :lol: ); az EE Aura pedig nem vet gátat akármekkora mennyiségű elemnek, mint ahogy akármekkora fizikai behatásnak sem. A lényeg tulajdonképpen az, hogy az aura nem magának a tűznek (őstűznek) a pusztító hatását ellensúlyozza, hanem annak a fizikai behatásnak vet gátat (a formába zárt elem mozgása), amllyel az ártó elem "elérni igyekszik" becses személyemet.

Úgytom az aura formázás és a test között van néhány centi hely. Megtehető, hogy a kitörést epicentrumát ebbe a résbe helyezzem?
Még ha van is rés, ezt nem hiszem. Ugyanis egy, a tűzvarázslói varázslatok közt található magyarázat szerint az adott személy köré rakott aura a személyes aura védelme alá esik, ugyanúgy, mint az éppen magánál hordott tárgyak. Ha ez így van, akkor a test és az uaura közti rés, legyen az semekkora vagy akár 150 cm, szintén oda fog tartozni, hiszen ellenkező esetben akkor sem védene meg, ha az epicentrumot az illető tüdejébe, szájába óhajtanám helyezni.
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha már ugyis bennne vagyunk ebben az EE témában volna egy kérdésem.

Nos mi a helyzet akkor ha egy személyen EE aura van és ezt az illetöt egy izomagyu barbár megprobálja lebirkozni.Ez ellen is véd az EE aura??

_____________________________________________________________

-Egy varázsló sosem késik ,egy varázsló mindig akkor érkezik amikor akar -

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

FROSTY,

ha ez alatt a birkózás képzettség használatát érted, szerintem ugyanúgy le tudja fogni, ezt nem akadályozza meg az aura.

Más kérdés, hogy ugye egy speciális esteben

Ha a támadás, amivel a birkózó megragadta áldozatát, túlütés, a lefogott személy a szorításban nagy eséllyel elveszíti eszméletét. Ez akkor következhet be, ha a birkózó közvetlenül a túlütést követő körben sikeres erőpróbát tesz.

Ettől a hatástól az aura megvédheti, vagy esetleg mínuszokat jelenthet a birkózó erőprópájára (nyilván csak az eszméletvesztés szempontjából, tehát a fogvatartáshoz nem kell nagyobbat dobnia, csak ahhoz, hogy az ellenfél elájuljon). Ennek oka, hogy ilyenkor a birkózó nem magát az áldozatot, hanem (ellentartó képességének határáig) az aurát próbálja összepréselni. Ez persze csak ötlet, de lehet belőle háziszabályt gyártani.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem is a nagy erő ellen nem fog tudni védekezni, pl. afaltörő kos is arrébb löki majd. Ha nem így lenne, akkor a varázsló elemi erő aurában végtelent sebezhetne, hiszen nem tolhatja, állhatja útját semmi? nem hinném. Fölre lehet vinni, csak nem fog sebződni. Nehezebb összepréselni, ahogy Arnulf írta.

Viszont érdekes lehet pl. a kéz kicsavarása... szerintem az ellen nem véd, mivel a birkózó csak vezeti a kezet, nem árt neki. Az más kérdés, hogy közben lassan kitörik, olyan fordul... de az aura nem tudja, holy a kéz helye, csak követi a test vonalát, akkor is, ha a feje pl. már kétszer körbefordult a nyakán... persze ezt nem hinném, hogy sok birkózó ismeri...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Érdekes kérdés az, hogyan lehet egy aurát eltörni, csavarni?

Ha a támadó hozzáfér a védett fejéhez, kezéhez, az rendben van, akkor az aura követi a deformálódó testet, viszont nehezen tudom elképzelni visszafelé, azaz hiába szorítja az aurát a bírkózó, az semmit nem hat a védettre; kivéve, ha a bírkózó ereje "áttöri" az aurát, ám ekkor közvetlenül a fizikai testre hat, így közvetetten az aurára is.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én itt inkább a tolásra gondoltam. A kezet pl, lehet, hogy jobb példa, mint a fej, aztz ugye ki lehet csavarni, és nem sebzi, csak tolja a birkózó.

Szerintem pl. ha egy szakadék szélén áll az aurás személy, azt bele lehet tolni a szakadékba...

avagy szerinted Sylvanus, az aurát viselő személy - ha nem ütik túl az aura erősségét - a világegyetemben állandó és mozdíthatatlan, ha csak el nem akar mozdulni? Mert akkor valóban ellenáll még a kézkicsavarásnak, nyakcsavarsásnak is... bár én ezzel nagyon nem értek egyet, kicsit tápos lenne.... Meg akkor nem lökné arrébb egy faltörő kos sem? (ha nem üti át a sebzése az aura erősségét?)

A fentiektől persze nem kell sebződnie, csak pl. a kézkitörés következménye lesz az... így gondolom, hogy az aura nem tudja megvédeni ez ellen.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hivatalosan (vagyis mozaikmágiával vag egyéb használati módon) hogyan lehet megcsinálni, hogy egy tárgy használata egy "varázsszó kimondása után történjen? Ehhez nem kell valami plusz dolgot bele tenni (plusz mozaikot)?

Pl. Én azt akarom hogy a botom ne egy hatalmas bot legyen, hanem pl. egy gyűrű (mert azért ez nem olyan feltűnő). Ehhez használok egy átalakítás varázsjelet. Viszont én szökség esetén gyorsan akarom oda-vissza alakítani. Na ezt nem tudom, hogy hogyan lehetne megoldani :(

Link a hozzászóláshoz

Üdv

A botos problémára szerintem jobb rúnamágiát használni. Van egy hasonló jellegű varázstárgy, fegyverbot néven, ami egy pálca, ami átalakulhat fegyverré. Ha ugyanezt gyűrűbe átvezeted, szerintem működik. A manapontigénye egy kicsit magas, de ezt megoldhatod, ha az anyagán nem változtatsz. Azon, hogy csak 50 alkalommal használható, nem nagyon tudok mit kezdeni, csak remélem hogy újra lehet tölteni. A másik probléma a gyors használat, de szerintem ennek a megoldását már inkább rád bízom.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az aura esetén alapvető ugye az SFÉ. Ami remekül modellezi a fegyverek okozta sebzést.

Az általános leírás szerint megtartó kéessége is van, amely leginkább Fal formázás esetén jelentkezik, illetve ez esetben van kifejtve.

SZERINTEM, a speciális tolás esetében (ahol nem a sebzés az elsődleges), alkalmazható a Fal formázásnál részletezett megtartó képesség is.

Mivel egy faltörő kos jelentős tömeggel rendelkezik, valamint nem is álló tömeget kell megtartani, így elfogadhatónak tűnik, hogy a megfelelő sebességszorzóval korrigálva, 1E EE aura képes megtartani 5kg tömeget.

Vagy például egy rohamozó ember 70kg (és akkor vézna harcos) egyből 700 Kg-val feszül neki az EE aurát viselő személynek. Ennek megtartásához 140E-s EE aura kell; kisebb erősítés esetén az EE aurát viselő nem szenved közvetlen sebzést, ám remekül ledönthető.

Rövid számolás és arányosítás után, eldönthető, hogy az EE aurát viselő személy hány százalékkal védettebb, a "csupasz" társához képest.

Ne felejtsük el a védett saját tömegét és erejét sem!!!

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sylvanus,

értem, mire gondolsz. Ha a támadó szándéka az, hogy au aura viselőjét odébb taszítsa, fellökje, akkor valóban alkalmazható is. De mi van akkor, ha a helyéről kimozdítani nem, csak "deformálni" akarja az illetőt, vagy pl. az álló ellenfél lábát a földön fekve kirántani, és ezáltal őt is földre küldeni?

Az alapelv nyilván azonos kell legyen, de hogyan érvényesülhet ez magában a játékban?

Kele,

érdekes a problémád. Konkrétan a varázslók botjáról nem sokat tudok, de amennyire abból a sokat emlegetett Rúna-cikkből itt a fórumon kiderült, ezek nem rúnamágikus tárgyak, nyilván külön szabályok vonatkoznak rá.

Ami a rúnatárgyakat illeti, szerintem ez nem önálló mozaik/rúna. Egyes rúnák, rúnázással készült tárgyak nyilvánvalóan olyan hatásokat hoznak létre, amely mozaikként is felbukkan, ezek rúnái is nagy valószínűséggel analógok a varázslás során a levegőbe írtakkal (néhány komplett tárgy is teljesen visszavezethető varázslatokra, többé-kevésbé Mp-igényük is felboncolható).

DE: nem minden rúna hatása felel meg egy mozaikénak, és vannak olyanok is, amelyek mozaikként egyszerűen elképzelhetetlenek (pl. Harci nyereg). Én azt gyanítom, hogy pl. a varázstárgy mágiájának aktiválási módja (tárgy rendeltetésszerű használata, varázsszó, gondolat) és esetleg egyéb részletek is a konkrét hatást megfogalmazó rúnák leírásának módjától függenek, és szerintem ezen módok, kivitelező eljárások azok, amelyek a Rúnamágia mesterfokához tartoznak, szemben az alapfokkal, ahol csak magukat a rúnákat, azok alakját ismeri az illető.

(Ezért képes csak olvasni őket, jószerivel csak felsorolni a hatásokat, amelyeket az egyes rúnák kifejeznek.)

Szóval elképzelésem szerint a hatás létrejöttének feltételét, pontos módját nem maguk a rúnákj, hanem azok leírásának módja (elhelyezésük? elrendezésük? kapcsolódási/leírási sorrendjük? helyük a Mágikus Aura varázsjelhez képest?) határozza meg. Ennek alapján egy varázsló létrehozhat olyan pl. láthatatlanná tévő köpenyt, amely varázsszóra aktiválódik, ahogy olyan fegyver-botot is, amely rendeltetésszerűe használva (azaz kézbefogva) azonnal fegyverré alakul, vagy akár egy olyan rúnakardot is, amely különleges jellemzőit nem permanensen mutatja, csak akkor, ha gazdája aktiválja. (Ez esetben talán ugyanannyi Mp-ért és esetleg korlátozott időre és alkalommal nagyobb hatás érhető el? Ez persze már a rúnamágia saját törvényszerűsége lehetne...)

Egyszóval: remélem e szép hosszúra sikerült írásban elfogadható választ találsz, és bár az egész kizárólag személyes elképzelés, talán felkelti mások érdeklődését is...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Arnulf: sajnos én is valami ilyesmi válaszra számítottam. Nekem az a bajom, hogy egy olyan varit akarok csinálni, ami nem szokványos-hosszú köpeny, fejen csuklya, kézben hatalmas bot-, hanem más külsővel akarom felruházni. Viszont az új külsőhöz nem illik a bot. Szóval azt kellen "elrejteni". De mindezt csak azért, hogy ne legyen olyan szokványos, és azért ha megjelenik egy varázslóbálban :D azért még elő szedhesse a botot az "illő megjelenéshez". De úgy látom nincs igazán tökéletesen használható megoldás (legalábbis 6. szintig :) ).

Addig pedig marad a jelmágia, esetleg valami speckó módon felírva, hogy azért az izzadt tenyerem ne változtassa vissza :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az lenne qakérdésem hogy a lélekcsapda bélyeg v. varázsjel használatához meg kell idézni egy lelket és azt börtönzi be v. maga a bélyeg (v. varázsjel)

idézi meg a lelket.

Lehetséges készíteni olyan idéző pentagrammát v. bélyeget amely a varázsló saját lelkét idézi meg annak halála után, így egy új testet biztosítva neki.

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Az elsőhöz kell idézni leket, mert különben nics, amit csapdába ejtsen a bélyeg/jel. A második úgy rémlik, mintha lett már volna fórumon, a trükk annyi volt, hogy a varázsló felírta a halottmozgatás bélyegét a saját testére, majd egy lélekcsapda bélyeget a saját nevével szintén önmagára, így halálakor a lelke rögtön bebörtönződött a testébe, így mint egyfajta zombi tud tovább tevékenykedni. Azt nem tudom elbomlik-e.. :roll: Maga a dolog azt hiszem abszolút lehetséges, egy használt/elkészített tesbe, akár egy gólembe is bezárhatja magát a varázsló, vagy a saját botjába, igaz ennek nincs sok értelme.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Árny,

Nem, lelket nem idéz, azt külön kell megidézni, vagy megvárni, míg "felbukkan" egy. :)

A második kérdésre az a válasz, hogy lehetséges. Csak vajon fogja-e?

Melegen ajánlom az ÁLOMKRISTÁLY nevű bestia figyelmes elolvasását.

Ki az a balga, aki a saját lelkét szakítaná ki a körforgásból? Egy varázsló, akinek az eegyensúly megőrzése, a világ rendjénak megtartása a lényeg?

A varázslóval KI KELLENE JÁTSZANI a személyiségét, és nem csak a játékos fejével gondolkodni, hogy milyen tápos is leszek, ha élőhalottá válok...

Természetesen nem kell sztereotípiákat alkotni, biztosan van olyan elvetemült varázsló, főleg a logikus, a "mindenek felett a hatékonységra törekvő" vagy az "erkölcstelen, a szabályokat figyelembe nem vevő, azóta halott magányos mesternél titokban tanult (de mindent hiánytalanul, persze) varázsló, aki megteszi majd. :lol::lol::lol::?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lehet hogy hülyeségeket írok mert nem ismerem teljesen a varázslót de éppen azért írok mert indítani akarok egyet. Nem hiszem hogy minden varázslót annyira érdekel a reinkarnáció (na jó talán a pyarroniakat) hiszen az életcéljuk a mágia megismerése és tanulmányozása. Ha meghalnak akkor kezdhetnek mindent előröl hiszen az is emlékeiket elveszítik. Én igazából egy dorani nekromantára gondoltam. Bár én úgy értettem hogy nem lehetne hogy van egy tartósított teste valahol biztonságban és azon van a bélyeg ami halála után beszippantja a lelkét.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Ha a könyv azt írja, hogy abban az esetben nem működik rendeltetésszerűen, akkor ebből az övetkezik, hogy egyébként, még ha nincs is meg a megfelelő Manapont (ugyebár így max 4 hiányozhat ami egy elsőszintő pap esetén is csak a fele a max Pm-jnek, eltekintve az extrém esetektől) akkor az Istene kiegészíti, ám minnél jobban "túlválallja magát a pap" annál kevésbé lesz kedve Támogatni az Istenének a követét.

A nem rendeltetés szerinti MÛKÖDÉS pedig szerintem kizárja, hogy ne mert akkor vagy működik vagy nem... ami ha rosszúl működik is működik... Egylbként, szerintem a deformávió az lehet:

Más Célpontja lesz a Mágiának

Jóval kissebb hatásfokkal lép fel

Felemészti a pap összes manapontját stb .. stb...

Ezek a Dorgálás vagy a nem rendeltetés szerinti használat negatív hatásai lehetnek...

De mivel az idézeted nem tartalmazta, hogy ez csak negatív deformitás... Ezért lehet, hogy extrém esetben pozitívba is átcsaphat, ha az illető Istenség ezt a "Buzgóságot, vagy Segélykérést" pozitívan értékeli. Ebben az esetben lehetnek fordított hatások is... Bár ezt jómagam nem hiszem , hogy valaha is alkalmaznám.. de ki tudja, ám gondoltam megírom gondolataim ezzel /az idézet tartalmával/ kapcsolatosan.

Ha van ezt magyarázó vagy, ezeknek Ellentmondó idézet

akkor a fenti kifejtésem annak fényében egészítem ki, vagy módosítom.

Most ennyit...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...